Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (231. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: murat204

quote:

Orjinalden alıntı: uisik34

quote:

Orjinalden alıntı: eDDiè

quote:

quote:

arkadaslar ben bu konuyu daha yeni kesfettim ve. benim sistemim su sekilde , herhangi bir problem cikarir mi ?

AMD 3000+ Venice + DFI Infinity Ultra NF4 + 80gb Seagate + 1 gb Kingston Ram + ATI X1600 Pro 256mb

ve su elinde DVD olan arkadaslardan DVD isteyemeyecegim maalesef yurtdisindayim. internetten nereden yukeleyebilirim . herhangi bir surum sorunu var mi . Hangisi en son surum acaba bir yardimci olabilirmisiniz ?

sorunsuz çalışması lazım. ekran kartınız gayet süper ben size jas 10.4.8 amd ppf1 (8.8.1 kernel) sürümünü tavsiye ederim. şu an için amd de en sorunsuz sistem olduğu kanaatindeyim.

bu surumu nereden yukleyebilirim acaba. ?

buradan
    http://btjunkie.org/torrent?do=stat&id=378420f6fbcb7228d91a973a1fc9a62eccb68ef6ddb0

Linkini verdiğiniz dosya 639MB...
    Bu tam sürüm mü (Sıfırdan bununla boot edip, sistemi yükleyebilir miyiz?), yoksa update dosyası mı oluyor?..

bu yamasi oluyor, ancak nereye yamayacaz onu bende bilmiyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: murat204

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaslar ben bu konuyu daha yeni kesfettim ve. benim sistemim su sekilde , herhangi bir problem cikarir mi ?

AMD 3000+ Venice + DFI Infinity Ultra NF4 + 80gb Seagate + 1 gb Kingston Ram + ATI X1600 Pro 256mb

ve su elinde DVD olan arkadaslardan DVD isteyemeyecegim maalesef yurtdisindayim. internetten nereden yukeleyebilirim . herhangi bir surum sorunu var mi . Hangisi en son surum acaba bir yardimci olabilirmisiniz ?

sorunsuz çalışması lazım. ekran kartınız gayet süper ben size jas 10.4.8 amd ppf1 (8.8.1 kernel) sürümünü tavsiye ederim. şu an için amd de en sorunsuz sistem olduğu kanaatindeyim.

bu surumu nereden yukleyebilirim acaba. ?

buradan
    http://btjunkie.org/torrent?do=stat&id=378420f6fbcb7228d91a973a1fc9a62eccb68ef6ddb0

Linkini verdiğiniz dosya 639MB...
    Bu tam sürüm mü (Sıfırdan bununla boot edip, sistemi yükleyebilir miyiz?), yoksa update dosyası mı oluyor?..

yanlış hatırlamıyorsam bu rar dosyası açılınca 2 gb lık iso kalıbı oluyor oradan basınca da bir dvd doluyor işte yaklaşık 4 gb bişi.

yada bu link olabilir emin değilim ben de kotasız bir arkadaşa torrent epey bir link atmıştım kendisi yükleyip hd söküp bana getirdi. ama bu ikisinden biriydi

http://btjunkie.org/torrent?do=stat&id=4324139fc3a9ec19ef57becf8673db34190977569e6e

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 29 Ocak 2007; 16:38:59 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: micro77
    uisik34 neler yapıorsun ??

hiç sorma sakın apple sitesinden yapılan güncellemeleri yapma security olaylarını! quicktime, itunes, ichat yükseltmelerini yapınca sorun olacağını sanmıyorum ancak diğer security güncellemeleri şüpheli!!! özellikle benim sistem amd olduğu için parantez içinde (intel) yazan security update den amd kullanıcılarının uzak durmasını tavsiye ediyorum. universal olan konusunda bir fikrim yok ama ben sistemi temiz kurulum sonrası onu da kurmayı düşünmüyorum.
    sen ne yaptın kurabildin mi?? imzandan sanki oldu gibi bir hava seziyorum

quote:

Orjinalden alıntı: uphuck

uisik34 dağıtmış ortalığı, çok güvenli olmuş sistem senin bile açmana izin vermiyor
    malesef update'ler nasıl silinir yada geri alınır bilmiyorum geçmiş olsun diyorum, merak ettiğim acaba bu 6 tane update lerden hangisi sonucunda bu hale geldi acaba?

