Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (69. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.645.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fazlı usta şu orta yaşlı, gözlüklü, saçları hafiften beyaz olan ustaysa eğer,ben de kendisiyle samimi (!) bile oldum
  • revalution.2006.
    birader email aresini ver ben sana labuga II faz II nin kullanma kılavuzunu göndereyim
    sende müsait olduğun bir zaman elindeki kılavuzu pdf formatında scanerde tarayıp burada paylaşırsan büyük hizmette bulunmuş olursun
    tarayacak vaktim yok dersen dijital fot. makinesi ile fotoğraflarını çeksen de olur. (zahmetli iştir doğrusu ciddi vakit alacaktır.)

aradığın soruların tamamının cevabını göndereceğim kılavuzda bulacaksın. sen email adresini ver yeter...
    motor takozu arızasında takır turu değil de tırrrt diye titreşim sesleri algılarsın.
    takır tukur sesleri amortisör den yada salıncaktan gelebilir.

laguna II lerin motor takozu ile ilgili bilgiyi brinci sayfada benim birinci mesajımda bulabilirsin
    ben yinede tekrar edeyim
    sağ ön ana takoz 200 tl
    arka takoz 90 tl
    şayet takozdan şüphelenirlerse ikisni birden değiştiriyorlar.

murti
    ateşleme bobininden yanık kokusu geldiğini de öğrenmiş olduk. :) bobin fiyatı normal servis fiyatı dışarıda tanesi 50-60 tl ye dealına biliyor valeo marka.
    aldığınız fiyata çok uçuk sayılmaz malum serviste takılmış (en azından 2 yıl garantisi var)
    motor yağının 1 lt eksilmesinin sebebi ne imiş peki? bobine bağlı olarak yağ eksilmez ki...
    bu uzunsöz servis ankara da nerede ? bilelim aklımızda bulunsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: murti2406

Fazlı usta şu orta yaşlı, gözlüklü, saçları hafiften beyaz olan ustaysa eğer,ben de kendisiyle samimi (!) bile oldum

evet ta kendisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

revalution.2006.
    birader email aresini ver ben sana labuga II faz II nin kullanma kılavuzunu göndereyim
    sende müsait olduğun bir zaman elindeki kılavuzu pdf formatında scanerde tarayıp burada paylaşırsan büyük hizmette bulunmuş olursun
    tarayacak vaktim yok dersen dijital fot. makinesi ile fotoğraflarını çeksen de olur. (zahmetli iştir doğrusu ciddi vakit alacaktır.)

aradığın soruların tamamının cevabını göndereceğim kılavuzda bulacaksın. sen email adresini ver yeter...
    motor takozu arızasında takır turu değil de tırrrt diye titreşim sesleri algılarsın.

laguna II lerin motor takozu ile ilgili bilgiyi brinci sayfada benim birinci mesajımda bulabilirsin
    ben yinede tekrar edeyim
    sağ ön ana takoz 200 tl
    arka takoz 90 tl

murti
    ateşleme bobininden yanık kokusu geldiğini de öğrenmiş olduk. :) bobin fiyatı normal servis fiyatı dışarıda tanesi 50-60 tl ye dealına biliyor valeo marka.
    aldığınız fiyata çok uçuk sayılmaz malum serviste takılmış (en azından 2 yıl garantisi var)
    motor yağının 1 lt eksilmesinin sebebi ne imiş peki? bobine bağlı olarak yağ eksilmez ki...

http://www****.uzunsoz.com/ Büyük Sanayi 1. Cadde Süzgün Sokak Söz Han No: 9 Ýskitler/ANKARA

• quote:

Orijinalden alıntı: murti2406

kardeş seninki faz1 in kullanma klavuzu mu yana döne arıyorum onu biliyor musun

bu arada arabayı servise götürdüm. ankarada, uzunsöz yetkili servisine götürdüm. ordaki ustayla deneme sürüşüne çıktık. usta anında hastalığa teşhisini koydu, ateşleme bobini dedi 4 bobini de değiştirdik.

bunun yanı sıra contalara,kayışlara ve yanma olasılığı olan her aksama titiz bir şekilde baktık. herhangi bir sorun yoktu,buna şükür dedim ve içim ferahladı o anda

4 bobini 345tl'ye değiştirdim, yani bobinlerin tanesi 86 lira gibi bir fiyata geldi. fiyat normal mi sizce?

dört bobinin fiyatı gayet iyi eğer iki yıl garantili ise çelik otoda tanesi 96 ,dört tanesi 380 civarında

• quote:

murti

motor ile ilgili en ufak sıkıntıları bile serviste garanti kapsamında yaptırmaya özen gösteriyorum bütçem yettiğince, zira şimdiye dek servis dışında sanayi ustalarının eli değmedi bile arabama

yağın eksiltmesi konusu benim de tam tatmin olamadığım cevaplarla kapandı ne yazık ki
    fazlı usta, "lpg li araba yağ yakar az da olsa, olabilir böyle şeyler arada" dedi. yağına tekrar bi kendisi baktı,olması gerekenden fazla olduğunu gördü ancak bi sakıncası olmadığı için öyle bıraktık. yani 1lt eksiltmemiş araba aslında...

