Şimdi Ara

KYK Yurt saçmalığı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
6.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bahsettikleriniz eğitimde eşitlik ilkesine aykırı. Oldu olacak okulda 150-200k dan sonrasına yemekte çıkarılmasın..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tanrikutalp T kullanıcısına yanıt
    Disiplinli çalışma, planlama, sınav anını yönetme vs. Bunlar herkesin yapabileceği şeyler değil. Sınavın zekayı ölçtüğü kısım da buralar oluyor zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklisin isin trajikomik tarafi adam hem ozel uni de okuyor hem de kyk da kaliyor ustune burs alani bile duydum bana ise buyuk bir bastan baska bir sey cikmiyor basari + oncelik devlet uni olmali

• Stewartteoremi kullanıcısına yanıt
    O zaman ilk 20k daki adamların tümü zeki, 100k dakilerden sonrasının tümü aptal.

• Stewartteoremi kullanıcısına yanıt
    herkesin yapamayacağı şeyler olduğunu kabul ediyorum ama bunların zekayı ölçtüğünü nerden çıkardınız? Herkesin eğilimi farklıdır, siz 3 müzik aletini çok iyi çalan ama sınavdan düşük yapan adama veya sınavdan düşük yapıp yeteneğinin dil öğrenme olduğunu anlayıp 3dil öğrenen adama aptal mı diyeceksiniz? Cocukluktan beri kodlama yapan ama fen ezberlemediği için sınavda başarız olan daha sonra uygulama yapıp paraya kıran insanlarada mı böyle diyeceksiniz? inşaat sektöründe o sektörde pratik düşünüp hızlı para kazanan, 20 tane işciyi yöneten, işciler arası kavgayı bastıtan sakarya uni mezunu adamlara da mı zeki değil diyeceksiniz? Böyle düşünen arkadaşları etütünden çıkıp gerçek hayata davet ediyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MechaZix M kullanıcısına yanıt
    ilk 10kya öncelik tanınsın 100kdaki adam sonra yerleşsin diyorsun
  • MechaZix M kullanıcısına yanıt
    Evet zekayı ölçmüyor kim daha fazla çalışmış kim daha az çalışmış kim baskı altında soğuk kanlı kalabiliyor kim kalamıyor bu tarz şeyleri ölçüyor yoksa 100k dan mezuna kalıp 10k ya çeken adamın zekası mı artıyo?

• Zeka ya da başarı puanı ile ne ilgisi var? Nice fakir öğrenciler var ailelerinden beş kuruş almayan ve sadece kredi ile geçinmeye çalışan. İyi puan aldı diye aralarında zengin öğrenciler niye öncelikli yurda girsin ki? Diyeceksiniz ki zenginler zaten yurda başvuru yapmaz. Hayır ailesinin evi, arsası, arabası olup da yurda başvuru yapan binlercesi var. Öncelik geliri olmayan, öksüz olan, mal varlığı olmayanların olmalı. Başarıya kesinlikle bakılmamalı.
  • Juncker kullanıcısına yanıt
    Kesin öyle olmasada genel olarak zeka düzeyi daha yüksektir

• Şu sinavda istisnalar kaideyi bozmamakla birlikte zeki olan en azından yüzde 1 lik dilime girer bu da ilk 25k

• Arkadaşlar ben zengin ve iyi sıralama yapana yurt çıksın mı dedim? Maddiyat tabii önemli ancak mesela evine 3 asgari ücretten fazla para girmeyenler başarı sıralamasına göre yerleşsin onun üstü yine maddiyata göre sıralanabilir çünkü evine o kadar para giren özel yurda gidebilir.Burdaki 3 asgari ücret rastgele söylenen bi meblağ.

• Zeka ile başarı sıralamasının ortak bir yanı yok diyelim.(ben de zekayla çok ilgili olduğunu düşünmüyorum)Eğer öyleyse sıralaması iyi olanın artı bi yanı var ki bu onu iyi sıralamaya çekiyor.

• Sat sınavıyla aynı şey sayılır bizim sınavlarımız. Başarılı olan öğrenciler genel olarak zengin kesimden oluşuyor. Köyde tek başına çalışıp derece yapan 3 5 kişi oluyor onlarda haberlere çıkıyor. o yüzden ilk 20k daki kesim zenginlerden oluşuyor. Ve eminim ki bu kişiler kyk yurdunda 4 kişiyle sıkış pıkış yaşayamaz, ertesi gün rezidansa çıkarlar.

O yüzden başarı sıralamasına göre yerleştirecek isek en başarısızları önce yerleştirelim. Çünkü genel olarak onların gelir seviyesi daha düşük ve kyk yurduna daha çok ihtiyaçları var...

• CoolSnow kullanıcısına yanıt
    İlk 20kyı zenginler oluşturuyor derken kendin inandın mı buna?Çünkü benim 1.5,2,8,10 bine giren arkadaşlarım var ve hiçbiri zengin değil babaları memur öğretmen.Zengin bi arkadaşım var çocuk sürekli mekanlara takılmaktan gezmekten vs. 1milyon gibi bi sıralama yaptı.Yani böyle bi genelleme biraz yanlış oluyor.

• mantıklı bir önerme değil. Çok başarılısın ve durumun yoksa vakıf yazarsın kyk derdin olmmadan vakfın yurdunda kalırsın. Sabancı, tobb .. Şimdi baktım diyelim ki sayısalda 4 bindesin. tobb üniversitesi mühendislikleri tam burslu yaz. hem yurdunu versinler hem de üstüne 750 tl versinler.
  • Hafif konu dışına çıkarak bir şey söylemek istiyorum.

Öncelik verilmesi güzel de neden sağlık sorununa öncelik verirken minimum %40 engel sınırı koyuyorlar? %25 engelli sayılan bir hastalığım var yurt için öncelik istiyorsam yani her tarafı çürük birisi mi olmam lazım yani ne istiyorlar? Engel oranının yanına direkt hastalıkları da ekleseler olmuyor mu? Bende öyle önemli bir şey yok ama engel oranı %40 altında olup hayatı çok ciddi engelleyen hastalıklar var yani bunları kenara atmamaları lazım normalde ama ne düzgün ki?
  • coreturk4 C kullanıcısına yanıt
    O işler öyle ilerlemiyor maalesef.Belirli bir not ortalaması altına düşünce bursunu kesiyor çoğu vakıf.Böyle bir riski kolay kolay kimse almaz diye düşünüyorum

• Bence hem başarının hem de sıralamanın etkisi olmalı

• İnsanların sınavlarda ve sınav sürecinde neler yaşadığını bilemessiniz. Siz sanıyorsunuz ki yüksek yapınca herkes size oynayacak. Hayır. Sen yüksek sıralamanı bir halt sanarken 8 i 2 ye bölemeyen adam seni çalıştırsın da gör.

• Bu konuda bilgim yok eğer dediğin gibiyse haklısın.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.