Şimdi Ara

Labirent Serisi Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
2
Favori
24.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar forumda Jamesh Dashner üstadın bu kitap serisi hakkında bilgiye rastlayamadım. Dün başladığım serinin 2. kitabı olan Alev Deneyleri'ni (The Scorch Trials) bugün bitirdim. Benzersiz bir kurgu ve çekicilik var kitaplarda hatta bu kitabın sonunda oldukça duygulandım diyebilirim .Neden bilindik bir seri değil oysa şu an popüler olan fantastik, bilim-kurgu serilerinin birçoğundan daha fazla hoşuma gitti bu kitaplar. Kesinlikle tavsiye ederim arkadaşlar okumakta gecikmeyin siz de benim gibi serinin devamının ülkemizde yayınlanmasını bekleyeceksiniz . Bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi bizi normalde 4 kitaptan oluşuyor 3 tanesi birbirleriyle bağlantılı seri olarak geçiyor sanırsam 1 kitap da bütün bu yaşananların öncesinden bahsediyor. Pegasus yayınlarının ülkemizde yayınladığı sadece Ölümcül Kaçış (The Maze Runner) ve Alev Deneyleri (The Scorch Trials) serinin devamı Türkçe'ye çevriliyor mu acaba yayıneviyle iletişime geçmeye çalıştım ama henüz sonuç alamadım. Eylülde de Ölümcül Kaçış'ın filmi çıkıyor filmden önce mutlaka yayınlanmış seriyi okuyun arkadaşlar .

Detaylı bilgi için resmi web sitesi:http://jamesdashner.com/books/maze-runner-series/

• Pegasus facebooktan yazılanları genelde direkt cevaplıyor. Ben de okudum. Aksiyon ve merak unsuru çok sağlamdı ama karakterleri oturtamamıştı yazar bana göre. Kitapta üstünkörü geçilen yerler vardı. İkinci kitabı merak etmiyor değilim, bir ara okurum.
  • Evet bu merakın ikinci kitabı bitirip üçünkü kitabı beklerken daha da artacak bence . Duygusallık da öne çıkıyor ikinci kitapta. Elimde hala uzun zamandır başlayamadığım Açlık Oyunları duruyor artık onla devam edeceğim.
  • Dün labirent ölümcül kaçış filmini izledim kitabınıda okumayı düşünüyorum okuyan bilen varmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1. filmi bende izledim ditek 2. kitaptan baslasam sorun olurmu acaba?

• Hocam kesinlikle kitabı öneririm filmden önce okusaydınız keşke kendiniz kafanızda canlandırıp karakterleri kendiniz görecektiniz zihninizde, ama şimdi film kitabı bozacak maalesef. Film çok yüzeysel geçilmiş kitaptaki çoğu şeyi uyarlayamamışlar değiştirmişler. Şu an serinin 3.kitabı var elimde onu okuyorum olayların ilerleyiş tarzı açlık oyunları gibi zaten oldukça başarılı.

• Ben kitabını okumadan sinemasına gittim yani kitabını bugün alıp oluycam bişey olmaz değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: beyzacingoz

Ben kitabını okumadan sinemasına gittim yani kitabını bugün alıp oluycam bişey olmaz değil mi ?

Olmaz diyemem çünkü olur ama çokta büyük bir problem çıkarmaz açıkçası ben kitabı onceden okuyan biri olarak filmi beğenmedim eğer sizde okusaydınız farkı anlardınız fakat şimdi kitabı sonradan okuduğunuz için muhtemelen kitabı beğenmiyeceksiniz çünkü filmi gerçekten düzgün bir şekilde uyarlayamamışlar kitaptan çok fark var bu arada şuan 3.kitabı okuyorum seriyi herkese tavsiye ederim
  • Peki çok teşekkürler .

• Peki hangi seriyi alayım filmden sonra

• Hocam ne diyeyim bilemedim Çünkü yukardaki arkadaşın belirttiği gibi filmden sonra kitap sıkıcı gelebilir. Filmde eksiklikler olmuş ama 2. ve 3. kitapta da 1.kitaptaki önemli olayların üstüne gidiliyor, bazıları açıklanıyor. En basitinden
    thomasla teresa telepatiyle iletişim kurabiliyordu
    . Ben ilk 2 kitabı okuyup filmi izlemiştim ama izlemez olaydım dedim, zihnimde beliren karakterlerin özellikleri altüst oldu şimdi 3.kitabı okurken filmdeki karakterler canlanıyor kafamda en azından teresayı daha hoş bir kız olarak canlanmıştı zihnimde filmden sonra ise yok oldu . Bir de filmde olaylar 2 günde olup bitiyordu kestirip atmışlar kitapta çok ayrıntıya giriliyor yaşam biçimleri, kurallar, diyaloglar çok daha ayrıntılıydı bu yüzden de kitabın sıkıcı gelme ihtimali var. Neyse ne olursa olsun 2. kitabı kesinlikle okumanızı tavsiye ederim isterseniz ilk kitabı atlayın benim için eksiklik olmaz, 2.kitaptan olayları çıkarırım, bağlantı kurabilirim diyorsanız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jorah Mormont -- 9 Ekim 2014; 21:50:45 >

