Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (818. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 816817818819820
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: mave-rick

Arkadaşlar Bursa Reno Mais de aldığım ayıplı hizmetle ilgili mahkemeye vermek için bir dilekçe yazdım, bunu burda tüm reno kullanıcıları ve reno araç almak isteyen kişiler okusun diye burda forumda paylaştım.

http://forum.donanimhaber.com/m_95324597/f_//tm.htm#95324597

Hocam çok geçmiş olsun...
    Yapılan üç kağıt yanlarına kalmaz umarım...
    Sikintinizi maddeler halinde daha keskin ve net ifadeler kullanarak ifade edrseniz daha etkileyici olur kanaatindeyim üstad...
    Örneğin
    1.sol on kapı orjinaliyle değişmesi gerekirken hasarlı kapı takılmış
    2.bundan dolayı cam açılıp kapanmıyor..
    3.kapı aşağı sarkıyor ayar tutmuyor...
    4.kilit tutukluk yapıyor vs..
    Sizi yaniltip aracınızı o şekilde teslim almaya mecbur bırakmışlar ve siz bu afallama evresini atlattıktan sonra mirin kirin ediyorlar...
    Ee nede olsa aracı size sağlam teslim ettik diye tutanak tutturuyorlar uyanıklar...
    Takılan her parçanin garantisi oldugunuda unutmayın ...
    Hiç uğraşmayın verin mahkemeye ve paranızın iadesini isteyin bence ayıbın düzeltilmesini değil...
    Bu güne kadar duzeltemeyen bu sıkıntıları bundan sonra zaten duzeltemez...
    Renault türkiye sessiz kalmamali bu duruma ..
    Ben bile acaip sinirlendim üstat ...
    Allah yardımcınız olsun...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mave-rick

Arkadaşlar Bursa Reno Mais de aldığım ayıplı hizmetle ilgili mahkemeye vermek için bir dilekçe yazdım, bunu burda tüm reno kullanıcıları ve reno araç almak isteyen kişiler okusun diye burda forumda paylaştım.

http://forum.donanimhaber.com/m_95324597/f_//tm.htm#95324597

Sizin kazanizi seyir kameranizdan izlemiştim şimdi hatırladım üstat...
    Tekrar geçmiş olsun...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağolun arkadaşlar, bu arada bayramınızı kutlarım. Başkalarının hatalarını yaşayarak tecrübe etmek gibi bir ahmaklık yoktur arkadaşlar bu sebepbe başıma geleni sizlerle paylaştım. O metin üzerinde bazı iyileştirmeler yapıcam zaten, daha anlaşılır olsun diye. Bayram tatili bitiminde evrakları ilgili yere sunucam.
  • Kurban bayramına hazırlıklara şimdiden ufaktan başladım. İlk iş portbagaj montajı için tavan barlarını almak oldu. Baktım internette bir tane bile örnek yok. Hep sw araçlara takılmış. Sanırım clio 4 te olduğu gibi lagunada da ilk forum ortamına düşüren ben oluyorum.

birde SSP Pasta ve Boya koruma işlemi uyguladık. Meguiars malzemeleri kullanıldı. Fark inanılmaz. Öncesi ve sonrası zaten fotoğraflarda belli oluyor.

• Sa arkadaslar bugun sok on cami kaldirirken tak diye ses geldi cam krikosu koptu sanirim dugmeyi assagi yukari kaldirirdigimda motor sesi geliyor ama cam hareket etmiyor cami el ile tutup kaldirinca assagi yukari gidiyor istanbulda avrupa yakasinda yaptiracagim yer varmi zeytinburnu yakini tercihimdir :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valek2006 kullanıcısına yanıt
    Yedikule kapıdan girip Samatyaya doğru giderken solda var kilitçi. 100 TL diyorlar sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _FlaMe_

Merhaba,

2008 model Laguna 2 1.9 dCi Expression Plus aracım var. Bildiğiniz üzere araç yüksek görünüyor. Bunun için Eibach 30mm yay taktım. Fakat amortisörler uygun gelmedi sanırım. Laguna ların Fransız modelleri Türkiye modellerine göre 3cm daha alçak sanırım. Fransız modellerde kullanılan yay ve amortisör bulmamız mümkünmüdür?

merhabalar,bende 2008 model laguna 2 1.6 expression aracıma 30mm eibach yay bakıyorum çok araştırmama rağmen kullanan birini bulup bilgi alamadım şimdi sizin mesajınızı gördüm :) amortisörler ile uygun gelmedi derken neyi kastediyorsunuz yani ne gibi biri problem çıktı yayları taktığınızda araçta,alçalma çok oldu mu,çok vuruntu yapıyormu?ben sadece önlere takmayı düşünüyorum.bilgi verirsen sevinirim dostum

• ben parçasını 20 tl ya aldım işçiliğinede 30 tl ödedim yukarılarda var uygulama fotoğrafları 2 tane. 100 tl neymiş öyle yahu
  • Akşam vakti cam açık kalınca mecbur kalıyorsun işte :) 3 yere sordum 100 - 100 - 120 dediler, mecbur yaptırdım. Hatta 95 var üstümde ya al ya da bankamatik bulayım dedim de mırın kırın ederek aldı 95 TL'yi
  • arkadaşlar acil yardım !!! Araçta birden sırayla ENJEKSİYON SİSTEMİNDE SORUN VAR-OTOMATİK VİTES KUTUSUNDA SORUN VAR-ESP SİSTEMİNDE SORUN VAR uyarısı aldım, otomatik vites 3. viteste galiba kilitlendi ve araç devamlı 2500-2600 devirde gaz vererek çalışıyor. Servis kelebek dedi şimdi aradı, ama neden otomatik vites arızası, neden esp arızası o zaman.
  • merhabalar,orjinal renault sport vites topuzunun daha yakından resimlerini koymanız mümkünmü acaba ve vites topuzunu servistenmi aldınız?
  • huseyinoner H kullanıcısına yanıt
    Zeytinburnu oto sanayide bi yer buldum tolga cam kilit diye soktu bakti makara kirilmis motor halat saglam cikti gelmisken 4 cam ve kilitlerede baktirdim temizledi yagladi 80tl odedim

