Şimdi Ara

L.A. NOIRE (PS4 VE PS4 PRO ANA KONUSU) 14 KASIM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
2
Favori
9.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • L.A. NOIRE (PS4 VE PS4 PRO ANA KONUSU) 14 KASIM
    Kapak belli olmuş.
  • Harika bir oyundur. Oynamayanlar mutlaka alıp oynasın. Zaten oyunda iş olmasa Rockstar zahmet edip de Remastered versiyonunu çıkarmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaSsErDoDo -- 9 Eylül 2017; 1:2:42 >
  • Valla İngilizcem iyi değil para harcayamayacağım gereksiz zaten...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PC de oynamayamadığım bir oyundu. PS4 için geleceğine çok sevindim. İnşlAllah Mafia 2 de remaster olur.
  • Ya benim ingilizceden sorunum yok ama ister istemez belli bir noktadan sonra odaklanıp takip edemiyorum senaryoyu. Her yıl her oyunda türkçe talebi etmekten bıktık açıkcası. Devlet şu işe el atsın Türkçe olmayan AAA oyunlarının satışı yasaklansın. İyice madara ettiler bizi ya. Yok korsanmış. Korsan bahane. Bir dünya orjinal oyun satışı yapılıyor. Bizde salak gibi alıyoruz. Oyuna lehçe koyma bak Polonyalılar alır mı o oyunu? Seve seve her oyuna lehçe koyuyolar. Ya kendi oyunumuzu kendimiz yapıcaz bunlara muhtaç olmayacaz yada devlet türkçe olmayan oyunları yasaklıcak ki bu ikisi de şuan çok uzak .
  • Şayet rock starın kendisi turkceye çevirmeyeçekse witcher gibi hayran yapımı bir yamayı diller arasına eklemez. Zaten kendileri yapmadiysa mod ve yama düşmanı bir firma, daha yakın zamanda gta5 te mod kullananlar ile dildosyası değiştirilmiş olan hesapları banlamışlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PÜSKÜLLÜ MORUK -- 9 Eylül 2017; 10:00:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonyz10c

Oyun çok uzun ve tekdüze , mesela cinayet masası bölümleri birbirinin aynısı gibi ve gereksiz uzun

Zaten ilk başlarda çok güzel geliyor , bir yerden sonra bayıyor

Cinayet masa bölümlerinin olaylarının birbirinin aynısı olması, aynı şekilde cinayet işleyen seri katilin cinayetlerini çözdüğün için olmasın? Anlamış mıydın hikayeyi orada? Doğru katili bulmuş muydun?
  • bu yaşıma geldim daha 1 kere sinemaya alt yazısız veya dublajsız film geldiğini görmedim. demek ki isteyince yapılıyor. oyunları İngilizce çıkarıp millet oynasın diye beklemek kolay. Sıkıyorsa alt yazısız film getirsinler bakalım kaç kişi sinemaya gidiyor. ben hep aynı şeyi iddia ediyorum oyunların Türkçe olmamasının şu an tek sebebi Türklere karşı olan ön yargıdır.Şu işi gönüllü yapacak bile bir sürü çevirmen yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagcag06 -- 9 Eylül 2017; 10:42:8 >
  • C-TRanger kullanıcısına yanıt
    Oyunda yanlış katili bulmak da mı var ?

