Şimdi Ara

L2 Offical Core server Oynamak isteyenler.(Ücretsiz) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
543
Cevap
9
Favori
31.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @mert1905x resimin ebatları kaça kaç muhtar? 10 saatte açıldı ekran :D simage falan yap resmi üst konu olacak millete işkence çektirtme şimdiden

bu arada ercan küfür mü yazdın imzana kural dışı diyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert1905x

Ekledim abi başlıga,bu arada dungeon rb sistemi cok sacma olmus ya party bulmada party bulmak cok zor buldun bi saaten nerden oldugunu ara.

Misal kamaloko 53 gircektim az önce gittim orende guardi buldum enter diyorum sadece pt lideri yapabilir diyor adamlar girmişler zaten kaldim armut gibi Uyuz etti dungen sistemi wow daki gibi yapsalarda rahat rahat herkes girse otomatik.

party demiydin yani parti dolu mu idi 7 kişi ? işte onun icin dedim oyuncu aramak istemiyorsanız hemen 7 kişilik bir ekip toplamalısınız. Eğer pt yoksa girmeye çalıştığın o hatayı alman normal tabi tam olarak bilemiyorum.

baktın olmadı adam yok demi hemen partymatchingtools su aç create room de kamaloka 53 için lvl sınırını yaz örnek kamaloka Lv53 için -5/+5 min Lv48 max Lv58 gibi oda aç odanın titlesine de kamaloka healer/tank/wc/dd yaz yani sen kendi partyini kur arkadaşlarını al ne hangi class lar lazımsa onlar için oda aç mutlaka birileri gelir. Ki bu olay tüm oyun içinde geçerlidir.

wc için genelde ISS enchanter alıyor eleman içeriye girip sizi bufflıyor sonrada class değiştirip düşük lvl charı ilen oynuyor ama bu seferde kendisi buffsız kalıyor. Diğer classlarda ona 3.rd buffi veriyor. Kamaloka ya girileceği zaman tüm parti üyelerinin npc nin başına olması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: cosmodream

quote:

Ekledim abi başlıga,bu arada dungeon rb sistemi cok sacma olmus ya party bulmada party bulmak cok zor buldun bi saaten nerden oldugunu ara.

Misal kamaloko 53 gircektim az önce gittim orende guardi buldum enter diyorum sadece pt lideri yapabilir diyor adamlar girmişler zaten kaldim armut gibi Uyuz etti dungen sistemi wow daki gibi yapsalarda rahat rahat herkes girse otomatik.

party demiydin yani parti dolu mu idi 7 kişi ? işte onun icin dedim oyuncu aramak istemiyorsanız hemen 7 kişilik bir ekip toplamalısınız. Eğer pt yoksa girmeye çalıştığın o hatayı alman normal tabi tam olarak bilemiyorum.

baktın olmadı adam yok demi hemen partymatchingtools su aç create room de kamaloka 53 için lvl sınırını yaz örnek kamaloka Lv53 için -5/+5 min Lv48 max Lv58 gibi oda aç odanın titlesine de kamaloka healer/tank/wc/dd yaz yani sen kendi partyini kur arkadaşlarını al ne hangi class lar lazımsa onlar için oda aç mutlaka birileri gelir. Ki bu olay tüm oyun içinde geçerlidir.

wc için genelde ISS enchanter alıyor eleman içeriye girip sizi bufflıyor sonrada class değiştirip düşük lvl charı ilen oynuyor ama bu seferde kendisi buffsız kalıyor. Diğer classlarda ona 3.rd buffi veriyor. Kamaloka ya girileceği zaman tüm parti üyelerinin npc nin başına olması lazım.

Aynen abi dedigin gibi.

Bu kamalokayi günde 1 kere girebiliyormusuz. Başka pt yapip gircek yer yokmu abi ?

