Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • turanx hocamın (vermeye nazlanmış pe....venkler) lafına bayıldım :))
    Sonuçta çok yasal olmasada bi takım insanalrın çbalarıyla yürüyen bir şey osx86 projesi.
    bu işle ilgili birilerine faydası olacak bir dosyayı vermemek yada naz yapmak turanx üstadın yorumunu haketmek demek oluyor bencede.

10.4.8 SSE2 kernel beklediğim için semthex efendinin çalışmasını dört gözle bekliyorum bu arada.

Bir arkadaşımda askere gittiği için p4 2.8 makinası geçici olarak bende.. bir disk bulur bulmaz deneyler yapıcam üzerinde.. iaşllah makinayı bozmadan tabi
    10.4.8 mevzuunda çok cahil kaldım netekim

Not: TuranX hocam biliyorum 10.4.8 SSe2 makinalara update ile kuruluyo diyceksin ama cirlop kernel olayına girmek istiyorum, napiim

• ****.com/files/8071741/beta9_SMBIOS.zip.html dosyasi erisime kapali.

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tbonist -- 19 Aralık 2006; 11:56:56 >

• Dvdyi aldim Bresson'a tesekkurler tekrar,hevesle yuklemeye basladim,install islemi öncesi tum islemleri yaptim,wdc320ks yeni bir sata2 hdd almistim 2 partition yaratip,biri 80gb fat32,diger kismi ntfs yaptim (secondary master).Dvdden restart ettim.Ekrana Darwin /x86 boot v.5.0.132 vesa v3.016mb Atombios satırı ile boot ekrani geldi,entere basip default ayarla yuklemeye basladim yukleme menusune gecerken hani Atilerde olan goz kirpma olayi vardir ya tekrar restart edip boot ekranina geliyor.2 mb lik eskilerden kalmis pci ati 3d expression2tv(atimach64) kartı taktim sonuc husran, acaba Ati ile mi sorun ya da tek partion mi yapmak gerek ?

sistem ozellikleri

Ati x1800xt(512)
    Amd x2 3800+
    Asus A8n-sli rev. 1011(nf4)
    Kingston 1gb dual ram
    Tagan 580w
    Lg DVDRAM GSA-4167B

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tbonist -- 19 Aralık 2006; 13:18:52 >
  • Off pardon forumlara oyle daldim ki gozden kacirmisim.
  • netten yeni çektim arkadaşlar 10.4.7.8 x86 çekitm winrarla açtım. sonu .dmg olan maclerin okuduğu dosya çıktı..bunu nasıl dvdye basıcam..nero görmüyo..isoya çevirmek lazım..muhtemelen..nasıl olcak..
  • quote:

Orjinalden alıntı: fightingtheworld

netten yeni çektim arkadaşlar 10.4.7.8 x86 çekitm winrarla açtım. sonu .dmg olan maclerin okuduğu dosya çıktı..bunu nasıl dvdye basıcam..nero görmüyo..isoya çevirmek lazım..muhtemelen..nasıl olcak..

magic iso programıyla dmg dosyasını isoya çevirebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinanski -- 19 Aralık 2006; 13:53:23 >
  • Tek umudum sizdiniz Turanx,sata olabilir problem belki tek bolum yapmak gerek, belki secondary olusu.Bios a girip baska bir ayar yapmam gerekmi default hale getirdim aynı sonuc, Polaty yardımcı oldu bunun icin ama belki de pes etmek lazim.
  • Orjinalden alıntı: turanX

-Problem Sata olabilir evet belki

senin cpu x2 3800 eğer çekirdeğin birini biostan kapamak gibi bir imkanın varsa onu dene,

-Dusundum ama biosta secenek yok.

birde şunlarıda yapabilirsin:

DVD'yi master yap..
    -Master zaten

Biostan sesi kapa, klavye mouse usb değilse usb'yi kapa

-deneyecegim

Sata portların yerlerini değiştirerek dene 1-2-3-4 bütün portları dene
    ok

imkanın varsa ide bir diske dene..
    yok simdilik

Pes etme....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tbonist -- 19 Aralık 2006; 16:24:01 >
  • Mac OSX Tiger v10.4.7 X86 elimde böle bi dosya var.. winrarla açınca .dmg dosyası oluyor.. magic iso ile save edip iso yaptım dvdye bastım fakat boot etmiyor 2-3 makinada denedim nedir sebep..arkadaşlar help..lütfen

