Şimdi Ara

Laptop donanım yükseltme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 10 yıllık bir laptopum var. derslerimi tezimi vs bu laptop üzerinden hallediyorum. biraz yavaş bu yüzden donanımını yükseltmek istiyorum. acer aspire 5733 pew71 modeli. i5 işlemci var ekran kartı gömülü intel.
    4 gb ddr3 ram var. 1066 mhz. hdd sistemi. içindeki hangi donanımlar değiştirilebilir hangileri değiştirilemez bilmiyorum açıkçası ama ram ve ssd değiştirmeyi düşünüyorum eğer mümkünse. sizce ilk olarak ram mi eklemeliyim yoksa ssd ye mi geçmeliyim? oyun vs oynamıyorum kesinlikle dediğim gibi sadece eğitim amaçlı. kendi bursumdan karşılayacağım için çok yüksek fiyatları da karşılayamam maalesef. fikirleriniz önerileriniz nedir?

• Ram ve SSD takviyesini beraber yapabilirsiniz. İşlemci gömülü ise değişim zor diye biliyorum. Elinizdeki laptopu ikinci el satabilirseniz hiçbirşey yapmadan satın. Üzerine de biraz ekleyip i5 işlemcili, mx 330 8 gb ram olan freedos makinelere bakın derim. SSD olarak ise 320 GB altına bakmayın derim. Hızlıca dolacağından ileride kasma yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ışıklılımühendis20 -- 9 Aralık 2020; 12:19:57 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.