Şimdi Ara

Laptop hiç bir wifiye bağlanmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shewawest -- 4 Şubat 2017; 19:30:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kendi kendinemi gitti. herhangi birşey yükledin mi? düşürdün mü vs?

• infra_dark kullanıcısına yanıt
    Virtual box indirdim

• Çözüm bulamazsan sistem geri yükleme yap.
  • Windows 10 da böyle hatalar olabilmekte. Laptopın WiFi yazılımını üretici firma sitesinden indirin ve kurun.

• SkyTech74 kullanıcısına yanıt
    Bence windows 10 ile alakalı değil WiFi chipseti ile alakalı 2009 yılında aldığım Asus k50in laptop ma windows 10 yükledim ilk çıktığında laptopa mun en son driveri 2009 da çıkmış ve windows 7 ile uyumlu driveri kurmadım bu zamana kadar hiç bir sorun yaşamadım

• Tabii ki chipset ile alakalı. Windows 10 chipset'ini windows update ile indiriyor ve sıkıntılar başlıyor. Bu yüzden üretici firmanın yazılımını kurmasını istiyorum.
  • SkyTech74 kullanıcısına yanıt
    Benimkini de windows 10 kendi indirdi ama dediğim gibi sorun yaşamadım bazi üreticiler tam destek vermiyor sanırım windows 10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 22 Ocak 2017; 9:34:27 >
  • Hocam aynı sorunu yaşamasam böyle bir tavsiye vermem zaten, yaşadığım için arkadaşa böyle bir tavsiye de bulundum. Büyük olasılıkla da çözülecektir.
  • Sistem geri yüklemeyi dene eğer olmazsa temiz bir şekilde ağ bağdaştırıcı driverini kaldırın ve tekrar yükleyin
  • Benimde win 8 de bçyle bi sorun vardı formatladım geçti.
  • sistem geri yükleme yap ancak, wifi da sorun olduğunu sanmıyorum çünkü sonuçta modemleri görüp bağlanmış. sanki hattında sorun var gibi geldi bana, istersen ethernetle bağlanmayı dene muhtemelen onda da internet olmayacak
  • virtual box da sanal mak. bağlansın diye kendi kendine bir ağ bağdaştırıcı yüklüyor

ağ özelliğini kapatırsan düzelebilir

• Başlat / Çalıştır deyip alana cmd yazıyoruz. Ms Dos komut istemi çalışıyor. Komut ekranında sırasıyla aşağıdakileri yazıp Enter (Return) deyin.

1 - ipconfig /flushdns
    2 - ipconfig /release
    3 - ipconfig /renew
    4 - exit

deneyin hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlat / Çalıştır deyip alana cmd yazıyoruz. Ms Dos komut istemi çalışıyor. Komut ekranında sırasıyla aşağıdakileri yazıp Enter (Return) deyin.

1 - ipconfig /flushdns
    2 - ipconfig /release
    3 - ipconfig /renew
    4 - exit

deneyin hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.