Şimdi Ara

Laptop donma problemi ... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
55.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lose_yourself

acer ne ya uzak durun o markadan

bende de 5755G var(bazı parçalırı farklı, ilk arkadaştan) , 1 yıl oldu daha servis,ısınma,format vs. görmedi

görmez de inş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YouCan_YMK

quote:

bende de 5755G var(bazı parçalırı farklı, ilk arkadaştan) , 1 yıl oldu daha servis,ısınma,format vs. görmedi

görmez de inş.

genel olarak acer le alakalı şikayet konusu oldukça fazla arkadaşıma laptop alırken detaylı olarak araştırdık ayrıca tandıklarımdaki acer laptop ların alıyı bozuk 3 sene kadar ömürleri olmadı bu benim şahşi düşüncen başkalarına acer tavsiye etmiyorum sizinki sorun çıkarmamış ne mutlu size hayrını görün

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YouCan_YMK

quote:

görmez de inş.

genel olarak acer le alakalı şikayet konusu oldukça fazla arkadaşıma laptop alırken detaylı olarak araştırdık ayrıca tandıklarımdaki acer laptop ların alıyı bozuk 3 sene kadar ömürleri olmadı bu benim şahşi düşüncen başkalarına acer tavsiye etmiyorum sizinki sorun çıkarmamış ne mutlu size hayrını görün

bende aldıktan sonra acer la ilgili çok şikayet okudum. daha çok ısınmada sorunlu demişler... kardeşimde hp var soğutucuyla çalışırken elimi üzerine rahat koyamıyorum , aşırı ısınıyo.. Yani ben, markadan çok modellerle alakalı olduğunu düşünüyorum ya da acer yeni modellerde bu sorunu çözmüş..

• önceki yazılanları okumadım belki yardımcı olmuşlardır zira gözlerim kapanıyor bu saatte ama acer var bende de büyük olasılıkla ısınma problemi yüzündendir bende de var altına vantilatör koyun zira 60 liraya soğutucu aldım pek faydası olmadı o kadar çok ısımıyor ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim 5755G ve %100 ısınmadan olduğuna eminim sorunumun :)) bahsettiğim üzere oyunlar filan kasıyordu... başlarda kasmamasına rağmen.. ancak bugun bütün driverları güncelledim filan derken girdim oyunun tekine (fifa13) normalde kasmıyordu.. sonra kasmaya başladı... açtım baktım oyun kasmıyor.. dedim heralde drivermış sorun... ancak ilerleyen zamanda kasmaya başladı... aldım elime saç kurutma makinesini en soğukta sabitledim pcye.. yarım saat verdimm havayı gürültülü oldu gecenin bu saati ama kasma durdu buz gibi oldu alet birden

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

quote:

Bir işe yaramayacaksan ne s*ke faydan var Allah'ım g*tünün oturduğu yerden sallaması kolay tabi...3 yıldır kullandığım makine GIK bile etmedi.(Acer 5739G)

-------------------------------

Link :http://s2.dosya.tc/server25/ptDWR3/AA1FanControl.zip.html

İlk "TVicPortInstall41.exe" yükle.Sonra bilgisayarını yeniden başlattıktan sonra "AA1FanControl.exe" yükle.
    Resimdeki gibi ayarları yap.

Laptop donma problemi ...

sakin ol küfürlerinide kendine sakla

bu işlem ne işe yarıcak ?

