Şimdi Ara

Kyk Başvuru Hakkında (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
777
Cevap
1
Favori
47.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Orijinalden alıntı: zozores

Arkadaşlar son bir sorum var sizlere. Bu geri ödemeli bursları ne şekilde ödüyoruz. Parayı topluyorlar diyelim 15.000 TL. bunu taksitlendirip örneğin 500 500 mü , Yoksa ayda 250 aldıysak, yine ayda 250 olarak geri mi ödüyoruz ?

"Kredi" diyelim şuna.

www.kyk.gov.tr/kyk/html/kredi_burs/genel_bilgi.php#odenme
    www.kyk.gov.tr/kyk/html/kredi_burs/genel_bilgi.php#taksit

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: rev6

yüksek ücretli yurtlardada normal yurtlardaki gibi yemek fişi veriliyormu?

Veriliyor.
  • Kyk sonuçları 4 Eylül Pazar günü saat kaçta açıklanır? Saat olarak belirtilmemiş.
  • Beyler diyelimki yüksek ücretli yurtlardan çıktı kayıt sırasında ne kadar vermemiz gerekiyor ?

yüksek ücretli yurt aylık ücreti : 165 TL , deposito : 250 TL yazıyor kyk sitesinde benim girmek istediğim yurt için.

Ben yüksek ücretli yurtlara girmek istiyorum ama diyelimki normal devlet yurtlarıdan çıktı, kaydımı yüksek ücretliye kaydırmak için ne yapmam gerekiyor ? Veya kaydırma yapılıyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Beyler diyelimki yüksek ücretli yurtlardan çıktı kayıt sırasında ne kadar vermemiz gerekiyor ?

yüksek ücretli yurt aylık ücreti : 165 TL , deposito : 250 TL yazıyor kyk sitesinde benim girmek istediğim yurt için.

Ben yüksek ücretli yurtlara girmek istiyorum ama diyelimki normal devlet yurtlarıdan çıktı, kaydımı yüksek ücretliye kaydırmak için ne yapmam gerekiyor ? Veya kaydırma yapılıyor mu ?

kayıt sırasında depozito ücretini ve 3 aylık yurt ücretini peşin ödüyoruz sanırım(bazı yerlerde aylık olabilir belki bilgimyok ama çoğunlukla 3aylık ödeniyor)

kaydı yüksek ücretliye aldırmak olmuyor bildiğim kadarıyla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 2 Eylül 2011; 19:32:35 >
  • quote:

Beyler diyelimki yüksek ücretli yurtlardan çıktı kayıt sırasında ne kadar vermemiz gerekiyor ?

Depozito ücretini kesin veriyorsun. Öteki ücret kısmında da ya ilk aylık ücreti vermen gerekiyor ya da ilk 3 aylık ücreti; bundan çok emin olmasam da ilk aylık ücreti vermen gerektiğini biliyorum.

Genel yurtlar için de aylık ücret 99 TL, depozito ücreti 175 TL.

Bir genel yurt çıkarsa kaydolursun ve kalmaya başlarsın. Daha sonra dilekçeyle yüksek ücretli yurda geçiş yapmaya çalışabilirsin.

• quote:

quote:

yüksek ücretli yurt aylık ücreti : 165 TL , depozito : 250 TL yazıyor kyk sitesinde benim girmek istediğim yurt için.

Depozito ücretini kesin veriyorsun. Öteki ücret kısmında da ya ilk aylık ücreti vermen gerekiyor ya da ilk 3 aylık ücreti; bundan çok emin olmasam da ilk aylık ücreti vermen gerektiğini biliyorum.

Bir genel yurt çıkarsa kaydolursun ve kalmaya başlarsın. Daha sonra dilekçeyle yüksek ücretli yurda geçiş yapmaya çalışabilirsin.

Hocam o zaman depozito + 3 aylık ücret çok kötü olur bir kerede :S

depozito : 250 TL
    aylık : 165 TL
    = (165x3)+250 : 745 TL gibi bir para veriyor. Bu kadar parayı da direk çıkarıp vermek zor olur. Kesin böyle midir acaba yaa

• quote:

quote:

quote:

yüksek ücretli yurt aylık ücreti : 165 TL , depozito : 250 TL yazıyor kyk sitesinde benim girmek istediğim yurt için.

= (165x3)+250 : 745 TL gibi bir para veriyor. Bu kadar parayı da direk çıkarıp vermek zor olur. Kesin böyle midir acaba yaa

Bence bunu kazandığın yurda telefon ederek sor. Çünkü bazı yurtlar aylık alırken, bazıları 3 aylık ücret alıyor.