• quote:

Orijinalden alıntı: constantine41

merhabalar,orjinal renault sport vites topuzunun daha yakından resimlerini koymanız mümkünmü acaba ve vites topuzunu servistenmi aldınız?

takılı halde elimdekileri ekledim. aşağıdaki linkte ilanım mevcut. Servisten almaya kalkarsanız 350 tl fiyatı var indirimli.
    ben harici bir ithalatçıdan almıştım. onunda elinde kalmamış. çakması var üretiliyor 120-200 tl arası fiyatları.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-orjinal-renault-sport-vites-topuzu-172513067/detay/

• ön sağ cam için tamir takımının ilanı. ebay üzerinden satılıyor ancak malzeme türkiye de ve 2 gün içerisinde elinizde oluyor. ben bunu alıp taktırdım memnunum. güncel döviz kuruyla 25 tl ya geliyor malzeme. ben sağlamken hastalık olduğunu duyup aldım hem ön hemde arka tarafları. arıza yapıncada değiştirttim sorunsuz kullanıyorum. 30 tl işçilik verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karahanli61 -- 1 Ağustos 2014; 16:51:19 >
  • quote:

quote:

Merhaba,

2008 model Laguna 2 1.9 dCi Expression Plus aracım var. Bildiğiniz üzere araç yüksek görünüyor. Bunun için Eibach 30mm yay taktım. Fakat amortisörler uygun gelmedi sanırım. Laguna ların Fransız modelleri Türkiye modellerine göre 3cm daha alçak sanırım. Fransız modellerde kullanılan yay ve amortisör bulmamız mümkünmüdür?

merhabalar,bende 2008 model laguna 2 1.6 expression aracıma 30mm eibach yay bakıyorum çok araştırmama rağmen kullanan birini bulup bilgi alamadım şimdi sizin mesajınızı gördüm :) amortisörler ile uygun gelmedi derken neyi kastediyorsunuz yani ne gibi biri problem çıktı yayları taktığınızda araçta,alçalma çok oldu mu,çok vuruntu yapıyormu?ben sadece önlere takmayı düşünüyorum.bilgi verirsen sevinirim dostum

Acımın alçaklığı istediğim gibi oldu.Yayları takım halinde kullandım ben.Arka taraftan ses gelmiyor ama ön daha ağır olduğu için sanırım yaylardan sonra amortisörlerin çalışma mesafesi uzun olduğundan çukurlarda ve stabilize yollarda ses yapıyordu. Bende usta ya götürüp amortisörlerin çalışma mesafesini kısalttım. Şuan için iyi fakat orjinal bulursam değiltireceğim.

• Selam Arkadaşlar,

3 butonlu kartın yedeği olmadığı için yedek anahtar almak için fiyat aldım ama 540TL dediler. 3 butonlu için 350-400TL arası fiyatlar vardı. Yanlış mı diye teyit ettirdim ama doğru diyorlar.

Parça kodunu aldım, alan arkadaşlar kodu kontrol edebilirler mi?
    285971005R

İyi günler.
  • Bende manuel olduğu için otomatik vites arızası olmamıştı ama diğer arızalar aynen vardı. Kelebek temizletince geçti.
  • merhaba arkadaşlar önceki sayfalarda ngk lp 1 bujisi ve kn 3194 filtre sormuşlar gönül rahatlığıyla alabilirsiniz mükemmel uyum sağlıyor ve gayet perfomans sağlıyor
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Acımın alçaklığı istediğim gibi oldu.Yayları takım halinde kullandım ben.Arka taraftan ses gelmiyor ama ön daha ağır olduğu için sanırım yaylardan sonra amortisörlerin çalışma mesafesi uzun olduğundan çukurlarda ve stabilize yollarda ses yapıyordu. Bende usta ya götürüp amortisörlerin çalışma mesafesini kısalttım. Şuan için iyi fakat orjinal bulursam değiltireceğim.

merhaba bende bugün izmit sanayide bu konuyu araştırdım işin ehli bir amortisör ustası buldum bana yaylara göre ön amörtisörleri ayarlayabileceğini söyledi 2 yöntem olduğunu söyledi ya yay kasnaklarını söküp yaya göre kaynatırım dedi ya da amortisör millerinden kesme yaparım dedi ama yay kesinlikle eibach olsun dedi.peki senin amortisörleri hangi yöntemle kısalttılar,kısaltmadan sonra eski konforuna dönebildimi?orjinal amortisör burada bulman çok zor avrupadan getirtebilirsin kargo yoluyla olmaz ya bir tanıdık yanında getirecek ya da avrupaya çalışan bir tır şoförü bulacaksın :) benim arabanın arkası bazaen ful dolabiliyor 4 kişi arkaya ve bagaj ful bu yüzden arkaya düşürmek konusunda kararsızım sürtme filan yaparmı diyerek son olarak resim ekleyebilirsen sevinirim,saygılar

• 
Sayfa: önceki 816817818819820
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.