Şimdi Ara

KYK Yurtları Hakkında Rehber ve Tavsiyeler (05.09.2021) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
49
Favori
22.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Asma kilit mevzusu nasıl oluyor? Kardeşim yeni bir kykda kalıyor.Dolaplarda kilit var anahtarla açıyosun dedi.Asma kilit takacak yer yokmuş yani.Kapı gibi kilit göbeği varmış.Bozulursa onu değiştiriyormuşsun.Asma kilidi ne için kullanabiliriz? Takması biraz zor sanki tornavida falan gerekir.(Kilidin kendisi değil takılacak olan aparatı) Kısaca gerek yok gibi diyebilir miyiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SenseiReki kullanıcısına yanıt
    Hocam yurttan yurda, dolabın şekline göre değişir. Bizim yurtta kendinden anahtarlı dolaplar. Siz yine de asma kilit alın.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • SenseiReki kullanıcısına yanıt
    Bizim dolaplar çift kapaklıydı, kulplar arasından zincir geçirip ona asma kilit takıyorduk.

• LeviEfendi kullanıcısına yanıt

Teşekkürler.Bazalar için gerekliymiş aldım bir tane.

• marslan1999 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler.

• Bir sorum olcaktı kyk yurduna okulumun bir hafta online yapmasındna dolayı bir hafta geç giriş yapıcam yurttan izin almam gerekir mi

• efirarun E kullanıcısına yanıt
    arayıp konuşun hocam

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Valize eşyalarınızı vakumlu poşetlerle koyarsanız daha az yer kaplar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • up çok güzel konu faydası dokundu

• up

• up

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Şifreli kilitler mi daha iyi sizce anahtarlı olanlar mı? ( tek kapılı dolap için)

• hocam tek kapılı dolaba nasıl asma kilit takılıyor, dolabın yan yüzünde ufak bi modifiksasyon yapmadan yapılamaz gibi sanki

• Kettle olmadan yemek tavsiyeleri de verebilenler olursa çok çok iyi olur. Çikolata bisküviden kusma eşiğine geliniyor bir süre sonra. İki öğün ve üstüne para verilmezse günün çoğunu aç geçirmek dışında bir yol yok. Biliyorum ocak, kettle vs. olmadan yapılabilecek şeyler belli üç aşağı beş yukarı ama tecrübeli ve parlak fikirli önerilere açığım...

• cellat_006 kullanıcısına yanıt
    Hocam okula yakınsanız okulun yemekhanesinden yiyebilirsiniz.

Ben sabah derse gidiyorum, öğlen yemeği fakültede yiyip yurda dönüyorum.

Onun dışında hocam yurtta yemekhaneden(varsa) peynir, zeytin, ekmek vs. stoklayıp(buzdolabı var bizim odada) acıkınca yiyebilirsiniz. Ya da dışarıdan elma, muz falan alıp yiyebilirsiniz hocam, bir nebze açlığı bastırır.

• LeviEfendi kullanıcısına yanıt

Hocam okula yürüyerek 30-40 dk sürüyor. Yani bir araçla gitmek de sadece yemek için mantıksız. Ders olan günlerde dediğiniz gibi yapıyorum zaten. Buzdolabını henüz hiç kullanmadım biraz da o tür stok yapayım en iyisi. Marketten tost ekmeği vs. de alıp kahvaltı türü şeyler tek çare gibi. İşin ucu yine paraya geliyor:) Ne kadar dikkat etsem veya kıssam da vücüt istiyor gıdayı. Ha yaşanır ama keyif alınmaz, uyku hali uzayıp gidiyor...

Hocam yemek istemesek bile mide gurulduyor
    Son cümlenize aynen katılıyorum

Ton balığı hindi füme sandviç ekmeği alıp sandviç yapabilirsin. Ben kar zamanı yemekhane uzak oldupu için çoğunlukla öyle yedim. Barbunya pilaki tarzında hazır yemekler var onlar denenebilir. Haşlanmış konserve nohut fasulye vs ve yeşillik alıp salata yapabilirsin. Kahvaltılık gevrek ve süt de iyi bir alternatif

hocam ütü varsa marketten alınan hazır köfte-kebap-sucuk ile ekmek arası birşeyler yapabilirsiniz artık ütünün tost makinasından daha iyi olduğunu düşünmeye başladım

tabi ekmeğin altına ve üstüne alüminyum folyo koymayı unutmayın ki kireç yemeyin

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.