Şimdi Ara

Laptop klavye sorunu yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 sattir uğraşıyorum çözemedim. Laptopumun klavyesini söktüm içini temizlemek için fakat taktıktan sonra klavye çalışmıyor. diğer bağlantıları yaptım ama bunu nereye takacağım bulamadım.

işte bu klavye, yuvarlak içine aldığım şeyi nereye takacağım;
    http://www.upload.gen.tr/resim.php/www/b1q67vke/1.JPG.html

bu da anakart
    http://www.upload.gen.tr/resim.php/www/b1q67vke/DSCF1670.JPG.html

Bir el atın arkadaşlar

• kabloların götürdüğü yere git :)
  • Ramlerin yanında sanırsam wriless slotu mevcut o slotun altındakı yere takılması gerekiyor guzelce takıp kilit mekanızmasını kitlemelisiniz. zaten bilgisayarda klavyenin takılacak başka bir noktasıda yoktur.
    Kablo ucunun işaret ettiği kısım doğru noktadır. Hiç kabloyu kıvırmaya falan zorlamayın anakartın üstüne koyun kablonun ucu nereye bakıyosa slota o şekilde yerleştirin.
    Dikkat edin yanlış yapmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pntgrmyk

Ramlerin yanında sanırsam wriless slotu mevcut o slotun altındakı yere takılması gerekiyor guzelce takıp kilit mekanızmasını kitlemelisiniz. zaten bilgisayarda klavyenin takılacak başka bir noktasıda yoktur.
    Kablo ucunun işaret ettiği kısım doğru noktadır. Hiç kabloyu kıvırmaya falan zorlamayın anakartın üstüne koyun kablonun ucu nereye bakıyosa slota o şekilde yerleştirin.
    Dikkat edin yanlış yapmayın

Hocam slotun kilit mekanizması yok gibi görünüyor, el ile kontrol ediyorum.
    Elim yetişmiyor oraya, kolay bir yolu yokmu bunun

http://a1202.hizliresim.com/u/t/303x6.jpg
    http://a1202.hizliresim.com/u/t/303yx.jpg

• Slot göründüğü gibi iki renk (:
    beyaz ve siyah
    beyaz kısmı flex kablonun gireceği alan siyah kısmı ise kilit mekanızması.Yapamayacağınıza inanıyosanız bence bilen birine götürün derim.Çünkü kırarsanız usb klavye ile hayata devam etmek zorunda kalabilirsiniz.

• quote:

Slot göründüğü gibi iki renk (:
    beyaz ve siyah
    beyaz kısmı flex kablonun gireceği alan siyah kısmı ise kilit mekanızması.Yapamayacağınıza inanıyosanız bence bilen birine götürün derim.Çünkü kırarsanız usb klavye ile hayata devam etmek zorunda kalabilirsiniz.

Sanırım uzun ve ince parmaklı birini bulmam gerek
    Teşekkürler cevaplar için

• quote:

Orijinalden alıntı: napolyon1983

quote:

beyaz ve siyah

Veya cımbız yardımıylada yapabilirsiniz.
    Önemil değil. Tekrar kolay gelsin takarken acele etmeyin once takın sonra sıyah parcayı aşağı indirin kitlenecektir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: napolyon1983

quote:

beyaz ve siyah

Veya cımbız yardımıylada yapabilirsiniz.
    Önemil değil. Tekrar kolay gelsin takarken acele etmeyin once takın sonra sıyah parcayı aşağı indirin kitlenecektir.

Sorunu çözdüm hocam
    Kabloyu oturtunca klips de yerine oturdu
    Hayır sökerken o kadar dikkat ettim, sanki o kablo boştu
    Sağol hocam cevaplar için

• Sorunun çözüldüğüne sevindim.Hayırlı çalışmalar.Zamanla alışkanlık haline geldikçe inanın sökme takma işi çorap giymek yada çıkarmak kadar kolay olur.

• quote:

Sorunun çözüldüğüne sevindim.Hayırlı çalışmalar.Zamanla alışkanlık haline geldikçe inanın sökme takma işi çorap giymek yada çıkarmak kadar kolay olur.

Evet, şimdi söksem gözüm kapalı takarım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.