Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (210. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya arkadaslar ben OSX 86 10.4.5 amd + intel diye bi dosya indiriyorum ben bunu normal deskop pc'ye kurabilirmiyim?
  • arkadaslar 3 arkadaşımıza 10.4.8 dvd si yollayacağım bana gokay2@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz tabii adres tel ve isim bilgisi vererek malum kargo istiyor.
  • bende 10.4.7 dvd si gönderebilirim mesaj atan ilk 3 kişiye isteyen pm atsın bana.
    Bu arada akşama bi aksilik olmazsa ide diskimi alıp mac tadını deneyebilecem. Arkadaşlar d.e.m.o.n.o.i.d davetiyesi gönderbilecek var mı aramızda? üye kabul etmiyorda.

Bir de internette torrentten JaS.10.4.8.AMD.SSE2.Only.Combo.Update.pkg.zip adlı bir dosya indirdim ancak bunu extract edip direk cd ye mi basıcam? nero nun açacağı bir iso kalıbı çıkmadı? eğer bu kernel yaması ise 10.4.4 yada 10.4.6 kurduktan sonra mı bir işlem yapıcaz bununla ilgili??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 23 Aralık 2006; 13:07:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: uisik34

bende 10.4.7 dvd si gönderebilirim mesaj atan ilk 3 kişiye isteyen pm atsın bana.
    Bu arada akşama bi aksilik olmazsa ide diskimi alıp mac tadını deneyebilecem. Arkadaşlar d.e.m.o.n.o.i.d davetiyesi gönderbilecek var mı aramızda? üye kabul etmiyorda.

Bir de internette torrentten JaS.10.4.8.AMD.SSE2.Only.Combo.Update.pkg.zip adlı bir dosya indirdim ancak bunu extract edip direk cd ye mi basıcam? nero nun açacağı bir iso kalıbı çıkmadı? eğer bu kernel yaması ise 10.4.4 yada 10.4.6 kurduktan sonra mı bir işlem yapıcaz bununla ilgili??

ben indirdim o dosyayı, cd ye falan basmana gerek yok. normal jas 10.4.6 dvd sinden işletim sistemini yükle,
    sonra o dosyayı mac os x in olduğu diske at ve çift tiklayip install et. sonra sistemin 10.4.8 olsun.

• DVD almak ve göndermek isteyen arkadaşlar. Lütfen hangi şehirde bulunduğunuzu da belirtir misiniz? Eğer aynı yerlerdeyseniz kargo masrafı yapmaya gerek kalmayabilir?....En azından imzalarımıza, bulunduğumuz şehri eklesek?
  • quote:

Orjinalden alıntı: uphuck

hoca transmac'in yaptığı işi mac de yapacak program biliyor musun, biraz aradım da bişey bulamadım. ne yaptıysam install dvd'sinin kernel ini değiştirip bootable olmasını sağlayamadım, elimdeki dvd-rw ler isyan ettiler :) turanx o şekilde yapsam da çalışmayacağını söyledi ama yine de böyle bi program iyi olurdu..

osx te yapabilrsin,mevcut dvd nin iso sunu disk utility ile alabilrsin dikkat eten gereken unsur isoyu read/write seçeneğini işaretleyerek yapman,o zaman isonun içinde gerekli değişiklikleri yapabilirsin.
  • quote:

quote:

uisik34

jas 10.4.8 amd sse2 torrent ini rapid e gönderir misin kardeş?

seç beğen al amd si var intel i var vs... SSE2 SSE3
    TIKLA

edit: pardon rapide demişsin ama dosya çok büyük 100 mb üstünde dosya gönderemiyordum zaten rapid e diye biliyordum ben direk torrent linklerinin olduğu site adresini koydum isteyen amd intel sse2 yada sse3 olarak istediğini alıp denesin diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 23 Aralık 2006; 16:22:16 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Magnat_HiFi

quote:

Orjinalden alıntı: uisik34

bende 10.4.7 dvd si gönderebilirim mesaj atan ilk 3 kişiye isteyen pm atsın bana.

sonra o dosyayı mac os x in olduğu diske at ve çift tiklayip install et. sonra sistemin 10.4.8 olsun.

