Şimdi Ara

Lancia Delta mı, Alfa Romeo Giuiletta mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
4.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Alfa marka bilinirliliği açısından ilk tercihim olurdu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

İki marjinal araç

Alfa marka bilinirliliği açısından ilk tercihim olurdu

hocam amaç marka/model bilinirliği olsa gidip Opel, Ford vs alırım ama alışılagelmişin dışında bişey arıyorum...
  • Otomatik şanzıman sorun çıkarır korkusu ise saat gibi arabadır. 1-2, 2-1 vites geçişleri yokuslarda müdahale ister bazen. F1 kulakciklari ve topuzdan erken müdahale ile, hele de alısınca sorun olmaz. Yokuş aşağı da düşük vitese iner ve biraz bağırır. Duz vites yaparsaniz daha sessiz olur.

Bıraktığım araçta arkadaşların şikayetlerinin hiçbirini yaşamadım. Sunroof canavar gibiydi. Topuz etrafındaki basit kaplama oynamıyordu. Koltuklarında, beni rahatsız etmese de biraz gıcırti vardı. Deri alcantara olduğu için yan destekler mont şort gibi giysilerin metal aksamı ile biraz çiziliyor. Siyahı önermem beyaz daha şık bana göre. Ama siyahın da tutkunları var.

Giulietta alacaksınız da Kırmızı alın derim. Farklı olmak bu araçta bu renkle daha net.
  • Alfayı lanciaya göre daha kolay satarsın ama hiçbirini senin corsa gibi saamazsın. en az 1-2 ay beklersin. Arada gelip bakan 5 bin altını teklif eden olur. Eğer bu gibi durumlar benim için önemli değil dersen alınır. Lancia delta alfaya göre daha iyi benim görüşüm. LAncia deltanın arkak oltukları hareketli ve çok geniş bir iç hacmi var. delta bana göre c sınıfı değilde d sınıfı bir hb araç. lancia delta zaten fiat bravoyla aynı araba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkerem2 -- 4 Şubat 2016; 20:56:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

Alfayı lanciaya göre daha kolay satarsın ama hiçbirini senin corsa gibi saamazsın. en az 1-2 ay beklersin. Arada gelip bakan 5 bin altını teklif eden olur. Eğer bu gibi durumlar benim için önemli değil dersen alınır. Lancia delta alfaya göre daha iyi benim görüşüm. LAncia deltanın arkak oltukları hareketli ve çok geniş bir iç hacmi var. delta bana göre c sınıfı değilde d sınıfı bir hb araç. lancia delta zaten fiat bravoyla aynı araba.

hocam aynı şekilde düşünüyorum bende , ya gözümü karartıp Delta alcam yada sıradan olup 2013 Fiesta - Corsa filan
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

quote:

Alfayı lanciaya göre daha kolay satarsın ama hiçbirini senin corsa gibi saamazsın. en az 1-2 ay beklersin. Arada gelip bakan 5 bin altını teklif eden olur. Eğer bu gibi durumlar benim için önemli değil dersen alınır. Lancia delta alfaya göre daha iyi benim görüşüm. LAncia deltanın arkak oltukları hareketli ve çok geniş bir iç hacmi var. delta bana göre c sınıfı değilde d sınıfı bir hb araç. lancia delta zaten fiat bravoyla aynı araba.

hocam aynı şekilde düşünüyorum bende , ya gözümü karartıp Delta alcam yada sıradan olup 2013 Fiesta - Corsa filan

LAnca delta alırsan sıradan olmazsın. YAlnız corsa falan alırsan sıradan olursun. Bütçeni bilmeme ama bence fiatr bravoda bakabilirsin. Ha şunu söyleyim öğrenci falansan bence lanciaya girme. ÇÜnkü lancia trden çekildi zaten trdeykende tutulan bir marka değildi. sokağa çık 10 kişiye sor 9u lancia diye bir markayı bilmez. Gerçi dinazorlar kayseriye gelsin diyen bir toplumdan ne bekliyoruz ki...

