Şimdi Ara

KYK DEPOZITO VE TAAHHUT SONRASINDA YURDA GIDIP BIREYSEL KAYIT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben vakti zamaninda kykya yedekten girdigim icin tam bilmiyorum.Bir akrabam icin soruyorum.

Sorum şu, depozitosunu ziraate yatirdi,taahhütü onayladi.Ancak bu islemlerden sonra yurda gidip fakülte tarafindan onaylanmis ogrenci belgesi ve 4 tane de vesikalik vermesi gerekiyor.Bu islemi kaydin son gunu olan 3 Eylule kadar yapmali mi yoksa okullar acildiktan sonra yapsa da olur mu?

Okul 16 Eylulde aciliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D63A2EC38 -- 31 Ağustos 2019; 13:53:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilginiz var mi?Yoksa da konuyu uplar misiniz?

• Up takip...
    5500. Yedekteyim...
    Allah'ın izniyle Aralık gibi yerlesirsek, bunun cevabı bize de lazım olacak...

• Up. Bana da lazım. Bireysel kayıt+yerleşme için ne zaman gidilmeli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Up
  • Ben yurdu aradığımda bana o işlemler çok acil değil onları yurda gelince yaparsın dediler. Tabiki yurdu arayıp sormakta fayda var
  • bir bilgim yok. upp
  • Herhangi bir zaman sınırlaması yok yurda gittikten sonra istedikleri belgeleri verebilir.
  • Ben internette 1 aya kadar teslim edilmeli diye gördüm.

• Bende merak ediyorum.

• E-devlet üzerinden onayladığınız KYK Taahhutnamesi'nin 3. Maddesi

quote:

Kayıt esnasında teslim edilmesi gereken diğer belgelerin teslimi için bir aya kadar süre verilir. (%40 engel, şehit, gazi belgeleri vb.) Öncelik belgelerini veya %40 ve üzerinde engelli olan ebeveynlere ait tam teşekküllü devlet hastanesinden alınan sağlık kurulu raporunu sunamayan öğrencilerin kaydı, kaldıkları gün sayısı kadar varsa alınmamış yatak ücreti ile faydalandırılan beslenme yardımı kendilerinden tahsil edilmek suretiyle silinir.
  • kaptanarda kullanıcısına yanıt
    Hocam eminsiniz degil mi?Buna dair kendinizin veya bir yakınınızin anısı var mi?

Yani sıkıntı oluşmasın.Yurt hakki bir aksilik oluşup da elden gitmesin.

• Ozel durumu yoksa sehit yakini vs 1 aya kadar gotursen olur kardes

• yurda giris yaptiktan sonra 1 ay icibde teslim etmesi lazim yurda gitmesine gerek yok. fotograf icin falan 1 ayi gecsede sorun olmaz ama oncelim varsa onu 1 ay icinde tesim etmek lazim. benim oda arkadasim yablislikla babasini koy korucusu secmis kendinin bile haberi yok 2 3 ay sobra adamin kaydi silindi otomatikmen jdjdjddj sonra cozduler neyseki

• 3 Eylül 22:45'e kadar güvence bedeli/ ilk kayıt ücreti yatırılıp taahhütname imzalanmalı (e-devlet aracılığıyla) geri kalan işlemler akademik takvime göre yurda gidip kayıt olurken yüz yüze kayıtta teslim edilecek. Problem yok.
  • Yerleştikten sonra 1ay içinde yapması gerekiyor.

• Ribas0 kullanıcısına yanıt
    Eylül ayının parasını ne zaman yatıracağız? İlk yatırdıklarımız depozitoymuş sadece sanırım:(

• https://kyk.ziraatbank.com.tr/KykMain.aspx

Yukarıdaki adresten ilk kayıt ücreti / güvence bedeli yatırıldıktan sonra ekrana yeni bir ücret talebi düşer o sizin yurdunuzun yatak bedelidir. 30 Eylül'e kadar yatırılması gerekmektedir.
  • tabi ki eminim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.