Şimdi Ara

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
411
Cevap
0
Favori
115.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • merhaba yusuf_alp bey,

ilgilenirseniz sahibinden.com'daki ilanıma bakabilirsiniz!

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-temiz-olsun-diyorsaniz-mutlaka-bakmalisiniz-43821556/detay/

syg.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SbnCkr -- 6 Temmuz 2011; 6:10:12 >
  • Laguna ııı düşünenler için bilgilendirici paylaşım.
  • merhabalar 2010 model laguna 3 1.5 dci executive araç sahibiyim direksiyon oldukça sert geliyor. direksiyonların servotronic olması gerekmiyormu =?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bttarhan

merhabalar 2010 model laguna 3 1.5 dci executive araç sahibiyim direksiyon oldukça sert geliyor. direksiyonların servotronic olması gerekmiyormu =?

Direksiyon sertliği özellilke düşük hızdaki manevralarda (kalkış ve aracı dönderme gibi...) çok fazla hissediliyor.

Yani tabir yerindeyse parmağınızla direksiyonu çevirmeniz mümkün değil.

Hız arttıkça hissedilmiyor. Zaten hıza göre sertleşiyor.
  • Herkese merhaba,
    2001 model 115 beygir benzinli otomatik bir Lagunam var... Kısmet olursa uygun fiyatlı bir otomatik Laguna III almak niyetindeyim... Bu sebeple nette yorumları ve teknik özellikleri incelemeye başladım, zaten bu foruma da öyle ulaştım.

Çok fazla arabalardan anlayan ve bu tür bilgileri araştıran biri değilim, o yüzden bu işten anlayan arkadaşların yorumları benim için çok önemli...

- Öncelikle benzinli 2.0 ve 115 beygir arabamdan sonra Laguna III 2.0 dci 150 bir aracın performansı bana az gelir mi? Yani araca baktım nerdeyse boş araç 1600 KG.. Performans derken, özellikle şehir içi sollama yaparken, anlık olarak hızlı ivmelenmeler gerekebiliyor... Şu anki aracımdaki ivmelenme beni %90 oranında tatmin ediyr, yeni alacağım araç bundan daha açağı olmamalı, Laguna III 2.0 Dci bu konuda bana yeterli olur mu?

- Teknik verileri incelerken Laguna III'ün taşıma kapasitesi için 495 kg gibi bir değer gördüm, oysa benim 2001 aracım için bir yerde 745 kg taşıma kapasitesi yazıyor... Yani açıkcası Laguna III daha güçlü gibi görünürken bu kadar kapasitesinin düşük olmasına inanamadım, bu değerler doğru mu? Biz kalabalık bir aileyiz, mesela 2001 aracımla araçta 5 kişi varken, bagaj da nerdeyse full doluyken 170-180 km hızları çok zorlanmadan buluyordum.. Laguna III 2.0 dci boğulma yapar mı, bu taşıma kapasitesi nedir?

- Forumda Laguna III'ün tavanının alçak olduğu söylenmiş... Ben şu anki Laguna I aracımda çoğu zaman arkaya 3 kişi alıyorum ve kimse darlıktan şikayet etmiyor, ne tavandan ne de oturma alanından, Laguna III bu anlamda daha dar bir araç mı?

- En büyük soru işaretlerimden biri de dizel araç... Dizel aracı kullanmak ve motora zarar vermemek için aşırı bir ihtimam gerekiyor mu? Ne bileyim, çalıştırmadan önce bekle, durmadan önce bekle, gaza uzun süre basma, kötü bir yakıt denk gelirse motorun zarar görmei vb. çok fazladetaylı bakım ve ihtimam göstermeyi seven biri değilim, sizce dizel araçta sorun yaşar mıyım?

- Dizel aracın sesi çok mu oluyor?

- Yılda en fazla 15.000 km yol yapıyorum... Laguna III 2.0 benzinli bir model almamı tavsiye eder misiniz, yoksa her şekilde 2.0 dci almamı mı önerirsiniz..

- Laguna III konusunda her türlü tavsiyeleriniz, uyarılarınız ve tecrübelerinizi duymak isterim...

Yardımcı olacak, fikir belirtecek, tecrübelerini paylaşacak herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun...

• Merhabalar,bende laguna 3 1.6 Privilige benzinli aracım hakkında bir kaç şey söylemek isterim.

