Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış

5.995
Cevap
3
Favori
416.450
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Mac OS >> Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      368 Mesaj
      03 Mart 2006 19:56:35
      @ugur_bek
      system preference ine baktımda sistem 9 yüklü duruyo
      ben defalarca uğraşmama rağmen sistem 9 u yükleyemedim makinaya
      çalışıyormu?
      bende 10.4.3 yüklü acaba 10.4.4 mü lazım
      |
      |
      03 Mart 2006 20:17:18
      bu arada turkmac teki yazıyı yeni okudum bu forumu başından beridir takip eden ve çevremdeki herkese (forum da polat kadar olmasada) yardımcı olmaya çalışan biri olarak bu işinde ticarete dökülmesini kınıyorum.
      burdaki bir çok arkadaş yurtdışındaki siteleri takip edemiyor anladığım kadarıyla ama ankarada olup da yardım isteyenlere seve seve yardım ederim.
      forumda bende bir çok kez polattan bilgi almışımdır ve çabalarını takdir ediyorum
      |
      |
      03 Mart 2006 21:17:18
      quote:

Orjinalden alıntı: tarkanust

@ugur_bek
      çalışıyormu?

kardeş inan anlamadım. biraz daha açıklayıcı olsan sistem 9 nedir desem ayıp olurmu?
      |
      |
    • Binbaşı
      1797 Mesaj
      03 Mart 2006 23:33:31
      quote:

Orjinalden alıntı: poofighter1

arkadaşlar yok mu makinesinde 10.4.4 kurulu olan.ionetworkingfamily.kext e ihtiyacım var.allah rızası için bi pm atın da maili falan vereyim yollayın bana bi zahmet.aciz durrumdayım ethernetim çalışmıyor mac de

aç msn i abi ,boş bi köşe bulup yeni bi 10.4.4 kurdum aldım kext i hazır seni beklioo,hem baktım içine bi sürü extra kext var ,yukon dahil
      |
      |

"Bizler bu Dünyaya Sahip olmak için değil Şahid olmak için geliyoruz."
      M.S.2009 SERIM
    • Er
      4 Mesaj
      03 Mart 2006 23:55:24
      aslansın be polatyy,bi tanesin:)
      |
      |
      04 Mart 2006 01:51:28
      quote:

Orjinalden alıntı: orneko

quote:

ah ah işte mac os x in yapabildikleri adam dalga geçiyo mac le ya

http://video.google.com/videoplay?docid=7102729974462155526&q=mac+os

abinin yaptıkları çok sinir bozucu yaw

bu arada macosx kullanırken refleks olarak windowsta yaptığım birşey denedim açık programlar arasında dolaşırken alt+tab basılı tutarız ya, onu bi deneyin; ben geçen sene imacte yaptığımda bayılmıştım görüntüye. Bu arada şu macosx buluşma gününü ne zaman yapacağız sevgili arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shaq t -- 4 Mart 2006; 1:52:26 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      319 Mesaj
      04 Mart 2006 02:10:10
      quote:

Orjinalden alıntı: grafikerozkan

quote:

Orjinalden alıntı: concussion

arkadaşlar bana macos dvd si verebilecek biri varmı?
      ankaradayım (hacettepe) beytepe kampüsünde kaldığım için torrent kullanamıyorum (bağlantı kısıtlı)

ankarada nejdet ile irtibata geç sana vereektir. Bende ona vermiştim.

nejdet (at ) elmasuyu.net mail adresinden ulaşabilirsin. Ozkandan aldım ismini dersen yardımcı olur

grafikerozkan

teşekkür ederim umarım çare olur :(
      |
      |
      BU DÜNYAYA GELMEKLE
      kırmızı burunlu adam

(bkz: NEJAT UYGUR)
    • Yüzbaşı
      985 Mesaj
      04 Mart 2006 09:44:19
      Arkadaşlar, imzamdaki sisteme 10.4.3 kurulu, bi eksiğim kaldı o da internete bağlanma. Zoom X5 modemi nasıl tanıtırım. Build in Ethernet sürekli disabled görünüyor. Lütfen acil yardım.
      |
      |
      04 Mart 2006 10:14:07
      @ugur_bek
      denetim masasında classic 9 diye gözüküyo
      yani mac in osx ten önceki işletim sistemi
      eski programları ve belgeleri kullanmak için osx in üstüne yükleniyo normalde mac lerde tabiki
      ben pc ye denedim bi kaç kez olmadı

haha dur abi yaa senin eklediğin resimler sanırım senin makinaya ait değil

@paracelcius
      zoom x6 var bende herhangi bir problem yok built in ethernet in açık olmamasının sebebi büyük ihtimalle onboard ethernetini görmemesi realtek 8139 serisinden bir ethernet kartı daha takman lazım makinana ben böyle çözmüştüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarkanust -- 4 Mart 2006; 10:34:05 >
      |
      |
      04 Mart 2006 10:37:13
      quote:

@ugur_bek
      denetim masasında classic 9 diye gözüküyo
      yani mac in osx ten önceki işletim sistemi
      eski programları ve belgeleri kullanmak için osx in üstüne yükleniyo normalde mac lerde tabiki
      ben pc ye denedim bi kaç kez olmadı
      haha dur abi yaa senin eklediğin resimler sanırım senin makinaya ait değil

ben onları senin için google dan buldum kolay gelsin...
      |
      |

• Yarbay
      14854 Mesaj
      04 Mart 2006 14:34:10
      [Deleted by Admins]
      |
      |
      04 Mart 2006 18:05:06
      quote:

Orjinalden alıntı: ugur_bek

aslında bende yapıcam ama bi tek ekran kartı sorunum kaldı! belki 50 sorunu hallettik ama maddi sorunu halledemedik

sen bu makinenin pc oldugunu falan dusnumedin herhalde. bence bu pc bile olsa goruntu hizlandirilmistir. ki mac in kendisi bile (g5 1.8, 1 gb ram, 300+80 sata) bazi islemlerde afalliyor. o yuzden ben derim ki hiiic boyle seylerle kafanizi yormayin. madem ki mac hayranliginiz var gidin bi apple bayiine bi tane alin. cunku bu tip emulatorlerle orijinal makinenin (ister mac uzerinde pc, isterse de pc uzerinde mac olsun) performansini yakalamaniz asla mumkun degildir. (bu isi cok yaptim)
      en iisi dedigim gibi, ya git bir pc al, ya da mac.

herkese saygilar
      |
      |

• Binbaşı
      1478 Mesaj
      04 Mart 2006 18:13:45
      tarkanust, intel tabanlı maclerde en azından şu an için classic çalışmıyor çünkü OS9 PPC tabanlı bir sistem, zaten idareten konulmuş bir emülatördü o yüzden intellerde çalışmayacak büyük ihtimalle.

quote:

@ugur_bek
      çalışıyormu?
      |
      |
      04 Mart 2006 18:16:14
      Bu mesajı.macOSX üzerinden yazıyorum. 10.4.1 versiyonu. Grafik kartının tazeleme hız ve kısmi yavaşlıkları dışında şu an sorun yok. Bord Gigabyte i865 çipsetli ve P4 1.7 işlemci kullanıyorum. İLk mac deneyimim bu makina oldu. Unix üzerine kurulu bir sitem olmasına rağmen program kurmak çok kolay. Ama neyi nereye yazıyor haal hakim olmadığımdan bundan kısmen rahatsızlık duyuyorum. Zamanla öğreneceğiz artık. BEnim kurduğum DVD de herhangi bir yama işlemi yapmama gerek olmadığı gibi, -v mach_kernel.ss2 yazmam bile gerekmedi. Ancak slave olarak bağladığım kısmen bad sektörü olan maxtor 40 gb diski mastera almadan mac onu görmeyi reddetti. Eternet ki, marwel yukon olsa gerek, elbettte tanınmadı ama emektar realtek 8139 imdada yetişti. Mac onu takar takmaz tanıdı ve adsl routerdan ip alarak sorunsuzca Internet'e çıktı. Bir süre sonr MAc OSX 10.4.5'i deneemyi düşünüyorum. Geforce440MX için tazelem hızını düzeltmek de sanırım mümkünmüş. PC World'deki yazıyı da okudum. Windows'un aydınlanmak bilmeyen sırlarından sonra gerçekten farklı bir yazı olmuş. Yazan arkadaşımızın aramızda olması da ayrı bir mutluluk kaynağı. Polatyy arkdaşımızı hem buradaki yardımseverliğinden hem de yazısından dolayı kutlamak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saygi -- 4 Mart 2006; 18:17:40 >
      |
      |