• quote:

Orijinalden alıntı: YILDIZCA

dört bobinin fiyatı gayet iyi eğer iki yıl garantili ise çelik otoda tanesi 96 ,dört tanesi 380 civarında

evet,2 yıl garantili 4 bobin 345tl ve işçilik tutarı da kesilmedi..
  • selam arkadaşlar... biz de renault laguna ailesine katıldık.

laguna 2007 model II 1.6 16v expression pack modeliyle ilgili görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

kullanan arkadaşlar memnun mu acaba??

araba pazartesi geleceği için benim henüz bi ön fikrim oluşamadı.

şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TriaThlon -- 27 Şubat 2010; 14:47:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TriaThlon

selam arkadaşlar... biz de renault laguna ailesine katıldık.

laguna 2007 model II 1.6 16v expression pack modeliyle ilgili görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

şimdiden teşekkürler...

Hayırlı uğurlu olsun arabaya bindiğinizde ayrıcalıklı olduğunuzu hissedeceksiniz :) tek canınızı sıkacak olan bakıma gittiğinizde oradada ayrıcalıklı fiytların olması ama artıları eksisinden çok olduğu için pişman olmayacağınızı düşünüyorum kazasız günler dileğiyle..

• quote:

Orijinalden alıntı: mfgunes

kardeş 0505 890 56 26 numaram ara görüşelm bu deiğim yer teknik servis yanlız tek gidersen benm geleceğim kadr indrim yapmazlar buluşalım götüreyim seni

sağolasın kardeş ama hallettik sorunu. telefonunu kaydettim, herhangi bir çözemediğim sorun olursa seni rahatsız ederim
  • TriaThlon:

Aramıza hoşgeldiniz, yeni arabanız hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela ceza vermesin.

Laguna için söylenecek çoğu şey önceki mesajlarda mevcut; prestij ve ayrıcalığın, güvenlik ve konforun tadını çıkarın

tek sıkıntı, ağır kasadan ötürü 1.6lt motordan düşük devirlerde tatmin edici bir performans ve çabuk hızlanma beklemeyin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvenxoca

quote:

Orijinalden alıntı: newermind_world

oncelık le butun arkadaslara slmm 15-16 bıne laguna 2 bulabılırmıyız arkadaslar cok ıstıyorum ama malumm butce gercı onu bıle hmn alamıcam ya en az 2 ay sonra ama bu fıyata bulunabılınırmıı ısttanbuldann...

hocam şakamı yapıyosun ya paliomu alıyorsun ..
    alırasan dikkat et önü ile arkası aynı araca ait olsun ..

istersen bedava verelim..

arkadaş aldı 16500 e önü arkası farklı...
    istermisin?

FARKINDAYSANN SORUYORUMM ALIYIMMI DEMIYORUMMM ...
  • quote:

revalution.2006.

ben yinede tekrar edeyim
    sağ ön ana takoz 200 tl
    arka takoz 90 tl

murti
    bu uzunsöz servis ankara da nerede ? bilelim aklımızda bulunsun

çok saol nickozy:) ben hem fazI i hemde fazII yi scannerden tarayıp buraya eklerim fazIinkini arayan arkadaşlarda varmış çünkü.ama sadece hafta sonları uğraşabilceğim iiçn bir iki hafta sürebilir açıkçası boş kaldığım an hemen tarayıp ekliyceğime söz verebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: YILDIZCA

quote:

Orijinalden alıntı: TriaThlon

selam arkadaşlar... biz de renault laguna ailesine katıldık.

şimdiden teşekkürler...

Hayırlı uğurlu olsun arabaya bindiğinizde ayrıcalıklı olduğunuzu hissedeceksiniz :) tek canınızı sıkacak olan bakıma gittiğinizde oradada ayrıcalıklı fiytların olması ama artıları eksisinden çok olduğu için pişman olmayacağınızı düşünüyorum kazasız günler dileğiyle..

çok teşekkür ederim kardeşim...

@murti2406, sana da teşekkürler dostum...

