Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (225. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar elinde mac os x in turion 2ghz işlemcili ati chipsetli laptopuma kurabileceğim versiyonunu bana yollayabilecek olan birisi varmı???
  • turan hocam niye kızdın ortada bence yanlış anlaşılma var herkez posta içine posta ekleyince böle oluyo konu çorba olmuş waters teknik servis yapan bi arkadaş elinde çok dvd olsun istemiş ve herkeze ricada bulunmuş turanx hocamda bi tane iyi dvd işini görür yazmış. waters arkadaşımız anladıgım kadarıyla uısık34 hocadanda istemiş uisik ta waters e konuştugumuz gibi ben sana yollarım dvd yazmış. uisik34 te beta9 lu bi dvd üzerinde çalışıyodu onu yollarım watersa anlamında yazmış ** BENCE ** bakın bu bölüm belkide donanımhaber de en iyi bilgi paylaşım yapıldıgı yerler birbirimizi yanlış anlayıp kırmayalım hepiniz bu foruma lasımzınız. bu arada kısıtlama getirip her isteyene dvd yollamıyalım bence. benden 10.4.8 alıp diğer arkadaşlardanda isteyen ve foruma 2 msj yazmayan kişiler var . arkadaş alıyosun kuruyosun yada kuramıyosun birşeyler yaz paylaş ki kim neyin çalıştıgını yada ne gibi prb oldugunu bilsin. herkese ii günler dilerim..

• quote:

Orjinalden alıntı: turanX

quote:

Orjinalden alıntı: gokay2

Sistemin 10.4.8 ve kernelin 8.8.1 ise alttaki linkte semthex'in atomatik instal eden scripti var onu indir ve çalıştır kernelini beta9 olarak değiştirir eski kernelini de mach_kernel.old olarak yedekliyo, hatta bu kernel belki beta9 dan daha yeni olabilir...

http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=32827

bu arada @uisik34 beta 9 lu dvd istemiştim seste kesiklik ve takılma vardı ama bu linkte çok basit bi komut satırı yapmışlar indir tıkla ve BETA9 harika bişi denedim ses ve bagzı takılma prb gitti ve cpu tam gösteriyo bence başarılı :) bir prb yaratırsa tekrar rica ederim şimdilik saol :)

iki şeye dikkat etmek lasım temiz bi kurulum yapmak ve kurulumda semthex kernel i seçmek sonrası çocuk oyuncagı indir ve tıkla :)) neleri düzeltiği altta alıntı olarak verdim herkese ii günler :)

CPU autodetection
    Kernel detect now if you run AMD or INTEL and will select proper code for each manufactor. No need for diffrent kernels anymore.

VMWare support
    VMware autodetection feature included. Very relayable on any cpu AMD/INTEL.

FULL AMD support with GUI
    The new kernel provides everything needed to run a full featured OSx86 on a AMD SSE3 compatible processor. To run GUI you need to get the rufus patched bins, they include special opcode for a function in kernel which enables the AMD support in them.

Settings autodetection
    Autodetects your setting like FSB and CPU speed.

Advanced Math
    Uses a more advanced math technique to determain CPU speed up to ~1Hz accurate.

Multiple Core Problems fixed
    Some machine crashed because of wrong detection of cores available, this issue has been fixed.

Video/Audio Problem solved
    We solved a minor issue with general playback on AMD/Intel.

The clock is runing "in time"
    The clock is running very accurate now.

Serveral additional bugfixes
    Some bugs from original Apple source were fixed, not even Apple is perfect.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bresson -- 22 Ocak 2007; 3:35:39 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: uisik34

quote:

Orjinalden alıntı: waterss

quote:

quote:

neden bu kadar cok cesit yapiyorum? cunku bilg. sektorundeyim ve deneme yanilma yapmak zevkli oluyor :)
    (not: kendi sistemim amd, intel leri sadece tecrube edineyim diye arsivliyorum, ileride sadece mac icin(intel) ucuz bir pc toplamayi
    dusunmekteyim...)

