Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (67. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.645.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: joeblacker

Meraba arkadaşlar, yeni katıldım foruma baslık dikkatimi çekti ve lagunacı biri olarak takipçisi oldum açtıgınız konunun. 2005 1.6 privilege 100bin km altı laguna almayı düşünüyorum ama piyasa yüksek gibi yada bana öyle geliyor. sizce hakkı nedir bu model lagunanın? bir de 1.6 motorun kaldırmayacagı söyleniyor ama bu dogru mudur? bu sorular cokca sorulmustur belki ama net bi cevap göremedim ne yazık ki. bi kaç yorum öncesinde bi arkadas satıyor istedigim tipte lagunayı ama 24.500 istiyormus. cok degil mi bu fiyat? ben 18-20 bin arası düşünüyorum. satmayı düşünen varsa haber verirseniz sevinirim

arkadaşım
    hoş geldiniz hanemize
    2005 1.6 ve yüz bin altı temiz bir lagunayı bahsettiğiniz rakamlara üzgünüm ama zor alırsınız.
    bu özellikteki bir aracın piyasası temizliğine göre 22 - 26 bin arasında satılıyor.
    internette gördüğünüz çok ucuz fiyatlı araclara göre düşünmeyin
    size tavsiyem aradığınız özellikteki aracın alt ve üst uc fiyatlarını çıkardıktan sonra bir ortalamasını alın
    size bir fikir verecektir.
    1.6 motor tercih meselsi
    alt viteslerde ağır kalıyor ama devirlenince sıkıntı yok diyor arkadaşlar
    benim aracım 2.0 motor 140 beygir lsgunalar için tam olması gereken motor olduğunu düşünüyorum dediğim gibi tercih meselesi...
    ben biraz güçlü motor ve performans seviyorum sen sakin bir kullanıcı isen 1.6 fazlasıyla işini görecektir.

hep yapılan bir yanlıştır ucuz alayım arıza yarpsa toparlarım zamanla falan gibi
    lagunadan bahsediyorsak bu yalışa düşmemek lazım mümkün metebe temizini bulmaya çalışın ve km si ile oynanmamışını...
    aracımı aldıktan sonra hiç bir arzası yokken ağır bakımı ve parça değişimi için 900 tl ödemiştim ki bu gayet iyi bir fiyattır...

takdir sizin...

• Merhaba,
    Almayı düşündüğünüz arac , "FAZ 1" diye gecer.110 beygir,148 tork ve 1345 kg dir.2006 ve sonrası FAZ2 olarak gecer 115 beygir, 151 tork ve 1270 kg'dır

Nickozy nin dediği gibi performans beklentiniz yok ise , her iki FAZ da sizi idare eder.Ancak şunu da yazmadan gecemeyeceğim :
    Aradaki 5 beygir ve agırlıktaki düşme, her 2 araca da sahip olmuş biri olarak söyleyebilirmki baya farkediyor.2005 ve altı FAZ1 lerde özellikle klima acıksa kalkışlarda ve düşük devirlerde sizi baya üzebilir(Beni üzmeyi geçtim yıkıyordu resmen ).Ama FAZ2 lerde boyle değil.Klimanın acık oldugunu bile farketmiyorsunuz, kalkışlarda falan farkedeceğiniz bir çekiş gücü düşüşü hissedilmiyor.

Bütçe burada kritik konu ama mumkunse 2006 ve üstü almanız iyi olur bence.Birde donanım , arac FAZ1 olsun FAZ2 olsun farketmez, muhakkak privilige donanımda olsun.

Saygılar...

NOT : FAZ2 lerin 5. vitesi , FAZ1 den daha basarili oranlara sahip bence.Bu da ek tecrübe Hızlanması, toparlaması 5. viteste daha iyi FAZ2 lerin.

quote:

Meraba arkadaşlar, yeni katıldım foruma baslık dikkatimi çekti ve lagunacı biri olarak takipçisi oldum açtıgınız konunun. 2005 1.6 privilege 100bin km altı laguna almayı düşünüyorum ama piyasa yüksek gibi yada bana öyle geliyor. sizce hakkı nedir bu model lagunanın? bir de 1.6 motorun kaldırmayacagı söyleniyor ama bu dogru mudur? bu sorular cokca sorulmustur belki ama net bi cevap göremedim ne yazık ki. bi kaç yorum öncesinde bi arkadas satıyor istedigim tipte lagunayı ama 24.500 istiyormus. cok degil mi bu fiyat? ben 18-20 bin arası düşünüyorum. satmayı düşünen varsa haber verirseniz sevinirim

