Şimdi Ara

LAPtop MU MASA üstü MÜ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaslar ben bu sene üniversiteye gidicem ve muhtemelen yutda kalıcam.İnsaaat muh. gidiyorum ve Bilgisayar alıcam ama bir türlü karar veremedim yüksek performans harika bir masaüstü mü yoksa RAhat ve KUllanıslı fakat ne kadar para versende masaüstü kadar performans alamayacagım bir laptopmu????

İNsaaat muh hakkında bilgisi olan arkadaslardan da yardım bekliyorum Bİr insaat muh.disine hangisi daha mantıklı olur ???

SİMdiden Yazan tüm arkadaslara tesekkur ederim....

• eğer yurtta falan kalacaksan kesinlikle laptop almanı öneririm. dediğin kadar çok fark olmaz arasındada alırsın çift çekirdek 1-2 gb ram bide paylaşımsız ekran kartlı bi model her türlü işini görür, hemde okulu götürüp getirirsin, istediğin yerde takılırsın. şahsi görüşüm biraz daha iyi bir masaüstü alıp yurda bağlı kalacağına gayet kullanışlı bişey alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 18 Ağustos 2007; 16:50:22 >
  • Eğer taşıma yani derslere g veya başka yerlere götürme gibi bi problemin yoksa normal bir dizüstü parasına süper bir masaüstü al ama dikkat et pişman olma
  • şu saatten sonra bu soru elmamı armutmu sorusu gibi geliyor bana...
  • ben laptop alıcam sana laptop öneririm
  • bence laptop al laptoplarda artık neredeyse masaüstü bilgisayarların seviyesine ulaşmaya başladı ve yurttada kalıcaksan kesin laptop derim
  • Laptop al çalınması kolay olur. Şaka bi yana Laptop al bence mutlaka masaüstünün en iyisi laptobun en kötüsünün altındadır şu yurt ortamlarında.Wireless olur okulda gider açarsın ders aralarında boş zamanlarda falan sunusu olur zırt olur su olur bu olur lazım olur okullu cocuga laptop.Ama iyi mukayyet ol aletine.İnsaatta kız azdır bide artık 3-5 i geçmez şansına.Nereye gidiyosun Sehir?
  • yurtta ne laptop alınır ne de masaüstü...ne alıyorsan al ama bence çalınma riski canını sıkabilir...yurtta kaldığın sürece yurt imkanlarında bilgisayar odası varsa onu kullan.yoksa dandik bi masaüstü al.(250-300 ytl lik)..çizim programlarını çok rahat bu fiyat aralığındaki makineyle çalıştırabilirsin...
  • SİVasa insaat muh. ligine gidiyorum fakat su calınma meselesi çok düşündürüyor beni sigorta yaptırmayı düsünüyorum laptopa calınmaya kırılma vb. karsı o zaman sorun olmaz sanırım herkese Teseekkurler
  • bende ktü de inşaat okuyorum önceliğkle hayırlı olsun...
    1.5 sene evvel toshiba satellite p100-221 modelini aldım ve aldığım zaman piyasadaki hemen hemen tüm masaüstülerle yarışabilir hatta geçebilirdi ancak o fiyata iki tane oyun bilgisayarı toplayabilirdim işime yaradı hatta her işimi gördü taşınması ve pilli olması çok güzel hala şu andaki birçok masaüstü bilgisayardan kaliteli son çıkan her oyunu gayet güzel oynuyorum (1280*800 4aa 4af high detay) cad sistemleri grafik tasarımları yapabiliyorum

sadete gelince önce git yurduna bak eğer bilgisayar odası gibi yerler var ise kesinlikle masaüstü al ama yok ise laptop ta işini görür tabiki yüksek bir sisteme sahip bir makine olursa
  • Tesekkurler Oda cok önemli de insaat muh si icin bir laptop daha iyi olmaz mı cizim yada sunum yapıyorlar mı insaat muh leri???
  • ben makine mühendisliğinde okuyorum.bence ucuz yollu bi laptop al 1 milyarın altına inmeden tek cekirdekler ucuzladı onlara bak bence.1.8 ghz nin altına inme ekran kartı paylaşımlı olabilir ama onboard olmasın kesinlikle,pili,wirelessi önemli sonuçta en muhteşem sisteme bile sahip olsa kullandıgın klavye ve mouse laptop ekipmanlari yani oyun falan zevk vermez koca yurtta sen de zevk alamazsın bi dünya adam ister aleti oynamaya bence.masaüstü sistemlere bakmamanı tavsiye ederim zaten mobil bi yaşamın olacak eve gelirsin yurtta kalır okula gidersin yurrta kalır.seni yurda kitler o alet ama mesela açarsın laptobu okulda yaparsın çizimi dersten 5 dakka önce.internetten ödevini yaparsın hocaya sunarsın okulda falan rahat olur.bilgisayarlı sınavlara kendi bilgisayarınla girersin dünya kadar rahatlıgı var yani.ama tercih senin ben imzamdaki sistemi veya türevlerini tavsiye ederim.cift cekirdek diye 1.6 ghz lere bakma sakın.tek işlemlerde mono core iyidir her zaman core duo lar gereksiz pahalı.