• Ben de Hurriyet kitap ekinde reklamını gördüm, filmini bildiğim için (ama henüz izlemedim) dikkatimi çekti . Almayı düşündüm konusu ilginç geldi ama wikipedia'da 2016 yılında serinin (sanırım bu seri) bir kitabı olacağı yazıyor. Buz ve Ateşin şarkısı serisinden sonra bir daha bitmemiş bir seri alıp okumayacağıma karar verdiğim için seri bitsin ondan sonra bakarız artık.

The Maze Runner series

The Maze Runner (2009)
    The Scorch Trials (2010)
    The Death Cure (2011)
    The Kill Order (2012)
    The Fever Code (2016)
  • antares079 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu serinin 3 ana kitabı var; maze runner, scorch trials ve death cure.
    Yazar diğer kitapları sonradan ayrıntılı bilgi vermek için çıkarmış. The kill order olayların başlangıcını nedenlerini anlatıyor farklı karakterler geçiyor fever code de ona benzer bir şeydi araştırdığıma göre. Ki zaten bunları okumaya gerek yok, okunmak istense bile önce ana kitapların okunması gerek ki okucuyucuda merak kalsın ve bu ek kitapları okumak istesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jorah Mormont -- 12 Ekim 2014; 22:33:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: simuc

Yazar diğer kitapları sonradan ayrıntılı bilgi vermek için çıkarmış. The kill order olayların başlangıcını nedenlerini anlatıyor farklı karakterler geçiyor fever code de ona benzer bir şeydi araştırdığıma göre. Ki zaten bunları okumaya gerek yok, okunmak istense bile önce ana kitapların okunması gerek ki okucuyucuda merak kalsın ve bu ek kitapları okumak istesin.

Evet ben de aynı bilgilere ulaştım internetten. Bilgilendirmeniz için teşekkürler..
  • Kitaplar tanrısal bakış açısıyla mı anlatılıyor yoksa kahramansal bakış açısıyla mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kitabı gerçekten onerir misiniz? Filmini izlemedim. Spoiper içermeden konusu nedir?

• arkadaslar seriyi almak istiyom ama seri tam olarak kac kitaptan olusuyor sırasıyla yazabilirmisiniz?
  • @NedenAllahım
    Kahramansal hocam.

@anemon4334
    Ben öneriyorum sürükleyici ilgi çekici hikaye açlık oyunları tarzı. Bilim kurgu romanı hocam konuyu nasıl açıklarım bilmiyorum mutlaka spoiler vermiş olurum :) Kitap satış sitelerinde kısa bir açıklama yapılmış(kitabın arka kapağındaki yazı) o yazı bence o konuyu özetliyor

@bijektif
    Sırasyıla The Maze Runner(Labirent / Ölümcül Kaçış) , The Scorch Trials(Labirent / Alev Deneyleri) ve The Death Cure(Labirent / Son İsyan). Bunlar ana romanlar yani ilk olarak okunacaklar. Bir de ek kitabı var o da farklı karakterlerle olayların gelişimini anlatıyor zaten henüz çevirisi yapılmamış türkçeye. Pek önemli bir kitap değil. Bu üç ana kitap set halinde de satılmaya başlanmış bu şekilde alınabilir.

• quote:

Hocam kesinlikle kitabı öneririm filmden önce okusaydınız keşke kendiniz kafanızda canlandırıp karakterleri kendiniz görecektiniz zihninizde, ama şimdi film kitabı bozacak maalesef. Film çok yüzeysel geçilmiş kitaptaki çoğu şeyi uyarlayamamışlar değiştirmişler. Şu an serinin 3.kitabı var elimde onu okuyorum olayların ilerleyiş tarzı açlık oyunları gibi zaten oldukça başarılı.

Filmini pek beğenmedim konu havada kalıyor tamam devam filmi olabilir belki konu o zaman netleşicektir ama film çok zorlama olmuş sonunda eee falan diyosun ?? Umarım kitapları daha başarılıdır
  • quote:

Yani Maze Runner, Scorch Trails ve Death Cure'u okursak ana hikayenin olaylarını bitirmiş oluyoruz değil mi? Seri için başka bir kitap okumaya ya da beklemeye gerek kalmayacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Satoshi. -- 29 Ağustos 2015; 10:45:19 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.