Şimdi Ara

LAPTOP ALAMADAN AKIL HASTASI OLACAĞIM YARDIM!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

8k bandında ekran konusunda takıntı yapmadan (hertz olarak) tek takıntım sıcaklık yani sıcaklık konusunda beni hiç düşündürmeyecek, masaüstü gibi saatlerce bazen 10 saat oynatacak bir laptop istiyorum.Bataryasız kullanacağımdan bataryada sorun değil.

Casper/Acer/Asus/Lenova/Monster arasında mekik dokumaktan kafayı yiyeceğim

Lütfen bu konuları hem karşılayan hemde teknik servis konusunda mükemmel olan, internette gördüğünüz kadarıyla değil tecrübelerinizle öneride bulunur musunuz?Bir insanın delirmesini engelleyebilirsiniz :)))))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zaten o bütçede 1650ti alınabiliyor maksimum oda Tuf, Abra, Nitro, İdepad serilerinde oluyor bakmışsındır zaten indirimde Msi kovalayabilirsin 1650, 1650ti de bulunabilir belki piyasa kötü senlik bir durum yok bende almaya kalktım sonrasında işin içinden çıkamadım ikinci el idareten bir dizüstü aldım.

• Erenk53 E kullanıcısına yanıt
    MSİ gereksiz pahalı hiç o topa girmeye gerek yok, benim sorunum hangi ürüne yönelsem o ürünü kötülüyorlar herkes her ürünü alıyor ama aynı şekilde herkes her ürünü kötülüyor çok garip bir durum.
  • arkadaş nasıl bir forum olmuş bu böyle, herkes giriyor giriyor yardım eden yok eski forum nerede hehey
  • Konu sahibi arkadaş verdiğin bilgiler yetersiz. Örneğin sıcaklık değeri dediğin şey tam olarak kaç derece ?? Bazı cihazlarda 95 dereceler normalken, bazı cihazlarda 85 dereceler normal kabul ediliyor. Sen şimdi burada diyorsun ki ben öyle bir laptop istiyorum ki ısınmasın iyi oynatsın masaüstü gibi olsun ama fiyatıda 8k olsun. Sıfır mı ikinci el mi o da belli değil. Varsa böyle bir model bende konuyu takip etmek adına buradayım. Kullandığım 4 modeli yazayım sana Monster Tulpar T7 V19.7, Acer predator helios 300, Asus Rog Strix G15 512lw, MSI GP66. Bunlar arasında en serin çalışanı Acer oldu. O da yük altında 80-90 arasındaydı. Tam ayrıntılı anlat belki fikir sahibi DH'li model önerisi yapar.

• Ne haklı bir isyan ben de aynı durumdayım. Saatlerimi veriyorum baştan baştan araştırıyorum. Bir markaya bakıyorum biri içi yandı eridi diyor aynı modele o paraya en iyisi diyor tutarlılık göremediğim için inanamıyorum bu ve benzeri olaylar cidden tımarlık edicek beni neyse konuya geliyorum Asus ve Msi dışında bakma gerekiyorsa fazla ver gene bakma belli ki benim gibi kafan rahat olması istiyorsun uğraşmayı pek sevmiyorsun. Özelliklerini belirle o özelliklerde ya asus ya da msi al. Ha bir de eğer imkanın varsa kasasına dokunup aliminyum mu magnezyum alaşımlı mı o özelliklerine bak ısınma sorunu için

• Aga yorumlara bak insanlara sorda herkesin o laptopla ilgili dediği doğru olacak diye bişe yyok bi tane seç mesela gir youtube a bak testlere 3-4 video izle ona göre karar ver birine bende Msi var mesela yük altında 85 derece falan oluyor en fazla işlemci ama dell e bakınca mesela 95-100 görüyor bazı testlerde ama yine sorun olmuyor tabi 95 üstü biraz sıkıntı ama lenovoda ısınma duymadım ben asus tuf serisinde geçen sene çok dendi ama turbo boost u kapatınca işlemci gayet serin çalışıyor.Yani testlere bak derim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • iyidebanane13 kullanıcısına yanıt
    Hocam niye sinirlendin sen bana, model önerilerini yazana kadar sinirlisin yahu 😄 yani şimdi aslında gayet açık hocam;her modelin ısınması farklı evet ve sen ona göre önermelisin yani en serin hangisi kendi sıcaklığına göre olay bu, bir diğeri de ikinci el olsa zaten belirtirim hocam kızma bu kadar 😁 Hocam Acer’in teknik servisi nasıldır?Yani Casper ve Monster servisleri şimdi gerçekten harikalar mesela, ona yakın olan yabancı firmalardan hangisidir?
  • Mesela bu model güzel bence hem 17 inç sanırım ama bu fiyata İ7 10750 h lı monster var tabi işlemci olarak önde veya ryzen 5 4600 h lı lenovolar acerler var ama acer kalite olarak bi tık düşük kalır