Bu kadar dvd toplamana gerek yok Jas'ın son dvd'si 10.4.8 amd-intel sse2-sse3 bütün makinalara yüklenir bu dvd'nin yanında 10.4.6 ve 10.4.7 dvd'leri gereksiz olur çünkü bu dvd'lerin kerneli eski olduğu için donanım desteğide az örneğin nvdia ekran karlarının hiçbiri bu dvd'lerde çalışmaz...

turanX hocam, yazdiklarinizi biliyorum, tsk.
    ben bilg. tekn. serv. deyim, isim isl. sis. ile ilgili, linux/unix, windoz, novell de uzman sayilirim,
    mac leri biraktigimda , sistem henuz OS 9 idi ...:(

gerci 1 -2 yil kadar gecikmis de olsam, (bir ara pearpc ile ugrasmistim...) tekrar bir nevi mac emulasyonu ile ugrasmak benim icin mesleki + kisisel bir zevk.

o nedenle ne kadar farkli ver. varsa topluyorum,
    yoksa, hicbir problem cikarmayan guncel ver. benim icin eglenceli olmaz!

üstad konuştuğumuz üzere sana göndereceğim dvd ni, sorun değil

Sen ne diyorsun anlamadım, ne konuştuk, biz seninle böyle bir konu konuşmadık, ben senden dvd felan'da istemedim beni burada kırıcı ve aksi olmaya zorlamayın cevabım bundan çok daha sert olur...

Ben senin ile birşey konuşmadım, senden dvd'mi istedim? yada dvd'yi bana geri gönder mi dedim? lütfen böyle saçma cevaplar vermeyin yada yazdığınız yazılara dikkat edin açıklayıcı ve herkesin anlayacağı şekilde olsun...

Sana cevabım bu, insanları zan altında bırakma bu'da bu foruma ve topiğe son mesajımdır sağlıcakla kalın.......................

@turanX bey ortada bir yanlis anlama var herhalde,
    forumda su ana kadar 4-5 kisiden dvd istedim (farkli versiyonlar), 1 kisiye de gonderdim...
    sagolsun taskin57 arkadasimiz bir intel 10.4.8 gonderdi,
    henuz deneyemedim,
    uisik34 arkadasim da galiba hafta ici bir amd en son ver. gonderecek,

neden bu kadar farkli cesit arsivledigimi daha once izah etmistim,
    ayrica her isteyen elimdeki versiyonlari alabilir, kargo bilgilerini verirse...vs...
    bu kadar 'quote' icice gelince anlasmazlik oldu sanirim.

not: windows taki acronis pakedinin (partn. manager, true image, disk edit, boot manager, vs...)
    mac te karsilik gelen en iyi muadili prog. nedir bilen var mi?

• quote:

son olarak da monitoring tarzı bir yazılım lazım, işlmeci, kuzey köprüsü, ekran kartı ve hdin ısılarını voltaj değerlerini gösterecek.fanların dönüş hızı tarzında sistem bilgilerini okuyabileceğim bir yazılım. yada mac de bu amaçla kullanılan bir yazılım var mı?

iStat nano 1.8 var, dashboard a eklenti...
    bende fazla aytinti gostermiyor, ama yuklenirken, ozellikle intel istemciler icin diyor...
  • ben de mac os 10.4.6 var bunu kurdum ama bir türlü boot edemedim forum daki tüm komut ları programları denedim olmuyor donanımı kontrol etim o da uyumlu ama dikatimi çeken birşey var benim dvd de loginwindow seçenegi yok acaba diyorum bunda kaynaklana bilirmi?

elnde 10.4.8 linki yada torrent linki olan varsa bir zahmet gönderirse birde onunla deneeyim

birde dvd yi nasıl patch liyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi refqref -- 22 Ocak 2007; 15:03:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Magnat_HiFi
    EBIOS read error : device timeout
    block 6593728 sector 64

