Şimdi Ara

Laptop batarya yüzde 0

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar.3 yıllık bir laptobum var. Asus r510vx model. Ben bu laptobu 1 ay şehir dışına gittiğinden dolayı açamadım. Bugun açmaya çalıştığımda sarjın yüzde 0 olduğunu ve dolmadığını gördüm. Bir kaç yöntem denedim ama sonuç değişmedi. Yeni pil alacağım ama pilin öldüğünden emin olmak istiyorum. Nasıl anlayabilirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bataryayı çıkartıo direkt fişte çalıştırın açılırsa adaptörde sorun yoktur emin olmak işin adaptörü ve bataryayı elektrikçide ölçtirün
  • armagan_60 A kullanıcısına yanıt
    Merhaba batarya takılıyken veya takılı değilken fiş takılı olduğu sürece çalışıyor. O zaman pilde sorun olduğunu düşünüyorum. Bir soru daha sormak istiyorum. Laptobun modelini yazıp batarylara bakıyorum 130 tlyede var 250tlyede bunların ne gibi farkı var. İkiside orjinal gibi durmuyor. İnternetten alırsam bir sıkıntı yaşarmıyım sizce. Bilgisayarcılara güvenemiyorum
  • Lityum-iyon batarya ve amper gücüne bakin orjinal almanızı öneririm yan sanayi uzun ömürlü olmuyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: armagan_60

Lityum-iyon batarya ve amper gücüne bakin orjinal almanızı öneririm yan sanayi uzun ömürlü olmuyor
    Teşekkürler. Asusun yetkili servisinle konuştuğumda orjinal batarya için 700 tl gibi uçuk bir fiyat söylediler.Maalesef onu alabilecek gücüm yok. 1.5-2 yıl daha kullanılabilsem benim için yeterli olacaktır.Size iki tane link atmak istiyorum bakıp yorum yapar mısınız acaba? Bu bataryaların modelleri aynı fakat birinin hücre sayısı 3 . Birinin hücre sayısı 7 . Benim bataryayı alma amacım yaşadığım yerde ani elektrik kesintileri çok fazla oluyor. Bundan dolayı bilgisayarın aniden kapanıp ana kartın zarar görmemesini istiyorum. Yani sarjın uzun süre dayanması benim için önemli değil. 30 dakika bile dayansa yeterli.

Bu ürünler muadil diye geçiyor.Sizce almalımıyım?
    1)https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-r510vx-dm264tc-r510vx-dm343t-batarya-pil-notebook-bataryasi_pdp_559014810?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=444090322533&utm_term=104527864033&ga_prodid=559014810&ga_merchantid=11381092&sc_gcsp=gg&gclid=CjwKCAjw_NX7BRA1EiwA2dpg0pQVNfWqIjAxEgT9I35KzvTogOaJlaSerC4yG7RWmbEpXCn9KVXKSRoCdDYQAvD_BwE

2)https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-r510vx-dm264tc-r510vx-dm343t-notebook-batarya-pil-pars-power_pdp_563277983?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=444090322533&utm_term=104527864033&ga_prodid=563277983&ga_merchantid=126560807&sc_gcsp=gg&gclid=CjwKCAjw_NX7BRA1EiwA2dpg0nKslw7yhStpRxP4HGCEfuskn1n09BdPd_EhfuyN7LsU6pQvsJvXDhoCjLAQAvD_BwE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumy -- 1 Ekim 2020; 22:29:39 >

• forumy F kullanıcısına yanıt
    Ankarada bir yer var ben muadil aldım çok mutluyum. Tabiki de orjinali kadar iyi dğeil ama adamlar hem ucuza hem de garantili satıyorulardı.
    Bulursam editleyeyim.

İnfostar dolara göre fiyat çıkartıyorlar ama indirim isteyin hocam.

03122297575

Benim laptop çok eski olmasına rağmen batarya bulduk. Ama 6000 diyelim mesela bulunan batarya 4800. Orjinali 600 lira ben 80 e aldım bunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jervis -- 1 Ekim 2020; 22:44:39 >
  • Hücre sayısı bataryanın kapasitesiyle orantilidir kapasite arttıkça hücre sayisi artar süre önemli değil dediğinize göre 1. Linktekini alabilirsiniz

• Battery report sayfası çıkarabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.