Şimdi Ara

Kuşumu erken saldım ne yapmam gerek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Muhabbet kuşumu alalı 5 gün oldu geldiği gün kutudan çıkardım sonra bir uçup perdeye kondu sonraki günler 10'ar dakika saldım hergün biraz duvarlara yaklaşıp sürekli perdeye konuyor erken çıkardığım için bir sorun olurmu kuşum 2 aylık erkek . Cevaplarsanız sevinirim

• erken çıkarmak diye bir kavram yok elinize alıştırın önce kafesin yanına gidin konuşun elinizden yem verin ürkütmeyin v.s bir çok bilgi var internette
  • 1 yıl sonrada salsanız kuş ilk defa uçacağı için odada yine aynısını yapacak. aldığınız günün ertesi günü ben 2 saat sonra salmıştım. salın uçsun. simdi profosyonel oldu 7-24 dışarda. oyun parkıda yapın googlede örnekleri var
  • Kafesinin köşeli olması gerek, yuvarlak ise uçmaları olumsuz etkileniyor. Diğer arkadaşın dediği gibi erken salma diye bir tabir yok. Hayvanı ister aldığın gün ister 1 hafta sonra sal ilk olarak nereye konmayı benimserse orayı alışkanlık haline getirecektir.
  • Bende cuma aksami kus aldim kafes vs yavru muhabbet bana da dediler 1 hafta salma kafesini evi ortami benimsesin vs. Dusunuyorumda bu kus nasil evi benimsesin sacmalik aslinda...

Su an 3.cu gune girdik salmadim daha yavru saga sola carpar diye korktugum icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PAUL WALKER kullanıcısına yanıt
    Saçma olan nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GorunmezBKZ

Saçma olan nedir?

Kus 1 hafta kafeste kalsin evi benimsesin diyorlar ya hani sen simdi o kusu 2 ay da tutsan cikar cikmaz saga sola carpar bunun garantisi var mi? Cogu kisi buni soyluyor ama bence yanlis aldigin ilk gun ve 2 ay sonra salmakla arasinda bir fark olacagini sanmiyorum.

Varsa tecruben paylas bilelim. Ben anlamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • açık cam olmasın perde çekili olsun camı ayırt edemez çarpar ilk başta 1-2 gün beklemek iyi olabilir pet shoptan onlarca kuşun içinden alıp getirdiğin için onunla konuş kafesin içindeyken izle v.s ama 10 gün 2 ay çıkarmamak falan çok çok gereksiz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.