Şimdi Ara

La Casa De Papel (2017 - 2021) | Netflix (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.314
Cevap
35
Favori
93.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.sezon 5. bölüm de 1:02:59 da giren müziğin adını bulabilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuz Kral

Diziyi geçen hafta bitirdim, kesinlikle izlenir. 10/9

Diziyi bitireli 1 ay oldu millet yeni tanışıyor daha

Sosyal medyanın gücü olsa gerek bizim yorumumuz burda 1. Sayfadaymış konu cortlayınca bakiyim dedim.

• Ben diziyi 30-40. sayfalarda bulmuştum o zamanlar yorum bile yoktu konusu ilgimi çekti şimdi nerelere gelmiş
  • 4 bölüm izledim o kadar yapmacık olmuş ki devamını izlemiyeceğim. Holivud tarzı yapmaya çalışmışlar ama çok yapmacık ve zaten hikaseyi orjinal değil daha önce filmi yapılan inside man filminin birebir kopyası senaryo ufak tefek değişiklikler yapmışlar. Çok sıkıcı mantıksızlıklar ve saçmalıklarla dolu.
  • Bende bu dizide çok sıkıldım . Son zamanlarda izlediğim çoğu dizide sıkılıyorum stranger things 2. Sezonundada aynı şey oldu zorla ileri sararak bitirdim .Punisher ise bitiremedim. Benle ilgili bir sorun sanırım netflix dizilerini bitiremiyorum :) . Game of thrones ve Westworld dışında sezonu bitirdiğim dizi yok.

• Netflix'i olmayan var ise elimde sezon 1'in tam paket torrenti var. Kalitesi falan baya iyi. Özel mesaj atarsanız link yollayabilirim.
  • Başrol oyuncularından Tokyo çok kötü oyuncu bence. Resmen gözümü tırmalıyor yapmacıklığı. Kadının sadece seksapalitesini kullanmışlar. Hakkını vermek lazım kadın güzel ve seksi. Bizim Türkiye Hande Erçel ne ise bu kadında aynısı.

3 bölüm dayanamadım o oyunculuğa. Tam tersi Denver, Berlin ve Profesör on numara oyunculuk sergilemişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImPerspektif -- 26 Şubat 2018; 23:39:55 >
  • Dizinin banko 3. Sezonu gelir .

Netflix bir kere kokuyu aldı bırakmaz bu işin peşini . öldüreseye kdr kullanır bu diziyi

• quote:

Orijinalden alıntı: Kesinizmirliksk2

Dizinin banko 3. Sezonu gelir .

Netflix bir kere kokuyu aldı bırakmaz bu işin peşini . öldüreseye kdr kullanır bu diziyi

Dizi vermek istediği mesajı verdi ve bitti. Dizinin orijinal yapımcıları 3. sezon çıkarmazlar fakat dediğin gibi Netflix devam ettirebilir. Bu sefer de Filipinler'in en büyük bankasını soyarlar demedi deme.

• quote:

Orijinalden alıntı: Swonz

Bitirdiğim için hüzünlendim. Şöyle bi şey buldum final bölümü izlemeyen okumasın

Bu dizi çok büyük mesajlar veriyor. Öncelikle Dali maskeleri sıradan bir seçim değil. Dali Toplum ahlakına ve genel geçer adetlerine aykırı yaşamayı adet edinmiş dahi bir ressamdır. Hiç bir şekilde toplumdan gelen dayatmaları ve doğru yanlış ahlak kurallarını kabul etmemiştir. Maskeler bu aykırılığı temsil ediyor.

Kırmızı tulumlar sosyalizmi (komünizmi) temsil ediyor. Giyenler sosyalist yoldaşlar ve mücadele veriyorlar.

Darphane ve polisler kapitalizmi temsil ediyor. Kapitalizmde para her şeyi belirler. Ahlakı bile para belirler. Yani birileri paraya saldırdığında o kişiler kötü ilan edilir. İşte para saldırıyorlar. Paraya saldırınca silahlı ve görüntülü mekanizmalarıyla kapitalizm saldıranlara savaş açıyor.

Profesör bilimsel bakış açısını ve hesapçılığı sembolize ediyor. Sonuçta bilimsel düşünmek ve hesap yapmak her türlü sorunu yeniyor. Ama aşka yenik düşüyor.

Uzun zamandır böyle anlamlı bir Sosyalizm teması görmedim. Üstelik dizide Salvador Dali’nin taktiği kullanılmış. Siz olayları izliyorsunuz sanıyorsunuz ama her izlediğiniz şeyin derin bir anlamı ve mesajı var.

Berlin’in ölüm sahnesindeki birlikte direneceğiz sözü ve kadınını yanına alıp onla el ele mücadele etmesi de bir çeşit Sosyalist mücadele geleneği. Zaten dizinin teması olan Ciao Bella şarkısı da Sosyalizmin sembolüdür.

