Şimdi Ara

Landi Renzo lpg kiti kullananlar buraya... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
635
Cevap
12
Favori
208.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kısmeetse bu hafta taktırıyorum arabama. Dün benzin aldım arabama. Bu son alışımdır umarım dedim kendi kendime. Benim anlamadığım şu. Siz ledlere bakmayın diyorsunuz da nasıl anlıyorsunuz peki LPG nin bittiğini yada bitmek üzere olduğunu. Gözümüz hep km sayacındamı olacak? LPG bittiğinde benzine otomatik geçişi hissediliyormu. Farkında olmadan benzinle gitmiş olmayalım bide.
  • slm arkadaş lpg tankının üzerinde multvalf yani şamandra dedigimiz parçanın üzerinde ibreli gösterge vardır buradan buradan bakabilirsiniz fakat bu göstergeyle içerideki birbirine baglantılıdır normal şartlarda içerideki dügmedende gaz miktarını görüyor olmalısınız .Lpg bittiginde sesli olarak uyarı gelir yani benzine geçeginiz zaman bunu anlarsınız
  • aynen benimde oyle.
    4.led 30 km de sonuyor.
    3.led 60-70 km ,
    2.led 60-70 km ,
    1.led 30 km
    kirmizi led 120 km gidiyor :)
    rekorum 45 lik tank ve 35 litre ile 420 km

quote:

Orjinalden alıntı: crazymathci

Landi REnzo kullanan arkadaşlar lpg geçiş düğmesindeki ledler doğru çalışıyormu? Benim aracın kesin yanlış gösteriyor. Bazen 3 led yanarken 1 lede düşüyor sonra 2 led ortalamayı buluyor heralde, son led (kırmızı olanı) yanarken bayağı km yapıyorum. Sizde durum nasıl?
  • merhaba arkadaşlar,
    uzun incelemelerden sonra yaklaşık 2 hafta önce vectra c 2004 aracıma landi renzo taktırdım.
    şu ana kadar 1000 km yi geçtim. herhangi bir sorun yaşamadım. 35 lt lik depo ile yaklaşık 400 km yol yapıyorum. bunun süratli ve klima açık olduğunu da belirtmeliyim. aracımda daha önce benzinle kullanırken klima açıldığında performans kaybı oluyordu. gazla bu performans kaybı da yaşanmıyor. motor gazı benzine göre belirgin şekilde daha iyi yakıyor belli ki.
    40 derecede gaza geçiyor. geçtiğini sadece bazen depo kapağı çıt diye bir ses çıkarırken duyuyorum bir de performans birden artınca anlıyorum:))
    enjektörler biraz sesli çalışıyor gerçekten ama içeriden bir ses duyulması söz konusu değil. ayrıca cam açıkken bazen onları duymak hoşuma gitmiyor değil tıkır tıkır çalışırken.
    4 yıldır güvenemediğimden dolayı bir araba parası daha veridm benzine. keşke daha ilk günden taktırsaymışım diyorum.
    ayrıca kitin de önemli olduğunu pek düşünmüyorum artık. birçok kullanıcı ile görüştüm. kafanıza hangisi eserse, cebinize uygun olanı seçin bence.
    eğer burada bir daha göremezseniz eğer herhangi bir sorun yaşamıyorum demektir.
    herkese saygılarımı sunar, kazasız sürüşler dilerim...

• arkadaşlar landi sistem çok mu gürüldülü çalışıyor
  • Enjektörler diğerlerinden farklı Bosch marka enjektör kullanıyor. Gürültülü çalışması demek enjektörlerden ses geliyor. Araba içinde cam açık olsa bile ses içeri gelmiyor....
  • yaw gurultulu degilde rolantide sikirtili calisiyor sadece.
    az gaza dokununca ses filan kalmiyor.

quote:

Orjinalden alıntı: pupayelken2005

arkadaşlar landi sistem çok mu gürüldülü çalışıyor
  • Piyasada bir çok ucuz marka varken landi renzo nun methini çok duydum.pahalı olmasına rağmen dün taktırdım .taktıranlar verimin yuksek olduğundan özellikle ilerleyen zamanlarda dahada memnuniyetimizin artacağını garanti ediyorlar.Hayırlısı Allahtan ...
    Kazasız belasız günler dileğiyle.
  • aracı bıraktım usta montaja başladı akşama alacagız bakalım ne olur
  • artık bende Landi ci oldum
    ilk izlenimlerim aracın performansı yönünde herhengi bir fark göremedim gayet iyi
    hafta sonu detaylı olarak inceleme şansım olacak
  • LANDİ RENZO MULTİPOİNT SIRALI SİSTEMİNDE LPG YE GEÇİŞ ISISININ DERECESİ 40 DERECEDİR,ANCAK ÖZELLİKLE YAZ AYLARINDA BU DERECE OLAYI DVERE DIŞI BIRAKILIP 25 SN YEYE AYARLANABİLİR,,,
  • Landi ile ilk depomu bitirdim şehir içi 250 ytl civarları yakıt sizce nasıl
    aracım 2003golf otomatik 1.6
  • bende de landi renzo kit var hiç bi sorunla karşılaşmadık yakıtı şehirlerarası 125 bin yaktı
    karışık 180-200 bin arası yaktı lpg yi 1.89 dan alıyom bir depoyla 330-340 km yapıom imzadaki arabayla otomatik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruk82. -- 18 Temmuz 2008; 17:02:14 >
  • landi renzo taktıran arkadaşlara şimdiden geçmiş olsun diliyorum.
    bende zamanında aynı hataya düştüm ve taktırdığıma pişman oldum. sürekli sorun yaşadım (vites boştayken stop etme,kalkışlarda tekleme,devirsiz çalılma ve çok yakma ). bende bu kadar soruna dayanamadım ve geri iade ettim.
  • Arkadaşım kendi aracında çıkan sorunları niçin genele mal ediyorsun ki??? Montajdan veya aracınızın daha önce farketmediğiniz bir sorunundan kaynaklanmasın başınıza gelenler? Çok yanlış bir yaklaşım

quote:

Orjinalden alıntı: erdems18

landi renzo taktıran arkadaşlara şimdiden geçmiş olsun diliyorum.
    bende zamanında aynı hataya düştüm ve taktırdığıma pişman oldum. sürekli sorun yaşadım (vites boştayken stop etme,kalkışlarda tekleme,devirsiz çalılma ve çok yakma ). bende bu kadar soruna dayanamadım ve geri iade ettim.

• valla yanlışıda doğruyuda bilecek yaşdayım. ne zaman taktırdığım yere sorunumu göstermeye gitsem en az 3-4 tane sorunlu araba orda. hadi ben yanlış anlattım oraya gelen lerdemi yalan söylüyo. lütfen tarafsız görüşlerimizi bildirelim. ben sadece müşteriyim ve yaşadığım sıkıntılarımı söylerim.
  • Kusura bakmayın ama yaşadığınız sıkıntıyı söylerken diğer insanların moralini bozucu konuşmanız gerekmezdi. Tabiki memnun kalmayabilirsiniz, kimse sizi yalancılıkla suçlamıyor. Şundan bundan memnun kalmadım iade ettim deseydiniz yapıcı olurdu ama ".....taktıranlara geçmiş olsun" demek hoş bir yaklaşım değil.

Sonuçta hepimiz kullanıcıyız. Marka önemli değil. Eksikleri, yanlışları, deneyimleri, avantajları paylaşacağız. Hiç kimseyi dolaylı olarak da olsa rencide etmememiz gerekiyor.

Not: Sanırım ustada sorun var.

quote:

Orjinalden alıntı: erdems18

valla yanlışıda doğruyuda bilecek yaşdayım. ne zaman taktırdığım yere sorunumu göstermeye gitsem en az 3-4 tane sorunlu araba orda. hadi ben yanlış anlattım oraya gelen lerdemi yalan söylüyo. lütfen tarafsız görüşlerimizi bildirelim. ben sadece müşteriyim ve yaşadığım sıkıntılarımı söylerim.

• BEN SADECE ŞUNU DİYORUM LANDİ RENZO SIKINTILI BİR MARKA. BEN USTA FALAN ANLAMAM YAŞADIĞIM SIKINTIYA BAKARIM.
  • Uzunyol deneyimimi paylaşmak istedim.

Aracım 2004 vectra elegance 108000de. Landi renzo kitli. Kit 106000de takıldı.

İzmir-İstanbul :

Yolculuk saati: 10.30 -17.00
    Araç yükü: sadece sürücü
    Klima : açık
    Hız : %75 90-100km/s, %20 110-130km/s, %5 180-190km/s
    Km: 480 (tüpün içindeki gazın aracı götürdüğü menzil)
    Alınan Gaz: 82ytl( gaz 1,90)
    Km maliyeti : 0,171 ytl

İstanbul-İzmir :

Yolculuk saati: 18.15 -01.30
    Araç yükü: full+full
    Klima : kapalı
    Hız : %100 90-100km/s
    Km: 520
    Alınan Gaz: 76ytl( gaz 1,90)
    Km maliyeti : 0,146 ytl

Veriler doğrudur. Ne kadar fark var değil mi arkadaşlar. Gece ile gündüz arasındaki fark, klima ve hızı sürekli sabitlemek %15 gibi extra bir yakıt avantajı sağlıyor. Araç aynı araç, sürücü aynı sürücü, yol aynı yol... Siz siz olun yavaş gidin hem cebiniz sağlam kalsın hem vücudunuz.

• landi renzo taktıran arkadaşlara şimdiden geçmiş olsun diliyorum.

demek senin ustanda sorun varmış oraya taktıranlarda sorun çıktığına göre...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.