Şimdi Ara

Laptop a ice tea döküldü acil yardım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkes dökülme hikayesini anlatmış bende anlatayım bari.
    Bende de 4 yıllık hp laptop var iki üç ay oluyor şarıl şarıl demliğin kaynar suyu döküldü ters çevirdim sildim falan öylece kullandım gece ters çevirdim laptopu yattım. Sabah kalktım açılmıyor klavyeyi kaldırdım soketi çıkardım öyle açıldı klavye ve touchpad çalışmıyordu harici klavye fare ile kullanıcam ama kendi kendine tuşlara basıyor klavye bağlı olmamasına rağmen. Servisi aradım böyle böyle üç aşağı beş yukarı bir fiyat verin bilgisayar çalışıyor, ilerde sıkıntı olmaması açısından oksitlenme falan anakart falan komple değiştiriyoruz dedi kadın 980 lira Dalga mı geçiyorsunuz kapat kapat. Zamanla kuruyunca 150 liraya klavye aldım taktım mousepad sapıtıyordu kullanmamama rağmen oda düzeldi bir iki ay sonra şimdi sorunsuz kullanıyorum maşallah. Su konusunda cihazlarım şanslıdır ya yıllar önce galaxy mini vardı tuvalete düşmüştü çıkardım temiz suyla iyicene yıkadım hiç kapatayım pirince koyayım falan yok açmaya çalışıp duruyorum telefonu kapağı açtım mok kokuyor bastım kolonyağı içine içine sonra pirince koydum telefonu sorunsuz çalışıyor oda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şekilsiniz ya -- 26 Aralık 2016; 4:45:39 >

• hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    İngilizce zaten ama ben sadece fiyati ve klavyenin alt tabakasini incelemek icin bakmistim su geçirir mi tabakasi falan diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şekilsiniz ya kullanıcısına yanıt
    Aslinda oksitlenmis yerleri silmeleri lazim para calmaya bakmislar hemen.Ilerde sıkıntı olmasin diye değiştiriyorlarmisda ilerde olabikecek sıkıntı da anakartin yanip degismesi zaten gerçi yaninda ekran karti ve islemciyide gotururse sıkıntı tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: aizek

rahatsız ediyor aslında bastığını anlayamıyor insan hafif yapış olduğu için.Benim klavyenin tuşları öyle çıkmıyor galiba hocam tek tek komple bağlı birbirine elimle harfi kaldırıp deneyeceğim ıslak bez kürdan işini artık

Klavyenin resmini çekip eklesene buraya bi bakalım backlight veya rgb backlight falansa riskli bu dediğim yöntem.
  • quote:

Aslinda oksitlenmis yerleri silmeleri lazim para calmaya bakmislar hemen.Ilerde sıkıntı olmasin diye değiştiriyorlarmisda ilerde olabikecek sıkıntı da anakartin yanip degismesi zaten gerçi yaninda ekran karti ve islemciyide gotururse sıkıntı tabi

Çalışıyo dimi hala?
  • Cpt. MacMillan kullanıcısına yanıt
    Tuşun birini soktum bugün yanlisklikla :D sıkıntı yok cikiyormus y harfini hallettim bi ara b yi de halledicem

• hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    Çalışıyor cok şükür ya sıkıntı yok.Su muhtemelen ana karta degil klavyenin altina bile gitmemis herhalde oyle olsa klavye bozulurdu çünkü bu saatten sonra bozulurmu su yuzunden bi kac ay sonra falan?Bide eger ana karta gitmediyse su garantiden cikarmi gene anakartta su izi olmazsa anlaşılmaz sanirim sivi temasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aizek -- 27 Aralık 2016; 3:27:38 >
  • quote:

Tuşun birini soktum bugün yanlisklikla :D sıkıntı yok cikiyormus y harfini hallettim bi ara b yi de halledicem

hadi bakalım hocam kolaylı gelsin.
  • Bende kahve dokmustum bi ara sadece ici pislenmis ve klavye zarar gormustu (bazi tuslar calismiyordu) ama servisten degistirip ic bakimimi yaptirdim ilk aldigim zamanki gibi oldu
  • quote:

Çalışıyor cok şükür ya sıkıntı yok.Su muhtemelen ana karta degil klavyenin altina bile gitmemis herhalde oyle olsa klavye bozulurdu çünkü bu saatten sonra bozulurmu su yuzunden bi kac ay sonra falan?Bide eger ana karta gitmediyse su garantiden cikarmi gene anakartta su izi olmazsa anlaşılmaz sanirim sivi temasi

Bu saatten sonra bozulmaz ama eğer bozulursa servis su temasını anlayabilir.
  • Valla kardeş sinir bozucu bir durun benim telefonumun da orta tuşuna şekerli çay dökülmüştü orta tuş a baktıkça tıkır tıkır ses çıkarıyordu böyle bir iki ay falan kullandım sonra ses çıkmaz oldu içi ne olmuştur bilmem tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: adroid

Valla kardeş sinir bozucu bir durun benim telefonumun da orta tuşuna şekerli çay dökülmüştü orta tuş a baktıkça tıkır tıkır ses çıkarıyordu böyle bir iki ay falan kullandım sonra ses çıkmaz oldu içi ne olmuştur bilmem tabi

Servis ne dedi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

quote:

Orijinalden alıntı: adroid

Valla kardeş sinir bozucu bir durun benim telefonumun da orta tuşuna şekerli çay dökülmüştü orta tuş a baktıkça tıkır tıkır ses çıkarıyordu böyle bir iki ay falan kullandım sonra ses çıkmaz oldu içi ne olmuştur bilmem tabi

Servis ne dedi?

Servise göndermedim orta tuş için şuan kullanıyorum hatta tıkır tıkır etmiyor artık buna da para verilmezki

• Laptopta herhangibir sıkıntı kalmadı arkadaşlar o iki tuşta eskisinden farksız sanıyorum gitmemiş anakarta gitse şuana kadar klavye bozulurdu çünkü teşekkürler yardımcı olan herkese
  • Yakında eline alırsın laptobu çoktan oksitlenmeye başlamıştır. Alkol ile temizlenmesi gerekirdi.
  • Ben geçen hafta msi ge72 apacheme boy abdesti aldırdım suyla hemn ters çevirip havluyla kuruladim bi sıkıntı yok şuan
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Üniversiteli-

Ben geçen hafta msi ge72 apacheme boy abdesti aldırdım suyla hemn ters çevirip havluyla kuruladim bi sıkıntı yok şuan

çalışırken ters çevirme bence. harddisk bad sector olabilir bendeki gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

quote:

Orijinalden alıntı: -Üniversiteli-

Ben geçen hafta msi ge72 apacheme boy abdesti aldırdım suyla hemn ters çevirip havluyla kuruladim bi sıkıntı yok şuan

çalışırken ters çevirme bence. harddisk bad sector olabilir bendeki gibi.

Hiç bi sıkıntı yok şuan

• quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

Yakında eline alırsın laptobu çoktan oksitlenmeye başlamıştır. Alkol ile temizlenmesi gerekirdi.

ana karta sıvı gittiğini düşünmüyorum gitseydi zate klavyenin devrelerinde bir bozukluk olurdu kaldı zaten dediğim gibi damla halinde geldi 2 tane harfe birde touchpad'e.Tocuhpad zaten anakarta kabloyla bağlı anakartın üstünde değil
  • aizek kullanıcısına yanıt
    Sorun yok değil mi? Hocam şu aşağıdaki programı indirip harddisk sağlığı hakkında bilgi verir misin?

http://www.hdsentinel.com/
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.