Şimdi Ara

Laptop Fanı susmuyor, sürelki son hızda çalışıyor.... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
157.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim sorunum Casper marka laptopumun fanının daha açar açmaz çalışmaya başlaması ve asla durmaması ve bilgisayara kapat komutu verildiğinde ekranın sıyah kalması kapanmaması fanların sürekli çalışır vaziyette olması . kapatabilmek için power düğmesine uzun basılması gerektiği gibi sorunlar.

bu tip sorunlar için shutdown kombinasyonlarını denedim, ramleri değiştirdim ,batarya ve şarj aletleri değiştirdim.

çözüm: aslında çok basit bios pilini değiştirdim yeni pil taktım sorun kökünden çözüldü hem fanlar düzgün seviye çalışıyor hem normal olarak bilgisayar kapanıyor. şimdiden kolay gelsin güven bilgisayar.
  • arkadaşlar biriniz bana yardım etsin.packard bell marka bil diz üstü bilgisayarım var ve fanı sürekli çalışıyor ve aşırı derecede ısınıyor.bilgisayarda bir işlem yapmadan hemde.daha önceleri yoktu bu problem sanki profosyenel oyun oynuyormuş gibi bilgisayarda ekran kartı devredeymiş gibi ısınıyor ve fan sürekli dönüyor bilgisi olan var mı.sistemimde virüs falanda yok norton internet security kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: king_raptors

arkadaşlar biriniz bana yardım etsin.packard bell marka bil diz üstü bilgisayarım var ve fanı sürekli çalışıyor ve aşırı derecede ısınıyor.bilgisayarda bir işlem yapmadan hemde.daha önceleri yoktu bu problem sanki profosyenel oyun oynuyormuş gibi bilgisayarda ekran kartı devredeymiş gibi ısınıyor ve fan sürekli dönüyor bilgisi olan var mı.sistemimde virüs falanda yok norton internet security kullanıyorum.

Gecmis olsun. Garqntisi devam ediyor mu? Bu tur sorunlar cogunlukla bios ile alakali oluyor. Guncellemesi olup olmadigini bir kontrol edin urunun sitesinden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bu konunun açıldıgı günü dün gibi hatırlıyorum. Anılarım canlandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzcanQQ

Hocam bu konunun açıldıgı günü dün gibi hatırlıyorum. Anılarım canlandı.

4 yil omus hey gidi hey :D

• quote:

Orijinalden alıntı: king_raptors

arkadaşlar biriniz bana yardım etsin.packard bell marka bil diz üstü bilgisayarım var ve fanı sürekli çalışıyor ve aşırı derecede ısınıyor.bilgisayarda bir işlem yapmadan hemde.daha önceleri yoktu bu problem sanki profosyenel oyun oynuyormuş gibi bilgisayarda ekran kartı devredeymiş gibi ısınıyor ve fan sürekli dönüyor bilgisi olan var mı.sistemimde virüs falanda yok norton internet security kullanıyorum.

Fanları temizleyin :D Ve ekstra fan kullanın

harbiden konuya nolmuş hortlamiş konu :D

• geryeon kullanıcısına yanıt
    Hocam keske o 4-5 yıl oncesine dönebilsem.
    Zaman su gibi akıp geçiyor.
  • quote:

Hocam keske o 4-5 yıl oncesine dönebilsem.
    Zaman su gibi akıp geçiyor.

Aynen azizim nerede o eski istanbul
  • Dostum bunu unutma ne kadar casper pc gördüysem hepsinde bi süre sonra fandan ses gelmeye başlıyo bnm pc de casper nirvana ultrabook 1 sene oldu az da olsa değişik fanla karışık bi ses geliyor
  • bilgisayarın garantisi birkaç gün önce bitti.servisi aradım bilgisayarımda usb 3.0 vardı iki adet ve ikisinide aynı anda kullanınca birini devre dışı bırakıyordu bana bios la alakalı dediler güncelleme yapmamı söylediler.bende sitesinde indirdim güncellemeyi ama güncellemede hata verdi.aklıma son olarak ta tam sürüm olan driver scanner proğramım vardı onu yükleyip arama yaptırdım ve son günceellemelerin yüklü olduğu bilgisayarda proğram nerdeyse tüm driverlerin yeni sürümünü buldu buna ekran kartıda dahil.güncellemeleri yaptıktan sonra usb sorunu ve wi-fi sorunu giderilmiş oldu ama fan sorunu hiç bitmedi.bilgisayrı kaldırıp camdan atasım geliyo...
  • king_raptors K kullanıcısına yanıt
    Durma at o halde.
    Şaka bir yana Driver Scanner sorunlu bir program olarak görüyorum. Kullanmanızı tavsiye etmem.
  • quote:

Durma at o halde.
    Şaka bir yana Driver Scanner sorunlu bir program olarak görüyorum. Kullanmanızı tavsiye etmem.