• kamaloka nın 2 türlü versiyonu vardır 2side günde 1 err kere girilebilir
    girdiğinde tek raid olan kamadır / 3 4 kişi ile rahatça kesilebilir
    3 aşamalı ve sonunda raid olan labadır / laba için çeşitli taktikler lazım ve full pt yada subunda iss olan bi arkadaş lazım :D

Laba için bir kaç bilgi vereyim
    İlk 2 katta moblar son 2 katta 2 raid bulunur moblar exp vermez
    Labada ilk katı kestiğinizde raide kalıcı hex verir
    2ci katı kestiğinzde m def düşüren debuffu verir
    3cü katta mini boss u kestiğinizde atak powerini düşüren debuff verir bunlar raid ölene kadar silinmez

85 e kadar yok dungeon ama 85den sonra devamlı dungeon birsürü instance say say bitmez kartia trajan zaken 90 sonra fortuna spez istina yani devamlı dungeon yapıyosunuz grind çok az

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PaybackX -- 1 Şubat 2013; 14:35:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz level 40'tan sonra umut ile girdik o tank ben bishop aşamalı olanı kestik dediğin gibi ilk 3 katta exp gelmedi sonuncusunu kestikten sonra 6-7 level birden aldık. Ama diğerine giremedik orada level ile ayrılmış kısımları da var tekrar giremessiniz diyor ben level penaltısı olabileceğini düşündüm ama alakası bile yokmuş. Keşke o konu hakkında da uyarsaydınız bizi günde birer kere girebiliyorsunuz diye bizde planı ona göre yapardık. Kamaya girip lamaya giremeyince hayaller suya düştü tabii.

İki gündür sıkıntı çekiyoruz ben toplamda 10 saatta 57 level aldım ama iki gündür level alamıyorum. Tam bir party oyunu olmuş. Kasmaya çalışırken 4-5 tane boss gördüm kesebileceğimiz nerdeyse hepsini kessek en az 15'er level alırdık 60Lvl bossları falan vardı. Bence böyle olması büyük kayıp. Başlangıç için de gerçekten zor bir class olan healer seçtim kendi başına kasamıyor, kassa bile mana yetersiz kalıyor. Keşke 6 kişilik bir grubumuz olsa idi diye ah çekiyorum içimden

• quote:

Orijinalden alıntı: epyhon

Başlıcakları az gaza getirelim demi
    dagger mass pvp
    http://www.youtube.com/watch?v=aPJjCLEdz-8&feature=player_embedded
    bide archer gang videosu atayım size
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qVbM-dZqRU4#!

kenan, mesaj attım burdan bi bakıversene, sınırsız zoom dosyası ile ilgili :) gönderiversene maile

• KAMALOKA GUIDE

**Kamaloka ya her gün girebilirsiniz. Gün içerisinde bir kere girdikten sonra sabahleyin 6:30 tüm serverdaki oyuncular için resetlenir.

**Kamaloka instances ındaki bosslar raidboss değilllerdir. stun sleep snare her türlü debuff ı atabilirsiniz.

**Girecek olduğunuz kamaloka instances Lv ine -5/+5 Lv uzaklığında olmanız gerekiyor.

**Dışarda buff lanarak içeriye girerseniz bufflarınız silinir. 3. class buffı ile zor kesilebilir. main charında ISS enchanter olan bir karakterle içeriye girip bufflanırsanız daha rahat olur.

**Kamaloka ' da toplam içerde kalma süresi 30 dk dir. Bossu kesemesseniz yani fail olursanız tekrardan içeriye girebilirsiniz.

**Aynı gün içerisinde (Kamaloka - Hall of the Abyss) girdikten sonra (Kamaloka - LAByrinth of the Abyss) girebilirsin bu instancesı partymatching toolsda kısaca LABA olarak da görebilirsiniz.

** 3 tane farklı Kamaloka instances vardır

*** Kamaloka instance larındaki boss ları kestikten sonra. Rieyi diye bir gözükecek. Npc ye tıklayıp Recertification of Value adlı quest ti alıcaksınız. Questti aldıktan sonra Tekrar dan npc ilen konuşup sizi TOI (Tower Of Insolence) ye ışınlayacak. Tp olduktan sonra TOI nin 1. katında hemen arkanızdaki npc den Recertification of Value questinin devamını alacaksınız. Tüm partinizi bunu yaptıktan sonra TOI nin birinci katındaki herhangibir odadaki moblardan kesiceksiniz. hem exp alıcaksınız hemde token. Bu tokenle quest aldığınız npc nin yanındaki diğer npc den özel ring / belt / tshirt alabilirsiniz. Tokenleri biriktirdikçe ring inizin daha yüksek lvl i olanını değiştirebileceksiniz.

