Şimdi Ara

Laptop donma problemi ... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
55.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sysleus

birde yukarda gpu seçimi var onuda seçerek ekran kartı chipinin sıcaklığını ve diyotun sıcaklığınıda olcun ..

Hemen garanti mi? Bazı virüsler ve sürücüler(hatalı) CPU yu %100 kapasitede kullanabilir. CPU %100 çalışırken stres testi yapmak saçma olur. USBnin özellikle devre dışı bırakılmasını istiyorum çünkü USB işlemciyi KULLANMAZ ama bazı USB sürücüleri işlemciyi strese sokabilir. Yanlış mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lotus çok ama çok haklısın fakat arkadaş ileri seviyede bir kullanıcı değil en minimum alabileceklerimiz onemli ekran kartı driveri ve usb driveri soz konusu olabilir makina formatlanmadan bu konuda yorum yapmak yukardada o yuzden dedim oksurukden verem etmekdir ama garantiye gitmesinin çok sebebini sayarım sana şu gibi bu problemden dolayı piyasada ne yazık ki offf ekran kartın yanmış offf harddiskin bitmiş offf şu olmuş gibi yonlendirecek adamlara gitmesinden se teknik servise gitmesini daha emin buluyorum o yuzden :)
  • hocam resim linki verdim bi kontrol etsen :S sorun nedir yani şimdi napmalıyım ? normalde %5 filan kullanıodu aida64'ü çalıştırınca %100 oldu... test için sanırım.. çünkü işlemler menüsünden %94 civarı cpu kullanan aida64
  • quote:

Orijinalden alıntı: sysleus

lotus çok ama çok haklısın fakat arkadaş ileri seviyede bir kullanıcı değil en minimum alabileceklerimiz onemli ekran kartı driveri ve usb driveri soz konusu olabilir makina formatlanmadan bu konuda yorum yapmak yukardada o yuzden dedim oksurukden verem etmekdir ama garantiye gitmesinin çok sebebini sayarım sana şu gibi bu problemden dolayı piyasada ne yazık ki offf ekran kartın yanmış offf harddiskin bitmiş offf şu olmuş gibi yonlendirecek adamlara gitmesinden se teknik servise gitmesini daha emin buluyorum o yuzden :)

Teknik servise gitmesi herkes için iyi olur bencede.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aida64 üdurdurunca tekrak %5lere indi cpu kullanımı
  • zaten amacı bu testin cpu kullanımını en ust duzeye alıp sensorlerden gelen veriyi takip etmek .... 88 derece yuksek bir derecelendirme makinanıza format atın aynı sıkıntı format sonrasında devam ediyorsa servise gönderin tabi garantisi varsa garantisi yoksa iyi tanıdığınız bir bilgisayarcıya gidin derim ... saygılarımla iyi akşamlar dilerim bu arada lotusun bahsettiği guncellemede onemli bir guncelleme bunu ihmal etmeyin ve yaptırmaya çalıştığı şeyi yapmanız durumunda usb driverinin sıkıştırıp sıkıştırmayacağını anlayacaktı işlemciyi ama fırsat vermediniz :)
  • şimdi resme baktımda sıcaklıklar 94 derece olmuş ...
  • Yedekleme yapmadım her şeyim C klasöründe.. formatı vurunca her şey gidicek.. bu ısınmadan oyunlar kasıyorsa zaten bütün oyunlar silincek formatla .. setuplarını haftalarca anca indirdiğim şeyler filan :s ya da zar zor bulduğum şeyler.. anca çalışan crckler :S

lostun yaptırmaya çalıştığı işlemi anlamadım ki... usb driveri kapatınca noluyor sonrasında napıcam ? kapat dedi adam sonrasında napıcam ki :S anlamadım o işi hocam kusura bakma valla acemiyim
  • işte siz acemi olduğunuz için bizim size yapın dediğimiz şeyleri buradan göstererek anlatma imkanımız ve bilgisayar terimleri dışında bir şey kullanarak anlatabilmek ihtimalimiz yok ondan dolayı başvuracağınız nokta biraz daha bilgili bir tanıdığınız olmalı kısacası inanın elimizden gelen budur :) Hastayı birilerinin görmesi lazım en basitinden :)
  • peki sorunumun ısınma olduğundan hem fikir miyiz ? hocam bilirisiniz genelde garantiye dahil olmaması için para sokacak yer ararlar garanti dediğimiz kişiler :) yani benim emin olduğum şey bu... adamlara da benm yüklediğimden dolayı bişe olabilir filan dersem çok parar girer ayıptır sölemesi :) ama adam akıllı bi nedenim olduğunu bilirsem daha kolay hallolur her şey ... ankaradayım ama okulum istanbulda... burdan bi yerden aldım ürünü.. aylarca aletin peşinden koşmak istemiyorum birde o sıkıntı var :s
  • quote:

