Şimdi Ara

Laptop monitoru normal pcye nasıl takılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar arkadaştan bozuk laptopun monitorunu almak üzereyim. bunu bilgisayara bağlamak istiyorum. bu konuda bilgisi olan var mı? bağlanmazsa boşuna alıp uğraşmicam...
    şimdiden tşk.

• http://forum.donanimhaber.com/m_1284852/tm.htm

burada da yazmıştım, tft driver'siz olmaz....
  • lap top kucuk ama hardısk boyutuda
    kucuk
  • zor cok zor
  • off arkadaşlar.. televizyon izlicem demedim yanlış anlaşıldı herhalde. hdd ile ne alakası var?
    sonuçta ikisi de ekran kartı kullanıyor. ekran kartı kablosu üzerinden.
    sbk senin dediğin teferruatlı bişe. ben sadece bilgisayara bağlıyacam...
  • tekrar yazayım:

TFT panellere LVDS digital data clock gider, (laptop'un anakartı ile panel arasındaki çok kanallı ribbon kablo)

Bilgisayarın (masaüstü) VGA çıkışı ise R-G-B analog video sinyali + yatay / düşey senkronizasyon sinyallerdir.

dolayısıyla bambaşka şeyler.

5+1 sistemin optik çıkışına direk speaker bağlamak gibi.

senin VGA çıkışını digitize edecek, bir frame memory'de saklayacak, gerekirse interpolasyonla uygun boyuta getirip digital olarak TFT panele basacak bir devreye yani TFT driver'a ihtiyacın var. laptopların anakartının üzerinde yer alıyor bu devre...işlemlerin çoğu GPU'e entegre edilmiş durumda zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SBK -- 8 Kasım 2004, 15:49:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: SBK

tekrar yazayım:

TFT panellere LVDS digital data clock gider, (laptop'un anakartı ile panel arasındaki çok kanallı ribbon kablo)

Bilgisayarın (masaüstü) VGA çıkışı ise R-G-B analog video sinyali + yatay / düşey senkronizasyon sinyallerdir.

dolayısıyla bambaşka şeyler.

5+1 sistemin optik çıkışına direk speaker bağlamak gibi.

senin VGA çıkışını digitize edecek, bir frame memory'de saklayacak, gerekirse interpolasyonla uygun boyuta getirip digital olarak TFT panele basacak bir devreye yani TFT driver'a ihtiyacın var. laptopların anakartının üzerinde yer alıyor bu devre...işlemlerin çoğu GPU'e entegre edilmiş durumda zaten.

BUNUN GİBİ BİRŞEYMİ ?

http://www.techeblog.com/index.php/tech-gadget/top-5-most-creative-laptop-mods

Laptop monitoru normal pcye nasıl takılır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 20 Aralık 2006; 14:08:19 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.