Hall of the Abyss
    Günlük girebilirsiniz.

Labyrinth of the Abyss Günlük girebilirsiniz.

Rim Kamaloka Günlük girebilirsiniz. ( sadece PA lı kullanıcılar girebiliyor. )

KAMALOKA - Hall of the Abyss - LEVEL

-Captain Bathis ( Town of Gludio ) : Level 23, 26 (Hall of the Abyss)

-Captain Lucas ( Town of Dion ) : Level 33, 36 (Hall of the Abyss )

-Captain Gosta ( Heine ) : Level 43, 46 (Hall of the Abyss )

-Captain Mouen ( Town of Oren ) : Level 53, 56 (Hall of the Abyss )

-Captain Vishotsky ( Town of Schuttgart ) : Level 63, 66 (Hall of the Abyss )

-Captain Mathias ( Town of Rune ) : Level 73 (Hall of the Abyss )

KAMALOKA - LABA - Labyrinth of the Abyss LEVEL

-Captain Bathis ( Town of Gludio ) : Level 29 (Labyrinth of the Abyss)

-Captain Lucas ( Town of Dion ) : Level 39 (Labyrinth of the Abyss)

-Captain Gosta ( Heine ) : Level 49 (Labyrinth of the Abyss)

-Captain Mouen ( Town of Oren ) : Level 59 (Labyrinth of the Abyss)

-Captain Vishotsky ( TownofSchuttgart ) : Level 60 (Labyrinth of the Abyss)

-Captain Mathias ( Town of Rune ) : Level 78,81,83 (Labyrinth of the Abyss)

henüz bitmedi ana başlığa taşıma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosmodream -- 3 Şubat 2013; 0:06:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kazuya55

quote:

dagger mass pvp

kenan, mesaj attım burdan bi bakıversene, sınırsız zoom dosyası ile ilgili :) gönderiversene maile

Banada atabilirmisiniz odosyayı :)

@cosmodream tamamdir abi bitince eklerim.

• Kamaloka da bir kesmeye 4 5 level veren bosslar hangisi? Daha demin 60 level boss kestik, %40 verdi hayal kırıklığı pahabiçilemez. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: xCoNn0y

Kamaloka da bir kesmeye 4 5 level veren bosslar hangisi? Daha demin 60 level boss kestik, %40 verdi hayal kırıklığı pahabiçilemez. :D

Lv iniz arttıkça aldığınız exp gap ı düşer En yüksek exp veren kamaloka - labyrit olanlardır yani girmek istediğin kamaloka dungeon nin en yüksek lvl si en çok exp verir. dert etmeyin bunu lvl 85 e kadar gireceksiniz en fazla Lv88 e kadar. nerden ne kadar exp alabilirsin onun derdine düşün. Lv98 den Lv99 arasında bir oyuncu PA sı bile olsa günlük 8 tane daily instancesı yapsa ancak %1.4 kasabiliyor exp buffıında şu anda kendinizi şanslı hissedin. birde oynadıkça öğreneceksiniz orjinali subclassını yada dual inizi kasarken daha çok edersin şu anda acemilik var sadece bazı lvl arasında adam akıllı quest yok örnek lv58-60 arasında.