• Arkadaşım tek çekirdek yerine 1.6 olsun core2duo olsun vereceğim linkteki alete 1gb ram eklet hızına doyum olmuyo ekran kartıda yeterli düzeydehttp://novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=1232
  • quote:

Orjinalden alıntı: ok1907

Arkadaşım tek çekirdek yerine 1.6 olsun core2duo olsun vereceğim linkteki alete 1gb ram eklet hızına doyum olmuyo ekran kartıda yeterli düzeydehttp://novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=1232

arkadasım ben senin bu çift cekirdek sevdanı cözemedin ama göstediğin makinanın iyi özellikleri var gercekten dediğin gibi ekran kartı cok iyi ramle cok daha iyi olur ama işlemci vasat bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: petsise87

quote:

Orjinalden alıntı: ok1907

Arkadaşım tek çekirdek yerine 1.6 olsun core2duo olsun vereceğim linkteki alete 1gb ram eklet hızına doyum olmuyo ekran kartıda yeterli düzeydehttp://novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=1232

arkadasım ben senin bu çift cekirdek sevdanı cözemedin ama göstediğin makinanın iyi özellikleri var gercekten dediğin gibi ekran kartı cok iyi ramle cok daha iyi olur ama işlemci vasat bence.

Çift çekirdek sevdasını herkes çözdü bi sen çözemedin zaten

• yazılanı da mı okumadın arkadasım grafik tasarımda-oyunda işe yaramaz diyor yani vista gibi görsel yeni tabanlar için geliştirilmiş daha multimedya ofis agırlıklı bir işlemci cinsidir cift cekirdek ama cok pahalı gercek degerinden onun nedeni de popülaritesi.
  • MERHABA;

ŞÖLE BİR ÖZETLEYELİM İSTERSENİZ.

1- LAPTOP YURTTA ÇOK ÇABUK ÇALINIR
    2- PERFORMANSI MASA ÜSTÜNE GÖRE KÖTÜDÜR.
    3- LAPTOP' UN ÜSÜTÜNE BİŞEY DÖKME VE KIRMA OLASILIĞIN ÇOK DAHA YÜKSEKTİR.
    4- LAPTOP' U UPDATE ETMEN ÇOK DAHA PAHALI VE ZORDUR.
    5- LAPTOPUNU ÇANTANDA KİTAPLARINLA TAŞIYACAK VE İLK OLARAK EKRANINI KIRACAKSIN.
    6- SÜREKLİ ARKADAŞLARIN SENDEN EMANET İSTEYECEK VERSEN BİR DERT VERMESEN AYRI DERT.
    7- DAHA ÇOK PARA VERECEKSİN LAPTOPA.

DAHA NE DİYİM.

UMARIM MESAJ ALINMIŞTIR :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: BETER CANBAZ

MERHABA;

ŞÖLE BİR ÖZETLEYELİM İSTERSENİZ.

1- LAPTOP YURTTA ÇOK ÇABUK ÇALINIR
    2- PERFORMANSI MASA ÜSTÜNE GÖRE KÖTÜDÜR.
    3- LAPTOP' UN ÜSÜTÜNE BİŞEY DÖKME VE KIRMA OLASILIĞIN ÇOK DAHA YÜKSEKTİR.
    4- LAPTOP' U UPDATE ETMEN ÇOK DAHA PAHALI VE ZORDUR.
    5- LAPTOPUNU ÇANTANDA KİTAPLARINLA TAŞIYACAK VE İLK OLARAK EKRANINI KIRACAKSIN.
    6- SÜREKLİ ARKADAŞLARIN SENDEN EMANET İSTEYECEK VERSEN BİR DERT VERMESEN AYRI DERT.
    7- DAHA ÇOK PARA VERECEKSİN LAPTOPA.

DAHA NE DİYİM.

UMARIM MESAJ ALINMIŞTIR :)

ağzına sağlık + ikiside bilgisayar ama çok farklı mesela laptopu oyun amacıyla alanlar var nasıl bir mantıksa bence eğer özen gösteririm diyorsan dizüstü al ama daha az bir fiyata masaüstü de toplarsan yurt olayı biraz sakat oluyor
    emanet olayına da gelince bir arkadşın acil bi durum dışında istemiş olup sende vermediğinde surat yapıyosa ver virajı o arkadaş salla oyle adamalarda arkadaş olmaz tok adamlarla takılcan gozu ve kalbi tok olcak

• aynı özelliklere sahip bir laptop, masa üstünün tam iki misli fiyata geliyor. eğer bilgisayarınızı arada bir de olsa yanınıza almanız gerekiyorsa laptop kaçınılmaz. eğer oyun içinse masaüztü tartışılmaz zaten.

eğer benim gibi 2500 ytl'yi gözden çıkarmışsan alacağın laptopla bal gibi de oyun oynanır.(ekran kartına dikkat!!!) ama hiçbir zaman masaüztünün imkanlarını sunamaz(parça değişimi gibi)
  • Ona bakılırsa ben cok ekran kartı calınan rami sökülen adam tanıdım masaüstü de olsa.yapmayım arkadaşlar calan calar hırsız bu.ama laptobun yanında taşınma gibi bi özelliği var ayrıca adama okulda masaüstü degil laptop lazım yoksa gir okulun internet merkezine hallet işini ama arkadaş mobilite önemli ögrencilikte yoksa adam iki günlüğüne eve gidecek bilgisayar yurtta hadi koru bakalım.olmaz bence ucuz laptop olmalı masaüstü yerine pili 2.5-3 saat iyidir ,wireless ve kasa önemli gerisi ögrencinin işine yarmayacagi gibi boşuna özellik.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.