bu hata dvd yi okuyamazsa oluyor,yeniden dah adüşük hızda ve kaliteli bir boş dvd kullanarak dene istersen,birde aklında bulunsun bir iso dosyasını patchlerken patchleyecegin iso dosyası ile patch in her ikisininde masa üstünde olmasına dikkat et,farklı klasorlerde ve hatta partition larda olursa dosyalar ,patch leme işlemi saglıksız veya kökten başarısız olabiliyor.(iki sevgiliyi yan yana bulundurmak işe yarıyor )
  • yaa hiç orj mac kullanan yokmu yaff arkadaşlar bi yardım :( elimde ibook g4 var tiger bozuk ama yeniden yükliyemiyorum elimde 10,4 dvd var ama boot etmiyo komut + v tuşu yada komut + F10 dediler banamısın demio ?? içindeki sistem kilit onu nasıl silebiliriz belki o zaman kendi boot eder komut + s basınca siyah ekrana düşüyo msdos olmadıgı için bende bön bön bakıyom makinaya bi yardım :)
  • şunu bir denermisin install dvd sini tak bilgisayara dvd içerideyken başlat ve alt tuşuna basılı tut o bir zaman sonra sana boot kaynaklarını sunacak orada dvd çıkıyorsa o dvd yi seç ve başlat eğer çıkmıyorsa install dvd ya bootable diildir ya o makina ile uyumlu diildir yani generic diildir yada donanımın firmware update i eksiktir onu yapmanız gerekecektir. eğer dvd yi seçtiğniz halde yine başlamıyorsa aynı olasılıklar yine geçerlidir.
    quote:

Orjinalden alıntı: bresson

yaa hiç orj mac kullanan yokmu yaff arkadaşlar bi yardım :( elimde ibook g4 var tiger bozuk ama yeniden yükliyemiyorum elimde 10,4 dvd var ama boot etmiyo komut + v tuşu yada komut + F10 dediler banamısın demio ?? içindeki sistem kilit onu nasıl silebiliriz belki o zaman kendi boot eder komut + s basınca siyah ekrana düşüyo msdos olmadıgı için bende bön bön bakıyom makinaya bi yardım :)

• quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

quote:

Orjinalden alıntı: Magnat_HiFi
    EBIOS read error : device timeout
    block 6593728 sector 64

bu hata dvd yi okuyamazsa oluyor,yeniden dah adüşük hızda ve kaliteli bir boş dvd kullanarak dene istersen,birde aklında bulunsun bir iso dosyasını patchlerken patchleyecegin iso dosyası ile patch in her ikisininde masa üstünde olmasına dikkat et,farklı klasorlerde ve hatta partition larda olursa dosyalar ,patch leme işlemi saglıksız veya kökten başarısız olabiliyor.(iki sevgiliyi yan yana bulundurmak işe yarıyor )

polatyy saol kardeş, o zaman baştan bir daha indirip c klasöründe iki sevgilinin izdivacını gerçekleştirmek lazim

• Yeni dvd indirecekler patch le uğraşmayın 10.4.8 dahil tüm sürümlerin patchlenmiş halleri var nette.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dijitalman

Yeni dvd indirecekler patch le uğraşmayın 10.4.8 dahil tüm sürümlerin patchlenmiş halleri var nette.

ben bulamadım patch lenmiş hallerini bi yardım etsen
  • Arkadaşlar imzamdaki sistemime bugun Sevgili UPHUCK 10.4.6'yı kurdu... Gayet stabil çalışıyor. Açılış kapanış gibi işlemler çok iyi çalışmakta. D-link USB wireless dongle aldım ve kurdum. Wireless internet'im gayet iyi çalışıyor.Baska sisteme hacet yok....
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

neden bu kadar cok cesit yapiyorum? cunku bilg. sektorundeyim ve deneme yanilma yapmak zevkli oluyor :)
    (not: kendi sistemim amd, intel leri sadece tecrube edineyim diye arsivliyorum, ileride sadece mac icin(intel) ucuz bir pc toplamayi
    dusunmekteyim...)

Bu kadar dvd toplamana gerek yok Jas'ın son dvd'si 10.4.8 amd-intel sse2-sse3 bütün makinalara yüklenir bu dvd'nin yanında 10.4.6 ve 10.4.7 dvd'leri gereksiz olur çünkü bu dvd'lerin kerneli eski olduğu için donanım desteğide az örneğin nvdia ekran karlarının hiçbiri bu dvd'lerde çalışmaz...

turanX hocam, yazdiklarinizi biliyorum, tsk.
    ben bilg. tekn. serv. deyim, isim isl. sis. ile ilgili, linux/unix, windoz, novell de uzman sayilirim,
    mac leri biraktigimda , sistem henuz OS 9 idi ...:(

gerci 1 -2 yil kadar gecikmis de olsam, (bir ara pearpc ile ugrasmistim...) tekrar bir nevi mac emulasyonu ile ugrasmak benim icin mesleki + kisisel bir zevk.

o nedenle ne kadar farkli ver. varsa topluyorum,
    yoksa, hicbir problem cikarmayan guncel ver. benim icin eglenceli olmaz!