PROFOSYONEL BİLGİSAYAR KULLANICISI DEĞİLİM AMA DRİVER SCANNER SAYESİNDE BİLGİSAYARIMDA Kİ SORUNU ÇÖZDÜM.BUGÜN BİLGİSAYARIMI SERVİSE GÖNDERSEM HİÇ YOKSA 100 LİRA MASRAF ÇIKARIRLAR BANA VE SORUNUN GİDERİLECEK Mİ ONDAN DA HABERİM YOK.500 LİRALIK BİLGİSAYAR DEĞİLKİ KALDIRIP ÇÖPE ATAYIM.BİLGİN VARSA YARDIMCI OL.BİR KONUDA OKUDUM BİOS PİLİ FALAN VARMIŞ BİTMİŞ VE DEĞİŞTİRİNCE SORUN ÇÖZÜLÜYORMUŞ YA DA BİOS UPDATE İLE BİLGİSAYAR TAMİRİ YAPAN KİŞİLER BU SORUNU HALLEDEBİLİR Mİ ACABA?

Hocam biosda fanınızın hızını ayarlayabilirsiniz. Genellikle defaulta alırsanız normal çalısmaya devam eder.
  • bios günceelemeyi nasıl yapabiliriz acaba bileniniz var mi benim laptop un bios u 1.06 ve yeni çıkan sürümü var 2.28 diye servisten indir ve yükle dediler ama şu hatayı alıyorum please update to the same type of bios (v1.x) ne dir bu acaba bilgisi olan varsa yardımcı olsun arkadaşlar
  • bir kaç hafta önce bilgisayarıma folder lock klasör şifreleme proğramı yükledim ve bir klasörü şifreledim ancak klasörü açmayı unutup bilgisayarıma recovery yaptım ve yerel disk D de olan dosyam görünmüyor ama D diskinde kullanılan alan belli nasıl kurtarabilirim acaba bilgisi olana var mı
  • ÇÖZÜM: Beyler aynı sorunu yaşadım diskdigger programını yükledikten sonra seri key dosyayı indirmeye başlayınca laptopun fanı ucak motoru gibi çalışmaya başladı forumlardan baktım pratik bşey çıkmadı bende SİSTEM GERİ YÜKLEME yaptım 2 saat öncesine aldım şu an fan normal çalışıyor kendi sorunumu kendim halletmiş oldum
    dostum demin yıllar öncesinden kalma biçim isteyen bi hafıza kartını kurtardım diskdigger programıyla seçeneklerde c dosyası d dosyası seçenekleride vardı
  • Merhabalar,
    Laptop fanı ne zaman devreye girer ne zaman çalışır gibi sorunları olan arakdaşlarda varmış. Laptop fanınız bilgisayar başlangıcında devreye girmez işlemci ısındığında otomatik olarak devreye girer. Bir kez bu hataya düşerek laptop fanı yeniledim müşterime boş yere.
  • merhaba arkadaşlar öncelikle 5 yıldır casper nirvana nb15.6 kullanıyorum ve yorumların aksine çok begenerek kullandım bu süre zarfında sorunların hepsi benden kaynaklı oldu keza herneyse bilgisayara 2 ay kadar önce gazoz dökülmüştü o an yapmam gereken herşeyi yaptım ama tamirciye götürememiştim yoğunluktan, elektrik geliyordu ama açılmıyordu. 1 hafta kadar önce tamirciye götürdüm cüzzi bir miktara anakartı temizlemiş falan pc ilk aldığım günkü gibi oldu sıcaklık 35 dereceyi bile geçmiyordu ama açılıştan kapanışa kadar fan bir saniye bile durmuyor. Görev yöneticisine bakıyorum değerler normal keza boştayken bile durum böyle. Bilgisayarı kasım 2010 dan beri kullanıyorum yıllarca wow oynattı sağolsun yasadıgım sorunlarda hep benden kaynaklı oldu taş gibi ürün çıktı su sorun çözülse de olur çözülmese de ama çözebilsek sahane olur gece bir odada 3 kişi varken sıkıntı olabilir, buz gibi üflüyor ayrıca o konuda ilk aldığım haldeki gibi bilgisayar.

• soru çözül dü öneri bilgisayarın masa üstündeki piyerine tıklayıp tasarrufu seçin pil gücü olarak ozaman susuyor gud baaay
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.