Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (819. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.644.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 817818819820821
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PULAT

quote:

Orijinalden alıntı: constantine41

merhabalar,orjinal renault sport vites topuzunun daha yakından resimlerini koymanız mümkünmü acaba ve vites topuzunu servistenmi aldınız?

takılı halde elimdekileri ekledim. aşağıdaki linkte ilanım mevcut. Servisten almaya kalkarsanız 350 tl fiyatı var indirimli.
    ben harici bir ithalatçıdan almıştım. onunda elinde kalmamış. çakması var üretiliyor 120-200 tl arası fiyatları.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-orjinal-renault-sport-vites-topuzu-172513067/detay/

elindeki satılık vites topuzunun oem numarası varmı elinde acaba?

• numarası yok normallde mandalsız tip vitesler içindi. hatta yeni twingo rs in topuzu. körüğüyle beraber geliyordu paketinde. tabi körük işe yaramadığından attım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _FlaMe_

quote:

quote:

Merhaba,

2008 model Laguna 2 1.9 dCi Expression Plus aracım var. Bildiğiniz üzere araç yüksek görünüyor. Bunun için Eibach 30mm yay taktım. Fakat amortisörler uygun gelmedi sanırım. Laguna ların Fransız modelleri Türkiye modellerine göre 3cm daha alçak sanırım. Fransız modellerde kullanılan yay ve amortisör bulmamız mümkünmüdür?

merhabalar,bende 2008 model laguna 2 1.6 expression aracıma 30mm eibach yay bakıyorum çok araştırmama rağmen kullanan birini bulup bilgi alamadım şimdi sizin mesajınızı gördüm :) amortisörler ile uygun gelmedi derken neyi kastediyorsunuz yani ne gibi biri problem çıktı yayları taktığınızda araçta,alçalma çok oldu mu,çok vuruntu yapıyormu?ben sadece önlere takmayı düşünüyorum.bilgi verirsen sevinirim dostum

Acımın alçaklığı istediğim gibi oldu.Yayları takım halinde kullandım ben.Arka taraftan ses gelmiyor ama ön daha ağır olduğu için sanırım yaylardan sonra amortisörlerin çalışma mesafesi uzun olduğundan çukurlarda ve stabilize yollarda ses yapıyordu. Bende usta ya götürüp amortisörlerin çalışma mesafesini kısalttım. Şuan için iyi fakat orjinal bulursam değiltireceğim.

merhaba bende bugün izmit sanayide bu konuyu araştırdım işin ehli bir amortisör ustası buldum bana yaylara göre ön amörtisörleri ayarlayabileceğini söyledi 2 yöntem olduğunu söyledi ya yay kasnaklarını söküp yaya göre kaynatırım dedi ya da amortisör millerinden kesme yaparım dedi ama yay kesinlikle eibach olsun dedi.peki senin amortisörleri hangi yöntemle kısalttılar,kısaltmadan sonra eski konforuna dönebildimi?orjinal amortisör burada bulman çok zor avrupadan getirtebilirsin kargo yoluyla olmaz ya bir tanıdık yanında getirecek ya da avrupaya çalışan bir tır şoförü bulacaksın :) benim arabanın arkası bazaen ful dolabiliyor 4 kişi arkaya ve bagaj ful bu yüzden arkaya düşürmek konusunda kararsızım sürtme filan yaparmı diyerek son olarak resim ekleyebilirsen sevinirim,saygılar

Merhaba sadece önler millerden kesme yapılarak kısaltıldı. Arkada da hiç bir sıkıntı olmuyor. Zaten ön arka takım olarak satılıyor. Yüklü ve dolu olsada herhangi bir sorun olmuyor. En kısa zamanda fotoğrafları eklerim.
    Servislede konuşmuştum Avrupadan gelmesi baya masraflı oluyor. Burda birisi daha kullanmıştı sanırım farklı marka amortisör için daha kısa olduğunu yazmıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

