Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (227. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10,4,8 jas ın dvd sini indiriuorum buna patch felan yapmam gerekirmi acaba
  • Benim de bir kaç sorum olacak müsadenizle...

1. Benim makinem Dell 6000.. Özellikleri Centrino 1,73, 1 gb Ram, 128 Paylaşımlı vs. Benim makineye Mac işletim sistemi olur mu?
    2. Wireless internet, MSN vs. düzgn çalışıor mu?
    3. Sürücüler konusunda sorun oluyor mu?
    4. Nerden bulabilirim? Nasıl yüklerim?
    5. Aynı anda Windows ile brlikte kurabiliyor muyuz? Harici harddiskim de war ama ona işletim sistemi kurmak istemiyorum işin aslı..

Şimdiden cevaplar için teşekkürler..

Bu arada Cuma akşamına kadar Ankara'dayım.. Elden alabileceğim birinde warsa çok sevinriim
  • gokay2 arkadaşım dvd elime ulaştı,
    teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fordt

arkadaşlar ben JaS.10.4.8.SSE3.Intel.Only.iso olanı indirmiştim demo no id den kurulumda hiçbir sorun yaşamıyorum çok hızlı bir şekilde kuruluyor hatta daha sonra kurulum bittikten sonra reboot ediyor ve sistemi restart edin bi sorunla karşılaştım ben diyor. -v diyip sistemi boot ettiğimde ise aşağıdaki resimdeki gibi bir hata alıyorum. insanelymac forumlarında IOPCCard.kext kaldırıldığı taktirde bu sorunun giderildiği yazmışlar ama nasıl kaldırıldığını anlatmamışlar yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim...

-v yerine -s -x (ikisi aynı anda yazdığım gibi yan yana olucak) ile deneyip #root satırına gelip gelmedigine bakarmısın.eger gelirse exit yaz enterla ve yeniden exit yaz enterla ve sonucu yaz.

• Arkadaşlar 3. gün bugün Tiger kullanmaya başladığımdan beri. Halen XP kullanmamış durumdayım.
    Aşağıda yer almakta resmi. En başta nasıl kullanacagım diye düşünüyordum şimdi başka bir sistem kullanmıyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: hasanyuceer

Benim de bir kaç sorum olacak müsadenizle...

1. Benim makinem Dell 6000.. Özellikleri Centrino 1,73, 1 gb Ram, 128 Paylaşımlı vs. Benim makineye Mac işletim sistemi olur mu?
    2. Wireless internet, MSN vs. düzgn çalışıor mu?
    3. Sürücüler konusunda sorun oluyor mu?
    4. Nerden bulabilirim? Nasıl yüklerim?
    5. Aynı anda Windows ile brlikte kurabiliyor muyuz? Harici harddiskim de war ama ona işletim sistemi kurmak istemiyorum işin aslı..

Şimdiden cevaplar için teşekkürler..

Bu arada Cuma akşamına kadar Ankara'dayım.. Elden alabileceğim birinde warsa çok sevinriim

@hasan arkadaşım cpu ve ekran kartında bir prb cıkmaz sanırım paylaşımlı ( 900 950 kartlar sorunsuz ) çalışmakta. ethernet driverları mevcut ama wifi problem intelse unut boardcom bagzı modelleri çalışıyomuş ben daha görmedim. beta 9 kernel li 10,4,8 işini görür sanırım forumda arkadaşlardan yollıyabilecek vardır sanırım. yer önemli degil kargoyla alırsın kapı komşunda bu dvd yoksa kargo , gidip almakla aynı paraya geliyo :) ugraşmaya gerek yok bence ben yollıyamıyorum şu anda bendeki kernel 8.8.1 ses ve bagzı sorunlar yaratıyodu bu sayfadaki bahsettiğim linkle update ettim anca düzeldi bi beta 9 dvd bulursan bence daha çok işine yarar . bu arada msn tabiki çalışıyo ama daha güzel prglar var adium gibi ex hdd ben kuramadım kurmaya çalışıpta kuranıda görmedim yani kuruluyoda sadece safe modda çalışıyor. aynı diskte iki partion için arconis in iki prg önerebilirim biri arconis os selector digeri arconis disk director suite bunlar çok ii os selectorde her açılışta hangi sistem diye soruyo disk director de hangi partionu seçersen o boot ediyo bi dahaki açılışta bu arada yükleme ve driverlar için @turanx arkadaşımız bir foq hazırlamıştı üst konu olarak mevcur bence okumadan kurma sonra çok ugraşırsın şimdiden kolay gelsin aramıza hoşgeldin

• arkadaşlar ACİL YARDIM

macos dvd si dün elime geçti , dün akşam yükledim , kurulum gerçekleşti ,
    fakat sorunun şu : hdd de 3 bölüm var 1. de xp yüklü 2. sine macos yükledim
    macos yükleme işlemi bittikten sonra bilgisayarı resart yaptığımda HİÇ BİR İŞLETİM SİSTEMİ BAŞLAMIYOR,
    seçim ekranı gelmiyor, no boottable device -......... gibi bir uyarı alıyorum,

macos imzadaki bilgisayara yükledim.
  • Öncelikle yanıtlar için teşekkür ederim..