• Arkadaşlar,
    Geçen pazar günü 20 tl'lik benzin aldım. daha 3 gün oldu benzin ikazı yanmaya başladı. bu 3 gün süre içinde yaklaşık 10 defa arabayı çalıştırdım ve yaklaşık 100 km yol yaptım. normalde 20 tl'lik benzinin bitmemesi gerekiyor. nickozy arkadaşımın dediği bu muydu? depoda benzin olsa bile yakıt ikazı alacaksın diye? eğer buysa sebebini de açıklarsanız sevinirim.
  • sevgili kardeşim
    lpg nin tek çilesi budur bizim araçlarda
    mesle şu:
    arabanın yol bilgisayarı benzin aldığın zaman depodaki yakıtın miktarına göre yapacağı yolu hesaplıyor
    diyelim ki 10 litre aldın 36 lira verdin araç yakıtını hesaplarken diyor ki işte 10 litre benzinle 100 km gidersin.
    bu ortalama hesaba göre bilgisayar yaptığın her km de yakıt miktarını önceden hesaplamış olduğu beyin bilgilerine göre düşürüyor.
    tabii senin aracın çoktan benzinden lpg ye geçmiş oluoyor. benzin tükenmediği halde daha önce hesapladığı yol tükendiğinden benzin bitiyor ikazı veriyor
    netice:
    benim yaptığım şu her ay 10-15 liralık da benzin alıyorum hem şamandıra yükseldiğinden araba tekrar km hesaplıyor hemde benzinin bitmemesini garanti altına almış oluoyrum sana da tavsiye ederim

ayrıca aracın ibresi dibe vurdu diyelim ve sen arabanı park edip bir kaç saatliğine bıraktın arabayı
    gerigeldiğinde çalıştırdığın zaman arabayı yol bilgisayarı yine sıfırlanmış depoyu tekrar hesaplayıp şamandıraya göre hesap yapıyor.
    benim önceki mesajlarımda göreceksin psa diye bir modül takıyorlar bu tip mesleleer için ve sorun çözülüyor
    can sıkıcı bir durum ama ben dert etmiyorum artık alıştım :)

bu meslede en önemli olan depoda benzinin olduğunu bileceksin aracın değil kendi hafızana göre hareket et...

• sebebi araç bezninde gidiyomuş gibi algılıyo ve otomatik belli süreden sonra benzin ikaz lambasını yakıyor arabayı kapa çalıştır düzelr ve ya belli bi süre kapt sonra çalıştır düzelir istersede gaz taktırdığın yerde bi kit satılıyo al onu taktır ozman gazı hesaplamaya başlar araba gazcın bilir o kiti saygıalr
  • hosbuldum, aranızda bulunmak güzel. teşekkürler arkadaşlar, verdiğiniz ayrıntılı cevaplar yeterli oldu gerçekten. artık 2.0 140 hp lara bakıyorum. fiyat olarak da biraz daha araştırsam iyi olacak sanırm:)
  • quote:

hosbuldum, aranızda bulunmak güzel. teşekkürler arkadaşlar, verdiğiniz ayrıntılı cevaplar yeterli oldu gerçekten. artık 2.0 140 hp lara bakıyorum. fiyat olarak da biraz daha araştırsam iyi olacak sanırm:)

Tavsiyem madem daha yolun basindasin, Turbolu 2.0 lara bak..Zamanla insan alisiyor 140 HP yede neden 170 HP diil diye kasinmaya basliyor

Takaslik 2.0 140 HP ...lay lay loommm ))))))

• quote:

Orijinalden alıntı: mfgunes

jantalrın 4 fiyatı son nekadr olur

abicim lastiklerle birlikte 750 diyim bari

225-45-17
  • Katılıyorum. Temiz bir 2.0 turbo tadından yenmez

Kısa sürede olsa deneme amaçlı kullandım o versiyonu da.O 170 beygir ve 270 tork, rampalarda şaha kaldırıyor desem abartmış olmam

quote:

Orijinalden alıntı: ohayyam

quote:

hosbuldum, aranızda bulunmak güzel. teşekkürler arkadaşlar, verdiğiniz ayrıntılı cevaplar yeterli oldu gerçekten. artık 2.0 140 hp lara bakıyorum. fiyat olarak da biraz daha araştırsam iyi olacak sanırm:)

Tavsiyem madem daha yolun basindasin, Turbolu 2.0 lara bak..Zamanla insan alisiyor 140 HP yede neden 170 HP diil diye kasinmaya basliyor

• Sanirim bende Ankara Cinnah ta saha kaldirabiliyorum hemde LPG ile...Ancak eminim ki cevrede SES KIRLILIGINE NEDEN OLUYORUMDUR....

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_hakki

Katılıyorum. Temiz bir 2.0 turbo tadından yenmez

Kısa sürede olsa deneme amaçlı kullandım o versiyonu da.O 170 beygir ve 270 tork, rampalarda şaha kaldırıyor desem abartmış olmam

quote:

quote:

• arkadaşalr gazcımdan öğrendiğime göre kırıkkalden gelen gazların bu ay içine su katıyorlarmış eğer gaz kitinden sorun yaşarsanız gazdandır gaz aldığınız yeri değiştirin
    bide arkadaşalr diyelim 4 enjektör varya gaz ile takılan onların birinin fişi çıksa ne olur araba teklermi yada içerde alarm veririmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfgunes -- 25 Şubat 2010; 20:56:44 >
  • vuruntu yapar
    sıkıntılı bir durumdur dikkat etmek lazım
  • hemn gidişten anlaşılır değilmi yani anlarız böyle bişey olsa değilmi
  • tabiiki anlaşılır...
  • mrb arkadaşlar 2 gün önce bi lagunacı olduktan sonra takip etmeye başladım sizi çok beğendim forumu gerçekten çok faydalı oldu oyüzden hem teşekkür etmek hemde artık aranıza katıldığımı bildirmek istedim.aracım 2006 2.0T 170 hp 107bin kmde benide aranıza alıp listeye eklerseniz sevinirim:)
  • Arkadaşlar 2003 1.6 Prv. aracımdaki Cd çalar sanırım tunerlist şuan araç yanımda olmadığı için tam hatırlamıyorum.
    Daha önce başka bir forumda bu model teypler için gizli özelliklerden bahsedilmişti. Mesela hıza göre artıp azalan ses şiddeti gibi.
    Bu özellikleri bilen veya nerde bulacağım hakkında bilgi sahibi olan varsa ki mutlaka vardır, yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılar...
  • Hayirli olsun , kazasiz belasiz kullanman dilegiyle, kaca mal oldu ?

quote:

Orijinalden alıntı: revolution.2006

mrb arkadaşlar 2 gün önce bi lagunacı olduktan sonra takip etmeye başladım sizi çok beğendim forumu gerçekten çok faydalı oldu oyüzden hem teşekkür etmek hemde artık aranıza katıldığımı bildirmek istedim.aracım 2006 2.0T 170 hp 107bin kmde benide aranıza alıp listeye eklerseniz sevinirim:)
  • 2001 de sifir aldigim Clio RXT de bile vardi dedigin bu ozellik, Laguna da da mutlaka vardir ama nerede ???

quote:

Orijinalden alıntı: gkhncnk

Arkadaşlar 2003 1.6 Prv. aracımdaki Cd çalar sanırım tunerlist şuan araç yanımda olmadığı için tam hatırlamıyorum.
    Daha önce başka bir forumda bu model teypler için gizli özelliklerden bahsedilmişti. Mesela hıza göre artıp azalan ses şiddeti gibi.
    Bu özellikleri bilen veya nerde bulacağım hakkında bilgi sahibi olan varsa ki mutlaka vardır, yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılar...
  • quote:

2001 de sifir aldigim Clio RXT de bile vardi dedigin bu ozellik, Laguna da da mutlaka vardir ama nerede ???

Evet kesin vardır ama ben bulamadım şimdi. Sitelerde baya arama da yaptım ama nafile...
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.