Kusura bakma senin kadar zeki olmadığım için soruyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İngilizcesi zayıf olan arkadaşlar her zaman ana konu başlıkların altına bildiğimiz gibi oyunu anlamadığı için oyunlara b.k atmayı çok seviyorlar. Rockstar'ın diğer oyunu Red Dead Redemption İngilizce diye oynamayanlar vardı zamanında forumlarda görürdük, gülerdik geçerdik. Aynı şekil devam ediyor bu tipler. 1 yılda İngilizce sökersiniz, dört dörtlük öğrenmenize de gerek yok konuşulan cümleleri ezberleyin bunun için bir sürü kitaplar, sözlükler mevcut. Gerçi bunlara ne anlatsak boş, bu tipler bildiğini yapıyor yine. Ana konu başlıklarda sürekli aynı cümleleri görmeye devam ediyoruz.
  • hiç kimse İngilizce bilmek veya öğrenmek zorunda değil. 59 dolar veya 59 euro'ya sattığın oyunları o an ki kur şartlarına göre millete 209-400 tl arası satıyorsan bi zahmet Türkçeyi'de koyuver oyuna. 3-5 milyon kişinin yaşadığı ülkelerin dillerini koyup Türkiye'den Çin'e kadar herhangi bir dile gerek kalmadan konuşarak gidebildiğin Türkçe dilini koymamak Türkleri keriz yerine koymaktır. Oyuna bu kadar para veren insanlar istediği eleştiriyi yapar. Kimseye oyunları babasının hayrına vermiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagcag06 -- 9 Eylül 2017; 17:48:18 >
  • Kitap okumak, spor yapmak, müzik dinlemek, kişisel ihtiyaçlarını görmek nasıl gerekliyse bu devirde, bu zamanda İngilizce öğrenmemek senin ayıbın. Evet öğrenmemek zorunda değilsin, ihtiyaçın yoktur ama oyunlarda ve izlediğiniz film, dizilerde sap gibi kalıyorsunuz. Oyuna bu kadar çok para veriyorsan bir zahmet de kurslara yazıl çok da bir şey değil. Türkleri keriz olarak koymuyorlar, alım gücümüz çok mu iyi sanki, herkes orjinal oyun oynuyor sanacaklar. Oynanan oyunlar belli hangi oyun en çok oynanıyorsa zaten ona Dil desteği sunuyor adamlar. Aral gibi firma var ülkemizde, asıl keriz yerine onlar koyuyor. Söylenecek çok şey var ama yeri değil, başlığı saptırmanın manası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 9 Eylül 2017; 16:17:4 >
  • Forumda bazı at gözlüğü takmış insanlar var , sırf oyun eleştirisi yapılıyor diye gereksiz saldırganlık yapıp b.k atıyorlar

Oyunu Türkçe altyazı ile oynadık diyoruz anlayışınız mı kıt?

Bir de mecburmuyuz sizinle aynı fikirde olmaya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkçe olmayan oyunu devlet yasaklasın demiş biri ya..ciddi ciddi demiş bunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: bTusher

Türkçe olmayan oyunu devlet yasaklasın demiş biri ya..ciddi ciddi demiş bunu

niye zoruna mı gitti? keriz gibi türkçe olmayan bir oyuna 300 tl vermek seni rahatmı hissettiriyor? He kerizliğini kabul ediyosan sıkıntı yok. Ama Türkiye ye AAA kalitede oyun satıp türkçe dilini koymayan firmalara devlet satış yasağı koymasında senin rahatsız eden nedir çok merak ettim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrasturk -- 10 Eylül 2017; 10:33:53 >
  • ultrasturk U kullanıcısına yanıt
    Senin gibi cahillere laf anlatılmaz da neyse...Devletin zaten işi gücü yok oyun piyasasında Türkçe olmayan oyunları yasaklamak gibi saçma sapan,cahilce fikirlerle uğraşacaktı. Sizin gibi insanlar siyasetçi olup,ülke filan yönetiyor işte çok şaşırmamak lazım şu anki durumumuza.Şu forumda bir çok saçma fikir gördüm ama seninki ilk 5'e rahat girer.Ana dilim gibi ingilizce biliyorum.Oyunun Türkçe veya ingilizce olması beni ilgilendirmiyor.Az biraz kendini geliştir de ingilizce öğren bir çok alanda faydasını görürsün.Yok ben ana dilimde oyun oynamak istiyorum diyorsan geçersin pc platformuna bir çok oyunun çevirisi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LinkX -- 10 Eylül 2017; 11:23:35 >
  • quote:

Senin gibi cahillere laf anlatılmaz da neyse...Devletin zaten işi gücü yok oyun piyasasında Türkçe olmayan oyunları yasaklamak gibi saçma sapan,cahilce fikirlerle uğraşacaktı. Sizin gibi insanlar siyasetçi olup,ülke filan yönetiyor işte çok şaşırmamak lazım şu anki durumumuza.Şu forumda bir çok saçma fikir gördüm ama seninki ilk 5'e rahat girer.Ana dilim gibi ingilizce biliyorum.Oyunun Türkçe veya ingilizce olması beni ilgilendirmiyor.Az biraz kendini geliştir de ingilizce öğren bir çok alanda faydasını görürsün.Yok ben ana dilimde oyun oynamak istiyorum diyorsan geçersin pc platformuna bir çok oyunun çevirisi var.