-Öncelikle aracın sunduğu donanım seviyesi d segmentinde ama ne sürüş ne konfor ne yol tutuş d segmentine yakışır düzeyde.
    -Yorumların çoğunu okudum aracın virajlarda başarılı olduğunu söyleyenler var,bence araç virajlarda çok yetersiz çok fazla savruluyor kesinlikle güven vermiyor.
    -Yalıtım çok kötü düşük hızlarda dahi motor sesinizden kafanız şişiyor
    -.Fren mesafesi iyi, güvenlik olarakta pek bi eksiği olduğu söylenemez zaten euroncap'tan 5 yıldız almış bir otomobil.
    -Araç kalkışta çok ama çok hantal sanki tank kaldırıyorsunuz yerden,performans yerlerde,direksiyon güya hidrolik ama çok sert.
    -İç işçiliği çok kötü sürekli parça birleşim yerlerinden sesler tıkırtılar geliyor.
    -Koltuklar çok rahatsız,bel desteği yetersiz,koltuğun arkasındaki sert plastikle kumaş kısmı kolayca deforme olup birbirinden ayrılıyor.
    -Yol bilgisayarı çok fazla faydalı değil
    -.Bagaj büyük görünsede fazla kullanışlı değil.
    -Araç her ne kadar 4 kişilik gibi görünsede arka koltuklar rahat değil çok fazla savrulma ve rahatsızlık hissi uyandırıyor,o nedenle aracın sadece ön koltukları konforlu yani iki kişilik diyebiliriz.Bunun nedenide sanırım liftback yapı herhalde.

Peki laguna 3 tercih edilebilirmi?

Öncelikle güvenlik,donanım ve fiyatıyla alınabilir bir otomobil bence hatta epeyde tatminkar olabilir ama eğer konfor arıyorsanız hayal kırıklığı yaşatacak bir araç.Son olarak performans olarak söylediklerim en başta yazdığım gibi 1.6 115 beygir benzinli için,dizelini kullanmadığım için herhangi bir fikrim yok.Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: sergeii

Merhabalar,bende laguna 3 1.6 Privilige benzinli aracım hakkında bir kaç şey söylemek isterim.

-Öncelikle aracın sunduğu donanım seviyesi d segmentinde ama ne sürüş ne konfor ne yol tutuş d segmentine yakışır düzeyde.
    -Yorumların çoğunu okudum aracın virajlarda başarılı olduğunu söyleyenler var,bence araç virajlarda çok yetersiz çok fazla savruluyor kesinlikle güven vermiyor.
    -Yalıtım çok kötü düşük hızlarda dahi motor sesinizden kafanız şişiyor
    -.Fren mesafesi iyi, güvenlik olarakta pek bi eksiği olduğu söylenemez zaten euroncap'tan 5 yıldız almış bir otomobil.
    -Araç kalkışta çok ama çok hantal sanki tank kaldırıyorsunuz yerden,performans yerlerde,direksiyon güya hidrolik ama çok sert.
    -İç işçiliği çok kötü sürekli parça birleşim yerlerinden sesler tıkırtılar geliyor.
    -Koltuklar çok rahatsız,bel desteği yetersiz,koltuğun arkasındaki sert plastikle kumaş kısmı kolayca deforme olup birbirinden ayrılıyor.
    -Yol bilgisayarı çok fazla faydalı değil
    -.Bagaj büyük görünsede fazla kullanışlı değil.
    -Araç her ne kadar 4 kişilik gibi görünsede arka koltuklar rahat değil çok fazla savrulma ve rahatsızlık hissi uyandırıyor,o nedenle aracın sadece ön koltukları konforlu yani iki kişilik diyebiliriz.Bunun nedenide sanırım liftback yapı herhalde.

Peki laguna 3 tercih edilebilirmi?

Öncelikle güvenlik,donanım ve fiyatıyla alınabilir bir otomobil bence hatta epeyde tatminkar olabilir ama eğer konfor arıyorsanız hayal kırıklığı yaşatacak bir araç.Son olarak performans olarak söylediklerim en başta yazdığım gibi 1.6 115 beygir benzinli için,dizelini kullanmadığım için herhangi bir fikrim yok.Saygılarımla.

Burada anlattığınız Laguna ııı olamaz. Emin misiniz? Başka D sınıfı araçlar kullandınız mı?

Eğer bu Laguna ııı ise ahı gitmiş vahı kalmış cinslerden olmalı. Ya da hayal kırıklığı yaşadınız ve aracınıza küstünüz.

• Evet kullandım,mondeo, passat,insignia,accord.Peki siz kullandınızmı?
  • Ben sadece kuş serisi kullandım ve burada aklıma geleni yazıyorum.
  • Sordunuz ve cevap verdim uslup açısından sıkıntı varsa söyleyin,alaycı uslup neyin nesi anlayamadım?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.