• Bende dün başladım sw ye levelim 38 nickim: LegendPower daha 2.class göreveni yapıyorum banada ulaşır mısınız oyundan yalnız oynamak istemiyorum

class:kameal
  • beyler itemi dert etmeyn ztn server donuna kadar veriyor her gradede 1 ay süresi olmak şartı ile kasarken problem olmuyor.S ve R gradeler 3 aylik olarak gelio o zmna kadarda dizebilirsinz kendi itemlerinizi.bnde kasiyorm 74 oldm suan.

buda bnden gelsn :)

L2 Offical Core server Oynamak isteyenler.(Ücretsiz)
  • quote:

kamaloka nın 2 türlü versiyonu vardır 2side günde 1 err kere girilebilir
    girdiğinde tek raid olan kamadır / 3 4 kişi ile rahatça kesilebilir
    3 aşamalı ve sonunda raid olan labadır / laba için çeşitli taktikler lazım ve full pt yada subunda iss olan bi arkadaş lazım :D

Laba için bir kaç bilgi vereyim
    İlk 2 katta moblar son 2 katta 2 raid bulunur moblar exp vermez
    Labada ilk katı kestiğinizde raide kalıcı hex verir
    2ci katı kestiğinzde m def düşüren debuffu verir
    3cü katta mini boss u kestiğinizde atak powerini düşüren debuff verir bunlar raid ölene kadar silinmez

85 e kadar yok dungeon ama 85den sonra devamlı dungeon birsürü instance say say bitmez kartia trajan zaken 90 sonra fortuna spez istina yani devamlı dungeon yapıyosunuz grind çok az

Laba kestik abi cok basit hiç taktik fln olmadan bodoslama girdik :) (59level laba) kamaloka zaten tek mob bekliodu kestik direk .

Su sınırsız zoom dosyasını atabilirmisin banada? rehberde koyayim .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kazuya55

quote:

dagger mass pvp

Banada atabilirmisiniz odosyayı :)

@cosmodream tamamdir abi bitince eklerim.

offical serverde çalışmıyor malesef
    labaya iss buffla girdiğiniz için olabilir normal 2rd class bufferle girseniz anlarsınız demek istediğimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PaybackX -- 2 Şubat 2013; 12:35:24 >

• quote:

quote:

Kamaloka da bir kesmeye 4 5 level veren bosslar hangisi? Daha demin 60 level boss kestik, %40 verdi hayal kırıklığı pahabiçilemez. :D

Lv iniz arttıkça aldığınız exp gap ı düşer En yüksek exp veren kamaloka - labyrit olanlardır yani girmek istediğin kamaloka dungeon nin en yüksek lvl si en çok exp verir. dert etmeyin bunu lvl 85 e kadar gireceksiniz en fazla Lv88 e kadar. nerden ne kadar exp alabilirsin onun derdine düşün. Lv98 den Lv99 arasında bir oyuncu PA sı bile olsa günlük 8 tane daily instancesı yapsa ancak %1.4 kasabiliyor exp buffıında şu anda kendinizi şanslı hissedin. birde oynadıkça öğreneceksiniz orjinali subclassını yada dual inizi kasarken daha çok edersin şu anda acemilik var sadece bazı lvl arasında adam akıllı quest yok örnek lv58-60 arasında.

Hocam merak ettigim yerler oldu.Önceden officalda biraz oynayıp bırakmıstık smdı girdim turk clanından arkadaslarla konustum biraz sacma geldi bazi yerler

Son lvl 99. 1yila yakın oynayanlar bile daha 95 zor gormus . cogu 90larda.
    Pvp yapiyormusunuz diyorum adamlar ezer yok diyorlar yani 99 olma kicin 1yil kopek gibi kasmak lazim yani 1yil boyunca cok cok cok nadir pvp yapip paso pve yapcan ki l2 nin temeli zaten pve 2.planda olan bir oyunda.Bu saçmalık degilmi?Bu level kasma nedir ya adam 6-7ay oynayip son lvl göremiyor dunyada kac oyun var artık böyle?.

Private serverda bukadar binlerce player olmasının nedeni de bu olsa gerek. yani tamam offical zor olur tamam ama bukadar abarti herlde dünyada eu olarka oynanip 6-7ay boyunca kasip son lvl gelinmeyen tek oyun l2dir ben baska oyun duymadım. ko vardi bi zamanlar odaböyledi.Çinli oyunları gibi olmus. yahu lvl nedir olay pvp item kasma sen lvl kolaylastır milleti itemi zor kassin.

