Şimdi Ara

Laptop Bios Kurtarma (Bios Recovery) Flash Diskle (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
7
Favori
40.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaslar kusura bakmayin konuyu buraya actim ama cok caresizim. Arcelik ANB 573N laptopa sahibim dun bios guncelleme yaptim ec guncellemeden. Basariyla guncelledim ama daha sonra yeni bios surumu oldugunu gordum ve guncellemek istedim. EC guncellemeyi bilmedigim icin onceki gibi sadece biosu guncellemeye calistim ve cihaz brick haline geldi simdi sadece hard disk calisiyor baska hicbir tepki yok bilgisayarimda. Guncel EC ve BIOS surumlerine sahibim. Wincris ile olusturdugum recovery usb stick var su anda ama hangi tus kombinasyonuyla recovery yapacagimi bulamadim. Yardiminiza gercekten cok ihtiyacim var. Bu arada anakartimin modeli Clevo M550SE. Phoenix BIOS. Simdiden cok tesekkurler.
  • slmlar,

arkadaşlar hp nx6320 laptopum var bu sayfada yazan herşeyi okudum ve denedim fakat bir sonuç alamadım ekran aşşağıdaki şekilde kalıyor.
    lütfen yardım edin yaklaşık 1 aydır bilgisayarımı kullanamıyorum ve kişisel bilgisayarım olduğu için bütün çalışmalarım içerisinde.

Yardımlarınızı bekliyorum,, şimdiden teşekkürler..https://store.donanimhaber.com/4c/2b/e1/4c2be14fcc11153866a0c25e7e4d9803.JPG Laptop Bios Kurtarma (Bios Recovery) Flash Diskle
     Laptop Bios Kurtarma (Bios Recovery) Flash Diskle

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan_2210

slmlar,

arkadaşlar hp nx6320 laptopum var bu sayfada yazan herşeyi okudum ve denedim fakat bir sonuç alamadım ekran aşşağıdaki şekilde kalıyor.
    lütfen yardım edin yaklaşık 1 aydır bilgisayarımı kullanamıyorum ve kişisel bilgisayarım olduğu için bütün çalışmalarım içerisinde.

Yardımlarınızı bekliyorum,, şimdiden teşekkürler..https://store.donanimhaber.com/4c/2b/e1/4c2be14fcc11153866a0c25e7e4d9803.JPG Laptop Bios Kurtarma (Bios Recovery) Flash Diskle
     Laptop Bios Kurtarma (Bios Recovery) Flash Diskle

dostum bu sorun bios güncellme sırasında mı meydana geldi?
    nx serisi cihazlarda güney chipset arızasına çok denk geldim,cihazlar o ekranda kalıyor genelde. bios güncelleme sonrasında meydana gelmediyse http://www.youtube.com/watch?v=zL8bKO25fHE videoda 1:08 de adamın elle fiziksel baskı yaptığı yere sen de baskı yap ve o şekilde tutup diğer elinle açma tuşuna bas. windows logosu gelene kadar bırakma.

chipsetten kaynaklıysa geçici olarak bu şekilde açabilirsin cihazı dosyalarını yedek alırsın vs. baskı şiddetinin de biraz fazla olması lazım...

• cbrmania C kullanıcısına yanıt
    ewet kesinlikle bios güncellemeden sonra meydana geldi.. şöyle bir durum var işin ilginç tarafı bilgisayar çipset tamiri vs yaptım üniversite zamanımda parasızlıktan :) yani çipsetler hakkında bilgim var bga vs ama bu durumun içinden bir türlü çıkamadım bios yazma makinam olsa bios'u söküp yazarım ama oda olmadığı için alternatif arıyorum ..
    bu arada ilginç bir durum daha var TPM hatası veriyor.. yani TPM CARD gibi bir uyarı çıkıyor, usb cihazlarımın hiçbirini tanımıyor bios bunları kontrol ettiği için normal karşılıyorum acaba laptopta tpm card mı var , çıkarsam düzelir mi ?

yardımların için teşekkürler cbrmania..
    başka fikri olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum ..

iyi forumlar....
  • Diger arkadasında da dedigi gibi kuzey cipseti (INTEL) olan usb v.s ı/o aygıtlarını denetler ve sıkıntılıysa bunlar zaten calısmaz, buyuk ihtilmalle bios degil cipset arızanız var şuan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lypuxubi

Arkadaslar kusura bakmayin konuyu buraya actim ama cok caresizim. Arcelik ANB 573N laptopa sahibim dun bios guncelleme yaptim ec guncellemeden. Basariyla guncelledim ama daha sonra yeni bios surumu oldugunu gordum ve guncellemek istedim. EC guncellemeyi bilmedigim icin onceki gibi sadece biosu guncellemeye calistim ve cihaz brick haline geldi simdi sadece hard disk calisiyor baska hicbir tepki yok bilgisayarimda. Guncel EC ve BIOS surumlerine sahibim. Wincris ile olusturdugum recovery usb stick var su anda ama hangi tus kombinasyonuyla recovery yapacagimi bulamadim. Yardiminiza gercekten cok ihtiyacim var. Bu arada anakartimin modeli Clevo M550SE. Phoenix BIOS. Simdiden cok tesekkurler.

elinizde bios mevcut ise herhangi bir bilgisayarcıya gidip yeniden cihazla yazdırın 10-20tl birsey olması lazım zaten...
  • asus x205ta nın bios'unu güncellerken yarıda kesildi ve aynı şekilde asus logosu vs hiçbir şey gelmiyor power ışığı yanıyor sadece yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cowboy_bebop

asus x205ta nın bios'unu güncellerken yarıda kesildi ve aynı şekilde asus logosu vs hiçbir şey gelmiyor power ışığı yanıyor sadece yardımcı olabilir misiniz?