Orijinalden alıntı: Echeyakee

peki sorunumun ısınma olduğundan hem fikir miyiz ? hocam bilirisiniz genelde garantiye dahil olmaması için para sokacak yer ararlar garanti dediğimiz kişiler :) yani benim emin olduğum şey bu... adamlara da benm yüklediğimden dolayı bişe olabilir filan dersem çok parar girer ayıptır sölemesi :) ama adam akıllı bi nedenim olduğunu bilirsem daha kolay hallolur her şey ... ankaradayım ama okulum istanbulda... burdan bi yerden aldım ürünü.. aylarca aletin peşinden koşmak istemiyorum birde o sıkıntı var :s

ben problemin daha çok driverla alakalı oldugunu düşünüyorum. özelliklerde chipset driveri konusnda şüphelerim var
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellboy11

quote:

peki sorunumun ısınma olduğundan hem fikir miyiz ? hocam bilirisiniz genelde garantiye dahil olmaması için para sokacak yer ararlar garanti dediğimiz kişiler :) yani benim emin olduğum şey bu... adamlara da benm yüklediğimden dolayı bişe olabilir filan dersem çok parar girer ayıptır sölemesi :) ama adam akıllı bi nedenim olduğunu bilirsem daha kolay hallolur her şey ... ankaradayım ama okulum istanbulda... burdan bi yerden aldım ürünü.. aylarca aletin peşinden koşmak istemiyorum birde o sıkıntı var :s

ben problemin daha çok driverla alakalı oldugunu düşünüyorum. özelliklerde chipset driveri konusnda şüphelerim var

DriverGenius ile daha yeni güncelledim onları :S

• quote:

quote:

quote:

DriverGenius ile daha yeni güncelledim onları :S

bilgilerini yedekle sıfırdan bi format at sonra problemin yazılımsal mı donanımsal mı oldugunu anlarız

• orjinal format cd'im yok ama ürünüm orjinal.. ısınma formatla geçer mi ki ? bide bi kez format attım mı yalama olucak alet biliyorum :) diğer pc'mde de aynısı oldu ... :/ yeni aldım arkadaşlar hemen öldüremem aletimi
  • quote:

orjinal format cd'im yok ama ürünüm orjinal.. ısınma formatla geçer mi ki ? bide bi kez format attım mı yalama olucak alet biliyorum :) diğer pc'mde de aynısı oldu ... :/ yeni aldım arkadaşlar hemen öldüremem aletimi

şimdi bişey söyliyim önce: format atmak pcyi öldürmek değildir ne alakası var? Isınmayı gözlemlemek istiyorsan hwmonitor programını dene bu bir (max 70 olmalı).. ikincisi görev yöneticisinden bak cpu %kaç kullanılıyor. önce emin olalım her şey normalse format atmak bence en mantıklısı.. kolay gelsin.
  • quote:

quote:

orjinal format cd'im yok ama ürünüm orjinal.. ısınma formatla geçer mi ki ? bide bi kez format attım mı yalama olucak alet biliyorum :) diğer pc'mde de aynısı oldu ... :/ yeni aldım arkadaşlar hemen öldüremem aletimi

şimdi bişey söyliyim önce: format atmak pcyi öldürmek değildir ne alakası var? Isınmayı gözlemlemek istiyorsan hwmonitor programını dene bu bir (max 70 olmalı).. ikincisi görev yöneticisinden bak cpu %kaç kullanılıyor. önce emin olalım her şey normalse format atmak bence en mantıklısı.. kolay gelsin.

format atmak öldürmek demedim hocam yani doğrudan değil ama nasıl anlatsam bi kez formata girdim mi sürekli gider bu... alalı daha 9 ay oldu... bu kadar erken format ne bilim :s hwmonitor indirip ısıları kontrol edip yazıcam hocam.. ?

direkt bi soğutucu alsam en babasından :D ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Echeyakee -- 3 Şubat 2013; 21:27:29 >

• quote:

quote:

dediğin programı kurdum ısılar 50 civarında şuan.. max bölümünde 60 yazıyor.. %0 cpu yazıyor..

• quote:

quote:

quote:

dediğin programı kurdum ısılar 50 civarında şuan.. max bölümünde 60 yazıyor.. %0 cpu yazıyor..

ısı problemin yok görünüyor, cpu kullanımıda az olduğuna göre format güzel bir seçenek. o da oolmazsa ne yazık ki servis yolu gözüktü demektir. Umarım düzelir. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. kolaylıklar..

• yalnız pcde hiç bişe yapmazken nie ısınsın ki ? cpu kullanımında 94 derecelere cıkıyor. üstte resmi var
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.