2008 model Laguna 2 1.9 dCi Expression Plus aracım var. Bildiğiniz üzere araç yüksek görünüyor. Bunun için Eibach 30mm yay taktım. Fakat amortisörler uygun gelmedi sanırım. Laguna ların Fransız modelleri Türkiye modellerine göre 3cm daha alçak sanırım. Fransız modellerde kullanılan yay ve amortisör bulmamız mümkünmüdür?

merhabalar,bende 2008 model laguna 2 1.6 expression aracıma 30mm eibach yay bakıyorum çok araştırmama rağmen kullanan birini bulup bilgi alamadım şimdi sizin mesajınızı gördüm :) amortisörler ile uygun gelmedi derken neyi kastediyorsunuz yani ne gibi biri problem çıktı yayları taktığınızda araçta,alçalma çok oldu mu,çok vuruntu yapıyormu?ben sadece önlere takmayı düşünüyorum.bilgi verirsen sevinirim dostum

Acımın alçaklığı istediğim gibi oldu.Yayları takım halinde kullandım ben.Arka taraftan ses gelmiyor ama ön daha ağır olduğu için sanırım yaylardan sonra amortisörlerin çalışma mesafesi uzun olduğundan çukurlarda ve stabilize yollarda ses yapıyordu. Bende usta ya götürüp amortisörlerin çalışma mesafesini kısalttım. Şuan için iyi fakat orjinal bulursam değiltireceğim.

merhaba bende bugün izmit sanayide bu konuyu araştırdım işin ehli bir amortisör ustası buldum bana yaylara göre ön amörtisörleri ayarlayabileceğini söyledi 2 yöntem olduğunu söyledi ya yay kasnaklarını söküp yaya göre kaynatırım dedi ya da amortisör millerinden kesme yaparım dedi ama yay kesinlikle eibach olsun dedi.peki senin amortisörleri hangi yöntemle kısalttılar,kısaltmadan sonra eski konforuna dönebildimi?orjinal amortisör burada bulman çok zor avrupadan getirtebilirsin kargo yoluyla olmaz ya bir tanıdık yanında getirecek ya da avrupaya çalışan bir tır şoförü bulacaksın :) benim arabanın arkası bazaen ful dolabiliyor 4 kişi arkaya ve bagaj ful bu yüzden arkaya düşürmek konusunda kararsızım sürtme filan yaparmı diyerek son olarak resim ekleyebilirsen sevinirim,saygılar

Merhaba sadece önler millerden kesme yapılarak kısaltıldı. Arkada da hiç bir sıkıntı olmuyor. Zaten ön arka takım olarak satılıyor. Yüklü ve dolu olsada herhangi bir sorun olmuyor. En kısa zamanda fotoğrafları eklerim.
    Servislede konuşmuştum Avrupadan gelmesi baya masraflı oluyor. Burda birisi daha kullanmıştı sanırım farklı marka amortisör için daha kısa olduğunu yazmıştı.

peki sıkıntı olmuyor diyorsanız bende yay alımını yapıyorum en kısa zamanda bu arada yayları nereden ve kaça aldınız acaba? ve 30mm mi alsam 35mm mi karar veremedim ama 30mm yeterli olur sanırım resimlerinize göre karar veririm,teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: deserteagle7

arkadaşlar imzamda bulunan aracımın hız sabitleyicisini çalıştırıyorum; hız artıran + tuşu ile hızı artırabiliyorum, 0 ile iptal edip R ile tekrar aktif ediyorum ama artırabildiğim hızı - tuşu ile azaltamıyorum. youtubedan izlediğim bi videoda aracımın aynısına sahip olan bir şahıs hızı + dan artırıp - den düşürebiliyordu. aracımda bi sıkıntı mı var yoksa bu durum herkeste mi böyle anlam veremedim.

