Teğmen
16 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 17 (Bu ay: 0)
Gönderileri
hp 250 laptop ta cleron 1000m takılı,

i5 ve i7 işlemci takıyorum ortalama 40 dakika sonra aniden kapanıyor.

1- termal macunları her seferinde yeniliyorum.
2- ısı 3 işlemci içinde ortalama 48 derece.
3- 1000m işlemcide kapanmıyor.
4- i5 ve i7 işlemcide kesinlikle 30 - 40 dk arasında kapanıyor. işlem yapsın yapmasın.
5- hm70 chipset kullanıyor.
6- 3 işlemcide de sorunsuz format atılıyor.
7- driverlar yüklü olsun olmasın kapanıyor.
8- bios güncellemesi yapıldı.
9- laptobu aldıgım yer kendileri aynı marka ve modele sorunsuz olarak 3 defa aynı upgrade i yaptıklarını söylüyorlar.

farklı bir durum, sorunu yaşamış ve çözmüş olan varmıdır?
laptop hdd görüyor. DVD görüyor. w7 cd si ile formatı atıyorum, w7 kuruyorum hiç bir sorun yok. masaüstü geliyor. w7 DVD yi çıkarıp yeniden başlatınca tekrar açılıyor yine masa üstü geliyor.
lakin bilgisayarı kapatıp açarsak bios ta hdd görünmesine rağmen boot edemiyor. kursör de kalıyor. w7 DVD yi takıp açılışı DVD den yapıp bir tuşa basın yazısını geçtikten sonra tekrar hdd den boot edip w7 masaüstü geliyor.
olay şu : için de w7 DVD si olmadan hdd ye geçip boot edemiyor.
Benzer bir durumu yaşamış ve çözümünü bulmuş olan var mı?
p6200 cpu windows7 de 3.4 derecelendirme puanı alıyor fikri olan var mı?
arkadaşımın htc telefonunda yaptığı her hareket, her mesaj, fb mesajları bile başka birinin mail adresine gidiyor. Ne yapılmış olabilir bilgisi olan var mı?
1998'den beri bilgisayar, notebook, uydu cihazları bakım ve onarımı yapıyorum. Son 10 yıldır Ankara'da idim. Ailem İstanbul'da yaşadığı için yanlarına geri geldim. Bu mesleği seviyorum ve kusursuz yaptığıma inanıyorum. Ankara'da olsam yer tespitim ve müşteri potansiyelim, benim için sorun teşkil etmezdi.
İstanbul'da hiç cevrem yok lakin hayatımın geri kalanını bu şehirde devam ettirmek zorundayım. İlgili arkadaşlardan ricam çevrelerinde gözlemledikleri, buraya bir teknik servis lazım diyebildikleri bir yer varsa, benimle paylaşırlarsa çok sevinirim.
Arkadaşlar elinde onboard Lg r500 anakartı bulunan biri mevcutsa aşağıdaki resmin daha yüksek çözünürlükte çekilmiş halini bana yollaması mümkün mü?

Anakart Mobile Intel® 965 PM Express Chipset i kullanıyor. board üzerinde vga soketi var ve harici ekran kartı ile çalışıyor. Harici ekran kartı bozulmuş, iptal olmuş, tamiri söz konusu değil.
Şimdi bu harici ekran kartı takılı değil iken 965 PM Express Chipset i kullanarak görüntü almak mümkün mü? Sonuçta bu chipset ile onboard çalışan laptoplar da üretilmişti.
1 oda 1 salon bir ev de, 1 adet 160-60, 1 adet 120-60, 1 adet 50-50, 1 adet 40-40 olmak üzere 4 petek kullanılmıştır. peteklerin tesisatları 1/2 parmak boru ile çekilmiştir.
bu sistemde bir sorun olur mu, bir sorun oluşacak ise alınabilecek tedbirler var mıdır?
arkadaşlar 555 ile yapatığım flip flop devrede ilk start aldığında 10 dakika, sonraki periyotlar 7 şer dakika oluyor.

değerleri değiştirsem de bu olay hep var ilk start yine 17 dakika, sonraki periyotlar 9 ar dakika gibi.

daha açık anlatmaya çalışayım. led1 ve led2 var.

led1:10dk led2:7dk led1:7dk led2:7dk led1:7dk .... sırası ile çalışıyor.

bu 10 dk. düzeltilebilir mi?
Arkadaşlar en kısa zamanda bu yolculuğu gerçekleştirmek istiyorum. Sınır geçişlerinde ne gibi sorunlar yaşarım, ilgili ülkelerin kapılarından geçmeden önce edinmem gereken evrak var mı?

1- Gürcistan'a kimlik yeterlimi ?
2- Azerbaycan'da kapıdan vize alınabiliyor mu ?
3- Rusya vize istemiyor ama yinede adamların sınırından geçerken bir şeyler ister mi ?
4- Ukrayna vize istemiyor ama Rusya'dan girişte sorun çıkarır mı ?

merak ettiğim sorular bunlar, bunun dışında gözümden kaçan bir şey var mı?

bilgilerinizin güncel olması çok önemli, fikir değil de bilgi verecek arkadaşlar ilgilenirse çok memnun olurum.
Hakkında
Forum İmzası:
Ticari felsefem; Sıfır ve sıfıra yakın ürünler mağaza fiyatının
yarısı, ikinci el ürünler dörtte bir fiyata olursa ticaret gerçekleşir.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 203
İkinci El Bölümü Mesajları: 43
Konularının görüntülenme sayısı: 10.886 (Bu ay: 31)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.