Şimdi Ara

LAMBALI AMFiLER VACUUM TUBE AMPLIFIER LAMBALI AMFİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
8
Favori
26.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende Tannoy Saturn S10 bulunmakta.
    kafamda kalan bir sesi vardır Tannoy S10.
    planım Dynacord EminentIIT'ye takıp ahenkli ve yumuşak ses almaktı.
    neyse taktık.
    ses ss kadar değil ama sert ve boru gibi. yani S10 nun tizleri neymiş abi bayağı kalın. bariton mübarek bari pavarotti tonunda çıkarsaydı
    hoşuma giderdi.
    sizin fikriniz nedir?
  • Kolay gelsin

Boşuna Tannoy dual concentric hoparlörlerine super tweeter üretmiyor

LAMBALI AMFiLER VACUUM TUBE AMPLIFIER  LAMBALI AMFİ
  • Altuğ bey haklısın,
    super tweeter hiç aklıma gelmedi.
    duyamayacağımı bilsem de ki işitme testinde 13kHz de kaldım ultrasonik sesler Pioneer ın Beryllium
    Ribbon Tweeter'dan mı alsak? yahut özellikle Ribbon unitesi. bu tizleri vücud hissedecek artık bilmem. önerisi olan?
  • Sayın cantan,

MBLE Full Stereo 4-4 Plus'da bazı problemlerim var. Görsel olarak diğer deck sistemleriyle uyumsuzluğundan da dolayı 43 cm boş kasa içine taşımaya karar verdim. Üzerindeki mevcut potansiyometreler problem çıkardığı için değiştirmek istiyorum. Üstlerinde her hangi direnç ibaresi bulamadım. Acaba Alps 2X100K yada 2x200K işimi görür mü. Veya siz uygun potansiyometreleri önerebilir misiniz?Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

MBLE 4-4 Plus Service Manual

Volüme Potansiyometre

Bas-Tiz Potansiyometre

Potansları çözersem, trafoları kaplayıp, girişteki kazancı yükseltmek için sadece aux'a ayrı beslemeli iki adet EF86 eklemeyi düşünüyorum. O zaman 2. aşamada tekrar yardım isterim. :)

• @hilhan hocam kolay gelsin,
    çalışmanda başarılar dilerim.
    pot'rın ohmetre ile min. ve max. değerlerini potu çevirerek baktınız sanıyorum.
    ölçümde direnç yükselip en yüksek kaldığı değer 100K ise Alps pot bence de çok iyi olur.
    her ne kadar Çin malı olsalarda
    bluemavi sitesinde 100k alps stereo bulunmakta. iş yapar diye düşündüm sanki. merakımdan gittim aldım. eh işte bi ürün.

tıkla Alps
    ya da orijinal
    olmasına dikkat etmek kaydıyla -sahteleride sardı ortalığı- Alps Blue Velvet potansiyometre. :)

• ha manual'i şimdi farkettim. şemasına göre ses potları 200K evet doğru hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

ha manual'i şimdi farkettim. şemasına göre ses potları 200K evet doğru hocam.

Eyvallah Üstat, teşekkür ederim.

Peki, aşağıya eklemiş olduğum fotoğraftaki potlar işimi görür mü acaba? (Grundig RPC 300'den çıkma)

Volume: 2x100K
    Bass: 2x200K
    Trebble: 2X100K
    Balance:2x6K

• @Hilhan hocam,
    pot.rın içinde ki karbonlar aşınmayıp sağlam kalmışsa 3 potuda (Vol, Bas,Tiz) amplide
    ses kontrol ve ton kontrol için rahatlıkla kullanabilirsiniz. MBLE 2x200K ise 2x200K lık bass pot kullanılabilir. hem 100K ile de olur. tecrübe olur
    en azından.
    pot.ın bakımını yaptınız. yazdığınıza göre stereo potlar. daha da iyi.
  • pıoneer a-656 referance serisi stereo anfi 650 watt trafo gücü sorunsuz çalışır vaziyette sadece 2 adet potans düğmesi eksiktir pazarlıksız lütfen açıklamayı okuyunuz 1000/1500 liralık cihaza 350 lira yazmışım halen daha bazı kişiler yok sıfır mı yok açıldı mı yok kozmetiği şöyle mi böyle mi kıl mı tüy mü yün mü keten mi ilk sahibimisin son sahibimisin mal sahibi mülk sahibi hani bunun ilk sahibi kilometresi kaç kilo metrede ne yakıyor tüp taksam olur mu 100 metreyi kaç saniyede koşuyor türk örf ve adetlerini biliyormu kelimei şahadet getirebiliyormu 32 farzı biliyormu yan yatar çamura batar mı rampada çekişi nasıl motor üflüyo mu bir sürü dan dini dun dini anti kunti sorular soruyor meraklısı alcak kolonlarını yada takım taklavatı alet edevatını yerinde görecek dinleyecek bakacak 3 kuruşluk mal alacak fabrikasının tapusunu istiyor ilgililere ilgilenen lere bilgilenlere duyurlur