Muhteşem bir yapıt. Sadece film ve senaryo olarak değil. Felsefe olarak da muhteşem bir yapıt. Kapitalist sisteme müthiş bir tokat var.

Kısaca dizi mesajını vermiş gidiyor. Devamını beklemeyin kesinlikle gelmez.

Kendi düşüncen mi yoksa genel kanı bu mu?
  • Yazıldımı bilmiyorum söyleyeceklerim kendi beyanım ve hür fikirlerimdir:)

Herşeyden önce dizi gerçekten çok güzel,mesajlar ince ince işleniyor ve seyirciye veriliyor.

Bir arkadaş yazmış Sosyalizm esintileri var diye çok doğru bir tespit ispanyada bu damar (direniş,ayaklanma) her daim olmuştur tüm akdeniz ülkeleri gibi

Yalnız benim dizide beğenmediğim iki olay varki bu kadar planlı yapılan bir iş tesadüflere bırakılıor hissi veriyor
    Angelin trafik kazası geçirmesi ve raquelin annesinin kahve içerken birden alzaymır atağı geçirmesi.
    Birde sık sık soyguncularımızın birbirine silah çekmesi

Bu belirttiğim iki alan dışında kurgu müzikler ve diğer tüm detaylar düşünülmüş ve çok güzel bir yapım olmuş
    Bir çok kişinin hemfikir olduğu bir durum da Berlinin o inanılmaz soğukkanlı duruşu ve güzel oyunculuğu Ve Berlinin son sahnesi efsaneydi...
    Siaysi, ahlaki , gündelik bir çok mesaj var filimde umarım herkes benim aldığım keyfi alır.
  • Ben şimdi ne yapıcam yaa. Beyler çok kötü boşluktayım. Moskova üzüldüm Berline üzüldüm.. Ulan bari bu dizi biraz devam etsin, nasıl kapatıcaz bunların yoklugunu.Bu adamlar bizdendi, içimizdedi :)
  • Ronaldinho26 kullanıcısına yanıt
    Eleştirinize katılıyorum hocam,

Hepsi planlandığı gibi gitse zaten daha yavan bir tat verirdi ve gerilim düzeyi düşük kalırdı diye düşünüyorum. İzleyiciye aslında her şey planlanmadı, pamuk ipliğine bağlı bir soygun hissi verip daha fazla meraklandırma germe yoluna gitmişler...Tabi her şeyin saat gibi işlediği noktada böyle olayların olması eleştirilecek bir mevzu...

Diziyi genel olarak konuşacak olursak, nereden bakarsanız bir mesaj alabilirsiniz. Her türlü izleyiciyi doyuracak kıvamda bir yapım olmuş. Devamı gelir mi bilmiyorum, fakat şu haliyle kısa ve öz şekilde cıvıtmadan derli toplu bir dizi yapmışlar, Netflix umarım gereksiz uzatma yoluna gitmez.
  • Diziyi 2 günde bitirdim mutlaka eksik ve saçma olan yerler vardi her dizide oldugu gibi ama bence oyunculuk,senaryo ve vermek istedigi mesajla efsaneydi.

• ImPerspektif I kullanıcısına yanıt
    https://youtu.be/SbeN10zu0eI?t=469

böyle çıtı pıtı hatunu harcamışlar
  • Bir şeyi anlamadım ben. Netflix sitesinde 1 sezon var sadece. Ve Google'da tek sezon olarak çıktı ve bitti yazıyor. Fakat dizi sitelerinde 2. Sezon da var gözüküyor ve 6 bölümden oluşuyor. Şuan 2*1'deyim ben de. Bu olayın açıklamasını bilen var mı ? Spoiler vermeden lütfen..

• quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

Bir şeyi anlamadım ben. Netflix sitesinde 1 sezon var sadece. Ve Google'da tek sezon olarak çıktı ve bitti yazıyor. Fakat dizi sitelerinde 2. Sezon da var gözüküyor ve 6 bölümden oluşuyor. Şuan 2*1'deyim ben de. Bu olayın açıklamasını bilen var mı ? Spoiler vermeden lütfen..

İspanya'da tek sezon 15 bölüm yayınlandı bitti. Netflix sürelerle oynayarak 13 bölümlük ilk sezon yayınladı. İkinci sezonu da Nisan'da yayınlayacak sanırım. Dizi sitelerindekinden devam edebilirsiniz, sorun yok.
  • İnat ettim izlemeyeceğim
  • Yani ben son 6 bölümü de bitirdiğimde başka bölüm kalmayacak değil mi? Netflix bu 6 bölümü yayınlayacak yani. Üzdü..

• Ve FINAL.

İzlemeyenler izlesin.
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.