aynen öyle oldu valla demekki güncelleme yapmamak lazım. aslında sistem açıyor da finder ve masaüstünde sürücüler görünmüyor. Enteresandır Itunes da sata da olan müziklerimi okuyor vs.. tam oturmuştu herşeyi yaptım, bir de güncel olayım dedim. elma resmi site bizi sabote etti, şimdi sil baştan olacak olsun bu paylaşım bile birçok kişiye faydalı olur umarım

Arkadaşlar, ben bütün güncellemeleri yaptım ama sistemde herhangi bir problem yok. Hatta şimdi bir de 10.4.9'u mu indirip denesem diyorum?...

• Arkadaslar şu sıralar sürekli yeni sürümler cıktığı için tavsiyem
    mac osx için iki partition oluşturun ikiside primary olsun,
    ben öyle yaptım birisini test için kullanıyorum.
    çöktüğü zaman digeri ile grafik ortamında kurtarıyorum
    sürekli format atmaktan kurtuldum.
    Hatta açılmayan os x e kernel i bile masa üstünde dvd den kopyaladım
    2. os x normale döndü
  • arkadaslar simdi amd 3800+ epox npaj ultra + x2 3800 cpu + x1600 pro ekran kartı icin en uyumlu sürüm 10.4.8 zannediyorum. 10.4.7 bende de about this mac a gelince logout oluyor. :( ayrıca ethernet sorunu cozulmedi. bir hayırsever arkadas bana yukarıdaki sisteme uygun bir mac os x gönderirse çok dua ederm :)

sevgiler,
    apcakmak
  • quote:

Orjinalden alıntı: taskin57

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: micro77
    uisik34 neler yapıorsun ??

hiç sorma sakın apple sitesinden yapılan güncellemeleri yapma security olaylarını! quicktime, itunes, ichat yükseltmelerini yapınca sorun olacağını sanmıyorum ancak diğer security güncellemeleri şüpheli!!! özellikle benim sistem amd olduğu için parantez içinde (intel) yazan security update den amd kullanıcılarının uzak durmasını tavsiye ediyorum. universal olan konusunda bir fikrim yok ama ben sistemi temiz kurulum sonrası onu da kurmayı düşünmüyorum.
    sen ne yaptın kurabildin mi?? imzandan sanki oldu gibi bir hava seziyorum

quote:

uisik34 dağıtmış ortalığı, çok güvenli olmuş sistem senin bile açmana izin vermiyor
    malesef update'ler nasıl silinir yada geri alınır bilmiyorum geçmiş olsun diyorum, merak ettiğim acaba bu 6 tane update lerden hangisi sonucunda bu hale geldi acaba?

aynen öyle oldu valla demekki güncelleme yapmamak lazım. aslında sistem açıyor da finder ve masaüstünde sürücüler görünmüyor. Enteresandır Itunes da sata da olan müziklerimi okuyor vs.. tam oturmuştu herşeyi yaptım, bir de güncel olayım dedim. elma resmi site bizi sabote etti, şimdi sil baştan olacak olsun bu paylaşım bile birçok kişiye faydalı olur umarım

Arkadaşlar, ben bütün güncellemeleri yaptım ama sistemde herhangi bir problem yok. Hatta şimdi bir de 10.4.9'u mu indirip denesem diyorum?...

zaten amd kullanıcıları uzak dursun diye belirttim

• quote:

Orjinalden alıntı: apcakmak

arkadaslar simdi amd 3800+ epox npaj ultra + x2 3800 cpu + x1600 pro ekran kartı icin en uyumlu sürüm 10.4.8 zannediyorum. 10.4.7 bende de about this mac a gelince logout oluyor. :( ayrıca ethernet sorunu cozulmedi. bir hayırsever arkadas bana yukarıdaki sisteme uygun bir mac os x gönderirse çok dua ederm :)

sevgiler,
    apcakmak

dostum herkese özel cevap atarsak yandık, işimiz var demektir. bakın bu sayfa üzerinde zaten amd için en kararlı denenmiş sürümün 10.4.8 olduğunu belirttik ve nereden yükleyebiliriz diye soran arkadaşa da torrent linki verdik. 10.4.7 de bahsettiğin ve bahsetmediğin bir çok sorun bende de mevcut iken son 8.8.1 kernel ile gelen 10.4.8 de sorunlar çok iyi giderilmiş. kolaylıklar

