Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (232. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bana kargo ile 10.4.8 patchli versiyonu gönderebilecek olan varmı acaba? 3 dvd indirdim. birisi 10.4.7 diğer ikisi 10.4.8intel only. patch için amd intel lazımmış. yardım edin lütfen. sıkıldım hep yanlış şeyi indirmekten
  • Kurmaya kalktığımda disk utility ye kadar geliyor ama disk utility de hdd leri görmüyor. Bunun için ne yapabilirim?
  • dvd mi aldım ;)
    teşekkürler mbrider
  • quote:

Orjinalden alıntı: CaLaVeRa

Kurmaya kalktığımda disk utility ye kadar geliyor ama disk utility de hdd leri görmüyor. Bunun için ne yapabilirim?

ben de kurarken benzer bir problem yaşamıştım. utility den erase bölümüne geldiğimde erase aktif olmuyordu. tam olarak nedenini bulamadım ama bir kaç deneme sonrası hdd yi gördü ve erase yaptım. kurulumu bu işlemden sonra erase yaptığım harddiske yaptım.
  • mbrider a teşekkür ederim. dvd elime ulaştı.

sürüm: jas os 10.4.8
    donanım: amd 3000+ venice (soc.939) işlemci , nvidia geforce 6100/nforce 430 chipsetli o/b vga lı gigabyte anakart , ddr400 ram , ide hdd vs...

benim yaşadığım sorun ise şöyle,

kurulumu sorunsuz tamamladıktan sonra restart yaptım. sistem açılmak üzereyken "you need to restart..." uyarısını verdi. restart sonrası herhangi bir değişiklik olmadığını görünce forumda arama yaptım. extension lar ile ilgili olabileceği ve silinmesi gereken kısımlar olduğunu öğrendim. forumdaki bilgi aynen şöyle,

quote:

Yüklemeden sonra yükleme başarısız olur ve sisteminiz açılmaz ise .kext'i silme yöntemi:

F8 basarak -s komutu ile makinayı açıp aşağıdaki komutları giriyosunuz..

mount -uw /
    rm /system/extensions/natit.kext
    rm /system/library/extensions.kextcache
    rm /system/library/extensions.mkext
    reboot

bunu denediğimde ise böyle bir dosya ya da dizin olmadığı şeklinde bir uyarıyla karşılaştım. komut sistemini bilmediğim için daha ileri gidemedim.
    sizden ricam bu komut sisteminde ms dos tan bildiğimiz "dir" gibi birşey var mı? bu .kext uzantılı dosyaların nerde olduğunu bulmak istiorum.

yada eğer başka bir yerde hata yaptığımı düşünüyorsanız fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: zafer666

quote:

Orjinalden alıntı: CaLaVeRa

Kurmaya kalktığımda disk utility ye kadar geliyor ama disk utility de hdd leri görmüyor. Bunun için ne yapabilirim?

ben de kurarken benzer bir problem yaşamıştım. utility den erase bölümüne geldiğimde erase aktif olmuyordu. tam olarak nedenini bulamadım ama bir kaç deneme sonrası hdd yi gördü ve erase yaptım. kurulumu bu işlemden sonra erase yaptığım harddiske yaptım.

İnternetten okuduğum kadarı ile nforce çipsete sahip sistemlerde sata harddiskleri görmüyormuş sanırsam macosx. Bundan kaynaklanıor sanırsam çünkü bikaç kez denedim hiçbirinde de görmedi galiba ide arabirimli bi diske ihtiyacım var.

• calavera en son 10.4.8 jas amd/intel ss2/ss3 dvd sinde artık sata hdd ler görülebiliyor.benim amd sistemimde önceki versiyonlarda sata diskleri görmezen bu yeni versiyonla görmeye başladı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Magnat_HiFi

calavera en son 10.4.8 jas amd/intel ss2/ss3 dvd sinde artık sata hdd ler görülebiliyor.benim amd sistemimde önceki versiyonlarda sata diskleri görmezen bu yeni versiyonla görmeye başladı.

