Şimdi Ara

Laptop 4 GB Rami Görmüyor(kullanılabilir ram miktarı2.99gb)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, acer aspire 5930g laptobuma orjinalinden olan 3gb ramine ilave yaparak 4 gb ram yaptım işletim sistemim windows 10 64 bit ama kullanılabilir ram miktarı olarak,2.99 gb olarak görünüyor ne yaptıysam yükseltemedim çözüm nedir?Laptop 4 GB Rami Görmüyor(kullanılabilir ram miktarı2.99gb)

• Ram'lerin yerini değiştirip deneyin. Yine olmazsa son aldığınız ram'i tek olarak takıp çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Ramler her anakart'la uyumlu çalışmayabiliyorlar. Yeni ram'in anakartaa uyumlu olup olmadığını kontrol etmekte fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdas70

Ram'lerin yerini değiştirip deneyin. Yine olmazsa son aldığınız ram'i tek olarak takıp çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Ramler her anakart'la uyumlu çalışmayabiliyorlar. Yeni ram'in anakartaa uyumlu olup olmadığını kontrol etmekte fayda var.

bu çözümü denedim. ramlerimin ikisi de aynı marka ve model, ram değişimi yaparken laptopdaki iki ramide çıkarıp yerine yenilerini takmıştım. her ikiside hi-levelin rami 667 mhz ve her bir modül 2 gb. Zaten ekran görüntüsünde yüklü bellek 4 gb diyor ama kullanılabilir 2.99 gb diyor
  • Ekran kartın paylaşımlı ramli mi?
  • quote:

Ekran kartın paylaşımlı ramli mi?

Ekran kartım harici ama evet paylaşımlı
  • Ekran kartınız paylaşımlı ise 1 GB rami o kullanıyor olabilir. Bios ayarlarından miktarını ayarlayabilirsiniz.
  • quote:

Ekran kartınız paylaşımlı ise 1 GB rami o kullanıyor olabilir. Bios ayarlarından miktarını ayarlayabilirsiniz.

peki bios ayarlarından nasıl kapatacağım o paylaşımı?
  • Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum Pc nin ekran kartı modeli nedir?
  • ekran kartın ramden 1 gb ayırmıs kendıne :) ekran kartının ramıne bakarsan gorursun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.