• peki tesekkur ederim uisik34 kardes. torrent linki ben de gordum. fakat su an indirebilecek durumda degilim de ondan dolayi elinde olan arkadaslardan dvd rica etmistim

tekrar tesekkurler.
    apcakmak
  • 10.4.7 jas repack sürümünü -v komutu ile kurmaya çalışınca SAM multimedia: read or write failed , ASC:0x08, ASQ=0x3 hatası veriyor, ve son satıra loadof /sbin/launch failed diskls3: i/o error errno 85 yazıp çakılıyor...

sistemde sata iptal edip pata hdd üzerine kurmaya çalışıyorum... kurulum yapamamamın nedeni ne olabilir??? aynı hatayı 10.4.6 ile kurulum yapmaya çalışırken de almıştım, üzerine 10.4.7 de aynı şeyi yapınca hayallerim yıkıldı :(
  • quote:

@waters
    güzel olmuş eline sağlık, benim nforce4 sli amd anakart için (msi platinum sli) 10.4.7 ve üzeri sata'yı görüyor, hatta 10.4.6'nın repack i var o bile görüyor, onboard ethernet de çalışmıştı, bu bence senin denediğin anakartla ilgili bir durum, sli ile ilgili olmasa gerek

evet; sadece ana mak. de sli vardi ve ben ona cok agirlik veriyorum, digerleri deneme amacli,
    obur amd sistemlerin hepsi standart pci-e idi, aralarinda sli olan yoktu, belki benim anakarttan kaynaklaniyordur...

bu arada , aslinda hdd ile ilgi kext lerle oynayip, n590 bilgilerini girince; 10de 037f, 10de 036e,
    sata lara bagli olan hdd lerimi gorebiliyorum, 1 tanesi prob. yaratiyor...Western Digital WDCavier 320 gb.
    o hdd i secince sistem kititleniyor, diger tum sata hdd leri secip iclerine bakabiliyorum,
    (not: nforce sistemler ile, WD in cavier serileri arasinda bir problem oldugunu netten ogrendim, o sebepten olabilir.)

capture u verdigim sistem tarih oldu; ebios hatasi veriyor,
    uzerinde cok fazla partn. vardi, ve ben farkli sistemlerden okuyup yaziyordum :(
    seagate pata 300 gb.

mac yuklenirken yuksek kapasite hdd leri (127 gb ve uzeri), neden 128 gb olarak gormektedir?
    eski bir 48 bit vakasi?

su an hdd in partition yapisini kurtarmakla ugrasiyorum,
    sadece pc-windows-linux yapisi olsa rahat kurtaririm,
    ama mac yapisinin sonuclarini tam anlamis degilim???

• quote:

Orjinalden alıntı: apcakmak

waterss öncelikle te�ekkürler çok açıklayıcı olmu�. fakat anlamadı�ım bir�ey ben de senin gönderdi�in 10.4.7 var. onunla epox npaj ultra anakartlı AMD X2 3800+ x1600 pro makineme kurdum. fakat usb'den mouse'u gördü�ü halde klavyeyi görmedi. bende klavye ve mouse ps2'den denedim. olmadı. ama bios'dan usb leri kapatmayı denemedim. acaba kapatınca mı ps2 leri görüyor??? yoksa benim makinede mi sorun var. birde via.sata.kext diye bir hata çıkartıyor ve donmalar ya�ıyorum ilk yüklemede seçti�im halde. ayrıca ethernet de onboard fakat not connect. :)

te�ekkürler.
    apcakmak

her ikisini de ps/2 den normal olarak takin,
    acilista, bios tan 'usb legacy' secenegini disable yapin, ...buna benzer birsey,
    bios una gore degisir...
    acilinca mac in standart ps/2 keybr. ve mouse u gormesi gerek...
    tabii, cok cins aletler haric, mesela radyolu, Logitech mouse u ne yaptiysam gorduremedim...
    (Logitech in urunleri biraz farklidir...)

onborad etn. icin forunda sayisiz cozumler var,
    ben biktigim icin tutup bir realtek 8139 takiyorum, onla nete baglanip, diger eth. kartlarin cozumlerini ariyorum...
    belki klasik bir 8029 da olabilir, sonucta bunlar en basic kartlar...

not:10.4.7 aradabir takilabiliyor,
    kullanma zevki acisindan 10.4.8 cok daha az problemli...