ya ben 10.4.8 kurmayı denedim versiyonu tam olarak hangisi bilmiyorum mbrider arkadaş yollamıştı bana.
  • quote:

uphuck

ilk seçenek işe yaramayınca, nvidia driver larını seçmeden yeniden kurdum. sonuç olumlu

mac os a çok yabancı olduğum için biraz kurcalayıp öğrenmem gerekiyor. sistem hakkında biraz fikir sahibi olduktan sonra sürücüleri de yükleyip, bundan sonraki mesajlarımı hakin'tosh umdan yazarım umarım :)

teşekkürler uphuck
  • arkadaşlar daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama eğer makinanızda iki adet optik sürücü varsa OSX DVD sini master olarak ayarladığınız sürücüye takın.eğer bu DVD okuyucunuz slave falan ise master yapın...
  • Valla bende sizdeki sürümden kullanıyorum. Şu an canavar gibi çalışıyor.. Hatta klavyeyi de mac klavyesi olarak aldım şimdi daha canavar oldu.Mouse da alacaktım 5 tuşlusu biraz tuzlu..Evet bende ilk başta ekran sürücülerini kurarak denedim hatalar verdi ama çalışöıştı hatta kurulum olurken ekranın dönerek başka sayfaya geçmesine hasta oldum. Ama nvidia sürücüsüne seçmeden yeniden kurdum . Ve şimdi natit sürücü ile çalışıyorum Turanx hocanın verdiği sistem canavar. Bitek sorunum mouse çakışma yapıyor onu da ilerde halledecem heralda....
  • Ustadlar bu firefoxta türkçe karakter sorunu
    çözebilen varmı valla firefox türkçe de ingilizcede aynı bi türlü beceremedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: turanX

Not: Kısaca kullanılan işaret ''l'' veya ''ı'' değildir zaten bu konuma geldikten sonra sistemi en iyisi baştan yüklemenizdir yoksa bir sürü unix komutu girmek zorumda kalırsınız bu daha zordur...

''l'' işaretini sizin bahsettiğiniz şekilde pipe olarak "shift + ;" kombinasyonuyla yazabildim. ama unix ile yeni tanıştığımdan pek uğraşmadım sistemi yeniden kurdum. zaten ekstraları seçmediğiniz zaman pek uzun sürmüyor kurulum.

usb nin çalışıyor olması güzel. böylece external hdd ye driverları yükleyip kurma şansımız olacak.

InsanelyMac Forum dan araştırdığım kadarıyla şimdilik benim ethernet için çözüm yokmuş. (vitesse 8201)

bu arada karambole gelip "Natit_Uni_1.0.pkg" yi yükledim sonuç aynı you need to restart...

ilk fırsatta natit.kext silme işlemini tekrar deneyeceğim. biraz pratik yapmış olurum. en kötü ihtimalle tekrar kurarım.

böyle giderse sistem tam olarak oturana kadar bol bol mac osx86 kurarım

yardımlarını eksik etmeyen arkadaşlara teşekkürler.

• Konuyla alakası yok ama küslüğün sona erip seni yeniden burda görmek sevindirdi beni TuranX üstadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbrider

Ustadlar bu firefoxta türkçe karakter sorunu

3 temel isletim sisteminde (..windoz-linux-mac...) browser olarak calisan firefox ta ayarlar hep ayni,

bir yerlerde preferences e gireceksiniz,
    default olan western font bicimini Turkish yapacaksiniz,

sonra da, default encoding i , 8859-9 (latin 5) veya 1254 (win tr) yapinca, tamamdir...
  • 10.4.8 de RTL8139 chipsetli etherneti çalıştırabilen varmı?
    ethernet kartı sistem de görünüyor ve aktif durumda
    ip adreslerini falanda auto almamıştır belki diye manual de girdim ama ı ıh yemiyo bi türlü int.e girmiyo
  • kendin pişir kendin ye gibi oldu ama
    RTL8139 10.4.8 sorun yaşayanlar bu dosyayı indirip
    içindeki install dosyasında yazanları uygulasın :) çalışıyor
    www sharebigfile com / file/73983/AppleRTL8139Ethernet-zip.html
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbrider

Ustadlar bu firefoxta türkçe karakter sorunu

Firefox türkçeleştiremeyen arkadaşlar
    bunu yüklesin
    www sharebigfile com /file/74007/TigerTUSupport-Intel-pkg-zip.html
  • Eline sağlık abicim bir deneyelim akşama nasıl olacak bakalım.
  • Arkadaşlar ufak bir sorun var. Yardımınızı istiyorum. Arkadaşa macosx i kurduk sistem gayet güzel çalışıyor. Fakat 10- 15 dakka sonra kasadan , kasayı kapatırken gelen güç ünitesinin kapanma sesi geliyor. Nedeni nedir acaba. Xp tarafında böyle bir sorun yok..
  • 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.