biosun DOS uzerinden yazılan seklini bulabilirseniz cihazın sitesinden v.s usb ile veya cd ile birsekilde DOS boot edip yazdırabilirsiniz tekrar, hic olmazsa bir bilgisayarcıya giderek tekrar yazdırabilirsiniz biosunuzu.
  • SCORPION07 kullanıcısına yanıt
    onu nasıl bulacağımı hiç bilmiyorum yine de teşekkürler garantisi var asus servis belki ücretsiz halleder
  • garantiye kendiliğinden oldu mu diyeyim yoksa gerçeği mi söyleyeyim sizce?
  • konu açılalı yıllar olmuş hortlatıyorum kusura bakmayın dediginiz çözüm yolunu denemek ıstıyorum fakat konuda bahsettiginiz gibi bios dosyalarını .bin şeklinde bulamıyorum setup seklınde hp pavilion dv7 bios güncellerken çöktü ve suan hiç bişeye tepki vermiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanadrea

Hp pavilion dv6 1270 et laptopum var bırkaç gundur 3-4 sefer reset attıktan sonra acılıyordu bugun hıc acılmıyor num ve caps tuslarının 2 kez yanıp sondugunde bıos hatası oldugunu ogrendım ;
    1. sorum anakartın model ve markasını nasıl ogrenebılırm
    2.sorum ogrendıkten sonra yukarda yazıldıgı gıbı yapsam ıse yararmı lutfen yardımcı olun

senin sorunun ekran kartı hocam, ısıtarak tamir ettirmen gerekli vga chipini.
  • hocam exe yi 7z yle acıp .fd dosyasına ulastım ve onu ilk 4 harfi .bin yaptım fakat bilgisayar kabul etmıyor 2 kere bip sesi yapıp kapıyor bidaha acılınca flash diski okumuyor kendi bios unu ındrıdıgımden emınım hp sıtesınden aldım flasha direk atıyor muyuz .bin dosyasını yoksa başka bi programla imaj dosyası yazıyormus gibi yazıyomuyuz
  • hp Insyde bios icin anlatiyorum once orjinal bios dosyasini indiriyoruz ve winrar ile aciyoruz. icinde .fd ile biten dosya var onu aliyoruz.

https://www.bios-mods.com/tools/index.php?dir=Andy+P+%28MDL%29+Phoenix-Insyde-EFI+SLIC+Tool%2F

bu yazilimi indirip ve calistirip .fd ile biten dosyayi gosteriyoruz. bize 2 tane dosya veriyor biri xxx.fd.dec digeri xxx.sig bu iki dosya sayesinde bios yukliycez. xxx.fd.dec yazani xxx.BIN yapıyoruz. xxx.sig yazanin sadece isimini degistiriyoruz. bin yaptigimiz dosyayla ayni isimde olmali. bios dosyalarimiz hazir. simdi flash bellegi hazirlamaya geldi. fat32 formatini atiyoruz. HP BIOS Güncelleştirmesi UEFI programinı indirip flash bellegimizi kuruyoruz. flash bellegin adi artik HP_TOOLS oldu. icinde bos klasorler olustu. hazirladigimiz iki bios dosyasini (xxx.BIN VE xxx.SIG) anadizine ve bios klasorunde bulunan 3 klasore kopyaliyoruz. bios update isimli klasorede HP BIOS Güncelleştirmesi UEFI PROGRAMINI winrar ile acip .exe ve .dll haricindeki dosyalari koyuyoruz. flash bellek hazir. bataryayi sokuyoruz.flash bellegi takiyoruz. eliminizi windows ve b tuslarina ayni anda basili tutarken adaptoru takiyoruz ve pcyi calistiriyoruz. usb ledli olursa calisip calismadigini gorebilirsiniz. usb cliasmaya basladimi elinizi tuslardan cekin. 30 sn civari fan sesi geliyor. fan sesi kesildiginde eger usbyi okuduysa bios yukleme ekrani gelicek. denenmis ve calismistir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak_yksl -- 13 Ekim 2015; 0:36:21 >

• Arkadaşlar konu eski gibi ama geçen gün Asus K52F laptobun en son sürüm biosunu hard diske indirdim. Sonra biosun içinden ez flash diye bir uygulama var oradan dosyayı buldum güncelle dedim. Yaptı ve sonra yeniden başlıyor dedi. Artık hiç hayat belirtisi yok. Power a basınca ledi bile yanmıyor. Anakartı söküp bios pilini falan söktüm ama nafile. Araştırınca bir bug dan dolayı ntfs formatlı bölümden işlem yapılınca bu durumun yaşanabildiğini duydum. Usb den kurtarma gibi bir şansım var mı ? E bay de hazır bios yazılmış çipi var onu alıp lehimlemek mi gerekecek ? Üstünde 6 bacak winbond 8mb flash var smd lehimli. Ben onu söküp lehimleyemem korkarım. Ankara'da kim yapar , lütfen yardım et obi wan kenobi sen son umudumsun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • marcorcun kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim, hayat kurtardın :D
  • Acer'da ise, Fn+Esc tuş kombinasyonu kullanılıyor. Ekleyin lütfen :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar

Aynı olay Exper W258BW içinde yapılabilir mi acaba?

Bilgisayar hiç açılmıyor

Ledler yanıyor sadece

CD yi tarıyor

Ekran siyah

Anlatılanları denedim ancak sonuç yok

Hem flash bellek ile denedim hemde cd ile

Maalesef sonuç alamadım

Şimdiden teşekkür ediyorum

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.