Merak etme ben 4 yıldır yurtdışında öğrenciyim ingilizce okuyarak geldim son sınıfa. Biz senin gibi iki yabancı dil öğrenipde nerden geldiğini unutanlardan değiliz. Oyun piyasasındaki dönen paradan senin hiç haberin yok heralde. Cahil diyene bak. Senin kafadaki insanlar başa geçse vay ülkenin haline o zaman. Ubisoft oyun yapıp Türk insanından bir dünya para kazanıyorsa o Türkçe dilini oyuna koyacak arkadaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrasturk -- 10 Eylül 2017; 11:41:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ultrasturk

quote:

Merak etme ben 4 yıldır yurtdışında öğrenciyim ingilizce okuyarak geldim son sınıfa. Biz senin gibi iki yabancı dil öğrenipde nerden geldiğini unutanlardan değiliz. Oyun piyasasındaki dönen paradan senin hiç haberin yok heralde. Cahil diyene bak. Senin kafadaki insanlar başa geçse vay ülkenin haline o zaman. Ubisoft oyun yapıp Türk insanından bir dünya para kazanıyorsa o Türkçe dilini oyuna koyacak arkadaş.

Konunun nereden geldiğimizin ne alakası var? Konu nasıl milliyetçiliğe geliyor anlamıyorum. Blok. Güzel kafanızın keyfini çıkarın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ultrasturk

Ya benim ingilizceden sorunum yok ama ister istemez belli bir noktadan sonra odaklanıp takip edemiyorum senaryoyu. Her yıl her oyunda türkçe talebi etmekten bıktık açıkcası. Devlet şu işe el atsın Türkçe olmayan AAA oyunlarının satışı yasaklansın. İyice madara ettiler bizi ya. Yok korsanmış. Korsan bahane. Bir dünya orjinal oyun satışı yapılıyor. Bizde salak gibi alıyoruz. Oyuna lehçe koyma bak Polonyalılar alır mı o oyunu? Seve seve her oyuna lehçe koyuyolar. Ya kendi oyunumuzu kendimiz yapıcaz bunlara muhtaç olmayacaz yada devlet türkçe olmayan oyunları yasaklıcak ki bu ikisi de şuan çok uzak .

Oyunlar Türkçe gelmiyor diye yasaklanmasını istemek gerçekten iyiymiş.Korsan bahane yazmışsınız hadi korsan bahane olsun,kardeşlik ve 2.el pazarı ne olacak?Bir oyun bir hesap veya kutu vasıtasıyla sürekli el değiştiriyor,bir oyunu belki 10 kişi oynuyor ama dağıtımcı 1 oyun satışı yapmış oluyor yani oyunu 10 kişi oynamış olunca dağıtımcı 10 oyunluk para kazanmıyor.Kardeşlik sistemi Sony'nin göz yumduğu bir sistem ve tüm dünyada var fakat bizim ülkemizde bu sistem fazlasıyla istismar ediliyor,yapımcı ve dağıtımcı bu yüzden para kaybediyor bu da haliyle satış miktarını kötü etkiliyor ve senin ülkende satış yapılmadığı izlenimi veriyor.

Yorumdaki bir diğer değindiğiniz nokta oyunlarda Lehçe var,olmasa Polonyalılar almaz olmuş.Polonyanın oyun sektöründe ne kadar gelişmiş bir ülke olduğunu,CDProjekt,BlooberTeam,People Can Fly ve 11 bit Studios gibi nice stüdyolara sahip olduğunu,Ubisoft ve Rockstar gibi dünya çapında ün salmış oyun yapımcılarının bu ülkede merkezi olduğundan bir haber olduğunuz açık.Ayrıca oyun yapımcıları bir dilin dünyada ne kadar konuşulduğu ile ilgilenmez,o dilin konuşulduğu ülke(ler)de ne kadar satış yaptığı ile ilgilenir ve bizim ülkemizde oyunlar yeteri kadar satmıyor buna ek olarak bizim ülkemizin dağıtımcısı da oyunların Türkçe olması konusunda bir girişimde bulunmuyor yani anlayacağınız ne insanımız yeteri kadar oyun alıyor ne de dağıtımcımız bizim için elini taşı altına koyuyor.

Devlet bu durumu oyunları yasaklayarak değil fahiş fiyatlara dur diyerek düzeltebilir.Suç tamamen Aral'a ait,hem PS2 parasına oyun satıp oyunların Türkçe olmasına katkı da bulunmuyor hem de kafasına göre istediği zaman oyun fiyatlarına zam yapıyor,dijital pazarın dengesini bozuyor.Dünyada kimsenin Türklerle bir alıp veremediği yok,varsa yoksa kendi içimizde birbirimize kazık atıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CheKD -- 10 Eylül 2017; 15:14:0 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.