DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Laptop HDD'i, Desktop PC'ye Takma!!!
8
Cevap
0
Favori
1.468
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Depolama >> Laptop HDD'i, Desktop PC'ye Takma!!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      2150 Mesaj
      08 Nisan 2006 10:53:09 Konu Sahibi
      Benim bir laptopum vardı. Dikkat edin vardı diyorum Bozuldu anlıyacağınız. Anakart yanmış, garantiden değişecek ama hard diskta bana gerekli olan dosyalar var. Ben Laptop Hard Diskini, PC taksam herhangi bir sorun olurmu (örneğin diskin yanması gibi)??? Daha önce hiç böyle birşey denemediğim ve tanık olmadığım için takmakta kararsız kaldım. Diskin kağıtlarında Master ve Slave ayarının nasıl yapılacağı yazıyor. Bende böyle bir şey yazdıklarına göre demek ki PC ye takılabilir diye düşündüm.

Sizin de fikirlerinizi almak istiyorum!!! Teşekürler

|
      |

|
    • Yüzbaşı
      471 Mesaj
      08 Nisan 2006 11:19:42
      laptop hdd nin 2.5 inç küçük boyutları ve arka kısmında sadece laptop a atakılmaına izin veren data kablosu ve power giriş seçeneği vardır senin sorunun bu power ve data kablosu takılma şeklinin masa üstü modeline uymaması olacak yanii masa üstünün ide veya sata data kablosunu ve power kablosunu o hdd ye takamazsın ama bunu yapacak bazı aparatlar mevcut bunlar aracılığı ile yapabilirdin bunları ise bulabilirmisin bilemiyorum ama istersen bir notebook u verdiğin teknik servise sor bir kere
      birde bazı usb den bağlanan harici hdd kutuları var bunların 2.5 inçlik olanları vardı bunlardan birisaini temin edebişirsen onların 2.5 inçlik hdd taklılan modellerinden olur bunlardan bir tane bulup ona takıp kullanabilirsin
      |
      |
    • Yarbay
      4297 Mesaj
      08 Nisan 2006 11:24:19
      Bildiğim en basit yolu harici hd kutusu alıp usb yoluyla bağlamak. aklıma başka bir şey gelmiyor.
      |
      |

• Binbaşı
      1094 Mesaj
      08 Nisan 2006 16:24:42
      HANGİ İLDESİN BİLMİYORUM AMMA. GİTTİGİDİYORDA ARADIĞIN APARAT VAR. 10-15 YTL CİVARI LAPTOP HDD LERİ MASAÜSTÜ PC YE BAĞLAMAK İÇİN FİYATIDA İYİ VE KURULUM CD VS BİŞİ GEREKMİYOR. TEK YAPMAN GEREKEN SİPARİŞ VERMEK. BİLGİSAYAR/NOTEBOOK DİZÜSTÜ/AKSESUARLARI/ DİĞER AKSESUARLAR BÖLÜMÜNDE BULABİLİRSİN... AL SANA LİNK GİTTİGİDİYORA GİR VE notebook hdd diye arattır karşına ilk ve tek çıkan şey senin itediğin şey:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulgacan -- 8 Nisan 2006; 16:28:54 >
      |
      |

• Çavuş
      98 Mesaj
      01 Aralık 2006 09:49:53
      konuyu hortlatayım aynı şey benim de başıma geldi. Böyle bir aparat var mı? harici hdd kutusu almak'tan başka bir çözüm yok mu?
      |
      |

• Yarbay
      3911 Mesaj
      09 Temmuz 2012 14:06:20
      HDD lerde girişler standarttır. 3,5 hddye takılan abloları 2.5 hddye de takabilirsiniz. Sadece bir defalığına dönüştürücü aparat alıp boşu boşuna para vermenize gerek yok. Ayrıca doğrudan takarsanız daha iyi performans alırsınız.
      |
      |

• Binbaşı
      1361 Mesaj
      09 Temmuz 2012 14:19:17
      5,5 senelik konu bu neden hortlattın

Adaletin en kotusu geç tecelli edendir. Sonunda hüküm isabetli bile olsa geciken adalet zulümdür.
    • Binbaşı
      1299 Mesaj
      04 Ağustos 2012 00:42:09
      quote:

Orijinalden alıntı: cocainbar

5,5 senelik konu bu neden hortlattın

Gerçekten millet tarihlere bakmadan direk cevap yazıyor heralde bu arada bizde ufaktan gene hortlatmış olduk
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
izmir havalimanı transfer
modasor
SEO
ses yalıtımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR6
0,298
1.2.162

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.