:)))

başka topiği kirletmek istemedim :))

• quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

Serdar hocam pre'n tabanca gibi kasası bombastik ama. u.resarch pehh
    lumofon severiz
    yüksek evsafta 40 watt

sn. S.Togay,
    AN kit ürünleri çok iyi.
    http://www.audionotekits.com/PDF/AudioNoteKits_DIY_SKILLS.pdf

AR D115 ppp
    pre amp. fazla sıkıntı değil. yapılır. 5v'a kadar sinyal gücümüz var. illa pre amp.a gerek yok.
    ama derim ki
    denenmiş -ki bir dostum tarafından- Haşim Ağanın KT88 li amfisi mükemmel

Sayın Cantan, topiği geç gördüm fakat böyle bir topik açmanıza çok sevindim. Hele ki lumofon anfiyi görünce 70 li yıllar geldi gözümün önüne ... Hey gidi günler hey. Zaman mı çabuk geçiyor yoksa biz mi yaşlanıyoruz ... Topiğiniz hayırlı uğurlu olsun ve bol paylaşımlar olur inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi max-well -- 24 Ekim 2013; 12:38:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: max-well

Sayın Cantan, topiği geç gördüm fakat böyle bir topik açmanıza çok sevindim. Hele ki lumofon anfiyi görünce 70 li yıllar geldi gözümün önüne ... Hey gidi günler hey. Zaman mı çabuk geçiyor yoksa biz mi yaşlanıyoruz ... Topiğiniz hayırlı uğurlu olsun ve bol paylaşımlar olur inşallah.

sn. Max-well teşekkürler. sanıyorum zaman bizi çok hızlı yaşlandırdı. forumda hep lambalı ve tüp isimleri geçiyordu. her detay birbirine geçiyordu. en azından tüplü yükselteç konusunu bir karambol konusu olmaktan çıkartıp tek bir noktada ve kafa karıştırıcı olmadan işlemek sağlıklı olabilir dendi. gelgelelim forumda projeksiyon lambasından başka lamba pek sevilmiyor :) hey günler hey aynen diye içimden nasıl geçti...

• Selamun aleykum.Foruma ustam Cantan araciligiyla kayit oldum.Bos vakitlerimde ugrarim artik.Lamba sevdasina Kasim 2012 de bulastim :) Vincent TAC-300B pse amfi aldim.Arkasindanda 4699 pp amfi yaptim.Suanki projem GM70 SE.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cantan ustad birtanedir ;)

• @4699,
    hoşgeldin kardeşim. :)
    seni tutabilene aşkolsun. değerli paylaşımlarını bekleriz.
    pr0jenin özellikleri nedir?
  • Hosbulduk abim.Cikis lambasi GM70,suruculer ecc99 iki adet,12ax7.Beslemeyi mercury vapor rectifier rca 866A,2adet sok,3adet yagli kondansator kullaniyorum.Calisma voltajim 1500vdc.30watt A class.Cikis trafolarim double c core.Sema ve trafo tasarimini Mete abim yapti.Bana montaji kaldi sadece.

• Double c core cikis trafolarim

• valla büyük proje. 12ax7 ler leblebi gibi kalmışlar. 1500 Vdc; 300Vdc direk ölüm zaten 1800v da Elektrikle idam :))

C Core trafolarda muazzam.
  • Trafolar

• 8uf 4000Volt yagli kondansator

• 4uf 2000V yagli kondansator

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.