Şimdi Ara

Kurutmalı Çamaşır makinesi tavsiye..? (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
706
Cevap
38
Favori
520.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende beko D80 kurutma makinası var makinanın altı condenser filtre altı buhar ve su oluyor beko çözüm bulamadılar kronikmiş firma iade alacak, çamaşır makinasıda eskidi ikisi bir arada olsun dedim ancak Hotpoin rdpd 107617 kurutmalı çamaşır makinası için yorumlar iyi gibi, plastik kokusu var diyen görmedim,sessiz iyi yıkıyor kurutuyor v.s denmiş ama kullananlar daha 1-2 kez kullanmış ..bu Hotpoin rdpd 107617 kurutmalı çamaşır makinası nasıl? kurutması ısı -pompalımı? yıkama ve kuruma tasarrufu nasıl? yıkama+kurutma ortalama 6-7 kiloda ne kadar sürüyor? gibi sorulara cevap verecek yol gösterecek bu makinayı kullananlar varmı??yaşar bey sağolsun makina hakkında bilgi paylaşmış.
  • Hotpoint 107617 de yorumlar güzel ama enerji A- diyor A+++ ile arasında aman aman fark var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı makinanın (Hotpoint rdpd 107617) kurutması olmayan modeli A+++ yani A- %40. Bu makinadada aynı motor var teknoloji aynı. kurutmalı makinalarda toplam tüketim ortalaması alındığı için A+ yazılıyor. Yoksa yıkamasa ürün A+++ sınıfı. Ben iki aydır kullanıyorum haftada enaz 4 yıkama ve ikisi kurutmalı faturada artış olmadı.(Eski makina A sınıfıydı kurutmasız). Aynı makinanın diğer markalarda A++ olanlarıda var ama fiyat enaz 1000 Tl fazla. A+ ile A++ arasındaki tüketim farkını yani 1000 Tlyi çıkarmak için makinayı her halde 50 yıl kullanmak gerekir :). Yani deymez o kadar fark vermeye...
  • ecetin271 E kullanıcısına yanıt
    Kaça bıraktılar makşnayı arkadaşım nerden aldınkz

• N11 den 1689 Tl ye aldım. 44 Tl N11 indirimi 50 Tl de N11 bonusu verdi.1595 Tl ye gelmiş oldu. 150 Tl ye de garantiyi 6 yıla uzattım tavsiye ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yk40

N11 den 1689 Tl ye aldım. 44 Tl N11 indirimi 50 Tl de N11 bonusu verdi.1595 Tl ye gelmiş oldu. 150 Tl ye de garantiyi 6 yıla uzattım tavsiye ederim...

Hocam kusura bakmayın rahatsız ediyorum bu makine bizim çamaşırları küçülttü biz dolap kuruluğunu seçtik ve çamaşırlarınbirçoğu küçüldü.Acaba bizim makinede mi sorun var birde yıkama+kurutma süreleri çok uzun siz hangi programları kullanıyorsunuz.Galiba ben iade edeceğim

• Biz iki aydan fazla oldu kullanıyoruz herhangi problem yaşamadık. Çamaşırların küçülmesi muhtemelen yünlü çamaşırlar ise yüksek ısıda yıkanmasından kaynaklanır. Kurutmada böyle bir sorun olmadı. zaten kurutmayı 120 dk ya ayarlıyoruz. Sonrasında çamaşırların durumuna göre 30 dk daha kuruttuğumuz da oluyor. Bazı çamaşırlar kurutmaya uygun olmayabilir...
  • arkadaşlar merhaba size bir konuıda danışmak istiyorum şu iki model arasında . hangisi sizce daha mantıklı olur

arçelik

9146 YK
    Kurutmalı Çamaşır Makinesi
    ve samsung
    samsung kurutmalı çamaşır makinesi 9 kg 6kg
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

Orijinalden alıntı: varslan
    http://www.hepsiburada.com/beko-d70-kti-7-kg-15-program-yogunlastirmali-kurutma-makinesi-p-MTBEKOD70KTI

Bu ürün hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar fiyatı uygun gibi...

53 cm derinlikte sözde 7 kg, özde 5.5, 6 kiloluk , B sınıfı yogusmali almayın.
    60 cm derinlikte 8 kg A++ "ısı pompalı" alın.
    http://m.akakce.com/p/?4570851
    http://m.akakce.com/p/?5750883
    http://m.akakce.com/p/?5579959

Merhaba ben de fiyatından dolayı bu kurutma makinesi aldım. Ama aile evi değil tek yaşıyorum. Sadece kış ayı için kullanılacak. Ve toplasan ayda 3 kere ya çalışır ya çalışmaz. Daha çok acil kuruması gereken kıyafetler için tercih ettim.