• muhtemelen işlemci ısınmasından kaynaklanan bir problemdir, mutlaka soğutucu kullan
  • en kalitelisinden alıcam.. ne önerilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Echeyakee

en kalitelisinden alıcam.. ne önerilir ?

boşuna para vereceksin bence
  • neden ?
  • Fanlara bakım yaptırmadan soğutucunun katkısını göremezsin,tozlanmışsa tek ilacı önce temizlik daha sonra gerek duyarsan soğutucu alınabilir.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

quote:

Bir işe yaramayacaksan ne s*ke faydan var Allah'ım g*tünün oturduğu yerden sallaması kolay tabi...3 yıldır kullandığım makine GIK bile etmedi.(Acer 5739G)

-------------------------------

Link :http://s2.dosya.tc/server25/ptDWR3/AA1FanControl.zip.html

İlk "TVicPortInstall41.exe" yükle.Sonra bilgisayarını yeniden başlattıktan sonra "AA1FanControl.exe" yükle.
    Resimdeki gibi ayarları yap.

Laptop donma problemi ...

sakin ol küfürlerinide kendine sakla

bu işlem ne işe yarıcak ?

Deneyip niye görmüyorsun?, Donmalar azalacaktır.Birde BIOS güncellemeside iyi olacaktır.

• Bukadar ugraşmanın bir alemi yok cihazının garantisi varken servisine götür bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anakart tamiri

Bukadar ugraşmanın bir alemi yok cihazının garantisi varken servisine götür bence.

10 numara 5 yıldız yorum ....
  • kullanıcı hatası diye faturayı sokup vericekler elime :)
  • quote:

kullanıcı hatası diye faturayı sokup vericekler elime :)

cihazın içini açtın mı, açıp bir yerine hasar mı verdin, yoksa hiç açmadın mı,
    eğer açıp bir yerine zarar vermediysen garantiye göndere bilirsin. bir yerine zarar verdiysen servis kabul etmez.
    ayrıca senin cihazının ısından kaynaklı chip arızası var. oda senin yapabileceğin bir şey olduğunu zannetmiyorum işinde uzman, deneyimli bir servise götürmeni şiddetle tavsiye ederim. eğer garanti den bir sonuç alamazsan ben sana bir servis adresi vereyim orayla görüş derdine derman olacaklardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anakart tamiri

quote:

kullanıcı hatası diye faturayı sokup vericekler elime :)

cihazın içini açtın mı, açıp bir yerine hasar mı verdin, yoksa hiç açmadın mı,
    eğer açıp bir yerine zarar vermediysen garantiye göndere bilirsin. bir yerine zarar verdiysen servis kabul etmez.
    ayrıca senin cihazının ısından kaynaklı chip arızası var. oda senin yapabileceğin bir şey olduğunu zannetmiyorum işinde uzman, deneyimli bir servise götürmeni şiddetle tavsiye ederim. eğer garanti den bir sonuç alamazsan ben sana bir servis adresi vereyim orayla görüş derdine derman olacaklardır.

aletin hiç bi yerine dokunmadım :) ankaradan aldım ama istanbulda yaşıyorum..

• quote:

MERHABA ARKADAŞLAR HEMEN HEMEN YENİ SAYILCAK Bİ ALETİM VAR.. YANİ ALALI 8-9AY OLUYOR..

ACER ASPIRE 5755G

İNTEL CORE İ5
    NVIDIA GT540M
    4GB RAM
    500GB HDD
    LAPTOP VAR...

BAŞIMA GELEN OLAYDA... NEDENİNİ HİÇ ANLAMADIĞIM DONMA OLAYI... AMA ÖLE İKİ SANİYE FİLAN DEĞİL... BİR DONUYOR HİÇ BİR ŞEY ETKİ ETMİYOR... HİÇ BİR KOMUT... HATTA LAPTOPUN KAPAĞINI KAPIORUM HALA ÖLE KALIO... SADECE POWER TUŞUNA BASILI TUTARAK KAPATIP YENİDEN AÇINCA ÇALIŞIR HALE GELİYOR..
    ONDA DA EN BAŞTA WİNDOWS KAPATILAMADI İŞTE OLAĞAN ŞEKİLDE BAŞLATIN GÜVENLİ MOD FİLAN SAYFASI GELİYOR...