• evet arkadaşlar yaklaşık 6 saat 1024x768 bulanık ekranda gözlerimi kör ettikten sonra sonunda ati mobility x1600 kartımı full çalıştırmayı başardım :) 1280x800 ve QE&CI ve open gl hepsi ok mouse izinden hiç iz yok walla beta kernelden sonra ses te düzeldi cpu bile kendi tanıyo saaolsun :) bi wifi kaldı onada az kaldı :) herkese ii sabahlar :) iyi çalışmalar..

en kısa zamanda merak edenler için açıklıyacagım şu anda ayakta uyuyorum
  • Sistemi yeniden kurdum.. 1400x900 ekran abi lcd ne tatlı oluyor yav.... Arkadaşlar kafaya koydum bi tane 22" lcd yada 24" lcd alacağım..Bendeki ekran kartı nvidia 7800 gtx bu gün oyun olarak Halo yu indiriyorum. Yarin ondan da görüntüler yollayacağım..Bench olayını hangi programla yapıyosunuz arkadaşlar?

• Arkadaşlar benim bi sorunum var. Mouse un sağ tuşuna uzun veya 3-4 sefer basarsam ekran reset atıyor yane xp de f5 olayı bunun sebebi nedir. Önceden yoktu bu mouse u usb bağladım ondan mı acaba. Microsoftun mouse u nu kullanıyorum..
  • Benden dvd isteyen arkadaşlar dvd leri dün yolladım. Bu gün veya yarin elinizde. İyi çalışmalar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbrider

Sistemi yeniden kurdum.. 1400x900 ekran abi lcd ne tatlı oluyor yav.... Arkadaşlar kafaya koydum bi tane 22" lcd yada 24" lcd alacağım..Bendeki ekran kartı nvidia 7800 gtx bu gün oyun olarak Halo yu indiriyorum. Yarin ondan da görüntüler yollayacağım..Bench olayını hangi programla yapıyosunuz arkadaşlar?

skype bende bir süre sonra görüşürken kopuyor, sende nasıl? (web cam ile)
    bu arada nasıl ss alıyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 30 Ocak 2007; 9:34:46 >

• Ben fazla kameralı kullanamadım. Elimdeki göçük. Yeni klamera alınca denerim..
    alt+shift+3 mü yoksa
    elma+shift+3 mü hatırlayamadım bi dene istersen..
  • Son durum...

• Yanlis anlamayin ve biraz alakasiz olcak ama o masaustleri ve o dock'lar cok daginik ya... duzenliin
  • Orjinalden alıntı: uphuck

hadi hayırlı olsun, uyanınca açıklarsın, elimde mobile nvidia olsa bende onunla uğraşıcam

teşekkür öncelikle atinin ve nvidianın izlenicek yolları farklı ama şunu söliyim ikiside oluyo biraz kafa yormak yetio insanelymac forumunda nvidia ve atinin birçok vers çalıştırmışlar, sorun lcd ekranı tanımamasından oluyo kısaca lcd driver yüklüyoruz .ati kartlarda atiinject editlemek yetiyor. nvidia nasıl derseniz (http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=37630&st=120) bu linkte çok açıklama ve deneme var ama ilk olarak ihtiyaç phoneix monitör editor bunla monitörün hex codunu bulup info.plist e yazıyosunuz işlem bu kadar.tabi apple plist e bodozlama yazmıyoruz çünkü apple hex codu yazılmıyo onun içinde xcode diye apple plist editor var onu kullanıyoruz yukardaki linkte anlatmışlar, forumda yazanlara göre nvidia ve ati nin mobil kartları sorunsuz çalışıyomuş x1400 x1300 x1600(ben denedim ok ) 7300 7600 6600 hatta bir vatandaş mx440 bile çalıştırmış desktop 64mb miladi bi kart :)

• 
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.