Şimdi Ara

Kyk tutmadı eve çıkıyorum önerileri bekliyorum\ ÇIKAMADIK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kyk başvurmuştum yurt doldu 1. yedek ve 2. yedekte yerim kıpırdamadı internetten bi ev arkadaşı buldum oda bu sene başlamış okula pazartesi gidip ev bakacağız. Öğrenci evi ile alakalı tavsiyeler lazım hem evden ayrılacağım için seviniyorum hem de biraz korkuyorum açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bttercold -- 21 Eylül 2015; 17:57:45 >

• Tabi ki ilk mesaj

Böbrekler e dikkat et

olacak
  • Ev değil de ev arkadaşı önemli.
  • Bende aynı şekildeyim internet ten buldum arkadaşı çıksammı çıkmasam mı diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: VitaminsizAsker

Bende aynı şekildeyim internet ten buldum arkadaşı çıksammı çıkmasam mı diye düşünüyorum
    abi huyunu suyunu bilmediğiniz insanla eve mi çıkılır ya , 2 ay sonra, ev arkadaşımla kavga ettim diye konu açarsın
  • İnternetten tanıştığın biriyle kalma önce bir tanı sonra kal
  • quote:

Orijinalden alıntı: VitaminsizAsker

Bende aynı şekildeyim internet ten buldum arkadaşı çıksammı çıkmasam mı diye düşünüyorum
    Ev arkada?ymla konu?tuk onlaryn durumlary biraz iyi sanyrym evde iki ki?i kalma taraftary iki ki?i kalyrsak ki?i ba?y 400 vericez kira+faturalar için ama ben 3 ki?i olalym diyorum 400 lirayi biraz a?a çekmek istiyorum bana göre fazla bi fiyat çocuk temiz birine benziyor sigara içiyormu? bi içkide ara syra dedi bende içki içerim çok nadir ortam bulursam sigara içmem anla?aca?yz gibi temiz birine benziyor in? uyum sa?laryz zaten m.y.o. bizim okul.
    Bu arada merak eden olursa Manisa/akhisar da tutucaz evi ilçe için tavsiyelerede açy?ym.

• Arkadaşlar başka çarem yok bi kyk yurdu var bi de cemaat yurtları var cemaat yurtlarınada ben gitmem evdekilerde olmaz dedi zaten yan yana gelince az çok bir şeyler oturur kafamızda.
  • Önceden tanımadığın biriyle eve çıkmaya kalkıyorsun çok riskli bir iş yıllardır birbirini tanıyıp eve çıkanlar 2 3 ay içinde ayrılıyorlar umarım bir sıkıntı çekmezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinsemer

Önceden tanımadığın biriyle eve çıkmaya kalkıyorsun çok riskli bir iş yıllardır birbirini tanıyıp eve çıkanlar 2 3 ay içinde ayrılıyorlar umarım bir sıkıntı çekmezsin.
    internetten bulmuşsun. Hemen güvendin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvcilTarantula

internetten bulmuşsun. Hemen güvendin mi?

Alıntıları Göster
    Hemen güvenmedim ama zorundayım zaten yan yana gelince belli olur bazı şeyler arkadaşımla beraber gidicem buluşmaya ama başka çarem yok yani güvenmekten başka. Güven problemini atlattıktan sonra çok fazla sorun kalmaz zaten kimsenin bir şeyine karışmam baştan sordum kötü alışkanlığın var mı diye uyuşturucu vb. falan yok öle şeylerim dedi, mesela bu lafına hemen güvenemem kısmet olursa aynı evde kalırsak o zaman görürüm anca ama çarem yok yani.