Wireless Intel benim.. Wireless çalışmıyorsa da yüklememin hiçbir anlamı yok.. Çünkü internete wireless olarak bağlanıyorum ve kablo işine hiç alışık değilim

DVDye de gerek kalmadı o zaman kolay gelsin herkese
  • quote:

Orjinalden alıntı: hburak

arkadaşlar ACİL YARDIM

macos dvd si dün elime geçti , dün akşam yükledim , kurulum gerçekleşti ,
    fakat sorunun şu : hdd de 3 bölüm var 1. de xp yüklü 2. sine macos yükledim
    macos yükleme işlemi bittikten sonra bilgisayarı resart yaptığımda HİÇ BİR İŞLETİM SİSTEMİ BAŞLAMIYOR,
    seçim ekranı gelmiyor, no boottable device -......... gibi bir uyarı alıyorum,

macos imzadaki bilgisayara yükledim.

bekleniyor.....
  • Bunu bir dene alttaki linkteki ''gparted live cd'' imajını download et cd'ye yaz ve makinanı bu cd'den boot et açıldıktan sonra osx yüklediğin partisyonu seçip sağ tıkla manageflags sekmesine gir ''boot'' seçeneğini işaretle.

http://gparted.sourceforge.net/livecd.php

DİPNOT: TuranX arkadaştan Çalıntıdır

• arkadaşlar bi dvd de bana lazım birileri sesimi duyarsa sevinirim
  • slm
    Uisik34 dvd ler ıcın tesekkurler
    Senin hakkını nasıl ödeyeceğiz ?
    Arkadaşlar İzmir'den macosx 10.4.8 dvd si isteyen varsa p.m yollasın.
    kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 25 Ocak 2007; 20:38:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: micro77

slm
    Uisik34 dvd ler ıcın tesekkurler
    Senin hakkını nasıl ödeyeceğiz ?
    Arkadaşlar İzmir'den macosx 10.4.8 dvd si isteyen varsa p.m yollasın.
    kolay gelsin

İzmir dışı olmaz mı ? Şöyle ankara filan. kargosu neyse karşılarız yeter ki dvd ye kavuşalım

• Arkadaşlar ben ankaradayım bana pm atın dvd konusunda jas 10.4.8 amd intel ppf1 elimde var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbrider

Arkadaşlar ben ankaradayım bana pm atın dvd konusunda jas 10.4.8 amd intel ppf1 elimde var.

eğer kargo ve dvd masrafları bana ait olacak şekilde yollayabilirseniz çok sevinirim. Pm attım.
  • Arkadaşlar benim sorunum şu.. Ben firewire kartı kullanmak istiyorum acaba macosx in tanıdığı bir kart varmı yada nasıl yababiliriz. Kameradan maca görüntü aktarmak istiyorumda..
  • Ya birde ilife dvd lazım elinde olan varsa çok makbule geçer.. (Ne çok şey istedim dimi)
  • o türkçeleştirme paketleri türkçe için sistem güncellemeleri yada carbon klavye desteği, sistemin tamamen türkçeleşmesi için TU arayüz yüklenmesi gerekiyor
  • Merhaba...

SSE2 destekli AMD işlemci, Nforce 4Ultra anakart, 2 tane de SATA2 disk ve 6800GS ekran kartı olan sisteme sahibim...

OsX 10.4.6 orjinal Türkçe DVD'si var...

Bildiğim kadarıyla;
    Öncelikle bu CD'yi ISO olarak PC'ye kaydediyorum... Daha sonra bunu Patch'lamam gerekiyor, fakat hangi programla patch'layacağımı bilmiyorum... Veya programı nereden bulacağımı bilmiyorum...

Bunu patch'ladıktan sonra üst konuda (kurulum rehberi v3) anlatıldığı gibi sisteme mi yüklüyorum?...

Bir de iki işletim sistemi kullanıldığında boot ayarları için küçük bir program daha vardı zannedersem...

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...
  • uphuck ın bilgilerine ilaveten, elindeki bilkom un hazırladığı Türkçe install dvd ise bildiğim kadarıyla o sadece arayüzü türkçeleştiriyor, sistemin kendisi değil yani
  • 
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.