AMA BELLİ BİŞE AÇINCA FİLAN OLMUYOR BU İŞ... İNTERNETTE DİZİ İZLERKEN BİR ANDA DONDU... BİRAZ ÖNCEDE MÜZİK DİNLERKEN DONDU... VE HOPARLÖRDEN VIZZ ŞEKLİNDE Bİ SES GELİYOR HİÇ DURMADAN DONDUĞU ANDA... ANİDEN TAK DİE DONUYOR... BU SON AY OLMAYA BAŞLADI... 3-4 DEFA BAŞIMA GELDİ.. YA VİDEO İZLERKEN YA DA MÜZİK DİNLERKEN.. DOSYALARIMI TARATTIM VİRÜS BULUNAMADI.. HDD DE 130GB BOŞ YER VAR... NEDİR SORUN ? ISINDIĞI İÇİN OLABİLİR DERSENİZ DONDUPU SIRALARDA HİÇ ISINMIYOR ... DİZİ SONUÇTA SADECE.. BİDE BUTUN BU ANİ DONLAMARDA ORTAK TEK ŞEY BİTTORRENT.. AMA FARKLI DOWNLOADLAR..

LÜTFEN YARDIM EDİN ???

Sorun psu yeni bir psu al

• quote:

Orijinalden alıntı: BulletStorm

quote:

MERHABA ARKADAŞLAR HEMEN HEMEN YENİ SAYILCAK Bİ ALETİM VAR.. YANİ ALALI 8-9AY OLUYOR..

ACER ASPIRE 5755G

İNTEL CORE İ5
    NVIDIA GT540M
    4GB RAM
    500GB HDD
    LAPTOP VAR...

BAŞIMA GELEN OLAYDA... NEDENİNİ HİÇ ANLAMADIĞIM DONMA OLAYI... AMA ÖLE İKİ SANİYE FİLAN DEĞİL... BİR DONUYOR HİÇ BİR ŞEY ETKİ ETMİYOR... HİÇ BİR KOMUT... HATTA LAPTOPUN KAPAĞINI KAPIORUM HALA ÖLE KALIO... SADECE POWER TUŞUNA BASILI TUTARAK KAPATIP YENİDEN AÇINCA ÇALIŞIR HALE GELİYOR..
    ONDA DA EN BAŞTA WİNDOWS KAPATILAMADI İŞTE OLAĞAN ŞEKİLDE BAŞLATIN GÜVENLİ MOD FİLAN SAYFASI GELİYOR...

AMA BELLİ BİŞE AÇINCA FİLAN OLMUYOR BU İŞ... İNTERNETTE DİZİ İZLERKEN BİR ANDA DONDU... BİRAZ ÖNCEDE MÜZİK DİNLERKEN DONDU... VE HOPARLÖRDEN VIZZ ŞEKLİNDE Bİ SES GELİYOR HİÇ DURMADAN DONDUĞU ANDA... ANİDEN TAK DİE DONUYOR... BU SON AY OLMAYA BAŞLADI... 3-4 DEFA BAŞIMA GELDİ.. YA VİDEO İZLERKEN YA DA MÜZİK DİNLERKEN.. DOSYALARIMI TARATTIM VİRÜS BULUNAMADI.. HDD DE 130GB BOŞ YER VAR... NEDİR SORUN ? ISINDIĞI İÇİN OLABİLİR DERSENİZ DONDUPU SIRALARDA HİÇ ISINMIYOR ... DİZİ SONUÇTA SADECE.. BİDE BUTUN BU ANİ DONLAMARDA ORTAK TEK ŞEY BİTTORRENT.. AMA FARKLI DOWNLOADLAR..

LÜTFEN YARDIM EDİN ???

o ne?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BulletStorm

quote:

ACER ASPIRE 5755G

İNTEL CORE İ5
    NVIDIA GT540M
    4GB RAM
    500GB HDD
    LAPTOP VAR...

LÜTFEN YARDIM EDİN ???

o ne?

Ekran kartinin altindaki fan

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.