• Binbaşı
      1797 Mesaj
      04 Mart 2006 19:46:31
      Arkadaslar PCWORLD deki yazı benim değil Osman Erkul hocamın yazısıdır,Osman hocam'ın tayin işleriyle yazının dergiye yetişmesi üst üste çakışınca,yazıyı derginin istediği formata getirme işini ben üstlendim,Osman hocamın hakkını yemeyelim
      |
      |

M.S.2009 SERIM
    • Binbaşı
      1797 Mesaj
      04 Mart 2006 19:48:34
      quote:

Orjinalden alıntı: Homerius

cunku bu tip emulatorlerle orijinal makinenin (ister mac uzerinde pc, isterse de pc uzerinde mac olsun) performansini yakalamaniz asla mumkun degildir. (bu isi cok yaptim)

herkese saygilar

"bu tip emulatorler" cümlesini biraz açmanı rica etsem?
      |
      |

M.S.2009 SERIM
    • Yüzbaşı
      567 Mesaj
      04 Mart 2006 19:55:37
      quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ugur_bek

aslında bende yapıcam ama bi tek ekran kartı sorunum kaldı! belki 50 sorunu hallettik ama maddi sorunu halledemedik

sen bu makinenin pc oldugunu falan dusnumedin herhalde. bence bu pc bile olsa goruntu hizlandirilmistir. ki mac in kendisi bile (g5 1.8, 1 gb ram, 300+80 sata) bazi islemlerde afalliyor. o yuzden ben derim ki hiiic boyle seylerle kafanizi yormayin. madem ki mac hayranliginiz var gidin bi apple bayiine bi tane alin. cunku bu tip emulatorlerle orijinal makinenin (ister mac uzerinde pc, isterse de pc uzerinde mac olsun) performansini yakalamaniz asla mumkun degildir. (bu isi cok yaptim)

herkese saygilar

çok eleştiri alabilirsin bu konuda. sonuçta artık intel altyapısına geçtiler bundan sonra ne yaparlarsa bize yarıcak. evet şu ana kadarkiler emulator kıvamından öteye geçemedi;ama bu bundan sonra böyle olacağı anlamına gelmiyo. forumu takip ediyosan artık native kurulduğunu biliyosundur. ben heves için denemeler yapıyorum belki ama mutlaka iş amaçlı kullanan olucaktır! sonuçta zamanla görücez ayrıca senin dediğin gibi bi mac alıcağıma kendi bilgisayarımda mac os kullanmak hem daha mantıklı hemde daha ucuz
      şu "asla" takıntınızdanda artık vazgeçin! hem g5 hemde intel tabanında çalışan bi test programı bulun kapışalım ben geçemezsem (ki bu sistemle zor) polatyy geçer
      |
      |

• Binbaşı
      1478 Mesaj
      04 Mart 2006 20:09:32
      san?r?m arkada? osx i çal??t?ran yap?y? emülatör olarak alg?lam??

quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

quote:

cunku bu tip emulatorlerle orijinal makinenin (ister mac uzerinde pc, isterse de pc uzerinde mac olsun) performansini yakalamaniz asla mumkun degildir. (bu isi cok yaptim)

herkese saygilar

"bu tip emulatorler" cümlesini biraz açmanı rica etsem?
      |
      |
      04 Mart 2006 20:21:18
      davinci kardes saol
      hayal kırıklığı oldu şimdilik :(
      aslında ben osx ten çok eski sistemi pc de görmeyi hayal ediyordum
      |
      |
      04 Mart 2006 20:32:11
      asl?nda eski OS OSX in biraz ba??n?n belas? çünkü bir çok program hala osx için yaz?lm?? de?il, carbon denen yap? sayesinde çal???yor carbonda çok kaba tabiriyle rosetta k?l?kl? bi yap?.
      bu sebeple bir çok program OS X in gerçek performans?n? sergileyemiyor -du.

quote:

davinci kardes saol
      hayal kırıklığı oldu şimdilik :(
      aslında ben osx ten çok eski sistemi pc de görmeyi hayal ediyordum
      |
      |

Reklamlar
      sohbet
      üniversite
      Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
      haberler
      Ankara Web Tasarım
      Bu sayfanın
      Mobil sürümü
      Tablet sürümü
      Mini Sürümü

BR3
      0,359
      1.2.165

Reklamlar

üniversite #0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu haberler Kurumsal Web Tasarım Şirketi
      son dakika Satılık Köpek Ankara Web Tasarım
      Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu Kurumsal Web Tasarım Şirketi SEO
      Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü

BR3
      0,469
      1.2.165

Bildirim
      mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.