Şimdi Ara

KZ ZS3e incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • KZ ZS serisinin benim sound maceramda ayrı bir yeri var. ZS3 beni ilk heyecanlandıran kulaklık olurken, ZS5 v1 ise hi-fi dünyasında neler deneyimleyebileceğim konusunda ufkumu açmıştı. ( Bu arada ZS5 v1 hala sound beğenim için referans iem’ im olmakla beraber benzer ses karakterinde daha iyi bir iem arayışım devam ediyor :)

KZ ZS3e incelemesi

Daha önce 12 gün süren VS Audio Store siparişim bu sefer 10 günde elime ulaştı. Kutudan klasik KZ içeriği çıkıyor. ZS3e bu sefer tek renk ( kırımızı) olarak piyasaya sürüldü. ZS3 ten Farkları Tekli DD sürücüsü ve kablosu. Kablo gerçekten bu fiyat seviyesinde KZ’ nin sunmadığı upgrade bir kablo sese etkisi büyük...

kullanılan ekipman:

Dinlemelerimi ZTE Axon 7 + TIDAL Premium üzerinden gerçekleştirdim.

Test Parçaları:

MUSE - Falling Down

Ben HARPER – Fight For Your Mind

Welshly Arms – Your Picture

Konfor ve yapı:

ZS3 tasarımı ve malzemesiyle birebir aynı malzeme kullanılmış. Fiti küçük kulaklar için uygun olmayacaktır. Benim alıştığım ve fiti bana sorun çıkartmayan bir kulaklık ZS3e.

[simage]https://img.donanimhaber.com/upfiles/434872/761ac8a1-4e3e-47fe-b5f3-dfcda294a75b.jpg [/simage]
    KZ ZS3e incelemesi
    izolasyon:

Yalıtımı çok başarılı bir kulaklık, dışarıdan ses almıyor, son seste dışarı verdiği ses ihmal edilebilir düzeyde.

Kulaklığın karakteri:

Kulaklık bas-mid ağırlıklı, sıcağa yakın çalıyor.

Bas:

Midbass yoğunluğu tatminkar, uzuyor ama fiyatı ölçeğinde… Subbass yetersiz…

Mid:

Kulaklığın en başarılı olduğu alan vokaller, kadife gibi… Enstrümanlar damarlı ( gevrek ) çalıyor. Enstrüman sesleri doğallıktan biraz uzak, davul sesleri tatminkar değil.…

Tiz:

Tizler de sibilans yok ama zillerde de doğallık seviyesini fiyatını akla getiriyor.

Sahne:

Sahne genişliği, yine kulaklığın fiyatının üstüne çıktığı bir alan. Enstrüman ayırımı ve ayrıntı sunumu da çok başarılı… Hiçbir enstrüman diğeriyle karışmıyor.

son söz:
    10 dolar seviyesinde bir kulaklık almanız gerekiyorsa, fitini dikkate alarak yönelebileceğiniz bir kulaklık olmuş. Sahne, enstrüman ayırımı gibi konuları öğrenmek/öğretmek için de alınabilir, hediye edilebilir.

KZ ZS3e incelemesi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.