Şimdi Ara

Kyk Başvuru Hakkında (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
776
Cevap
1
Favori
47.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMA MAAŞI doğru yazıyorum 300 tl ssk-bağkur numarasını bilmediğimiz için yazamıyoruz

onsuz da başvuruyu kabul etmıyo

bu durum da ne onerırısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: catik

arkadaşlar yakınımın babası 2020 sayılı kanun kapsamıda maas alıyo sakatlık maası

anna baba ayrı olduğu için bağ kur mu ssk mı öğrenemedi numarayı da tabi

bu olmdan kayıt olmuuo numarayı sallayıp kaydetsek ne sorun olacak cunku oğrenme sansı yok

velayeti annesindeyse babasının gelir-iş bilgilerini girmesine gerek yok..
  • KYK Yurtlarına yerleştirmeler 16 eylülde son gün. yani 16 eylüle kadar eğer kyk yurdu çıkarsa kayıt yaptırmamız gerekiyor
    ama ben Boğaziçi Kilyos yurtlarınada başvurdum. ama Boğaziçi yurt sonuçları 19 eylülde açıklanacak.

Benim durumumda ne yaparsınız

KYK yurduna kayıt yaptırırken para ödemem gerekiyormu? Çünkü Boğaziçi yurtları çıkarsa boğaziçi yurtlarında kalıcam tabikide. ama şimdi KYK yurtlarına kayıt yaptırırsam para ödersem o para boşa gitmeyecek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omg12

quote:

arkadaşlar yakınımın babası 2020 sayılı kanun kapsamıda maas alıyo sakatlık maası

bu olmdan kayıt olmuuo numarayı sallayıp kaydetsek ne sorun olacak cunku oğrenme sansı yok

hocam doğru vasi anne

peki baba kısmı işsiz yazmadıkça kayıt yapmıyo sanırım işsiz mi yazmalıyım

bir de emin misiniz vasi anne olunca baba bilgilerine gerek olmadığına sevindim buna çünkü baba bilgilerine ulaşmak gercekten zor kopuk lar çünkü

• hocam dediğin gibi yaptım vasi anne olduğu için baba bilgilerini tamamen sildim basvuruyu kabul etti

zaten anna baba boşan mış seçince vasinin meslek ve aylık bilgileri girilmelidir diye kırmızı bir yazı cıkıyo

bu durum da baba bilgileri girilmemesi bir problem cıkarmaz değil mi
  • Babam emekli sicil numarasını soruyorum 7 haneli bir numara diyor ve kendinden cok emin
    Birde bina nosunu soruyorda evin kaçıncı daire oldugunu niye sormuyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: k4n44t

KYK Yurtlarına yerleştirmeler 16 eylülde son gün. yani 16 eylüle kadar eğer kyk yurdu çıkarsa kayıt yaptırmamız gerekiyor
    ama ben Boğaziçi Kilyos yurtlarınada başvurdum. ama Boğaziçi yurt sonuçları 19 eylülde açıklanacak.

KYK yurduna kayıt yaptırırken para ödemem gerekiyormu? Çünkü Boğaziçi yurtları çıkarsa boğaziçi yurtlarında kalıcam tabikide. ama şimdi KYK yurtlarına kayıt yaptırırsam para ödersem o para boşa gitmeyecek mi?

Eğer bir KYK yurdu kazanırsan; KYK yurtlarına kayıt yaptırırken 6 adet vesikalık fotoğraf veriyorsun, bir de depozito ücreti ödüyorsun. Genel yurtlar için depozito ücreti 175 TL. Yüksek ücretli yurtların depozito ücreti de yurttan yurda değişiyor, şuradaki tablodan görebilirsin:www.kyk.gov.tr/kyk/html/yurt/genel_bilgi.php#yuno

Eğer BOÜN'ün yurdu daha sonra çıkarsa, kazandığın KYK yurdundan ayrılma olanağın ve ayrılırken depozito ücretini alma olanağın var mı, yok mu? Bu konuda kesin bilgim yok. KYK'nın sitesinde (Ana sayfa > "Yurt Hizmetleri" menüsü > "Genel Bilgiler" bölümü) yazan bilgileri iyice okumanı öneririm. Yurtla ilişkinin kesilmesine neden olan durumlar var. Olmazsa, bunu KYK'ya sor.

Tabii, maalesef şöyle bir olasılık da var: KYK yurtları da asil listeden çıkmayabilir, yedek listeye kalabilirsin. :) (KYK'nın yurtlar için belirlediği o önceliklerden hiçbirine sahip değilsen böyle bir şey olabilir. Ama en az birine sahipsen, çıkar.)

• quote:

Orijinalden alıntı: KraL_15

Babam emekli sicil numarasını soruyorum 7 haneli bir numara diyor ve kendinden cok emin
    Birde bina nosunu soruyorda evin kaçıncı daire oldugunu niye sormuyor ?

Duyduğuma göre ve bildiğim kadarıyla, o numaranın başına haneleri dolduracak şekilde 0'lar koymanız gerekiyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: omg12

quote:

hocam doğru vasi anne

peki baba kısmı işsiz yazmadıkça kayıt yapmıyo sanırım işsiz mi yazmalıyım

bir de emin misiniz vasi anne olunca baba bilgilerine gerek olmadığına sevindim buna çünkü baba bilgilerine ulaşmak gercekten zor kopuk lar çünkü

Hocam ben arayıp sordum babanın iş ve gelir bilgilerini girmenize gerek yok.hiçbişey girmiyceksiniz. meslek flan seçmenize gerek yok.kabul ediyor öyle.etmezsede bi meslek seçip kaydedin daha sonra tekrar girip düzenleme yapıp silin bilgileri Bende bir sorun olmadı.Bende girmedim bilgileri.

• quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

KYK Yurtlarına yerleştirmeler 16 eylülde son gün. yani 16 eylüle kadar eğer kyk yurdu çıkarsa kayıt yaptırmamız gerekiyor

Eğer bir KYK yurdu kazanırsan; KYK yurtlarına kayıt yaptırırken 6 adet vesikalık fotoğraf veriyorsun, bir de depozito ücreti ödüyorsun. Genel yurtlar için depozito ücreti 175 TL. Yüksek ücretli yurtların depozito ücreti de yurttan yurda değişiyor, şuradaki tablodan görebilirsin:www.kyk.gov.tr/kyk/html/yurt/genel_bilgi.php#yuno

Eğer BOÜN'ün yurdu daha sonra çıkarsa, kazandığın KYK yurdundan ayrılma olanağın ve ayrılırken depozito ücretini alma olanağın var mı, yok mu? Bu konuda kesin bilgim yok. KYK'nın sitesinde (Ana sayfa > "Yurt Hizmetleri" menüsü > "Genel Bilgiler" bölümü) yazan bilgileri iyice okumanı öneririm. Yurtla ilişkinin kesilmesine neden olan durumlar var. Olmazsa, bunu KYK'ya sor.

Tabii, maalesef şöyle bir olasılık da var: KYK yurtları da asil listeden çıkmayabilir, yedek listeye kalabilirsin. :) (KYK'nın yurtlar için belirlediği o önceliklerden hiçbirine sahip değilsen böyle bir şey olabilir. Ama en az birine sahipsen, çıkar.)

sağolun hocam peki yedek listede çıkarsam. KYK misafirhanesine kayıt yaptırmam içinde son kayıt günü 16 eylül müdür? yedek listeye çıkıp 19un benim boğaziçi yurt sonuçları açıklandığında eğer boğaziçi yurtları çıkmassa misafirhanede kalabilirmiyim 20 sinde mesala KYK yurtlarının misafirhanesinde kalabilirmiyim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

sağolun hocam peki yedek listede çıkarsam. KYK misafirhanesine kayıt yaptırmam içinde son kayıt günü 16 eylül müdür? yedek listeye çıkıp 19un benim boğaziçi yurt sonuçları açıklandığında eğer boğaziçi yurtları çıkmassa misafirhanede kalabilirmiyim 20 sinde mesala KYK yurtlarının misafirhanesinde kalabilirmiyim

Misafirhaneler için özel bir başvuru ve kayıt prosedürü yok. Boş yer varsa, gidip yerleşirsin. Önce KYK'nın İstanbul Bölge Müdürlüğü'nü aramanı öneririm, hangi misafirhanelerde boş yer olduğunu öğrenirsin. Yalnız, bu misafirhanelerin olanaklarının iyi olmadığını ve günlük ücret üzerinden ödeme yapıldığını bil. :)

• yardımlarınız için minnettarım sağolun
  • Arkadaşlar benim şöyle bir durumum var:

Şimdi ben Ankara'da ikamet ediyorum, Bilkent İktisat kazandım. Beşevler, Bahçelievler tarafında Bilkent servislerinin geçtiği yola yakın bir KYK yurdunda kalmak istiyorum. Başvurumu da yaptım dün, çıkma ihtimali nedir?
  • babam büfeci ord uygun meslek bulamadım hep diğer diğer yaptım sorun olur mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: welt91

Arkadaşlar benim şöyle bir durumum var:

Şimdi ben Ankara'da ikamet ediyorum, Bilkent İktisat kazandım. Beşevler, Bahçelievler tarafında Bilkent servislerinin geçtiği yola yakın bir KYK yurdunda kalmak istiyorum. Başvurumu da yaptım dün, çıkma ihtimali nedir?

Yedek listeye kalma olasılığın ve yedek listenin de çok arkasında olma olasılığın çok yüksek.

İkametgahını başka bir ile aldırmayı deneyebilirsin.
  • DOSTLAR ACİL YARDIM SSK SİCİL NO İKİ HANE EKSİK ÇIKIYOR ne yapmam lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tribuns

DOSTLAR ACİL YARDIM SSK SİCİL NO İKİ HANE EKSİK ÇIKIYOR ne yapmam lazım

Sicil numarasının başına, bildiğim kadarıyla ve duyduğuma göre, haneleri doldurana kadar 0'lar koyacaksın.

Babanın mesleği için de, emin olmamakla beraber, şu yolu takip edeceğini düşünüyorum: Özel Sektör > Toptan ve Perakende Ticaret > Gıda, İçecek ve Tütün Toptan Ticareti
  • KYK'da burs, katkı kredisi ve öğrenim kredisine başvurdum tüm bilgilerimi doğru gösterdim burs çıkmazsa öğrenim kredisi kesin çıkar deniyor peki katkı (harç) kredisi de kesin çıkar mı? Sonuçta 'kredi' o da ama?
  • ya ben sicil no nun basın bır 0 vardı 10 hane olarak kaydettım umarım bir sey olmaz

ya bu kadar ayrıntılardan bir sey gelecğini sanmam ya
  • arkadaşlar kyk başvurumu bir süre önce yapmıştım ama aklıma birşey takıldı.

annemle ilgili olarak "vergi mükellefi numarası" diye bir bölüm var. Ben orayı boş bırakmıştım. Çünkü babam vefat ettiği için annem vergi vermiyor.

şimdi içime kurt düştü. acaba başvurumun reddedilmesine yol açar mı bu durum? bir de annemin böyle bir mükellef numarasının olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

bu arada son saatler başvuru için.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.