Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (297. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • xpur Quartz Extreme için benim bir açıklamam var Uphuck sitesinde. Ribella nickli postlara bak anlamazsan ordan devam ederiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: taskin57

quote:

Orjinalden alıntı: xpur

merhaba, leopard 10.5.2 kalyway kurdum.
    50 defa ekran kartını tanımadığım için hep geri döndüm bu gün bir daha bakınca herkesin QE dediği grafik özellikleri supported bende Quartz Extreme: Not Supported diyor.

Type: Display
    Bus: PCIe
    PCIe Lane Width: x16
    VRAM (Total): 256 MB
    Vendor: ATI (0x1002)
    Device ID: 0x71c2
    Revision ID: 0x0000
    Kernel Extension Info: No Kext Loaded
    Displays:
    Display:
    Resolution: 1024 x 768
    Depth: 32-bit Color
    Core Image: Software
    Main Display: Yes
    Mirror: Off
    Online: Yes
    Quartz Extreme: Not Supported
    QuartzGL: Supported

sapphire ati radeon x1600 pro 256mb pci-e ekran kardım mevcut sanırım. hep es geçtiğim nokta EQ pasif olmasıydı. boris methodunu defalarca deneme rahmen ingilizcemin az olmasından kaynaklı hep es geçtim sanırım bu noktayı. QE nasıl bendede supported olur??? yardımcı olurmusunuz.

Arkadaşım öncelikle Mac OS X kurmaya çalıştığın sistemin özelliklerini belirt derim. Sonra bu konuyla ilgili olarakwww.uphuck.com sitesini incele istersen. Bu sitede büyük bir ihtimalle sorunlarına çözüm bulacaksın...

Saygılarımla

bilgisayarın özellikleri leopard için yeterli. sıkıntı kurulum veya kurulumdan sonra açmaması değil sıkıntısız masaüstüne gidiyorum zaten. ama ekran özelliklerim 1680x1050 çözünürlükte değil ekran kartı tanımadığından ve burda tek sıkıntı doğru package yüklesemde eksik bişiler yaptığımdan kaynaklı permission dan sonra makinanın siyah ekranda ekran kartından kaynaklı takılı kalması. defalarca denedim son 3 haftadırda sorduğum sorulardan bir cevap alamadım açıkcası. yinede teşekkürler.
  • Arkadaşlar pizzatorrent sitesinden search yaparak bir leopard dvd'si buldum ve indirdim. Bu dvd hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Dosya boyutu biraz büyük bu yüzden nasıl DVD'ye yazdırmalıyım ve nasıl kurabilirim, osx ama normal PC'de çalışır mı?

Torrent adı : Mac OS X Leopard (full final release)
    Dosya adı : osx-leopard105.iso
    Boyut : 7.5GB

DVD image içeriği;
    - 2adet klasör : "documentation" ve "drivers"
    - autorun.inf
    - Boot Camp Installation & Setup Guide.pdf (belkide herşeyi bu anlatıyor)
    - Read Me.rtf
    - setup.exe

Sistem Özelliklerim;
    - Gigabyte P35 DS3L
    - İntel E2180 2.0 (SSE-SSE2-SSE3-SSSE3-M64T)
    - Palit 8600GT Sonic
    - 1+1GB corsair 667

Eğer indirdiğim DVD'nin işe yaramayacağını düşünüyorsanız önerebileceğiniz Mac osx86 sürümü hangisidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cRChasch -- 21 Aralık 2008; 14:43:48 >
  • herkese selam.bende vaio fw21e var.bilmeyenler için 2.26GHz işlemci 4gb ram ve ati 3470 ekran kartı var bana yardımcı olursanız bu laptopa macos yüklemek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim neler yapmam gerektiğini.
  • yaw arkadaşlar forumu okuyodum da bu mac os'u kimse tam olarak yükleyip kullanamadı mı? var mı öle birisi
  • ben bugun kalyway 10.5.2 yi kurdum ama ethernet çalısmıyor bi driver buldum ama işe yaramadı.