Tabi bu konustuklarımda %200 400xp buf fln var ona ragmen bu surelerde kasılıyor. basta mente+vp 4x kasiyorsun fln..yani cok sacma olmus 80ol pvp yok 85 ol pvp yok 90 ol pvp yok 95ol eh işte. bunları yapmakda kafadan 6-7ay. 6-7ay kasmakda herkesi sıkıyor olsa gerek?P

Son sorumda siz nekadar son lvl ulastınız tahmini Pre acc yaparak nekadar surer 99 olmak hergun duzenli 3saat oynasabiri

• quote:

Orijinalden alıntı: thedealer

quote:

quote:

Hocam merak ettigim yerler oldu.Önceden officalda biraz oynayıp bırakmıstık smdı girdim turk clanından arkadaslarla konustum biraz sacma geldi bazi yerler

Pvp yapiyormusunuz diyorum adamlar ezer yok diyorlar yani 99 olma kicin 1yil kopek gibi kasmak lazim yani 1yil boyunca cok cok cok nadir pvp yapip paso pve yapcan ki l2 nin temeli zaten pve 2.planda olan bir oyunda.Bu saçmalık degilmi?Bu level kasma nedir ya adam 6-7ay oynayip son lvl göremiyor dunyada kac oyun var artık böyle?.

Private serverda bukadar binlerce player olmasının nedeni de bu olsa gerek. yani tamam offical zor olur tamam ama bukadar abarti herlde dünyada eu olarka oynanip 6-7ay boyunca kasip son lvl gelinmeyen tek oyun l2dir ben baska oyun duymadım. ko vardi bi zamanlar odaböyledi.Çinli oyunları gibi olmus. yahu lvl nedir olay pvp item kasma sen lvl kolaylastır milleti itemi zor kassin.

Tabi bu konustuklarımda %200 400xp buf fln var ona ragmen bu surelerde kasılıyor. basta mente+vp 4x kasiyorsun fln..yani cok sacma olmus 80ol pvp yok 85 ol pvp yok 90 ol pvp yok 95ol eh işte. bunları yapmakda kafadan 6-7ay. 6-7ay kasmakda herkesi sıkıyor olsa gerek?P

Son sorumda siz nekadar son lvl ulastınız tahmini Pre acc yaparak nekadar surer 99 olmak hergun duzenli 3saat oynasabiri

Alıntıları Göster
    @thedealer

l2 de pvp yi her dk heryerde yapabileceğinin zaten biliyosundur Yani senin isteğine bağlı ben 85 feohla 2 ay swampda takıldım daha serverin ilk zamanları kasmak saçma geldi eğlencesine.Sonra başka bir 85 lv karakter aldım hafta sonları boş oldukça full hafta içi akşamları 5 6 saat oynarak onu 2 2.5 ayda 97 yaptım devam etseydim bir 2.5 3 ayda 97 99 arası sürerdi. Yani dediğin gibi 6 7 ay Cwsi bol bi klanda isen exp kasarken hiç sıkılıcağını zannetmiyorum ^^

Ayrıca bu l2 nin minimalize edilmiş hali ben gracia oynarken 83 den sonra kasanı görmüyordum o derece oyun hbde biterdi çoğu oyuncu için sadece profesyonel oyuncular 83 den sonra 85 soada kasabilirdi oda çok üst düzey bi pt ile en az 3 ay sürerdi yinede ozaman %100 res bile yoktu yani o derece %85e kalkıyordun büyük raidler için kamplar yapılırdı sadece frintezza için bile 2 2.5 saatlik pvpler çıkardı baiumda ona keza yani kısaca l2yi l2 yapan devasalığı idi yani tamda senin şikayet ettiğin nokta komik olan bu bu ufacık minicik kalmış hali

forumda son level gelmiş endgame olmuş arkadaşlar mevcut girip 2 raid atıp sonra daily pvp yapıp çıkıyor çünkü yapıcak başka şeyi yok antharas için 15 gün bekle siegeler için 1 ay bekle öncede tw vardı bari o biraz oyalıyordu milleti geçen bi 3x off files god servere girdim core serverindeki oyuncuların çoğunluk ordaki 99 charlarını bırakıp tekrardan l2dexe başlamışlar orda tekrardan kasıyorlar tekrardan aynı zevki almaya çalışıyorlar yani kısaca o sadece exp item kasıp 99da pvp yapmayı bekleyenler kaybediyorlar farkında değiller çünkü l2de eskiden bir server ömrünü 2.5 3 yılda doldururken şimdi 0 dan başlamış god server 1.5 yıl zor dayanıyor çünkü playerlar kaldıramıyor artık