• quote:

quote:

quote:

LAnca delta alırsan sıradan olmazsın. YAlnız corsa falan alırsan sıradan olursun. Bütçeni bilmeme ama bence fiatr bravoda bakabilirsin. Ha şunu söyleyim öğrenci falansan bence lanciaya girme. ÇÜnkü lancia trden çekildi zaten trdeykende tutulan bir marka değildi. sokağa çık 10 kişiye sor 9u lancia diye bir markayı bilmez. Gerçi dinazorlar kayseriye gelsin diyen bir toplumdan ne bekliyoruz ki...

Bende öyle dedim zaten farklı bişey demedim ki

quote:

ya gözümü karartıp Delta alcam , yada sıradan olup 2013 Fiesta - Corsa filan

insanların bilmemesi daha iyi dikkat çekici oluyor...

• Eğer satmayacaksan 3-5 yıl binerim dersen al. aMA yok ben 1-2 sene biner hevesimi alır satarım dersen alma.
  • quote:

Eğer satmayacaksan 3-5 yıl binerim dersen al. aMA yok ben 1-2 sene biner hevesimi alır satarım dersen alma.

niyetim 3-5 yıl binmek zaten, olur da acil bişey çıkar satmak zorunda kalırım o zaman ayrı
  • Jülyet 1.4 170 tct değilse delta tabiki Jülyet alıpta 1.6 dizeline binilmez madem yakıt önemli ikinaraç içerisinden delta bu arada delta hb sedan arası birşey araç çok büyük bunu dikkate alarak araştırma yapın

• quote:

Orijinalden alıntı: riskoflife27

Jülyet 1.4 170 tct değilse delta tabiki Jülyet alıpta 1.6 dizeline binilmez madem yakıt önemli ikinaraç içerisinden delta bu arada delta hb sedan arası birşey araç çok büyük bunu dikkate alarak araştırma yapın

Delta'ya bindim kullandım hocam , tam istediğim gibi bir araç :)
  • O zaman al gitsin hacı.
  • quote:

quote:

Jülyet 1.4 170 tct değilse delta tabiki Jülyet alıpta 1.6 dizeline binilmez madem yakıt önemli ikinaraç içerisinden delta bu arada delta hb sedan arası birşey araç çok büyük bunu dikkate alarak araştırma yapın

Uzun süre bineceğimde demişsiniz güzel araba delta tasarımı güzel ve dikkat çekici bence corsa fiesta megane gibi piyasada çok bulunan bir araç yerine tutulmayan piyasada az olan araç almak daha iyi ( uzun vadeli binilecekse )
    Bende civic hb 1.8 bakınıyorum hakkımızda hayırlısı :)

• quote:

quote:

quote:

Uzun süre bineceğimde demişsiniz güzel araba delta tasarımı güzel ve dikkat çekici bence corsa fiesta megane gibi piyasada çok bulunan bir araç yerine tutulmayan piyasada az olan araç almak daha iyi ( uzun vadeli binilecekse )
    Bende civic hb 1.8 bakınıyorum hakkımızda hayırlısı :)

şeytana uyup alıcam

• riskoflife27 R kullanıcısına yanıt
    Alfa Romeo Giulietta dizel araç daha hafif olduğu için Delta'dan da az yakar. TCT Benzinli ve Dizel arasında tork farkı da az. Geriye kalıyor ara hizlanmalar farkı ve 200+ km hız.

Ama TCT Benzinli İstanbul şehiriçi ortalaması 10 lt. üstü olur. Aradaki 85 krş. yakit litre fiyat farkı da az değil.

Hem az yaksın, hem afili olsun, hem fiyatı uygun olsun, hem de dinamik olsun isteklerinin tek sonucu: 1.6 JTD Giulietta'dir bence.

Makam arabası tadını ve D gibi C isteğini öne alırsanız Delta o zaman.

