Şimdi Ara

laptop açılmıyor yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 3
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 17 saat 56 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • azad012 (2 mesaj) Citizen (1 mesaj) dopac34 (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> laptop açılmıyor yardım lütfen
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    163 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    acer 5742z model laptop açılışça acer yazıyor ve tekrar kapanıyor reset atıyor. harddiski değiştirdim sorun aynen devam ediyor. laptopu ters çevirim altına bir iki tane yavaştan vurunca açılıyor bazen. neyden kaynaklanıyor olabilir. yardımcı olursanız sevinirim.

|
    |
  • Yarbay
    3006 Mesaj
    Bilgisayarın bios ekranına girebiliyor iseniz; onboard olan donanımları kapatın, eğer usb klavye mouse kullanıyorsanız bunları çıkartın, ramlerinizi varsa ekran kartınızı, wireless kartınızı çıkartın bunların ayaklarını bildiğimiz silgi ile güzelce silip temizleyin ve güzelce yerlerine takın (ekran kartını ve wirelessi takmayın, sadece rami takarsınız). Bilgisayarınızı açıp daha sonra durumu test edin. Bilgisayar post ekranında donanımlardan biri veya bir kaçına ait self testi başarı ile sonlandıramadığı için açılış gerçekleşemiyor. Şayet bu işlem sonrası açılış başarı ile gerçekleşmiş ise bios ekranından donanımları birer birer açın, çıkarttıklarınızıda sırası ile takarsınız. Hangi parçayı açtığınızda veya taktığınızda açılış gerçekleşmiyor ise sorunlu donanım odur. Size minik bir ipucu, genelde mouselardaki (usb) problemler bu gibi testleri olumsuz etkiler, işe farenizi çıkartıp denemek ile başlamanızı öneririm. Faredir o fare..

Geçmiş olsun, kolay gelsin.

• Teğmen
    163 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

cevap için teşekkürler. fareden değil çünkü fare takılı değil. dedikleriniz uygulayağım yarın. tekrardan teşekkürler.
    |
    |
    dopac34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: azad012

cevap için teşekkürler. fareden değil çünkü fare takılı değil. dedikleriniz uygulayağım yarın. tekrardan teşekkürler.

Kolay gelsin
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
pubg mobile uc
pubg mobile uc
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.