bu şekilde internetsiz hiçbir anlamı olmadıgı için geri donmek istiyorum. onarım için vista dvd sini taktım okumadı.recovery cd mi taktım okumadı

xp cdsinden kurayım bari dedim sonra vistaya dönerim ondada harddisci görmedi nae yapmam gerekiyor nasıl geri dönerim bu durumdan
  • internetten İATKOS v5i'yi bulup indirirseniz sorunsuz bir şekilde pc'nize 10.5.5'i yükleyebilirsiniz unutmadan söyliyeyim intel 3945 wireless çalışmıyor ve herhangi bir yaması yok ama benim gibi edimax marka harici usb wireless alırsanız o sorunada çare bulabilirsiniz.
  • Arkadaşlar bunu bende yeni gördüm ve geçiktim galiba.bende mac yüklemek istiyorum ama nasl yapacağımı tam olarak anlamış değilim ve birde 99. sayfaya gelmiş açıksası çok okumadım.yardım edebilirmisiniz bu arada windows vista home basic kullanıyorum 1.6 ghz 2GB Ram 358mb ekran kartı var kaldırırmı?bu konularda biraz acemiyim lütfen maruz görün..
  • Arkadaşlar xp ye ya da vistaya farketmez....leopard10.5.4 var elimde ve bunu bilgisayara yuklemek istiyorum....kurulumu nasııl yapılır baştan sona anlatabilecek bi babayiğit varsa çok memnun olacam
  • Arkadaşlar Mac OS X başarıyla yüklendi.Çalışıyor fakat ekran yenileme hızını nası 75 Ghz yapcam benim ekran diğerlerinde titriyor.
  • oncelıkle "library/preferences/systemconfiguration/com.apple.boot.plist" dosyasını masaustune kaydedin.. daha sonra açıp içine şu satırları ekliyoruz..

graphics mode
    1280x1024x32@85 kaydedip çıkıyoruz

burada monitorunuzun cozunurlugu nekadar destekliyorsa o ayalrarı girp deneyebilirsiniz benim burdakı verdigm herhangi bir ornek oldu..

<key>Graphics Mode</key>
    <string>1280×1024×32@85</string>
  • şu sitede resimli sekilde anlatıyor.. bi bak istersen..http://www.lanetim.com/showthread.php?t=698
  • arkadaslar hic iatkos kallaway ile ugrasmayın.. (ugrasmayın dedigime bakmayın tabi , ben sadece kurulumu cok kolay oldugu icin diyorum)indirin ideneb 1.3 10.5.5 versiyonunu , ne boot probleminiz olur, nede donanım tanımama sorununuz.. yaklasık 1 aydır ideneb kullanıyorum.. butun donanımlarımı tanıdı.. cok guzel bir isletim sistemi.. donma, kasma, virus .. vs hic bir derdi yok.. benim tavsiyem ideneb

size ekran goruntulerımı yolluyorum..
    bu arada kurulumunda iatkos kallaway kadar olamsada ufak bir iki puf noktası var.. mesela ahci yi kapıcaksınız.. tek cekirdek olarak yukleme capıcaksınız.. yada boot ekranına "cpus=1 -f" komutuyle yukleme yapın.. diger turlu bazı forumlara baktım.. reset atıyor. yuklemıyor gibi sorunlarla cıkıyor millet.baska bir problemde bende yapmıstı, optik surucum Slave deydi Master a aldım.. düzeldi.. ufak bir iki ayrıntı dısında yuklenmesı cok kolay..

hepinize kolay gelsin.. iyi yırtınmalar :D:D

http://img24.imageshack.us/my.php?image=34239126br8.jpg

http://img24.imageshack.us/my.php?image=33148157qw1.jpg

http://img24.imageshack.us/my.php?image=49860386nu2.jpg
  • nc84 teşekkür ederim 1280×1024×32@75 olarak yaptım(benimki öyle düzgün çalışıyor)Gayet memnunum bu mac'ten rahat varmış be
  • quote:

Orjinalden alıntı: nc84

arkadaslar hic iatkos kallaway ile ugrasmayın.. (ugrasmayın dedigime bakmayın tabi , ben sadece kurulumu cok kolay oldugu icin diyorum)indirin ideneb 1.3 10.5.5 versiyonunu , ne boot probleminiz olur, nede donanım tanımama sorununuz.. yaklasık 1 aydır ideneb kullanıyorum.. butun donanımlarımı tanıdı.. cok guzel bir isletim sistemi.. donma, kasma, virus .. vs hic bir derdi yok.. benim tavsiyem ideneb

bu arada kurulumunda iatkos kallaway kadar olamsada ufak bir iki puf noktası var.. mesela ahci yi kapıcaksınız.. tek cekirdek olarak yukleme capıcaksınız.. yada boot ekranına "cpus=1 -f" komutuyle yukleme yapın.. diger turlu bazı forumlara baktım.. reset atıyor. yuklemıyor gibi sorunlarla cıkıyor millet.baska bir problemde bende yapmıstı, optik surucum Slave deydi Master a aldım.. düzeldi.. ufak bir iki ayrıntı dısında yuklenmesı cok kolay..

donanım özelliklerini yazarsanız sevinirim..

bende ideneb ile amd işlemcimle pata hdd ye kurulum yapabiliyorum fakat sataya kuramıyorum.. ayrıca ekran görüntüleriniz süper :) yeni ideneb 1.4 çıktı pata hdd yi takıp deneyecem sataya yükleme bu sürümdede problem çıkardı..asus m2n-sli deluxe seagate410as sata hdd ile yükleme yapabilen varmı?
  • waiting for boot volume hatası alıyorum neyapabilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: cumasi

quote:

Orjinalden alıntı: nc84

arkadaslar hic iatkos kallaway ile ugrasmayın.. (ugrasmayın dedigime bakmayın tabi , ben sadece kurulumu cok kolay oldugu icin diyorum)indirin ideneb 1.3 10.5.5 versiyonunu , ne boot probleminiz olur, nede donanım tanımama sorununuz.. yaklasık 1 aydır ideneb kullanıyorum.. butun donanımlarımı tanıdı.. cok guzel bir isletim sistemi.. donma, kasma, virus .. vs hic bir derdi yok.. benim tavsiyem ideneb

donanım özelliklerini yazarsanız sevinirim..

bende ideneb ile amd işlemcimle pata hdd ye kurulum yapabiliyorum fakat sataya kuramıyorum.. ayrıca ekran görüntüleriniz süper :) yeni ideneb 1.4 çıktı pata hdd yi takıp deneyecem sataya yükleme bu sürümdede problem çıkardı..asus m2n-sli deluxe seagate410as sata hdd ile yükleme yapabilen varmı?

bende de var bu problem. scsi kurulmuyor. notebookda da ahci kapanmıyor. sata diske nasıl kuracaz
  • Aynı sorun bende de oldu dostum sata hdd bende kuramıyorum hata veriyor.

Bende ( XxX_x86_10.5.6 ) bunu indirdim ve kurdum hersey çok iyi çalışıyor ama şunu
    bir türlü çözemedim seskartım Realtek High Definition Audio ALC660 seskartını tanıdı ses kontrolü yapabiliyorum
    üst barda ikonuda çıkıyor ama birtürlü ses alamıyorm anlamadım gitti bu sorunu çözücek bir şey biliyormusunuz arkadaşlar.
    Yardım ederseniz sevinirim.
  • peki sata diske kuramayacaz mı bunu ? achi mod diye bişi yok bios da. acaba yardımcı program varmıdır bunun için. çok ta sevdiğimden kurmuyorum meraktan kuruyorum. zaten adamın başına ne geliyorsa ya meraktan ya ....

peki xxx olan sürümü deneyince mi kuruldu. yoksa başka bi yol mu buldun. ideneb in cd sini gönderdi bi arakdaş sağolsun. o varken bütün şansımı denemek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktayakgoz -- 6 Mart 2009; 10:40:53 >
  • valla ben ideneb kuramadım XXX dedigim sürümü kurabildim ama seskartı sorunum var kimsede bisey söylememis bu konuyla ilgili.

quote:

Orjinalden alıntı: oktayakgoz

peki sata diske kuramayacaz mı bunu ? achi mod diye bişi yok bios da. acaba yardımcı program varmıdır bunun için. çok ta sevdiğimden kurmuyorum meraktan kuruyorum. zaten adamın başına ne geliyorsa ya meraktan ya ....

peki xxx olan sürümü deneyince mi kuruldu. yoksa başka bi yol mu buldun. ideneb in cd sini gönderdi bi arakdaş sağolsun. o varken bütün şansımı denemek istiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.