Şimdi Ara

Laptop Harici Wireless Anten Takmak Hakkında?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
9.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar laptop'ın wireless kartına baktım üzerinde iki tane giriş var. Main ve aux, ikisinede kablo takılı. İnternetten araştırdım fakat wireless antenlerin tek kablosu oluyor. Bu durumda wireless anten alsam, anten gelen kabloyu wireless kartın main girişine mi yoksa aux girişinemi takmam gerekiyor. Yoksa iki ucu olan bi kablomu almalıyım?

• http://www.sahibinden.com/1000mw_g_point_usb_wi-fi_alici_realtek_8187l_cipset-97WQQaXQQ17820505WQQpXQQdisplayitem?tab=megafoto&photo=4#mega

Arkadaşlar bunlara benzer usb wireless adaptör almak istiyorum ama benim laptop'ımdada aynı model chipli ethernet var. Acaba sadece anten taksam laptop'a gerek kalmaz mı bu cihazlara?
  • quote:

Orijinalden alıntı: coderMX

arkadaşlar laptop'ın wireless kartına baktım üzerinde iki tane giriş var. Main ve aux, ikisinede kablo takılı. İnternetten araştırdım fakat wireless antenlerin tek kablosu oluyor. Bu durumda wireless anten alsam, anten gelen kabloyu wireless kartın main girişine mi yoksa aux girişinemi takmam gerekiyor. Yoksa iki ucu olan bi kablomu almalıyım?

Farketmemesi lazım. İstersen önce auxiliary girişine takıp dene.
    Dizüstü ve Harici antenin yerini sabitliyerek her türlü kombinasyonu da denemeni tavsiye ederim.

• main girişine tak arkadaşım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhelmet

main girişine tak arkadaşım

Peki arkadaşım main girişine takmış olsam, aux'u boşmu bırakayım? Ayrıca piyasada satılan 1000 mw olan usb wireless adaptörler var. Laptop'a harici anten mi takmak daha verimli olur yoksa, bahsettiğim usb wireless adaptör mü almak?

Usb wireless adaptör çok fark ettirir mi kendini yoksa fazla bi değişiklik olmaz mı sinyal yönüyle?

• aux da zaten ayrı bir kablo vardır . kalsın

1 watlık cihaz daha iyidir tabi. ama onunda konumu ve antenide önemli
    kablosuzda kesin konuşmak yanlışdır. ortam, engel, gürültü gibi şeyler bağlantı kalitesini ve mesafeyi düşürür veya arttırır
  • quote:

aux da zaten ayrı bir kablo vardır . kalsın

1 watlık cihaz daha iyidir tabi. ama onunda konumu ve antenide önemli
    kablosuzda kesin konuşmak yanlışdır. ortam, engel, gürültü gibi şeyler bağlantı kalitesini ve mesafeyi düşürür veya arttırır

kablosuz'dan kastettiğin nedir arkadaşım?
  • kablosuz bağlantıda demek istedim
  • Arkadaşlar ürünün fiyatını merak eden arkadşalar için link veriyorum:
    http://www.sahibinden.com/1000mw_skyvertex_highpower_usb_adapter_802_11_b_g_n-27WQQaXQQ17308009WQQpXQQdisplayitem

Bu kategori altında buna benzer ürünler var. 800mw, 500 mw olanları ve 1000 mw olanları. Hepsiburada.com 'gibi sitelerde nedense yok. Daha önce link verecektim ama reklama girer diye vermek istememiştim. Merak eden arkadaşlar aşağıdaki kategoriden Tipi USB Wi-Fi olanlara bakabilir.
    http://www.sahibinden.com/search.php?b[search]=kablosuz_ag_urunleri&c=22877

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderMX -- 5 Kasım 2009; 9:07:57 >

• diğer sitelerde olmamasının sebebi bu tip güçlü ürünlerin yasak olmasıdır arkadaşım
    belli bir sınıra kadar izin veriyorlar çoğu ülkede
  • quote:

diğer sitelerde olmamasının sebebi bu tip güçlü ürünlerin yasak olmasıdır arkadaşım
    belli bir sınıra kadar izin veriyorlar çoğu ülkede

Peki bu sınır sağlık nedeniyle mi? Mesela cep telefonlarında SAR değerinde ki sınır gibi bişey mi? Yoksa tamamiyle herkes birbirinin internetine girmesin gibi bi gerekçeyle mi bu sınır?
  • Enterferans ( gürültü diyebiliriz ) yüzünden
    Çünkü sen ortamda güçlü bir cihaz kullandığın zaman diğer bağlantılar etkileniyor muhakkak

Sağlık konusunda kesin bir sonuç yok şu an
    bazıları zararlı diyor bazıları zararsız
  • quote:

Enterferans ( gürültü diyebiliriz ) yüzünden
    Çünkü sen ortamda güçlü bir cihaz kullandığın zaman diğer bağlantılar etkileniyor muhakkak

Sağlık konusunda kesin bir sonuç yok şu an
    bazıları zararlı diyor bazıları zararsız

Aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkürler...
  • ikiside anten girişidir ikiside olur main ana giriştir aux dış giriştir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.