TCT alınca benzinciye girmeye korkacaksaniz, almayı hiç düşünmeyin. En can sıkıcı durum olan ikinci el, yani sonraki sahibine de araç bakıyorsaniz; bunların içinde yine dizel Giulietta'dan şaşmayın.

Ben sonuncuya önem vermediğim halde bu tercihi yaptım.

Mantık mı gönül mü? Bence gönül ama mantık da plase

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 13 Mart 2016; 22:29:40 >

• Çok sevdim actigin bu başlığı:) çünkü ben yaz başı gibi 308 pejo mu satıp çok istediğim lancia deltayi alacağım.
    Bir aracın piyasası olup olmadığını hiç düşünme kardesim. Çünkü bugüne kadar aldığım hiçbir arabanın piyasası yoktu zamaninda ve hepsini aldığının bir veya 2 altında fiyat çekerek 2-3gunde sattim.
    Burada önemli olan aldığın araçtan zarar etmeden hatta kar ederek satma isteğin olup olmadığıdır. Dilerim lancia delta yı alırsın ve fikirlerini ogrenirim. İnşallah bende bu yaz alırım siyah çam tavanlı ilanından,birde 18 lık jant takacam of diyorum:)

• quote:

Orijinalden alıntı: zaferdurukan

Çok sevdim actigin bu başlığı:) çünkü ben yaz başı gibi 308 pejo mu satıp çok istediğim lancia deltayi alacağım.
    Bir aracın piyasası olup olmadığını hiç düşünme kardesim. Çünkü bugüne kadar aldığım hiçbir arabanın piyasası yoktu zamaninda ve hepsini aldığının bir veya 2 altında fiyat çekerek 2-3gunde sattim.
    Burada önemli olan aldığın araçtan zarar etmeden hatta kar ederek satma isteğin olup olmadığıdır. Dilerim lancia delta yı alırsın ve fikirlerini ogrenirim. İnşallah bende bu yaz alırım siyah çam tavanlı ilanından,birde 18 lık jant takacam of diyorum:)

Cesaret verici yorumunuz için çok televizyon ederim hocam , en yakın Zamanda aklıma yatan bir Delta bulup alacağım

• Deltanın net piyasa fiyatları nedir?
    Donanım paketi, ekstraları vs. nedir?
    yıllara göre makyaj değişim var mı?
    alırken neye dikkat etmek lazım?
    kullanıcısı veya kullanmış olanlar bilgilendirse sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Divide et impera

Deltanın net piyasa fiyatları nedir?
    Donanım paketi, ekstraları vs. nedir?
    yıllara göre makyaj değişim var mı?
    alırken neye dikkat etmek lazım?
    kullanıcısı veya kullanmış olanlar bilgilendirse sevinirim.

Hocam net piyasa fiyatı diye bişey olmaz tabi ki fiyatı etkileyen bir sürü etken var. 2009 2013 arası tüm kasalar aynı sadece 2011 de ön ızgara değişik.

Arabanın en boşu bile full diye satılan diğer modellere taş çıkarır. Gerçekten çok donanımlı bir araç.

• Buldunuz mu hocam delta?
    Bayadır girmiyordum yeni gördüm bu başlığı. Delta sahibi olarak birşeyler yazayım dedim.
    Araç hakkında araştırma yapmışsınız zaten. Aklınıza takılabilecek parça servis vs konularına çok takılmayın derim. Parça konusunda en fazla diğer markalara göre biraz daha bekleme durumu olur dışardan geleceği için.
    Onun dışında Giu ile arasında kalmışsınız. Ben Birmottan aracı alırken ikisi yanyanaydı uzun uzun incelemiştim. Açıkçası Giu'nun iç tasarımı beni pek cezbetmedi. Deltaya göre oldukça dar olması da ayrı konu. Bir de arada 10 bin tl'den fazla fark vardı :)
    Arkadaşların dediği gibi dizel kesin kararınız ise Delta derim. Kesinlikle hakettiğinden daha ucuz piyasası var ve bundan faydalanın..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.