İyi günler aracınızdaki hız sabitleyicisi sorununu halledebildiniz mi acaba, geçen gün uzun yola çıktığımda ben de aracımda denedim ve hız azaltma tuşu bende de çalışmadı internette yaptığım araştırmalara göre bu sorun debriyaj üzerinde bulunan bir müşürden kaynaklanıyormuş. Eğer sorunu hallede bilirseniz buradan bilgi verirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erden4444

quote:

arkadaşlar imzamda bulunan aracımın hız sabitleyicisini çalıştırıyorum; hız artıran + tuşu ile hızı artırabiliyorum, 0 ile iptal edip R ile tekrar aktif ediyorum ama artırabildiğim hızı - tuşu ile azaltamıyorum. youtubedan izlediğim bi videoda aracımın aynısına sahip olan bir şahıs hızı + dan artırıp - den düşürebiliyordu. aracımda bi sıkıntı mı var yoksa bu durum herkeste mi böyle anlam veremedim.

İyi günler aracınızdaki hız sabitleyicisi sorununu halledebildiniz mi acaba, geçen gün uzun yola çıktığımda ben de aracımda denedim ve hız azaltma tuşu bende de çalışmadı internette yaptığım araştırmalara göre bu sorun debriyaj üzerinde bulunan bir müşürden kaynaklanıyormuş. Eğer sorunu hallede bilirseniz buradan bilgi verirseniz sevinirim.

müsürden olsa hizi artiramazsinizda hatta hiz sabitleyici devreye girmez o debrijaya 1mm basik ayaginizi devreye alamazsiniz sabitleyiciyi

• quote:

Orijinalden alıntı: fuk_18

quote:

quote:

müsürden olsa hizi artiramazsinizda hatta hiz sabitleyici devreye girmez o debrijaya 1mm basik ayaginizi devreye alamazsiniz sabitleyiciyi

Bu gun dedigim musuru biraz kurcaladim yerinden sokmeden su anda tamamen normal bi sekilde calismaya basladi. 😊

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

yay hazır alım yapmamı bekliyor ama ben hala sizden gelecek resmi bekliyorum :)

• Arkadaslar mrb.aracim 2008 laguna faz 2 privilage aracin farlari iyi aydinlatmiyor.far camlari soluktu ondan olabilir diye düşünüp temizlettim ama pek bisey degismedi. mercekli olanlardan bunlar komplemi degisiyor yoksa icindeki ampul falan degisiyormu?birde klimam iyi sogutmuyor antalyada bildiğiniz klimadan anlayan ve mumkunse farlarimi duzeltecek usta varmi?yaz sonuna kadar antalyada olacam da bu arada bu sorunlari halledeyim diyorum. Ilgilenen arkadaslara teşekkürler

• efeserkan56 E kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Aracınız sanırım xenon fardır. Aynı sorun bende de vardı. Öncelikle farlarınız ve ballast (xenon beyin) orjinal mi onu kontrol edin.

İlk seçenek xenon lambaları değiştirmek. En azından bir oto elektrikçide ellerindekini takıp test edebilirsiniz. Farları zaten temizletmişsiniz. Bunlar olmazsa ballast (xenon beyin) değişimi gerekiyor. Orjinali 1000TL civarında ancak çinden 50-60$ a getirtebiliyorsunuz.

Klima için ise dereceleri 16 ya alıp dener misiniz? Eğer daha yüksek bir derecede ayarlıysa tam soğuk üflemiyorlar.