• Tria Thlon
    birader hayırlı olsun aracınız kazasız belassız keyifli sürüşleri dileriz.
    aracınız faz II olduğundan motoru ve şanzumanı faz I lere göre biraz daha güçlü ve atak olduğu konusunda bilgilere ulaşabilirsin.
    şayet daha önce laguna ya binmedin ise ilk bindiğinde genişliği içine ferahlık ve güven verecek.
    işçilik kalitesi ve + donanım paketine sahip olması konforun biraz daha güçlü hissedilmesini sağlayacak.
    bizde senin ilk koltuğa oturduğun zamanki hislerini öğrenelim...

revolution.2006
    birader bu forumdaki herkesin laguna II faz II klavuzu var onunla uğraşma faz I i taratıp pdf formatına çevirsen yeterli olacaktır.
    zahmetin için şimdiden teşekkürler.

n.-world.
    bahsettiğin rakamlara bulursan alma kardeşim lagunaların değerlerinin nasıl hesaplanacğıyla ilgili bir örnek yazmıştım son 2 sayfada bulabilirsin
    bir oku istersen.
    güven'de aynı şeyleri söylüyor aslında maksat senin iyiliğin.
    ayrıca bu araç D segmen araç yani reno nun en üst sınıf aracı dolayısıyla servisi ve parçası da D segment bir arabaya göredir.
    bahsettiğiniz rakamlara araç bulsanız bile şayet bütceniz kısıtlı ise sizi üzebilir.
    ben size o rakamlara laguna I tavsiye ederim onlarında RXT serisi çok iyi ve doludur.
    yedek parça konusuda biraz daha caziptir diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 27 Şubat 2010; 23:45:53 >

• arkadaşlar bu boğaz kelebeğinin temizletilip temizletilmemesini nerden anlarız bide ne aralıklarla temizletmek lazım
  • Bildigim kadarıyla rolantide bir dengesizlik varsa, bizim araclarda ilk akla gelen yer burası.

quote:

Orijinalden alıntı: mfgunes

arkadaşlar bu boğaz kelebeğinin temizletilip temizletilmemesini nerden anlarız bide ne aralıklarla temizletmek lazım
  • Merhaba macmaneman,
    Torpido da lamba var ama farlar acıksa yanıyor dikkat.Yani gunduz, farların kapalı iken torpidoyu acarsan yanmıyor.Belki sen bu halde iken bakmışsındır.

quote:

Orijinalden alıntı: macmaneman

alperen hakki,
    bende lpg'yi test etme sürecindeyim yakıt tüketimi konusunda. gecen carsamba fulledim 47 lt'lik brüt tankı. 30 lt gaz alıp fullemişim. şu ana kadar 165 km yapmışım ve lpg yakıt göstergesinde 4 yeşil ışıktan 3 ü sönmüş durumda. bana bir terslik var gibi geliyor ya bakalım hayırlısı, tankı fulleyince görücez artık. gazı opetten almıştım ama bundan sonra tercihim shell den olacak.
    bir sorum daha olacak sizlere, torpidoda aydınlatma lambası var mı yoksa benimkinin lambasımı patladı da mı yanmıyor?

• Dostlar,
    TÜV muayene forumunda sordum ama cevap alamadım.Belki sizlerin basına gelmiştir.

"Otomatik park freni" işlevinde bir problem olmamasına karşın ekranda "el freninin kontrol edin" seklinde uyarı veriyor ve servis ısıgı yanıyor.Arac hareket ettikten sonra kayboluyor.3 kez servise gittim bunun için ama her seferinden birkaç gün içinde yine ikaz ısıgı yanıyor.

Muayene de, işlevinde problem olmayan ama ekranda el freni hatası veren bu durum sorun oluşturur mu?

Tşk...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_hakki

Merhaba macmaneman,
    Torpido da lamba var ama farlar acıksa yanıyor dikkat.Yani gunduz, farların kapalı iken torpidoyu acarsan yanmıyor.Belki sen bu halde iken bakmışsındır.

quote:

Orijinalden alıntı: macmaneman

alperen hakki,
    bende lpg'yi test etme sürecindeyim yakıt tüketimi konusunda. gecen carsamba fulledim 47 lt'lik brüt tankı. 30 lt gaz alıp fullemişim. şu ana kadar 165 km yapmışım ve lpg yakıt göstergesinde 4 yeşil ışıktan 3 ü sönmüş durumda. bana bir terslik var gibi geliyor ya bakalım hayırlısı, tankı fulleyince görücez artık. gazı opetten almıştım ama bundan sonra tercihim shell den olacak.
    bir sorum daha olacak sizlere, torpidoda aydınlatma lambası var mı yoksa benimkinin lambasımı patladı da mı yanmıyor?

Alperen,
    teşekkür ederim. aynen dediğin gibi farlar kapalıyken bakmıştım. akşam farlar acıkken baktıgımda torpido ısıgı yanıyordu. adamlar bunu da dusunmus bea :)
    gelelim yakıt hesabına...
    dün nihayet lpg tankını uuzn uğraşlar sonucu boşaltabildim. maşallah cok bereketliymiş be bu lpg, git git bitmiyor valla. nihayetinde 88 tl lpg alarak tankı yine doldurdum ve 375 km yapmısım. bu da yaklaşık 24 kr a geliyor, yarısı sehirici yarısı sehir dısı olmak uzere. ilk depo dolumu icin gayet iyi bir rakkam bana göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macmaneman -- 28 Şubat 2010; 11:00:29 >

• 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.