üstad konuştuğumuz üzere sana göndereceğim dvd ni, sorun değil

Sen ne diyorsun anlamadım, ne konuştuk, biz seninle böyle bir konu konuşmadık, ben senden dvd felan'da istemedim beni burada kırıcı ve aksi olmaya zorlamayın cevabım bundan çok daha sert olur...

Ben senin ile birşey konuşmadım, senden dvd'mi istedim? yada dvd'yi bana geri gönder mi dedim? lütfen böyle saçma cevaplar vermeyin yada yazdığınız yazılara dikkat edin açıklayıcı ve herkesin anlayacağı şekilde olsun...

Sana cevabım bu, insanları zan altında bırakma bu'da bu foruma ve topiğe son mesajımdır sağlıcakla kalın.......................

turan üstad ben mesajı sana yazmadım, ortada bir yanlış anlaşılma var. waterss ile görüşmemize istinaden istediği dvd yi kendisine göndereceğimi yazmıştım, mesele bundan ibaret. mesajı daha dikkatli okursan olay aslında çok açık. faraza benden dvd de istemiş olabilrdin ben seve seve gönderirdim nihayetinde mac olayına giriş noktam sisizn gönderdiğiniz dvd lerle mümkün oldu. saygılar

• Arkadaşlar;
    emule den veya torrent ten "MAC OS X 10.4 Tiger x86 + Guide + VMware Workstation 5.0 (tested and configured - mac os x took from torrent)"
    dosyasını indirerek vmware den "hazır kurulu halde KULLANIYORUM ". yanlız kuran kişi network desteksiz kurmuş şu anda onu araştırıyorum sadece
    screenshot için : http:// r a pi d sh a r e . c o m/files/12891817/tiger.JPG.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tazymazy35 -- 22 Ocak 2007; 21:02:21 >
  • Arkadaşlar soruma cevap alamadım ama, zor durumdayım, yardımınızı bekliyorum hala...

Şuydu sorum:

quote:

Selamlar, 10.4.8 amdler için olan MACOS 86 indirdim, kurulum sorunsuz devam ediyor gibiydi, en sonda ise bazı hatalar verdi dedi, ardından restart etmemi istedi.

Restart ettim ama makina herhangi bir şekilde harddiskten ya da CDden boot etmiyor şu an. Harddiskim Samsung 80gb sata , data kablosunu çıkardığımda bios'a girebiliyorum, onun haricinde harddisk takılıyken herhangi bir şekilde ne biosa girebiliyorum ne de f8 ile macos'un boot ekranına girebiliyorum. Anakart logosunda makina takılıyor.

Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.
  • ya çırpınıyorum şurda biri yollasın bana şu dvd yi diye, elimde imkan olsa indireceğim ama torrent kullanamıyorum çünkü portları kapalı kullandığım internet bağlantısının.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaLaVeRa -- 22 Ocak 2007; 23:13:09 >
  • Valla arkadaşlar halen devam ediyorum kullanmaya. Normal Wireless'tan bile daha iyi çalışıyor bu dongle. Meğer tüm problem external monitör çıkışındaki pinlerden kaynaklanmış. Çok çok çok mutlu etti beni bu durum...
  • Merhaba arkadaşlar yaklaşı 2 3 saattir indirebileceğim bir adres ariyrum formlarda ama herkez torentten baska bir şey demiyor :)) Turbo torrent kurdum ama ne aratıcam nasıl indiricem bir link mi lazım yardımcı olursanız sevinirim
  • 10.4.8 i dvd den boot edince restart atıyor sürekli kurulum ekranına gelmiyor bunun bi çözümü yokmu acaba?
  • 
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.