Kurutması kötü bir makine mi? yoksa tasarruf yönünden mi almayın dediniz?
    http://www.hepsiburada.com/beko-d70-kti-7-kg-15-program-yogunlastirmali-kurutma-makinesi-p-MTBEKOD70KTI?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurcuHale -- 22 Ocak 2018; 21:54:53 >

• Samsung WD90K6410OS A Enerji Sınıfı 9 Kg Yıkama 6 Kg Kurutma Kapasiteli Çamaşır Makinesi'ni kullanıp memnun kalan arkadaşlar var mıdır? Kurutma özelliği nasıl acaba memnun musunuz?
  • Kombo makinelerden uzak durun. Buradaki tavsiyeler üzerine iki makineyi de ayrı (Electrolux) aldım. Çok memnunum .
  • pahalı ama kaliteli ne önerirsiniz?

5-10 bin lira civarında?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerminator -- 2 Mayıs 2018; 14:0:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pandel

Samsung WD90K6410OS A Enerji Sınıfı 9 Kg Yıkama 6 Kg Kurutma Kapasiteli Çamaşır Makinesi'ni kullanıp memnun kalan arkadaşlar var mıdır? Kurutma özelliği nasıl acaba memnun musunuz?
    Kardeş geç oldu ama kusura bakma...

Bahsettiğiniz makinanın beyaz olanını 14 aydır kullanıyoruz.

Servis kurarken eşim yoktu herşeyini sordum ve kitapçığını yuttum.

Sonra sakin sakin eşime anlattım.

Yağmurlu havalarda kurutma müthiş kolaylık. Tamburda ve kapakta kurutmadan sonra hav (pamukçuk iplik v.b .) bırakmasından başka bir eksiği yok. Gerçi su yoğuşmalı olanların hepsinde bu durum varmış.

Köpükte bekletme tasarruf sağlıyor. Ekran büyük menü kolay.

Oldukça memnunuz düşünenlere tavsiye ederiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: MeHMeT AtA

Kardeş geç oldu ama kusura bakma...

Bahsettiğiniz makinanın beyaz olanını 14 aydır kullanıyoruz.

Servis kurarken eşim yoktu herşeyini sordum ve kitapçığını yuttum.

Sonra sakin sakin eşime anlattım.

Yağmurlu havalarda kurutma müthiş kolaylık. Tamburda ve kapakta kurutmadan sonra hav (pamukçuk iplik v.b .) bırakmasından başka bir eksiği yok. Gerçi su yoğuşmalı olanların hepsinde bu durum varmış.

Köpükte bekletme tasarruf sağlıyor. Ekran büyük menü kolay.

Oldukça memnunuz düşünenlere tavsiye ederiz.

Alıntıları Göster
    cevap için teşekkürler.. kurutma sonrası hav kaldığını duymuştum demek ki doğruymuş. onun için kurutma sonrası kazan temizliği için kısa program çalıştırmayı öneriyorlar sanırım.

• pandel P kullanıcısına yanıt
    Aynen...

Islak bir bezle de temizlenebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yk40

HOTPOİNT ARİSTON RDPD 107607.Tam bir f/p ürünü. 10 kg yıkama 7 kg kurutmalı.Dinamic inverter motor var.10 yıl garantili. Buharlı yıkama,köpüklü yıkama, gibi özelliklerin hepsi var. Aynı özelliklerde samsung lg den 1000 Tl uygun fiyatı. Çok sessiz çalışıyor. Kurutması gayet iyi. Tam kuru çıkıyor. Tavsiye ederim...
    Hocam bu ürünü alma arefesindeyim çok şikayet olduğu söyleniyor,birde çift kişilik battaniye yorgan yikasiniz mi tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01halil -- 15 Mayıs 2018; 13:14:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LG nin makinelerini kazan yapısı itibari ile çok övüyorlar ama bizim sitede çok tutulmadı herhalde hibrid ürünleri.
  • Samsung WD90K6410OS için 1 yıl sonra.. Gürültü 90 db oldu. Salonda mutfakta falan otururken banyodan uçak gürültüsü gibi ses geliyor artık. Servis çağrıldı. Amortisörler kırık dendi değişti. Çok hafif bir azalma oldu seste o da 1-2 gün sürdü. Şimdi gene uçuyoruz thy ile. Garantisi devam ederken değişim mi istesem naapsam bilemedim.

Bir de yıkama işi bitince melodi çalıyor bitti diye. Sanki çok sessiz çalışmış da bittiğinden haberimiz olmazmış gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 10 Temmuz 2018; 15:7:51 >
  • 1400 devirde sıkarken 1m.den desibel ölçebilir misiniz. Benim ilk ölçümüm 80dB son 6 aydır 90 dB.

• https://play.google.com/store/apps/details?id=kr.sira.sound

Benim kullandığım program bu.

Samsung sitesinde teknik veriler sayfasında 72 db (sıkarken) diyordu. Acaba sesi biraz arttı mı dediğimde 80 db çıktı. Şimdi 90 db oldu servis gelip amortisörleri değiştirdiği halde. Alt kat komşum da şikayetçi. Gece 24.00'den sonra çamaşır yıkamayın diyor.

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.