veya çalışna dvd yi parasıyla yollcak bi yardımsever varsa çok ii olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fightingtheworld -- 19 Aralık 2006; 17:48:02 >
  • arkadaşlar photoshop cs3 deniyen oldumu ?? ben indirdim denedim walla bana powerpc versyonuna göre çok hızlı geldi. ama trial olarak 2 gün çok saçma geldi bana :(
  • Photosop CS3 Beta denedim ben de. Gerçekten universal olduğu anlasılıyor :)
    @bresson;
    Senin fırça görüntü ayarlarında da sorun var mı? 2 günlük kısıtlamayı geçmek mümkün:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cizgidergi -- 20 Aralık 2006; 0:48:59 >
  • CS 3 u nasıl çalıştırabiliriz.2 günden fazla...
    arkadaşlar...
  • d e m o n o i d d e demo nun ilacı olduğunu gördüm... ufak bir aramayla halledebilirsiniz heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mermis -- 20 Aralık 2006; 10:55:25 >
  • çok teşekkrler kardeş...
  • @turanx
    üstad dvd ler gelmedi? göndermiş miydiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustank

arkadaşlar mac de skystar2 tv kartı kullanabilen varsa yardımcı olabilirm.önce şunu kurdum (MM Input Family and Drivers v0.8.5.dmg) ve itele ile denedim. her seferinde tuner bulunamadı hatası verdi. (please select the tuner you want to scan with from the input menu). lnb setup kısmında da üste low,high frekans ayarları felan var ama altta "sorry,no diseqc configuration yet" yazıyo. napmalıyım

Aynı sorun bende de var arkadaşım....ne olduğunu, nasıl yapıldığını bilen varsa lütfen yardım etsin!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taskin57 -- 20 Aralık 2006; 17:59:47 >

• Arkadaşlar sistem aşağıda gördüğünüz bileşenlerden oluşmakta. Sözüm özellikle MAC OS X için yeni sistem oluşturacak arkadaşlar için....Mac OS X'i direk Volkan KARDEŞ'ten aldığım 10.4.8 JAS dvd.sinden yükledim. Ne kurulumda ne de sonrasında hiç bir hata olmadı. Devamında da tüm güncellemeleri yaptım. Neredeyse 1 aydır sorunsuz kullanıyorum (Belki de daha fazla...) Şimdiye kadar bir sürü program kurdum kullandım, kaldırdım tekrar kurdum vs...Bu programlar: Adobe CS2 (Photoshop CS2, InDesign CS2, Illustrator CS2), Adobe Photoshop CS3, Adobe Acrobat 8 Pro, Macromedia DeramWeaver 8, Macromedia Contribute 3, Macromedia Fireworks 8, Macromedia Flash 8, Apple Aperture 1.5, Adobe Lightroom, Microsoft Office 2004, Toast Titanium 7, VLC player 0.8.6, Windows Media Player 9, Limewire 4.11, Opera 9.02, sorunsuz olarak çalışmakta....Tek sorun Corel Draw 11'de....Corel Draw'da Türkçe karakter sorunu var malesef...Apple Q Pro. Türkçe klavyede bir kısım işaretler de alakasız tuş bileşimleriyle yazılabilmekte...Bu sistemde henüz herhangi bir mac. oyunu deneme fırsatım olmadı ama ilk fırsatta deneyip tecrübelerimi sizlerle paylaşacağım. Unutmadan ekleyeyim, Mac OS X'le ve Adobe programlarıyla ilgili tüm güncellemeleri de yaptım. Bunların dışında SkyStar 2 pci uydu tv kartım malesef uygun sürücüsü olmadığı için çalışmıyor. Bu da çalışsaydı zaten Mac OS X tadından tam ortasından yarılırdı heralde?....Polaty, turanX, bresson ve VolkanB hocalarımın bunları yaparken bana çok yardımları oldu, buradan tekrar çok teşekkür ediyorum kendilerine.

Son olarak da DVD paylaşımında bencillik yapan arkadaşlara sesleniyorum: Kısaca; "Kendinize yapılmasını istediğiniz şeyi siz de başkalarına yapınız" diyorum...

Şimdilik hepsi bu kadar, herkese kolay gelsin, saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taskin57 -- 20 Aralık 2006; 23:26:21 >

• Olmuyor olmuyor offf ,amd x2 lere kuran kimse yok mu veya sata2 disklere?Veya x2 nin 1 ini iptal eden bios update i var mi?Cift islemci mi sata mi bios mu acaba dvd den olabilir mi yukleme sırsındaki 5. dosya islemdeyken restart oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tbonist -- 20 Aralık 2006; 20:18:51 >
  • benim gibi yeni başlayanlar için faydalı olabilecek bi link. videolu anlatım.

http://www.learntomac.com/
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.