Şimdi Ara

Laptop Klavyesi Tepki Vermiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sorun videodaki gibi. Önceden Num Lock a basınca ışığı yanar,tekrar bassam da sönmezdi. Y ve N tuşlarına basınca basılı tutarken sönük kalırdı. Yes ve No ile alakası var mı bilmiyorum.Şu anda Num Lock ışığı da yanmıyor.

• Upping beylerrrrrr
  • Harici bir klavye takıp biosa girip bir 0 lamanı tavsiye ederim klavye su teması oldumu yakın dönem ve öncesinde entegrelerinde oksitlenme olmuş olabilir. Klavyeni çıkartıp temizleyip takmak sorunu çözebilir. Fakat ilkönce biosu bir 0 lamakta yarar var bu alanda disable edilen birşey var mı ki bunlarla uğraşmadan load default diyip yeniden açıp denene bilir touchpad ışığı sistemden bağımsızdır. O nedenle onun yanması hiç birşey ifade etmez o devreyi kapatan bir tuş pc nin alğılayacağı bir yazılıma gerek duymaz.

Kolay Gelsin..
  • XemreG X kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. Evet şu baloncuk yapan yuvarlak şeyden baloncuk yapmıştım baloncuk klavyenin üstüne düştü. Hemen sildim. bi yarım saat geçmeden b tuşuna basılı kaldı hiçbituş işlemez oldu bilgisayarı y. başlatayım dedim sonuç bu. smart ekranını disable yapamıyorum. ya da bilmiyorum. evde usb klavye yok bir kere için de satın almak istemiyorum. anakart foxconn. garantisi de bitti. klavyeyi nasıl sökebilirim? off offf bu bilgisayar alındı alınalı sorun çıkartıyor bana.
  • UP IP IP IP UP UP UP

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir baloncuk klavyeye düştü diye böyle sorun çıkmaz merak etmeyin.

youtube da marka model yazarak kolayca montajını bulursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inceyol

bir baloncuk klavyeye düştü diye böyle sorun çıkmaz merak etmeyin.

youtube da marka model yazarak kolayca montajını bulursunuz.

Ama antalyada oturuyorum hava malum nemli etkisi olmaz mı
  • rutubetin yapamayacağı şey yoktur tabi...

dediğim gibi youtube da marka model yazarak montajı bulun, öncelikle klavye ve bağlantısını kontrol edin.
  • quote:

rutubetin yapamayacağı şey yoktur tabi...

dediğim gibi youtube da marka model yazarak montajı bulun, öncelikle klavye ve bağlantısını kontrol edin.

klavyenin açılacağı yer monitöre yakın olan şerit şeklindeki plastikmiş. onu çıkardım vidaları söktüm ve olanı biteni gördüm. önceden kola dökülmüş yapış yapış. ama bozulmadan önce dökülmüş olmalı çünkü bozulduktan sonra klavyeye hiçbir şey olmadığını biliyorum. Yeni klavye almayı da düşünüyorum ama ışıksız olmasından korkuyorum.
  • kola döküldüyse diğer parçaları da etkilemiştir.
    ıslak mendille önce güzelce bir temizleyin ve tekrar deneyin.
    klavye almak kolay. onu en sona düşünün.
  • quote:

kola döküldüyse diğer parçaları da etkilemiştir.
    ıslak mendille önce güzelce bir temizleyin ve tekrar deneyin.
    klavye almak kolay. onu en sona düşünün.

anladım. Benim yapamayacağım iş gibi geldi bana. istanbulda toshiba servisinde akraba var bizim. ona gönderelim diyorum.
  • serviste tanıdık varsa gönderin, tepeden tırnağa kontrol eder...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.