Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (223. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.995
Cevap
3
Favori
425.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: turanX

quote:

Orjinalden alıntı: uisik34

pardu s üstüne mac os beta9 kernelli sürümü kurdum ancak açılışta hala pardus grub manü geliyor ne yapabilirm? grub a mac hfs eklemeyi bilen var mıdır?

Sonuç nasıl senin opteron işlemcide, nvidia ekran kartını halledebildin mi? bu senin soru tam olarak @uphuck arkadaşımızın ilgi alanına giriyo Linux'la baya haşır neşir'dir kendisi...

turan üstad uphuck adaşla flörtteyz merak etme. dvd leri gönderiyor sağ olsun lojistik sağlam! ben vakit bulup ilgilenbilsem işlerden sonuçları yada sorunları yazarım zaten buraya.

• quote:

Orjinalden alıntı: uphuck

quote:

uisik34

adaş /boot/grub/menu.lst dosyasına

title Mac OS X86
    root (hd0,x)
    makeactive
    chainloader +1

ekleyince çalışması gerek, x mac in partisyonu, ilk partisyonda ise 0 olacak 2. ise 1 olacak vs..
    ancak grub ın mbr'de olması gerek, eğer linux un root partisyonunda ise mac'i ilk boot ettiğin an bir daha grub ı görmezsin yada mac i hiç boot etmeyebilir hfs+ partition error :)
    opteron ne alemde?

ok adaş bi deneyeyim akşam eve gidince. bakalım nolacak

• quote:

Orjinalden alıntı: lzooml

arkadaşlar

dell in şöyle bir laptop ı var;

Intel Core 2 Duo T5600
    1.83 GHz
    667 Mhz
    2MB
    1024MB
    DDR2
    533 Mhz
    Max 2048 Mb
    120 Gb
    5400 Rpm
    256 Mb
    ATI
    Radeon X1400
    15.4 " TRUE LIFE
    WXGA
    1280*800

Bu sistemde sorunsuzca mac os x kullanabilir miyim ?

birde ekran çözünürlüğünden bir sorun çıkar mı sığmama yada taşmama gibi ? Widescreen a giriyor sanırım çözünürlüğü ama emin değilim

Arkadaşlar şu sorumu cevaplayacak biri yok mu ?
  • os x için yeterli sistemin, ancak wireless bağlantı filan gibi ekstra özelliklerin çalışma durumunu yükledikten sonra görebilirsin sanırım, apple da widescreen gibi bir sorun yok, hatta modeli biliyorsan tıkla buraya kontrol edebilirsin, Hardware altında Components, Portable Computers gibi böölümler var onlara bir göz at derim

quote:

quote:

arkadaşlar

Intel Core 2 Duo T5600
    1.83 GHz
    667 Mhz
    2MB
    1024MB
    DDR2
    533 Mhz
    Max 2048 Mb
    120 Gb
    5400 Rpm
    256 Mb
    ATI
    Radeon X1400
    15.4 " TRUE LIFE
    WXGA
    1280*800

birde ekran çözünürlüğünden bir sorun çıkar mı sığmama yada taşmama gibi ? Widescreen a giriyor sanırım çözünürlüğü ama emin değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaVinci -- 19 Ocak 2007; 19:21:50 >

• Arkadaslar bana DVD gonderebilecek bir hayirsever var mi?

Kargoya verirse ben ucretini oderim kargoya

Benimle iletisime gececek biri olursa sevinirim////
  • quote:

Orjinalden alıntı: DaVinci

os x için yeterli sistemin, ancak wireless bağlantı filan gibi ekstra özelliklerin çalışma durumunu yükledikten sonra görebilirsin sanırım, apple da widescreen gibi bir sorun yok, hatta modeli biliyorsan tıkla buraya kontrol edebilirsin, Hardware altında Components, Portable Computers gibi böölümler var onlara bir göz at derim

quote:

quote:

arkadaşlar

Intel Core 2 Duo T5600
    1.83 GHz
    667 Mhz
    2MB
    1024MB
    DDR2
    533 Mhz
    Max 2048 Mb
    120 Gb
    5400 Rpm
    256 Mb
    ATI
    Radeon X1400
    15.4 " TRUE LIFE
    WXGA
    1280*800

arkadaşım laptopta mobil 1x00 kartlar çalışmıyor en satabili x1600 ondada qe ci var ama çözünürlük yok 1024x768 . omni driver ile çözünürlük gelirse open gl qe ci gidiyo diyiye yazıyo forumlarda deniyebilirsin. wifi eger boardcom deilse onuda unut intel ve mini pci kartlar apple air olarak çalışmıyo onun haricince vasat bir apple kurabilirsin. saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bresson -- 19 Ocak 2007; 23:20:05 >