• bttercold kullanıcısına yanıt
    Ortak alanı kötü kullanmasin faturaları zamanında ödesin yeter diğerleri pekte önemli değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rzgrklc

Ortak alanı kötü kullanmasin faturaları zamanında ödesin yeter diğerleri pekte önemli değil

Umarım dediklerin olur valla içim sıkılıyor eve çıkarken ama bir yandan da diğer şeyleri düşününce 1-2 ay sonra evin sistemi oturduğunda çok rahat güzel olacak diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bttercold

quote:

Orijinalden alıntı: Rzgrklc

Umarım dediklerin olur valla içim sıkılıyor eve çıkarken ama bir yandan da diğer şeyleri düşününce 1-2 ay sonra evin sistemi oturduğunda çok rahat güzel olacak diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Şehir neresi

• bttercold kullanıcısına yanıt
    3. Senem olcak her sene farklı yerde kalmis olacam bu seneyle beraber
  • quote:

Arkadaşlar kyk başvurmuştum yurt doldu 1. yedek ve 2. yedekte yerim kıpırdamadı internetten bi ev arkadaşı buldum oda bu sene başlamış okula pazartesi gidip ev bakacağız. Öğrenci evi ile alakalı tavsiyeler lazım hem evden ayrılacağım için seviniyorum hem de biraz korkuyorum açıkçası.

Kaçıncı yedeksin? Zaten yedek sıran geri gelmez. Açıklanan liste ileri doğru gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobsantino

quote:

Arkadaşlar kyk başvurmuştum yurt doldu 1. yedek ve 2. yedekte yerim kıpırdamadı internetten bi ev arkadaşı buldum oda bu sene başlamış okula pazartesi gidip ev bakacağız. Öğrenci evi ile alakalı tavsiyeler lazım hem evden ayrılacağım için seviniyorum hem de biraz korkuyorum açıkçası.

Kaçıncı yedeksin? Zaten yedek sıran geri gelmez. Açıklanan liste ileri doğru gelir.
    Hocam ileri gideceğini biliyorum ama yurt doldu yani 1. yedekler kayıt olduktan sonra 2. yedek sıram 4 tamam herkes kesin girersin gözüyle baktı ama yurttan 4 kişi çıkacak mı bilmiyorum hani 1. yedekteyken de 4. sıradaydım 2. de de 4. sıradayım fullendi yurt milletin çıkmasını beklersem 1 ay geçer en az okula gitmem lazım yani.
    Şehir Manisa-Akhisar

• quote:

Hocam ileri gideceğini biliyorum ama yurt doldu yani 1. yedekler kayıt olduktan sonra 2. yedek sıram 4 tamam herkes kesin girersin gözüyle baktı ama yurttan 4 kişi çıkacak mı bilmiyorum hani 1. yedekteyken de 4. sıradaydım 2. de de 4. sıradayım fullendi yurt milletin çıkmasını beklersem 1 ay geçer en az okula gitmem lazım yani.
    Şehir Manisa-Akhisar

Alıntıları Göster
    Bugün arkadaşla buluştuk yanımda babam da vardı gittik biraz ev aradık nerdeyse koca Akhisar da ev kalmamış 5 10 ev vardı 5 tanesi bütçemize yakındı 3ü öğrenciye ev vermem dedi son 2 ev kaldı onlarda şerefsiz emlakçılar ha.yvan gibi komisyon koyuyorlar eve tutamadık ev. Evin kirası 600 lira 3 aylık peşin+ ev kirası kadar komisyon istediler bir de ev az okulların açılmasına 1 hafta kaldı diye yolmaya çalıştılar tavuk gibi acayip sinirliyim arkadaşlar. ev ile okul arası 65 km git gel her gün 30 TL vericem 4 gün okulum var 480 lira yol parası sadece harçlık+yemek hariç. 600 liralık bi ev bulsaydık bi kişi daha bulup aylık ev+fatura yı 250 liraya getirmeyi planlıyorduk. Her sabah 1,5-2 saat yol çekicem kyk çıkana kadar akşamda bi 1,5 2 saat geliş durum sıkıntılı. KYK yedek sıram 4 ama yurt dolu şuan inş bir ay içinde yer açılır yurtta yoksa çok zorlanacağım.
    Benim anlamadığım babam şu sıralar işsiz annemin aylığı 1200 tl ailemiz 4 kişilik bana yurt nasıl çıkmıyor benden başka lise okuyan bir kardeşim var sistem çok ilginç ben çözemedim bu işi.
    Not: evimiz kendimize ait

• Özel yurt?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2016ygs

Özel yurt?
    Maalesef sadece bir tane cemaat yurdu var onlarında kuralları baya katı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.