• quote:

quote:

quote:

eğer böyleyse resmen battık

• yurt sonuçları bu gecemi açıklancak saat bilen varmı ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: GamesligaReferans

yurt sonuçları bu gecemi açıklancak saat bilen varmı ??

Yarın sabah açıklanır.

Geçen yıl sabah açıklanmıştı.
  • Lanet olsun.Yurt çok güzel ama torpil dönüyor diyorlar.Çoğu torpil ile giriyormuş...İYTE İçindeki Yurt için...
    Umarım çıkar yarın...
  • beyler burs sonuçlarıdayarın mı açıklancak
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SemolicK

Hocam şimdi biz abimle beraber başvuru yaptık. Ben bu yıl girdim abim yarım dönem kaldı vs vs başvuruları aynı tarihte yaptık ama ara sınıfların başvuru tarihi daha erkenmiş heralde, velhasılkelam biz başvuruyu yaptık hiç başvuru zamanı geçti başvurnuz kabul olmadı falan uyarı almadık onu sordum yani olmuşmudur diye? Umarım anlatabilmişimdir

Ara sınıf öğrencilerinin başvuru dönemi 7 Ağustos'ta bitti. 19 Ağustos'ta başlayan ve dün biten başvuru dönemi de üniversiteye bu yıl başlayacak olanlar içindi.

O, başvuruyu yapmış olsa bile, sonuç alacağını sanmıyorum. Eğer sonuç alacaksa, KYK'nın, ara sınıf öğrencileri için başka, üniversiteye başlayacak olanlar için başka bir başvuru dönemi vermesi bana saçma geliyor.

Teşekkürler hocam
    Umarım verirler ya

• Kredi sonuçları ne zaman açıklanır ?
  • @onur1301
    @kosi35

Forumda defalarca kez söylendi.

Geçen yıl burs/kredi sonuçları aralıkta açıklanmıştı. Bu yıl da büyük ihtimal böyle olur.
  • Herkese merhaba vaktim olmadığı için diğer sayfalara bakamadım.Donanım haber'deki sayfalarda diğer forumlara göre fazla mesaj olduğu için 10 sayfa azda görülse fazla hepsini bu yüzden okumadım buraya emek veren arkadaşlar kusuruma bakmasınlar.Sorum bir çok arkadaşla görüşüyorum 250 küsür bir burs veriliyormuş.Bunu daha sonra alıyorlarmış ama başka birileriyle konuştuğum zaman devlet bazen almıyor uğraşmıyor ödemeyedebilirsin dediler.Lazım olduğunda çok acil durumlarda al sana tavsiyem bu demişti.Peki burs alıp ödemediğimi burslara başbakanlık bursu mu diyorlar ? Pek anlamadım o işi kolay gelsin.Teşekkürler herkese
  • quote:

Orijinalden alıntı: webconn

Herkese merhaba vaktim olmadığı için diğer sayfalara bakamadım.Donanım haber'deki sayfalarda diğer forumlara göre fazla mesaj olduğu için 10 sayfa azda görülse fazla hepsini bu yüzden okumadım buraya emek veren arkadaşlar kusuruma bakmasınlar.Sorum bir çok arkadaşla görüşüyorum 250 küsür bir burs veriliyormuş.Bunu daha sonra alıyorlarmış ama başka birileriyle konuştuğum zaman devlet bazen almıyor uğraşmıyor ödemeyedebilirsin dediler.Lazım olduğunda çok acil durumlarda al sana tavsiyem bu demişti.Peki burs alıp ödemediğimi burslara başbakanlık bursu mu diyorlar ? Pek anlamadım o işi kolay gelsin.Teşekkürler herkese

Başbakanlık bursu eski adıydı o burs işi kyk ya verildi.

Kyk başvurusunda içinde burs ve öğrenim kredisi içeren seçeklerden seçtiysen şu ihtimaller var:

-Burs çıkarsa çıkacak bunun bazı durumdaki kişilere öncelikleri falan var(geri ödemesiz bu)
    -Eğer burs çıkmazsa öğrenim kredisi kesinlikle çıkıyor.Bu da normal eğitim hayatın boyunca burs'a eşit miktarda para alacaksın ve mezun olduktan 2 sene sonraydı galiba geri ödemeye başlayacaksın.

Kısaca dersek

Burs:Geri ödemesiz
    Öğrenim kredisi:Geri ödemeli

İkisi aynı anda çıkmaz.Sadece birisini alabilirsin.

• kyk sitesi açılmıyor
  • quote:

kyk sitesi açılmıyor

sonuçlar açıklanacak ondan
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.