• ve mutlu son sonunda arkadaşaın netten torrent ile indirdiği osx sürümü ekran kartı ses kartı full tanıdı. ethernet için forcedeath sürücüsünü yükledim ve karşımda sonunda gayet sorunsuz çalışan bir mac duruyor. daha detaylı testlerimi eğer olursa sorunları hafta sonu yazacağım.
  • kurulum dvd sini yollayabilecek birisi var mı acaba?
  • arkadaşlar mac işletim sistemine sahip olmayı cok isterim.t7200 c2d 2 gb ram go 7600 512 mb 240 gb harddisk e sahip olan sistemim var.sistemin calışması için yeterli midir?forumu ilk sayfasından son sayfasına kadar okudum ve saati de 4.35 yaptım.anlamadığım noktalar kurduktan sonra karşılaşılan problemler doğru düzgün mac işletim sistemine sahip olan yok mu?dvd temindeki hassasiyetinizi anlıyorum o kadar paylaştınız bütün bu 72 sayfa 3 kişinin üstüne kurulu ama benim mac sistemi kurup sorunsuz calışması için ne yapmamız lazım..sanırım sahip oldugunuz dvdler birbirinden farklı kimi calışmıo derken kimide süper ama eternet tanıom ses yok ekran yenilemesinde sorun var diyor.tam anlamıyla calışan oturmuş sisteme sahip olan arkadaşımız yok mu? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...ii ki varsınız :)

http://www.youtube.com/watch?v=__EHb4hPbrE

http://www.youtube.com/watch?v=AU9ZDHYkxUs

youtubedan hp pavilion 6000 serisine kurulmuş bir mac işletim sistemi videosu var güzel bir tanıtım :).ingiliz kurmuş kullanıo walla :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Godmade -- 20 Ocak 2007; 4:56:58 >

• 10.4.5 myzar dvdsinden kurulum uphuck arkadaşın gönderdiği 10.4.8 beta 9 dvdsiyle upgrade yaptım, sistem açıldı. About this mac crash ediyor onun dışında ekran kartı çözünürlüklerini değiştirebiliyorum sistem gayet hızlı sizce nası bir durum
  • arkadaşlar ben bir mac acemisiyim, daha önceden mac kullanmadım. ama topic beni cezbetti.
    polatyy arkadaşa öncelikle teşekkürler , bana dvd yollayacağı için, dvd paylaşımında bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim, güzel ve örnek bir paylaşım.

topiği baştan okumaya başladım şu an 30. sayfaya kadar geldim , ve 1-2 gün içinde tamamen bitirmeyi düşünüyorum. Şunu gördüm kü aynı sorular dönüp dolaşıp duruyor.

Mac konusunda üstad olan arkadaşlara haddimi aşarak şunu söylemek istiyorum,
    MAC İLE İLGİLİ ÇOK KARŞILAŞILAN SORULARI farklı bir topicde toparlarsak üstadlari sorularımızla bunaltmış olmayız , yoksa inanınki ben arkadaşlara soru sormaktan hicab ediyorum, bu yüzden topiği baştam okumaya çalışıyorum , ama kurulum yaparken yada yaptıktan sonra nasıl bir problemle karşılaşacağımı bilmiyorum.

örneğin farklı topicte açılan mac ile ilgili kurulum yardımı çok faydalı olmuş,

son olarak mac kullanımı ile ilgili e-book yada farklı bir çalışma varmı ,

• quote:

quote:

uisik34

hangi versiyon bu kurduğun dvd?

üstad senin gönderdiğin beta9 kernelli ve beta9 kernel patch li dvd lerden sonuç alamadım malesef. kurulum sırasında bu dvd ler çok ağır ilerliyor ve kurulum sonrasında dvd lerden biri hiç açmıyorken birinde ilk karşılama mac os x tiget get starting kısmında başa dönüp dönüp duruyor.

benim kurduğumn sürüm internette gezerken verilen bir jas amd 10.4.8 8.8.1 pff kernel yanılmıyorsam, öle bişiydi. arkadaştan istemiştim indirmesini. geçen gelen bu iso yu da bastım dvd ye ve kurdum. ethernet dışında kurulumda bir sıkıntı olmadı kum saati hızı, cpu nun gerçek saat değeri ve tipini göstermesi, ekran kartının full detay çalışması gibi...

şu an işyerindeyim akşam eve gidince program kurulumları ve test sürüşlerine devam. daha evvel dediğim gibi bir sorun olursa buraya zaten yazarım. şu an için amd işlemcili ve nforce4 çipsetli anakartlara belirttiğin gibi sağlıklı bir kurulum yapılabiliyor. takılmalar vs de yok...

• quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Arkadaslar bana DVD gonderebilecek bir hayirsever var mi?

üstad ptesi kargoya vermeye çalışacağım bir aksilik olmazsa. micro77, haskanka ve waters arkadaşların dvd lerle beraber.
  • quote:

quote:

Godmade

boşver ingilizi..

• quote:

quote:

üstad ptesi kargoya vermeye çalışacağım bir aksilik olmazsa. micro77, haskanka ve waters arkadaşların dvd lerle beraber.

saolasın uisik34 dvd yı 4göz ile beklıorum.
  • quote:

adaş, o dediğin 10.4.8 8.8.1 kernel ppf olan benim gönderdiğim patch'li beta9 yada diğer beta9 dvd ile aynıdır, çünkü amd de çalışan başka 8.8.1 kernel dvd yok şimdilik, yani bildiğim kadarı ile yok

valla adaş deneme yanılmanın yalancısıyım
    beta9 lar bende bi şekilde olmadı ama 2. kez denemedim açıkçası elimde 3 dvd olunca 3 üne eşit şans tanıdım ve torrent den indirdiğim sorun çıkarmadı, demek istediğim o.

quote:

Orjinalden alıntı: micro77

quote:

quote:

saolasın uisik34 dvd yı 4göz ile beklıorum.

lafı bile olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 20 Ocak 2007; 11:19:06 >

• quote:

Orjinalden alıntı: alihan

Sevabına Yardım,
    Elimde Hp Pavilion dv5000 laptop ve
    X800 ekrankartı P4 3Ghz intel işlemcili asus p5gd1 pro anakartlı(bütünleşik ethernet ve ses kartı) sata 120gb harddisk pc im var.
    MacOsX bir arkadaşımın tavsiyesiyle merak duydum.Okudugum kadarı ile internette güvenli bir şekilde gezebilir ve
    antivirus kullanmadan rahatça kullanabiliyormuşuz.Fakat sizlerden ricam hem MacOsX hemde MacOffice Dvd lerini kargo ile karşıya odemeli gonderirseniz cok memnun olacağım.Sevgi ve esenlikle kalınız.Bursada ikamet ediyorum.
    doritosalaturka@hotmail.com

Arkadaşım daha iki gün önce Bursa'da "fidalgo12345" nickli arkadaşa 10.4.8 DVD.si gönderdim. Bu arkadaşla bağlantıya geçmeni öneriyorum....saygılar...DVD alan arkadaşlar, arada foruma da bakarak DVD isteyen arkadaşların çağrılarına da kulak verelim lütfen!!!

• quote:

quote:

Arkadaşım "waterss" nickli arkadaşa ben 10.4.8 DVD.si yolladım. bu arkadaş için hazırlayacağın dVd.yi başka birine gönderir misin?...saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: taskin57

quote:

quote:

Arkadaşım "waterss" nickli arkadaşa ben 10.4.8 DVD.si yolladım. bu arkadaş için hazırlayacağın dVd.yi başka birine gönderir misin?...saygılar...

yeni mi gönderdiniz? çünkü ben gönderirim dedim ancak ilgilenemedim epey bir süre gecikti belki o arada sizden istediyse benden ümidi kesip

• Arkadaşım "waterss" nickli arkadaşa ben 10.4.8 DVD.si yolladım. bu arkadaş için hazırlayacağın dVd.yi başka birine gönderir misin?...saygılar...

yeni mi gönderdiniz? çünkü ben gönderirim dedim ancak ilgilenemedim epey bir süre gecikti belki o arada sizden istediyse benden ümidi kesip

taskin 57 arkadasim bana bir 10.4.8 gonderdi, tesekkurler, henuz bakamadim pazar gunu ugrasacagim, ama intel ver. olmasi lazim...

hala uisik34 ten amd icin en son 10.4.8 / 8.8.1 kernel ver. istiyorum,

bu durumda elimde intel icin 10.4.8, .... amd icin jas 10.4.7 ve elime gecerse 10.4.8 olacak...

Ankara oncelikli olarak isteyene gonderirim...

ayrica daha eski vers.lar da lazim 10.4.6 (intel ve amd), bende olan(amd) yuklenirken dvd testi gecemedi, herhalde kopyalama hatasi...

neden bu kadar cok cesit yapiyorum? cunku bilg. sektorundeyim ve deneme yanilma yapmak zevkli oluyor :)
    (not: kendi sistemim amd, intel leri sadece tecrube edineyim diye arsivliyorum, ileride sadece mac icin(intel) ucuz bir pc toplamayi
    dusunmekteyim...)

• 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.