Konuştuğun o kişiler genelde eski mmoların alışkanlıklarıyla l2 oynayan kimselerdir yada ilk defa offical serverde oynuyolardır.

Birde bot faktörü var tabi işi kolaylaştıran eu innova serveri hariç l2nin tüm server bot kaynıyor zranger tower zart zurt derken kimse günleri gözlerini verip pc başında harap olmuyor
    https://www.youtube.com/watch?v=D3wqXWDD_Tc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PaybackX -- 6 Şubat 2013; 12:36:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @epyhon
    Sana katılıyorum bu konuda. God aslında cok basite kacıyor lvl olarak düsünürsek.

http://l2wiki.com/Character%E2%80%99s_Level

Buyrun bu linki inceleyin 21 levelden sonra bakın exp ratesi dusuyor. Kasmak o kadar zor degil. H5 gore kıyaslandıgı zaman god cok kolaya kacıyor. H5 te 1 ayda 1 x de kasmaya baslarsan anca 70-80 o da cok zor olursun. Cunku iss buff olayı yok.Gunluk gorev yok vs.
    O yuzden H5 en iyi client bana gore.
    Class gorevlerini hatırlatmıyorum bile :) God a zaten 1-40 arası neredeyse hepsi quest ile kasılıyor.
  • @epyhon abi biz ozaman bosamı oynuoz ? :D Bu arada server baya kalabalık daha fazla player olmaması guzel cok player olunca zıvanadan cıkıyor oyun.0dan kasanlarda cok cok fazla mente bufsız yüzlerce player gordum.Player sıkıntısı yokda pvp bizde pek yapamadık daha kasmayla ugrasıyorz.
  • quote:

@epyhon abi biz ozaman bosamı oynuoz ? :D Bu arada server baya kalabalık daha fazla player olmaması guzel cok player olunca zıvanadan cıkıyor oyun.0dan kasanlarda cok cok fazla mente bufsız yüzlerce player gordum.Player sıkıntısı yokda pvp bizde pek yapamadık daha kasmayla ugrasıyorz.

core serverinin yeri ayrı tabi :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedealer

quote:

quote:

mesajını dikkatlice okudum. şu anda önemli bir boss dayım uzun uzun yazamayacam. yazılanların hepsini tam olarak bu şekillde değil.

Asıl sorulması gereken soru şu

"Ben orjinal serverda oynamak istiyormuyum istemiyormuyum ?

Eğer istiyorsam beni neler bekliyor ?

Başlamak için arkadaş yada forum tavsiyelerini okumalımıyım yoksa servera giriş yaparak neler olduğunu görmelimiyim ?

Eğer oynayacaksam level item exp kasma gibi olayları nasıl atlarım ?

orjinal serverda level kasması eskisi gibi zor değil konuştuğun arkadaşların bir kısmı orjinal server da ilk defa oynuyolar.

Bende 1 yıl önce hiçbirşey bilmiyordum ama 6 ay gibi bir sürede kaptım vede halen öğrenmeye devam ediyorum.

Bu konunun başlığında bazı bilgilendirici yazılar var onları okudunmu eğer okuduysan 1-85 lvl arasında neler yapılacağını az çok anlamışsındır

daha geniş olarak yarın yazıcam şu anda çağırıyolar oyundan. skype dan eklersen ordan daha hızlı bir şekilde anlatırım.

Lv85 den aşağısı için hiçbir şekilde kimseye yardımım olamaz. çünkü 1-80 lvl arası sizin bildiğiniz level aralığı ben lv85 den sonrası icin yardımcı olabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosmodream -- 7 Şubat 2013; 0:49:15 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.