Şimdi Ara

laptop ekranının bir kısmı kullanılamıyor ekran küçülmüş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    benim sorunum başlıkta belirtildiği gibi.
    elimde bitane asus s6000 serisi s6f model laptop var. laptop ekranının dikine dörde bölündüğünü düşünün en sağdaki parça kullanılmıyor. ekran küçülmüş olarak geliyor ama masaüstünden kayıp yok. sadece netbook ekranı kadar küçük görünüyor. bu durum açılıştan taaa post ekranından beri bu şekilde devam ediyor. yani yazılımsal bişey değil. harici monitör bağladığım zaman görüntü net ve tam olarak geliyor. ancak kendi ekranında bu şekilde geliyor. temsili birde foto eklemek istiyorum. bu arızayı neden yapar sizce.

laptop ekranının bir kısmı kullanılamıyor ekran küçülmüş

• ekran çözünürlüğü değiştirin düzelecektir. ilk önce en düşük çözünürlüğü deneyin sonrada ekranı 1280 x 800 yapın olsun bitsin

kolay gele.....
  • Çözünürlük ayarlarınızı kontrol edin Eğer onları kontrol ettim fakat olmuyor derseniz; Bilgisayar bios logo ekranındayken aynı sorun var mı?
  • arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. ancak konuda da belirtiğim gibi post ekranından beri bu şekilde çalışıyor. yani çözünürlük değil. bilgisayar ilk açıldığından beri bu şekilde işlemler devam ediyor. bios ekranında da aynı şekilde. inverter arızası değil. ve de harici monitör bağladığımda sorunsuz olarak çalışmaktadır.
  • arkadaşlar fikri olan yok mudur?
  • bios pilini cikartip 5sn bekle butun guc kablolari cikmis olsun sonra tekrar dene
  • tamamını yaptım onların denedim. bios pilini çıkrdım bekledm hatta daha çok bekledim pili değiştirdim. fayda olmadı.
    dediğim gibi açılıştan itibaren böyle ve harici ekranda sağlıklı görüntü veriyor. sadece kendi ekranında sorun var
  • Panele giden kabloları kontrol et. Eğer onlarda da sorun yoksa panelde sıkıntı var demektir
  • valla üstad bi ölçme şansı falan var mıdır nasıl kontrol edebilirim. flexler aklıma geldi de en ucuzu 70 tl birde ondan değilse elimde kalacak daha pratik bir yolu var mdır?
  • bir teknik servise git rica et başka bir lcd paneli monte etmeden bağlayıp denesin.
  • selamlar
    dediğin mantıklı aslında bi denemekte yarar var
  • aynı sorun benim laptopumda da oldu, çözemedim bir türlü. Siz sorunu nasıl halletiniz çözümünü yazabilir misiniz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.