Şimdi Ara

Kutulu bit Windows 10 Pro Almak istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, Bir buçuk yıldır Windows 7 den yükselterek kullanmakta olduğum Windows 10 Pro işletim sistemime 10 gün kadar önce daha hızlı açılıp kapansın diye UEFI format atarak hata yaptım ve artık etkinleştirme istemeye başladı. Korsan kullanmak istemiyorum bu nedenle yenisini satın almaya karar verdim.
    Bu konuda bana yardımcı olursanız mutlu olurum.
    Kutulu olsun istiyorum ve kredi kartı ile taksitli almayı düşünüyorum. Zira HDD ye zararlı olduğunu bildiğim halde çok sık format atıyorum, bana en çok tutulan Windows 10 Pro 64 bit Türkçe kutulu, ama 6 taksitten aşağı olmamak üzere en ucuz alabileceğim sağlam bir yer tavsiye ederseniz beni çok sevindirirsiniz.

• Iletisime geç yardımcı olurum saban.cicek@cihanfer.com

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kutulu olarak bilgisayarımı değiştirsem bile kimse ile iletişime geçmeme gerek kalmadan kullanabileceğim bir sistem arıyorum.

• Orjinal windows 7 den yükseltme yapmışsanız etkinleştirme bölümünden sorun giderme aracını kullanarak sorunu çözebilirsiniz. Windows 10 pro 800-900 tl ücreti hakkeden bir işletim sistemi değil. Kendi bileceğiniz iş genede. Aynı paraya oem key alınarak 16-18 sisteme orjinal windows 10 kuruluyor
  • Hocam 65 liraya oem Windows 10 Pro aldım. İlanın açıklama kısmında tek bilgisayara kurulabileceği söyleniyordu. Başka bilgisayara kurabilir miyim?
  • kırmızı çekiç kullanıcısına yanıt
    Normalde tek pc içindir. Donanım değişikliklerinde key iptal olur. Ancak forumda birkaç kişi bozulan bilgisayarlarında kullandıkları oem keyleri yeni sistemlerinde aktifleştirmeyi başarmışlar. Eski pc atıl durumdaysa kurulabiliyor sanırım windows 10 daki bir açık söz konusu. Oemler retail key gibi çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoltreX

Orjinal windows 7 den yükseltme yapmışsanız etkinleştirme bölümünden sorun giderme aracını kullanarak sorunu çözebilirsiniz. Windows 10 pro 800-900 tl ücreti hakkeden bir işletim sistemi değil. Kendi bileceğiniz iş genede. Aynı paraya oem key alınarak 16-18 sisteme orjinal windows 10 kuruluyor

Bunu tam anlayamadım dostum, yani 16.18 ayrı bilgisayara mı dedin biraz daha açarsan sevinirim,
  • refikilhan kullanıcısına yanıt
    Oem lisans 50 tlden hesaplarsan senin box için ödeyeceğin rakamla 16 farklı pcye orjinal windows 10 kurabilirsin demek istiyorum.
  • quote:

Orjinal windows 7 den yükseltme yapmışsanız etkinleştirme bölümünden sorun giderme aracını kullanarak sorunu çözebilirsiniz. Windows 10 pro 800-900 tl ücreti hakkeden bir işletim sistemi değil. Kendi bileceğiniz iş genede. Aynı paraya oem key alınarak 16-18 sisteme orjinal windows 10 kuruluyor

Dostum, ben şimdi sana nasıl teşekkür edebilirim bilemiyorum.

Ben windows 7 den yükseltmiştim, önerdiğin işlemi yapınca ekranın sağ altındaki windowsunuzu etkinleştirin anlamındaki yazı kayboldu ve kendi kendine etkinleştirdi.

Şimdi ben önceden acronis ile aldığım yedeği geri yüklesem de artık aynı sorunu yaşamayacakmıyım ?

• refikilhan kullanıcısına yanıt
    Birşey değil yardımcı olabiliyorsak ne mutlu Acronis kullanmadığım bir program ancak etkinleştirme ile ilgili sorun yaşamazsınız. Defalarca format atsan bile etkinleşir windows 10.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-71C700AC1 -- 22 Haziran 2017; 13:39:6 >
  • quote:

Birşey değil yardımcı olabiliyorsak ne mutlu Acronis kullanmadığım bir program ancak etkinleştirme ile ilgili sorun yaşamazsınız. Defalarca format atsan bile etkinleşir windows 10.

Teşekkürler can dost, evet 2 yıla yaklaştı yükselteli ve her defasında kendi kendine etkinleşti ancak daha hızlı olsun diye ne zaman uefi ile format attım, bir kaç gün sonra bu uyarı geldi, şimdi uyarı kendiliğinden kalktığına göre sanırım senin sayende hem sorun çözüldü hemde masraftan kurtuldum.

Bakalım 2-3 gün sonra tekrarlamaz ise kesin çözüm demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: refikilhan

quote:

Teşekkürler can dost, evet 2 yıla yaklaştı yükselteli ve her defasında kendi kendine etkinleşti ancak daha hızlı olsun diye ne zaman uefi ile format attım, bir kaç gün sonra bu uyarı geldi, şimdi uyarı kendiliğinden kalktığına göre sanırım senin sayende hem sorun çözüldü hemde masraftan kurtuldum.

Bakalım 2-3 gün sonra tekrarlamaz ise kesin çözüm demektir.

Ayni şey bu gün yine oldu

• Microsoft hesabınızla giriş yaptınız mı? Lisansınız hesabınıza bağlı olur yükseltme ile geçtiğinizden.

• quote:

Orijinalden alıntı: wooozie69

Microsoft hesabınızla giriş yaptınız mı? Lisansınız hesabınıza bağlı olur yükseltme ile geçtiğinizden.

Evet, zaten çok kere bunu istiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.