• FaLkenAuGe kullanıcısına yanıt
    hocam yalnızca yıllardır özlediğim iş güçten vakit bulamadığım “oyun hobimi” diriltmek istiyorum aslında ama piyasaya bakınca deliriyorum yani şimdis en asus yada msi minimum 10k hatta geçiyor da, şimdi bir laptop a 10 k üzeri vermek gerçekten koyuyor insan.Çünkü sonuçta ben bundan para kazanmıycam
  • hocam hepsine tek tek bakacağım testlerin teşekkür ederim :)
  • beratoksvz B kullanıcısına yanıt
    Önemli değil hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-184304AE9

https://m.n11.com/urun/asus-tuf-gaming-fx706li-hx175-i5-10300h-8-gb-512-gb-ssd-4-gb-gtx1650ti-dizustu-bilgisayar-1919369?magaza=gpnteknoloji

Tuf serisi kronik ısınma sorunlu sanırım iyi araştırın çok pişman olabilirsiniz.

• evet öyle gözüküyor sanırım en iyisi casper gibi
  • beratoksvz B kullanıcısına yanıt

:D :D kızmak vs olarak değil de daha net olmalı bağlamında yazmıştım ben o cümleleri. 8k diye bir fiyat bandı görünce de, iyi bir cihaz bu kurla hayal olduğu için ikinci el mi acaba düşüncesi oluşmuştu o an. Şimdi bende tekrar okudum yazdığımı da evet o yöne kaymış biraz kusura bakma hocam :) Konuya dönecek olursak Acer'ı kullanıyorum ama onu da servise yollamak zorunda kaldım. Geçenlerde evde elektiriksel bir arızadan dolayı ethernet kablosunun takılı olduğu soket yandı. O yüzden servise verdim. Normalde küçük ve ana karttan ayrı bir parça ama ana kartı değişeceklermiş direk. Ana kart yurt dışından geliyor bu yüzden bayram sonrasına kaldı. Herhangi bir ücret talep etmediler garanti kapsamında hallediyorlar. Daha ayrıntılı olarak cihaz elime ulaştıktan sonra yorum yapabilirim.

• Hocam bu fiyatlara günde 10 saat ısınmadan oyun oynayabileceğiniz sorunsuz bir laptop imkansız :D. Fan sesi + 95 derece cpu ile anca gidilebilir. ThinkPad gibi enterprise laptoplarda ısınmadan, fan sesi olmadan 10 gün de oynarsınız ama o laptoplar da oyun oynamak için uygun değil ve bu fiyatlara sadece AMD APU bulunanları alınabilir. Onlarla da anca GTA 5, CS:GO, Doom Ethernal(Thinkpad E14 cihazımda sabit 60fps) oynayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: beratoksvz

hocam yalnızca yıllardır özlediğim iş güçten vakit bulamadığım “oyun hobimi” diriltmek istiyorum aslında ama piyasaya bakınca deliriyorum yani şimdis en asus yada msi minimum 10k hatta geçiyor da, şimdi bir laptop a 10 k üzeri vermek gerçekten koyuyor insan.Çünkü sonuçta ben bundan para kazanmıycam

Hocam aynı kafadayız benimde amacım oyun zevkimi diriltmek ve haftalardır didik didik araştırmalarımda bize uyacak tel laptop bu ; https://www.vatanbilgisayar.com/asus-strix-g15-amd-ryzen-7-5800h-3-2ghz-16gb-1tb-ssd-15-6-rtx3060-6gb-w10.html

Fakat ben bu kadar ücreti açıkcası vermek istemiyorum ve güçlü bir telefon alıp mi 11 mobil oyunlara zevkle yönelmeye karar verdim. Umarım istediğinizi bulursunuz konuyu takip edeceğim eğer bir model alırsanız belirtirseniz sevinirim

• FaLkenAuGe kullanıcısına yanıt
    hocam aynı kafadayız derken doğru bir tanımlama yapmışsın çünkü bende laptop almaktan vazgeçtim ve telefon almayı da düşünmüyorum açıkcası.Aslında iphone 8 var elimde ama sar değeri çok yüksek olduğundan değiştirmek istiyorum lakin bu kurda hiçbir şey yapılmaz.En iyisi, belki birgün bizimde paramız değerli olur, olmazsa da biz bu heveslerden uzak oluruz mantığıyla beklemek :))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beratoksvz -- 16 Mayıs 2021; 5:34:48 >
  • en iyisi gozunuze kestirdiginiz modelin youtube da videolarini izleyerek karar vermek

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.