İyi günler.
  • Araç 1 ay garajda yattı (yurtdışındaydım), daha sonra garajdan çıkardım (çalıştırırken hiç zorlanmadı ilk basmaya çalıştı), mahallede tur attım, ertesi gün de 30-40 km yol yaptım, bir gün sonra çalışmadı (starta basınca çalıştırmaya uğraşıyor ama marş almıyor, hatta "çıtı çıtı" çalıştırmaya uzun süre uğraşıyor kartı çıkartsam dahi), aküye takviye yaptım diğer aracımızdan, çalıştı ardından bir 10-15 dk tur attım; ertesi gün yine aynı olay, yine çalışmadı takviye olayını yine yaptık, pedere verdim bir de sen dolan bakalım sıkıntı ne diye, o da bir dolandı yarım saat(dün gece), sonra garaja çektim, bu sabah yine çalışmadı; sıkıntı aküde -farlar bayık, saat lambaları bayık yanıyor- ama olayı çözemedim akü şarj dinamosunda mı problem var, araçta elektrik kaçağı mı var; daha önce başına gelen oldu mu? (Forumun arama butonu çalışmıyor)
  • zinedine_zidane kullanıcısına yanıt
    hiç uğraşmayın,bir akücüye gidin,dinamoyu ve aküyü ölçtürün.hangisinin sıkıntılı olduğu anında belli olur.büyük ihtimal kaputun altına 150 tl sıkışmıştır(akü) :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fuk_18

quote:

quote:

Bu gun dedigim musuru biraz kurcaladim yerinden sokmeden su anda tamamen normal bi sekilde calismaya basladi. 😊

hocam hala sorunu çözebilmiş değilim, müşürün yerini foto ile banada gösterip nasıl bi uygulama yaptığını tarif edersen çok sevinirim.

• arkadaşlar bana hız sabitleyici müşürünün yerini foto veya en azından yerini tarif ile anlatabilir misiniz? sanırsam biraz temizlenmeye ihtiyacı var, - tuşu işlevini görmüyorda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deserteagle7 -- 6 Ağustos 2014; 11:14:31 >
  • zinedine_zidane kullanıcısına yanıt
    Dinamoda sorun olsa şarj fonksiyonunda sorun var uyarısı verir herhalde. Bende konjektör mü ne bozulmuştu uyarı veriyordu.

30 40 km dolaşmayla en azından çalıştıracak kadar şarj olması lazım. Bana da aküden gibi geldi.
  • merhabalar kısmetse eylül ekim ayı gibi tercihen 160bin km yi geçmemiş lpg li 1.6 laguna sahibi olmak istiyorum. Bakınıyor olarak listeye eklenebilirim :)
  • 2006 model ve üzeri (faz 2 kasa) 80000 km geçmemiş temiz (boya takıntım var) tüp takılmamış laguna 2 privilage arıyorum şu an
    İzmir deyim ay sonuna kadar, aracını satmak isteyen arkadaş varsa görüşebiliriz... (mesajı buraya yazdım yanlış yere yazdıysam affola)
  • arkadaşlar 2005 model laguna var bende 2.0 motor bu aracın kasko değeri 26.100tl gözüküyor acaba vergi indiriminden yararlanma şansım varmı bilgisi olanlar yardımcı olabilirmi ?
  • Dün youtubede kirlenmiş bir polen filtresi ile ilgili video izledim, benimkinin halini merak edip söktüm, ama takılması gereken yerde filtre neyim yoktu. Benimde aklıma yeni geldi ve 1,5 senedir bu arabaya biniyorum. Elimi sokup pislik varmı diye kontrol etmedim, sizce ordan içeri pislik girmişmidir, girmişse kendim temizliyebilirmiyim? Polen filtresinin fiyatı nedir ve son olarak torpido gözünün arka sağ köşesinde bir topa var, torpidoyu sökünce arkada bir boruya karşı geldiğini gördüm, o boruya bakınca geriden ışık süzüldüğünü fark edebiliyorum. Ama torpidonun arkasındaki delikle arasında bir bağlantı yok, dediğim gibi sadece birbirlerine karşı geliyorlar, olması gerekende omu?
  • ARKADAŞLAR EV ALMAK İÇİN ARACIMI SATIYORUM 2004 MODEL 1.6 EXPRESSİON LAGUNA 2----

FİYATI 23.000 TL
  • 
Sayfa: önceki 817818819820821
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.