Anladım ama hangi dosyaya tıklanacak tek bir dosya değil içinde kalsörler var ve dmg uzantılı bir kurulum dosyası değiller...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 23 Aralık 2006; 16:17:00 >

• Bu da son ss.
    İlk resimdeki _MacosX kalsörünün içinde tek bir dosya görünüyor. Bu ss ler XP de alındı. Mac de belki farklı dosyalarda olabilir. Journal formatlıysa eğer..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 23 Aralık 2006; 16:20:13 >

• uışık, o dosyayı hic unzip etmeden direk mac os x işletim sistemi içinde aç, winidowsla falan hiç uğraşma.
  • quote:

saol uisik34, zaten torrent i istemiştim de yazmayı unutmuşum :) bakalım amd64 3000 sse2 de çalışacak mı

çalışırsa haberim olsun zira amd opteron 165 de henüz bir yol kat edemedim.

turanx den aldığım 10.4.4 - 10.4.5 - 10.4.6 - 10.4.7 ile kurulum denedim 10.4.7 de epey bi sıkıntı vardı. henüz elime geçip az önce deneme şansı bulduğum 10.4.6 daha kararlı gibi ama yine de takılmalar yapıyor. ekran driverı natit kurunca sistem açılmadı. turanx in gönderdiği dvd deki intel 10.4.8 ile update yaptığımda ise sistem restart attı sürekli. şu an ara verdim bir de kendi netten indirdiğim 10.4.8 amd yi deneyeceğim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Magnat_HiFi

uışık, o dosyayı hic unzip etmeden direk mac os x işletim sistemi içinde aç, winidowsla falan hiç uğraşma.

deneyeceğim ama biraz uyuyayım. mac os üstüne pardu kurulum denemesi (gerçi kurulum cd hatalı çıktı yarım kaldı..)
    bu arada deneme sürüşlük bir hd bulduk ve satın aldık artık.. kur kur sil
  • Arkadaşlar apple' ın core 2 makinalarında kullandığı ana kartların muadili piyasadakilerden hangisine denk geliyor bilen varmı
    yeniden ve sorunsuz bir makine toplıyacağımda yardım edermisiniz?
  • quote:

quote:

uisik34
    çalışırsa haberim olsun zira amd opteron 165 de henüz bir yol kat edemedim.

turanx den aldığım 10.4.4 - 10.4.5 - 10.4.6 - 10.4.7 ile kurulum denedim 10.4.7 de epey bi sıkıntı vardı. henüz elime geçip az önce deneme şansı bulduğum 10.4.6 daha kararlı gibi ama yine de takılmalar yapıyor. ekran driverı natit kurunca sistem açılmadı. turanx in gönderdiği dvd deki intel 10.4.8 ile update yaptığımda ise sistem restart attı sürekli. şu an ara verdim bir de kendi netten indirdiğim 10.4.8 amd yi deneyeceğim.

jas 10.4.8 amd sse2 ile update ettiğimde açıldı ama gayet unstabil,

hımm bu kötü haber bende 10.4.6 dan 10.4.7 ye upgrade ettim su an netten indirdiğim 10.4.8 jas installer kurmuyor.

• quote:

10.4.6 dan 10.4.8 jas amd sse3 ü de bi denemek lazım

evet ya bunu denemk yada direk jas 10.4.8 amd olan kurulum dvd sinde sse3 olandan kurmak lazım. şu an 10.4.6 dan 10.4.8 e yükselttim. evet unstabil natit kurulum başlamıyor sataları görmüyor işlemci ilk kez 2x3 ghz şeklinde göründü. pc info yu 10.4.7 de göstermiyordu bile. sanırım bir kernel update olayımız kaldı ondan sonra sanırım natit drive kurabilicez. bu arada kernel i nasıl güncelliyoz turanx üstad dvd de 3 göndermiş beta8 beta 9 ve xnu 792 mifki gibi birşey..
  • bende en stabil çalışan 10.4.7 oldu. 10.4.6 kurup 10.4.7 uptade yoluyla. bunun üzerine 10.4.8 intel only sse3 combo update yaptım tiger çöktü. onarmak mümkün olmadı. demonoid den indirmiştim. 10.4.7 de 2.1 audio, network ve ekran kartı QE QC özellikleriyle calışmaktaydı tabi yamaları ile. konfigurasyonum

asus p5b,
    core 2 duo e6300,
    msi x1600pro 256 ddr2,
    2X512 ddr2 667 corsair value,
    lg dvd (ide-usb dönüştürücü ile)
  • quote:

quote:

uisik34

... bunu aç klasöre girip konsol ile ./install.applescript komutunu ver,

klasörü açtım terminalden komutu verdim ve restart istedi. sonuç şu anda ilgili mac os partisyonu seçip boot etmek istediğimde hiç bir şey yapmıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 24 Aralık 2006; 16:41:46 >
  • arkadasyar benim kontenjan dolmuştur--
    1-macquick
    2-metinalhan@gmail.com
    3-mailto:h.35@hotmail.com
    4-mailto:atalaygursu@gmail.com (ek kontenjan)
  • dem.ono.id invitation kodu:

8xgsij7y

dvd göndermedim bari bunu yapıyim :P
  • iki adette benden dem.ono.id invation kod u

iwp5dg0te
    iyaiskeh
  • 
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.